Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Å ta vi mislite, o Äem' se radi?  :???:

 

Очигледно је да је у питању Долби, е Ñад дал' је електроника ил' механика( преклопник) ?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Очигледно је да је у питању Долби, е Ñад дал' је електроника ил' механика( преклопник) ?

 

:wave2

I ja mislim da je do Dolbija, ali me zbunjuje to Å¡to jednako nije valjao snimak i sa i bez Dolbija pre Äišćenja, a sad samo Dolbi nevalja... Mnogo je to sumnjivo, pravi triler...  <_< 

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je do Dolbija, ali me zbunjuje to Å¡to jednako nije valjao snimak i sa i bez Dolbija pre Äišćenja, a sad samo Dolbi nevalja... Mnogo je to sumnjivo, pravi triler... <_<

Nadam se da ti se nije desilo da ga slusas u ovom trenutku na mono!!!..... ocisti i roler, jer head cleaner cisti samo glavu.....otvori poklopac vrara i kad zatvoris sa kazetom provjeri dali je ona fixna unutra.....probaj sa drugom kazetom......ako ne koristis dolby mozda ti je preklopnik dolbya u povremenom prekidu neovisno o stanju na displeju......dali ti pokazuje pravu vrstu trake ili prebacuje sa vrste na vrstu?

Link to comment
Share on other sites

OÄišćen i roler, probana druga kaseta, rezultat isti... Pokazuje tip kasete ispravno...

Kako me ovo sad nervira, treba da uÄim a dek me zavitlava! :evil:

Cek malo....on tebi sa dolbyem konstantno dropa ili samo kod pokretanja pa se ustabili?

Kako se ponasa sa vec snimljenim od prije trakama sa dolbyem?

Link to comment
Share on other sites

Verovao ili ne, ali nemam ni jednu kasetu snimanu sa dolbijem! Mada kolegi sam snimio dosta kaseta sa dolby c, videću da ih pozajmim pa da probam sa njima...

Dropovi su konstantni koliko sam primetio, jer duže od par minuta nisam probao da snimam...

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitam na novom ljubimcu :thumbsup2 , Å¡to bi ja inaÄe rekao sasvim solidan dek za normalna Äovjeka, e sad Å¡to smo mi malo u ekscentru to je naÅ¡ problem :)  Å¡alim se,  neka vas dobro služi a najvažnije od bilo Äijeg miÅ¡ljenja je to je da ste vi zadovoljni :wave2

Hvala Retro. Umalo se i ja nisam prikljucio vasoj grupi (mada moja supruga misli suprotno), ali kad sam shvatio da je to prica bez kraja, koja pored novca iziskuje i strasno mnogo vremena... S druge strane, bez obzira sta ce mnogi na ovom sajtu reci, novo je novo (ili bar ono sto je kao novo), i da bi se neki uredjaj doveo u priblizno fabricko stanje, pogotovo ako je prosao kroz mnoge ruke, potrebsto je strasno mnogo vremena, znanja, strpljenja i u krajnjoj liniji srece i nisam siguran koliko uredjaja se dovede u takvo stanje. Jos da se nadje neko ko to ceni...
Link to comment
Share on other sites

To je problem ljudi.....svi misle da znaju sve popraviti, a rijetko tko se drzi pravila i knjige.....vrhunski dek je slozen poput vrhunskog rucnog sata i oni zahtjevaju redovitija odrzavanja.....vecina umjesto da servisira i naruci original remenje ,idlere i rolere idu pripasavati svakakve gluposti ili jos bolje kad dek pokazuje da je za klasicni servis mehanike...svi se ulove srafcigera i idu mrdati po glavama....tada je dek usao u spin bez povratka.....Sta jedan vrhunski dek zahtjeva svakih npr 5 godina? originalno remenje i idlere i eventualnu kontrolu mehanickih dijelova i teraj dalje, ali vlasnici se nebi drzali ni toga.....Bilo koji komad mehanike bio to skupi dek ili Ferrari zahtjeva cesce odrzavanje.

Link to comment
Share on other sites

Djole,

sve cestitke :) Mislim da taj dek ipak moze bez problema da pripadne visoj srednjoj klasi.

 

Pazi, kada poredis zvuk deka onda ne radis tape/source test - sem kao neki prvi test, vec ABA i BAB test na pojacalu, trudeci se da kvalitet intekonekta izvora i play izlaza deka bude sto priblizniji kako bi se anulirao njegov uticaj.

 

Ovakva provera se radi jer tape/source test stalno pusta signal kroz elektroniku deka: time mozes videti ponasanje deka (reprodukciju sopstvenog snimka) ali ne i uticaj same elektronike na zvuk. Postoje dekovi koji perfektno zapisu sve sto treba i prakticno nema razlike izmedju tape/source signala ali on blage veze nema sa onim sto je izasao iz izvora (CD plejera, na primer).

