Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Evo kratkog krajnjeg rezultata uporednog testa dekova JVC TD-V1050, Pioneer CT959, Sony TC-KA6ES i NAD 6300:

 

1. Sony TC-KA6ES:

  • + Odlicna dinamika, mek zvuk, odlicno implementiran HX Pro, detaljnost na srednjim i visokim tonovima za pohvalu. Vrlo dobar sistem kalibracije i dobro odmerene opcije. Kvalitetna, ali tesko dostupna mehanika za neke intervencije.
  • - Preterano umeksan i zaokrugljen bas ne ide do dna i moze iritirati iskusno uho. Doduse, dobar je za vestacko umeksavanje sistema. Ne moze da se iskljuci HX Pro.

2. JVC TD-V1050:

  • + Sjajna detaljnost, svetao zvuk, solidna dinamika i tonski korektan. Snimak bez HX Pro-a odlican. Odlicna, lako dostupna mehanika (remen se menja bez demontaze transporta!). Najbolje opcije od svih: digitalni pokazivac pika, memorija pik lokacije, daljinski i jos dosta toga.
  • - Njegov svetao zvuk nece prijati svakom uhu. Fali mu zrno "ludila".

3. Pioneer CT-959:

  • + Vrlo dobra, tiha mehanika. Mek i detaljan, dinamican zvuk, sa dobrom scenom. Solidan bas, mek ali dosta dubok. Opcije dobro odmerene.
  • - Displej bi mogao biti pregledniji sto se pikova tice. Prikaz kalibracionih vrednosti bi mogao biti bolji. HX Pro ne moze da se zaobidje.

4. NAD 6300:

  • + Odlican, lucidan zvuk sa sjajnim "gramofonskim" udarcem bubnja. Odlicna detaljnost i scena. Dinamika za primer. Jednostavnost koriscenja, odlican transport, odlican kvalitet prekidaca. Play trim. DYNEQ i HX Pro u isto vreme.
  • Odvratan displej. Opcije? Zaboravite! HX Pro i DYNEQ se ne mogu iskljuciti. Manuelni birac trake. Tesko ko misli da je ovaj dek lep.

 

ZVUK:

1. NAD 6300 - jasno najbolji, ko moze da istrpi blago vestacki naglasen gornji ekstrem.

2. Pioneer CT-959

3. Sony TC-KA6ES

4. JVC TD-V1050

 

Realno, svaki od ovih dekova je sjajna sprava i razlike nisu drasticne, ali NAD 6300 nekako ipak odskace u odnosu na ostala tri deka.

 

KVALITET TRANSPORTA i IZRADE:

Sva cetiri deka imaju odlican standard kvaliteta izrade. NAD i JVC poseduju samo jedan remen i njihovo odrzavanje je veoma jednostavno, koriste zupcanike. Sony je nesto komplikovaniji, kao i Pioneer. Sa druge strane, NAD je najbucniji u upotrebi, a JVC i Pioneer najtisi. Sony je izmedju: tih pri podizanju glava, bucniji od JVC-a pri premotavanju.

 

OPCIJE:

JVC je jasno ispred ostalih, sa sjajnim displejom i brojem funkcija namenjenih pasioniranim snimacima. NAD je na zacelju i ima jedva prelaznu ocenu.

 

 

Zorane imam tog Nada...fantastican dek...bas ruzan mamicu mu, ali njihov najljepsi :smile: ostali su stvarno neprijatni oku...inace volim nad imam njihovu monitor seriju i pred/izlaz i plejer i odlicni su uredjaji, ali dekovi su gadni...cak bi i slijepac napipao taj Kazahstanski dizajn :smile:

U tome je char momci.Nad je ruzan za obicne,ali za ljude koji imaju oci je lijep, naravno na svoj nacin.Svi ovi dekovi JVC,PIONEER,DENON,T.......,KENWOOD,SONY etc,svi nekako izgledaju istoTandara,mandara broc....Tandberg,Akai (poneki ne svi,)Nakamichi do DR serije,Revox (osim Hserije)NAD 6300 I 6100,To vam je kao da uporedite one prosjecne  manekenke sa "FTV" i Moniku Beluci,Valeriu Marini,Tracy Lords (u svoje pero)....slazete se?

