Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

A sta cemo sa ovim deckom , zar ga niko nece . Cena odlicna a deck  . .. . .hmm . . . . sta reci . Ajde neki komentar za Akai gx - 9  :facehearts

 

http://www.kupujemprodajem.com/Akai-GX-9-VRH-6169587-oglas.htm?filter_id=22124607

 

Dobar dek u svakom slucaju.Cudi me da nije prodat do sad,mozda zbog same aukcije.Inace testiran je 6/1985 u Stereoplay-u i bio svrstan u Spitzenklasse III(tad je iznad bila samo Spitzeklasse II ),kostao je 1300 dm.

Link to comment
Share on other sites

Napokon sam naÅ¡ao malo vremena i volje da se igram sa dekovima. Moram da se pohvalim prinovom i uspeÅ¡nom operacijom zamene gumica :). U pitanju je Kenwood KX-7030. Solidan dek  kome je bila potrebna zamena gumica i dobro Äišćenje. ReÅ¡io sam da testiram paypal iz Srbije i kupio sam ih preko ebay-a. Paket stigao posle 4 dana :).

 

Dek ima automatsku kalibraciju koju radi priliÄno brzo. Zvuk trenutno mogu uporediti samo sa Nakamichijem i odmah se vidi da ti dekovi nisu sa iste planete (i ako su oba made in Japan). Kenwood ima priliÄno Äist zvuk, kao neki cd ali je priliÄno tanak kada se uporedi sa Nak-om. Nema tu prostornost ni mekoću. Kada sa Nak-a smanjim izlazni nivo da se poklopi sa Kenwood-om, stiÄem utisak kao da poredim obiÄan cd player i vrhunski dek. Kod Kenwood-a je sve Äisto i plitko. Snimak sa Nak-a na maxell XLII-S traci Kenwood bolje reprodukuje nego svoj, i ako Nak nije neki ljubitelj maxell traka. Kenwood snimci se na Nak-u odliÄno Äuju.

NajviÅ¡e mi se kod njega sviÄ‘a display koji je jako pregledan. Sve u svemu lepa sprava koja posle detaljnog Äišćenja, demagnetizacije i zamene gumica radi kao satić. Evo malo fotki.

 

Kenwood_KX7030_1.jpg

Kenwood_KX7030_2.jpg

Kenwood_KX7030_3.jpg

Kenwood_KX7030_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Billy,

imao sam taj dek. Pazi se samo mehanickih problema: mehanizam ima toliko tanke zupcanike u delu izmedju zamajaca i reel-ova, kao i puno plastike koja je prilicno savitljiva i deluje slabo.

 

U slucaju nekog problema veoma je tesko videti gde je kvar. Moj 7030 je imao problem da krene da podize glave, ali ne uspe do kraja, pa ih spusti. Odmah zatim to proradi i nema problema. Ostavis dek da stoji iskljucen par sati i eto isto opet, ali samo prvi put.

 

Fin je njemu zvuk, prilicno harmonican ali "tanak".

Link to comment
Share on other sites

Napokon sam naÅ¡ao malo vremena i volje da se igram sa dekovima. Moram da se pohvalim prinovom i uspeÅ¡nom operacijom zamene gumica :). U pitanju je Kenwood KX-7030. Solidan dek  kome je bila potrebna zamena gumica i dobro Äišćenje. ReÅ¡io sam da testiram paypal iz Srbije i kupio sam ih preko ebay-a. Paket stigao posle 4 dana :).

 

Dek ima automatsku kalibraciju koju radi priliÄno brzo. Zvuk trenutno mogu uporediti samo sa Nakamichijem i odmah se vidi da ti dekovi nisu sa iste planete (i ako su oba made in Japan). Kenwood ima priliÄno Äist zvuk, kao neki cd ali je priliÄno tanak kada se uporedi sa Nak-om. Nema tu prostornost ni mekoću. Kada sa Nak-a smanjim izlazni nivo da se poklopi sa Kenwood-om, stiÄem utisak kao da poredim obiÄan cd player i vrhunski dek. Kod Kenwood-a je sve Äisto i plitko. Snimak sa Nak-a na maxell XLII-S traci Kenwood bolje reprodukuje nego svoj, i ako Nak nije neki ljubitelj maxell traka. Kenwood snimci se na Nak-u odliÄno Äuju.

NajviÅ¡e mi se kod njega sviÄ‘a display koji je jako pregledan. Sve u svemu lepa sprava koja posle detaljnog Äišćenja, demagnetizacije i zamene gumica radi kao satić. Evo malo fotki.