 

Takodje, obrati paznju da li ti pojacalo ima izlazni bafer za analogne rekordere - neka od njih znaju jako zamuljati zvuk iako na prvi pogled to ne izgleda, pa razliciti dekovi na kraju zvuce isto jer se gube detalji i prostornost, na primer. Na ovo nisu imuni ni nekada skupi uredjaji, na primer fantastican Revox B285 risiver.

Link to comment
Share on other sites

Upravo mi je i to bio prvi kriterijum - da ono sto dek cuje i propusti kroz svoju elektroniku bude i na traci. Iz ono malo iskustva sto imam, nisam imao cesto priliku da pri tape/source testu dobijem toliko slican zvuk.

Oprema koju imam, a i moje audofilsko iskustvo, nisu takvi da mogu da se bavim sofisticiranim testovima, ali svakako cu da probam i pokusam da naknadno opisem sam zvuk deka u odnosu na izvor. Cini mi se da sam nasao na netu, forumaski komentar da se zvucno, ovaj dek moze uporediti sa vrsnjakom iz Esprit serije TC-KA6.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Retro. Umalo se i ja nisam prikljucio vasoj grupi (mada moja supruga misli suprotno), ali kad sam shvatio da je to prica bez kraja, koja pored novca iziskuje i strasno mnogo vremena... S druge strane, bez obzira sta ce mnogi na ovom sajtu reci, novo je novo (ili bar ono sto je kao novo), i da bi se neki uredjaj doveo u priblizno fabricko stanje, pogotovo ako je prosao kroz mnoge ruke, potrebsto je strasno mnogo vremena, znanja, strpljenja i u krajnjoj liniji srece i nisam siguran koliko uredjaja se dovede u takvo stanje. Jos da se nadje neko ko to ceni...

 

Bogu hvala da se pojavio barem jedan ( osim Stona naravno)  osvjeÅ¡teni ljubitelj dekova, ja svakoga tko se u danaÅ¡nje vrijeme zaljeÄe u stvaranje neke ultimativne kolekcije dekova ustrajano odgovaram, to je prekrasan hobi ali gorka okusa kao kruh sa sedam kora. U mojoj kolekciji nikad nije mirno, uvijek je neki dek na servisu a o novcima za remenje, idlere i rolere radije nebih. Moj je savjet nabavite si 1-3 ili u najgorem sluÄaju 5 dekova, za njih pribavite od potroÅ¡nog materijala sve Å¡to je moguÄe i mirno spavajte, ja ne spavam mirno veÄ godinama ali navikao sam jer sam se odavno pomirio sa Äinjenicom kako mi nema pomoÄi. :plakanje:)

Link to comment
Share on other sites

Ajmo sad, prizivam kolektivnu dekovsku pamet... 

 

Ubacim novu, friÅ¡ko otpakovanu, kasetu, premotam je sa kraja na kraj, preventivno... Auto BLE uradi svoje, turio ploÄu, rec i ajmo: sluÅ¡ke na uÅ¡ima, muzika ide, probam source/tape, kad ono cvrc! Snimak mulja, Å¡eta levo-desno, u par sekundi ode od najsvetlijeg do neverovatno tamnog, dubokog, "teÅ¡kog"... Izvadim kasetu, proteram TDK Head Cleaner i posle nekih 10-ak minuta probam ponovo da snimam. Sada je snimak super, tj. onakav kakav sam oÄekivao iz prve.

 

MeÄ‘utim, sad Äisto iz znatiželje, probam da snimam sa Dolbijem, prvo B, zatim i C, i snimak biva identiÄan onom od pre Äišćenja! Dakle sve neÅ¡to mutno, bljutavo... E sad, ja obiÄno ne koristim sisteme redukcije, ali sam 100% siguran da se ovo nije deÅ¡avalo ranije, tj. da je sve radilo kako treba... Napominjem da sada snimak bez redukcije ide kako treba, samo sa ukljuÄenim dolbijem zeza...

 

Å ta vi mislite, o Äem' se radi?  :???:

 

Meni ovo zvuÄi kao mehaniÄki problem, vodjenje trake, zategnutost odnosno backtension kao i jaÄina vuÄe prvog "reel"-a odnosno sila namotavanja. Dolby sistem je veoma kritiÄan na te parametre i zato se tu manifestuje joÅ¡ viÅ¡e taj feler. Taj sindrom Å¡etanja zvuka levo-desno pa zatamnjenje i muljanje pa vraćanje jasno ukazuje na nestabilnu putanju trake. E sada, zaÅ¡to je to tako, to je teÅ¡ko reći na daljinu. Prvo bih uzeo i batalio TDK ÄistaÄ već Å¡tapić za uÅ¡i, alkohol i trljanje pinÄ rolera do iznemoglosti pa provera sile namotavanja makar na "prst" sa skinutim vratima kao i silu koÄenja levog "reel" toÄkića, Äisto da se vidi gde smo. To bar kod Pioneer deka nije problem, on se ukljuÄuje u mod reprodukcije bez trake i samo se otkaÄe vratanca radi prilaza.