Ako vidi ovaj post neka zastitnica zenskih prava naje.. sam!

Evo ako ocete mozemo da napravimo listu najljepsih dekova,onda dekova koji imaju to "nesto" i listu najruznijih.Znaci samo je u pitanju estetika.

Link to comment
Share on other sites

Evo ako ocete mozemo da napravimo listu najljepsih dekova,onda dekova koji imaju to "nesto" i listu najruznijih.Znaci samo je u pitanju estetika.

 

E to je zanimljivo, jedva cekam da vidim komentare ljudi koji su ih se uzivo nagledali.

Bilo bi lepo isto uraditi i sa kasetama, ali ovde tome mozda nije mesto....

Link to comment
Share on other sites

Dejane,

motanje kaseta (napred/nazad) nema nikakve veze sa dva remena i jednom gumicom koji se nalaze unutra. Nak C. D. 1 ima motor sa zupcanicima za namotavanje/premotavanje i ne koristi nikakve gumene prenosnike. Ukoliko je tacno to sto ste naveli, moze da bude problem u servo motoru mehanike, mada treba vise informacija da bi se saznao pravi razlog.

Link to comment
Share on other sites

Pa neznam koje su informacije naj potrebnije ali pokusacu da objasnim sta se desava.Naime kad upalim dek cuje se uzastopno "skljocanje" nekoliko puta,pokusaj da se glava podigne ali bezuspesno i tada se na displeju ispisuje "err".Ako pokusam odmah po paljenju  da mu zadam komandu motanja onda se desi da krene i tada nema problema sledi play,napred nazad bez problema,nema pravila nekad radi nekad ne. Zato sam mislio da su u pitanju remeni.Nadam se bar da sam malo pruzio informacje koje bi pomogle u detektovanju problema.

Link to comment
Share on other sites

Pa neznam koje su informacije naj potrebnije ali pokusacu da objasnim sta se desava.Naime kad upalim dek cuje se uzastopno "skljocanje" nekoliko puta,pokusaj da se glava podigne ali bezuspesno i tada se na displeju ispisuje "err".Ako pokusam odmah po paljenju  da mu zadam komandu motanja onda se desi da krene i tada nema problema sledi play,napred nazad bez problema,nema pravila nekad radi nekad ne. Zato sam mislio da su u pitanju remeni.Nadam se bar da sam malo pruzio informacje koje bi pomogle u detektovanju problema.

 

Ðешто друго је у питању.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

deyan

 

1. Jesi siguran da treba da menjas kaiseve na cassette deck 1? 

2. Sigurnije je prvo ipak skinuti i poneti gde prodaju i dirktno uporediti ( i ovako bi morao da otvaras dek)

3. Ovde su 100% proverene najbolje kaiseve za sve Nakove,  http://www.marrscommunications.com/index.html

 

 

A jel ima kod nas neka radnja sa delovima za deckove. Meni treba neki idler za Akai

Link to comment
Share on other sites

@Idler

Lepe su Vam igracke, zelim Vam da Vas fino sluze.

 

@Dejane

Da su u pitanju remenovi, glave bi se podigle ali bi dek ili zavijao ili ne bi uopste mogao da pokrece traku (u ekstremnom slucaju), te bi se iskljucio bez javljanja greske na displeju.

Ja bih na Vasem mestu prvo pregledao sistem za podizanje glava i kocnica reel-ova, on je postavljen u gornjem desnom uglu mehanike.

 

Evo slike, mehanika na Vasem C.D.1 je prakticno ista (sem capstan motora). Obelezena je sekcija gde se nalazi servo podizanja glava: pogledajte kako se on ponasa.

 

 

post-9475-0-03301300-1361353106_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Zoki upravo sam bas tu i gledao i vidim da se taj "sklop" cudno ponaca.Kao da pokusava da nesto uradi, krece napred nazad nekolko pokusaja i kao da ga nesto koci i sledi blokiranje.Sta bi moglo da mu bude niko ga nije cackao niti dirao poceo da zeza sm od sebe?

 

Контакти пера вишеламелаÑтог прекидача.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo ako ocete mozemo da napravimo listu najljepsih dekova,onda dekova koji imaju to "nesto" i listu najruznijih.Znaci samo je u pitanju estetika.

