Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Holy Grail Cassette Decks.

Vrsljajuci po raznim hi fi forumima,naidjoh na ovaj podatak.Izvesni Karl vd Berg koji se moze pohvaliti da je posedovao skoro sve top modele dekova i modele ispod njih,napravio je top 10 modela po zvuku.Evo njegove liste

First round and sound

Assuming all of them well regulated, recapped, de-magnetized, lubricated, etc, etc, etc...

Nakamichi DR-1

Sony TC-KA7ES

Teac V-7000

Tascam MK122-III

Luxman K-05

Aiwa XK-009 Excelia

Teac C3X

Pioneer CT-1250

Pioneer CT A1

JVC TD-V1050TN

Taj Karl ima cudan sluh....
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, interesuje me da li su podaci u tabelama tacni a posebno deo frequency response.

http://www.shizaudio.ru/audio/data/media/2/Hahdbook_of_cassette_decks.pdf

Mnogi proizvoÄ‘aÄi su malo lagali Å¡to se tiÄe frekvencijskih opsega,a to se i vidi kada si posedovao dosta dekova pa vidiÅ¡ da na papiru i u stvarnosti baÅ¡ nije tako.

Link to comment
Share on other sites

Deckofili nesto ste se ucutali  :roll: Jeste dobro  

 

Ма добро Ñмо што не би били!? Лично екÑпериментишем Ñа Ñ€2Ñ€ каÑетама.

 

Одличан дек а при том и леп, бар мени. Колико год да је коштао цена је примамљива.

 

Offtopic: "Оног" никако да наватам!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Imam neki stari snimak na normal kaseti, meÄ‘utim pri snimanju selektor trake je bio na poziciji hrom i fale visoki. Postoji li naÄin da se to reproducira korigovano te da zvuÄi kao da je selektor trake bio na adekvatnoj, normal, poziciji? Cilj mi je da prebacim snimak na hdd u najboljoj mogućoj kvaliteti. Možda postoji softversko reÅ¡enje?

Link to comment
Share on other sites

Imam neki stari snimak na normal kaseti, meÄ‘utim pri snimanju selektor trake je bio na poziciji hrom i fale visoki. Postoji li naÄin da se to reproducira korigovano te da zvuÄi kao da je selektor trake bio na adekvatnoj, normal, poziciji? Cilj mi je da prebacim snimak na hdd u najboljoj mogućoj kvaliteti. Možda postoji softversko reÅ¡enje?

Ako snimak na samoj kaseti nije doziveo izoblicenja i zvuci ok onda moze da se uradi i to da zvuci prilicno dobro.Moraces da poradis na visokim a to ce dodati odredjeni Å¡um ali opet kazem, sve moze da se uradi.

Link to comment
Share on other sites

Uz dobar softver, kao što je CoolEdit ili Soundforge, ja bih to uradio na sledeći način:

1. Izgrebovao bih snimak u rezoluciji 32 bita floating

2. Izmerio bih nivo Å¡uma (tape hiss) na delu trake bez signala i to uzeo za uzorak kasnijeg skidanja Å¡uma

3. Izdigao bih visoki spektar sa parametarskom funkcijom (postepeno izdizanje od 8 kHz) i to u koracima od po 1dB dok ne dobijem zadovoljavajući zvuk

4. Ovo do sada su samo probe i treba ih raditi bez čuvanja - sejvovanja. Zatim bih ponovo učitao fajl i primenio korak 3 sa nivoom pojačanja visokoih koji daje najbolji zvuk ali iz jednog koraka

5. Skinuo bih Å¡um trake sa uzorkom iz koraka 2 (opciono).

Link to comment
Share on other sites

Imam neki stari snimak na normal kaseti, meÄ‘utim pri snimanju selektor trake je bio na poziciji hrom i fale visoki. Postoji li naÄin da se to reproducira korigovano te da zvuÄi kao da je selektor trake bio na adekvatnoj, normal, poziciji? Cilj mi je da prebacim snimak na hdd u najboljoj mogućoj kvaliteti. Možda postoji softversko reÅ¡enje?

Deekvilizacija i ponovna ekvilizacija uz nadu da je dek bio koliko-toliko ispravan i neÅ¡to solidnije elektronike (tj. da nije uneo Å¡uma u transfer), prema karakteristikama ekvilizacione krive. ÄŒiniti sa digitalnim filterima koji simuliraju analognu EQ i DeEQ (ne klasiÄnim digitalnim EQ kojih ima svuda)...

 

Å to se tiÄe skidanja tape hiss-a, to bih izbegao u bilo kakvom koraku. Nijedan komercijalni software (dostupan smrtnicima, pa bio on freeware ili plaćeni) ne nudi niÅ¡ta iole ozbiljno po ovom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...