Ako grešim, sorry... samo pokušavam da pomognem.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo zvuÄi kao mehaniÄki problem, vodjenje trake, zategnutost odnosno backtension kao i jaÄina vuÄe prvog "reel"-a odnosno sila namotavanja. Dolby sistem je veoma kritiÄan na te parametre i zato se tu manifestuje joÅ¡ viÅ¡e taj feler. Taj sindrom Å¡etanja zvuka levo-desno pa zatamnjenje i muljanje pa vraćanje jasno ukazuje na nestabilnu putanju trake. E sada, zaÅ¡to je to tako, to je teÅ¡ko reći na daljinu. Prvo bih uzeo i batalio TDK ÄistaÄ već Å¡tapić za uÅ¡i, alkohol i trljanje pinÄ rolera do iznemoglosti pa provera sile namotavanja makar na "prst" sa skinutim vratima kao i silu koÄenja levog "reel" toÄkića, Äisto da se vidi gde smo. To bar kod Pioneer deka nije problem, on se ukljuÄuje u mod reprodukcije bez trake i samo se otkaÄe vratanca radi prilaza.

Ako grešim, sorry... samo pokušavam da pomognem.

:wave2

Za vikend ću da se pozabavim time, izdržaću dotle da ne snimam...  :roll:  InaÄe, neko je pitao da li Dolby radi kako treba sa ranije snimljenim kasetama... odgovor je da radi, sluÅ¡am neke kasete koje sam drugu snimao sa Dolby C i radi savrÅ¡eno, daklem problem se joÅ¡ samo manifestuje kod snimanja...  :cry: 

Link to comment
Share on other sites

Probajte samo jednu sitnicu: spojite recimo tjuner (ako ga imate) ili neki drugi izvor (drugi CD) direktno na ulaz deka i probajte snimanje sa Dolby sistemom. Da li su se simptomi izgubili?

 

Neka starija Dolby B/C kola poreklom od Sonyja nisu umela da dobro kodiraju Dolby B ili C kada je zvuk isao od nekih izvora. Jedino resenje je bila promena izvora. Ali Vas dek koristi druga Sony Dolby kola, no ako se radi o istom algoritmu...

Link to comment
Share on other sites

Drage i uvazene kolege.

Ne mogu, a da se ne pohvalim novo-prispelim uredajima u mom HI-FI sistemu!

Poseban akcenat stavljam da dugo ocekivani Akai GX-9, za koji sam pregovarao, dogovarao, ugovarao, i cenkao se punih godinu dana!
Prodavac je bio jako trvd pregovarac, ali ipak na kraju smo uspeli da nadjemo dogovor oko cene. Tako da i posle godinu dana mukotrpnog pregovora i cenkanja, dek je najzad u mom sistem. S'obzirom da je uredja u maltene mint stanju, skroz ispravan, i naravno sa originalnim uputstvom za upotrebu, isplatilo se toliko cekati na kvalitetan uredja.

I narvno odlican Sony MDS-JA3ES mini disc!

post-26810-0-73222500-1365169018_thumb.j

post-26810-0-99983500-1365169021_thumb.j

post-26810-0-95661300-1365169024_thumb.j

post-26810-0-38951100-1365169029_thumb.j

post-26810-0-52715800-1365169032_thumb.j

post-26810-0-15737600-1365169036_thumb.j

post-26810-0-83331300-1365169038_thumb.j

post-26810-0-88109600-1365169042_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Drage i uvazene kolege.

Ne mogu, a da se ne pohvalim novo-prispelim uredajima u mom HI-FI sistemu!

Poseban akcenat stavljam da dugo ocekivani Akai GX-9, za koji sam pregovarao, dogovarao, ugovarao, i cenkao se punih godinu dana!

Prodavac je bio jako trvd pregovarac, ali ipak na kraju smo uspeli da nadjemo dogovor oko cene. Tako da i posle godinu dana mukotrpnog pregovora i cenkanja, dek je najzad u mom sistem. S'obzirom da je uredja u maltene mint stanju, skroz ispravan, i naravno sa originalnim uputstvom za upotrebu, isplatilo se toliko cekati na kvalitetan uredja.

I narvno odlican Sony MDS-JA3ES mini disc!

post-26810-0-13203200-1365169163_thumb.j

post-26810-0-73994300-1365169165_thumb.j

post-26810-0-15487900-1365169168_thumb.j

post-26810-0-81787300-1365169172_thumb.j

post-26810-0-10024100-1365169175_thumb.j

post-26810-0-42148300-1365169178_thumb.j

post-26810-0-08727200-1365169183_thumb.j

post-26810-0-98745100-1365169185_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...