 

Kenwood_KX7030_1.jpg

Kenwood_KX7030_2.jpg

Kenwood_KX7030_3.jpg

Kenwood_KX7030_4.jpg

 

Pozdrav Billy, cestitke za dek i za tvoj majstorluk!

 

Imam jedno pitanje vezano za kupovinu sa Ebay-a! Konkretno u ovom tvom slucaju, vezano za dek koji si kupio sa Ebay-a,

Zanima me kako si prosao sa nasom carinom? Jer koliko sam cuo sva roba koja dodje u zemlju iz inostranstva, i koja ne prelazi vrednost od 70 eura se ne carini! S' toga bi voleo da cujem kakvo je tvoje iskustvo sa ovim nasim lesinarima sa carine?

Predpostavljam da si robu kupio sa Ebay-a, i platio preko PayPal-a, i sve to naravno ti je poslato na tvoju kucnu adresu u Srbiju.

 

Pozdrav, naum011fm

Link to comment
Share on other sites

Колико Ñам Ја разумео помоћу ebay-a Ñу купљене Ñамо гумице.

 

:wave2

Da, u pravu si! Lose sam protumacio tekst, moja greska. 

 

Hvala   ;-)

Link to comment
Share on other sites

Da, samo sam gumice kupio preko ebay-a. Obzirom da je u pitanju koverta nije bilo nikakvih problema. No, bez obzira mogu ti reći iskustvo sa naÅ¡om carinom jer sam skoro bio u poÅ¡ti i pitao carinika za proceduru kupovine polovne audio opreme (carinili smo neke kamere). Dakle, polovnu audio opremu možeÅ¡ kupiti samo ako si fiziÄko lice (firmama nije dozvoljena kupovina polovnjaka) i raÄunaj na dodatnih 30% od vrednosti robe koje ćeÅ¡ platiti za carinu i pdv, carina za audio opremu je 10% i pdv je 20%. Mislim da nije istina ono Å¡to priÄaju da se pdv i carina raÄunaju na iznos sa transportom, već samo na vrednost robe koja piÅ¡e na raÄunu koji ti stiže od prodavca sa ebay-a. Uvek možeÅ¡ pokuÅ¡ati da se dogovoriÅ¡ sa prodavcem da prikaže nižu vrednost robe na Å¡ta mnogi neće pristati jer poÅ¡iljku osiguravaju na pun iznos.

 

InaÄe ebay-paypal rade besprekorno i poÅ¡iljke uredno stižu na kućnu adresu u Srbiji, naravno ako prodavac želi da Å¡alje u Srbiju.

 

@Zoki

Rasklapao sam ga kao kinesku igraÄku, plaÅ¡eći se da će mi izleteti ili pući neki plastiÄni deo. Srećom ceo mehanizam transporta nije toliko komplikovan pa sam pažljivim rasporeÄ‘ivanjem rasklopljenih delova uspeo sve da sklopim. Mehanika nema tragove uÄestalog korišćenja, sve deluje kao da je vrlo malo korišćen. Ne ispoljava nikakve mane sa transportom.

Pre zamene gumica, capstani se nisu okertali konstantno već samo kada se pokrene play. To mi je bilo zanimljivo, mislio sam da je u pitanju totalno loÅ¡a gumica ali izgleda da je mehanizam takav da capstane  pokreće tek pri podizanju glava?

Link to comment
Share on other sites

U pravu si... ima dekova (uglavnom noviji modeli) koji su aktivirali zamajce tek pri play funkciji. Sa jedne strane to jako stedi osovine i lezajeve, a sa druge... ko zna da nisu ugradjeni oni losijeg kvaliteta...

 

Evo slika dva izuzetna deka koja radim trenutno...

 

 

 

post-9475-0-93915800-1369939033_thumb.jp

post-9475-0-16941300-1369939032_thumb.jp

post-9475-0-54364100-1369939035_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Zoki taj Nak je brutal :),

 

InaÄe, idem 5.juna u Holandiju i pikirao sam jedan 581 na njihovim oglasima koji se prodaje za 20eura. ÄŒini mi se da si bio u pravu za play glavu na mom Nak-u, pa se razmiÅ¡ljam da uzmem ovaj 581 jer mislim da je ista glava u njemu P-8L pa da isprobam neku kombinatoriku. Ne mogu da utvrdim taÄno ali mi se Äini kao da preko jednog kanala ima neka zagrebotina. Evo par fotki:

P-8L_01.jpg

P-8L_02.jpg

P-8L_03.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...