 

E to je zanimljivo, jedva cekam da vidim komentare ljudi koji su ih se uzivo nagledali.

Evo posto sam prvi poceo da se zapljujem

Lista onih koji maju to nesto,lijepi,a nisu bas sminka.

 

Lista nije neki redosled od prvog do....onako nasumicno.

Sa liste sam izbacio NAKAMICHI 1000 ZXL LIMITED. Nije na listi jer je perverzno skup,takvog je izgleda i nije mu mjestu na listi "ovozemaljskih" dekova.

 

PHASE LINEAR 7000 II 

HITACHI D 5500M

NAKAMICHI DRAGON

NAKAMICHI 1000ZXL

NAKAMICHI 680ZX

LUXMAN K-04/5

ASC AS 3000

TANDBERG 3004/3014

NAKAMICHI ZX 9

AKAI GXC 570D

EUMIG FL 1000uP

TEAC Z 7000

AIWA AD 6900

ALPINE AL-85

REVOX B 710

NAD 6300 - fali tu jos po neki .....

 

"SMINKA" ne znaci da su bez veze,naprotiv,,nego da imaju softicirani dizajn,komfor isl.

 

JVC TD-V1010

AKAI GX-F91

HITACHI D 2200M

NAKAMICHI RX 505/303

SONY TC-K970ES

PIONEER CT - 93

TEAC R919X

TECHNICS RS-B100

AIWA XK-S7000/EXCELIA 009

ONKYO TA-2900

YAMAHA KX 1200

BEOCORD 9000

 

Najruzniji je

 

ADVENT 200

BEOCORD 1100

FISCHER CR 35

NAD 602 ILI 6220,sad ima tu jedan model koji imam u nekom katalogu koji je ruzniji?ima otvor za kasetu ,odvratan do bola.Nad 602 sam morao staviti jer je novijeg datuma od 6220.Teze je sastavit listu ruznih jer "lezecih" ima ruznih,ali im to bas ne uzimam kao manu,takvo je vrijeme bilo.

Dodajte ovom spisku jos po neki.

Link to comment
Share on other sites

Контакти пера вишеламелаÑтог прекидача.

 

:wave2

Dali to znaci da ih treba malo ocistiti ili sta?Jer definitivno je tu problem.Gledao sam i kolko vidim tu se nesta zbiva samo jos da otkrijem sta.

Link to comment
Share on other sites

@Idler

Lepe su Vam igracke, zelim Vam da Vas fino sluze.

Zahvaljujem :-)... odmah cu napraviti sudar izmedju F A dat 9000 vs Z505...

Ljepota i ruznoca

ZXL 1000 je stvarno van konkurencije

1.Nak 680/682 uzivo prelijep

2.Luxman K04/05. Filigranski ljepotani

3.Teac 8030s gold verzija...I zlatar bi popusio...

4.Pioneer CT93 na modnoj pisti bi bio pobjednik

5.Phase Linear S2 da je malo shampanj bio bi prvi

6.Aiwa Excelia 009/9000s a sta cu...lijepe su...jako

7.Akai GXF 91/95 Odiseja 2001

8.Revox B710. Prirastao mi srcu

9.Akai GX 95. Mora biti na listi

10.Onkyo TA 6711. 2900 je lunapark, a 6711 bas elegantan I prekrasan

Najruzniji

1-10. NAD!

Link to comment
Share on other sites

Dali to znaci da ih treba malo ocistiti ili sta?Jer definitivno je tu problem.Gledao sam i kolko vidim tu se nesta zbiva samo jos da otkrijem sta.

 

За почетак да.

 

PHASE LINEAR 7000 II 

HITACHI D 5500M

HITACHI D 2200M

 

 

Још да додам Hitachi D-3300M

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Izgleda bice piva :cheers .Ocistio sam kontakte i gle bez premca se ukljuci bez cudnih zvukova"skljocanja" koje je dolazilo od viselamelnog diska.Pustio sam ga i sad cu malo da se igram pa cu videti kako i sta se desava.

Stone videcemo se, da se razduzim,samo da dodjem u rodni grad.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...