Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

@Idler, Naume,

cestitam na divnim spravama :cheers

 

Idler, mozete li nam opisati zvuk, obzirom na Vase iskustvo? Ja sam davno posedovao KX1020, koja je spolja identicna KX1200 i to je bio divno napravljen uredjaj (kao i mnoge Yamahe), ali je zvucno bio ostar, bas kao mnoge njihove komponente - posle pola sata bi me bolela glava...

Link to comment
Share on other sites

@Idler, Naume,

cestitam na divnim spravama :cheers

 

Idler, mozete li nam opisati zvuk, obzirom na Vase iskustvo? Ja sam davno posedovao KX1020, koja je spolja identicna KX1200 i to je bio divno napravljen uredjaj (kao i mnoge Yamahe), ali je zvucno bio ostar, bas kao mnoge njihove komponente - posle pola sata bi me bolela glava...

Hvala Zoki!

I hvala vam na savetu vezano za ovu masinu.

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na kupovini tck-970 es.Imao sam taj dek.Secam se kad sam ga kupio lose je snimao,odneo kod drugara servisera.Tako ga je dobro sredio da sam bio fasciniran njegovim snimkom,cak me je drug koji ga je sredio pitao da mu prodam dek jer je i on bio odusevljen kako dek snima.Odlicna masina,jedna od najboljih u klasi cene od 1500 dm koliko je i kostao kataloski.Uzivaj u :listen   :loveface

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na kupovini tck-970 es.Imao sam taj dek.Secam se kad sam ga kupio lose je snimao,odneo kod drugara servisera.Tako ga je dobro sredio da sam bio fasciniran njegovim snimkom,cak me je drug koji ga je sredio pitao da mu prodam dek jer je i on bio odusevljen kako dek snima.Odlicna masina,jedna od najboljih u klasi cene od 1500 dm koliko je i kostao kataloski.Uzivaj u  :loveface

Hvala Scepo!

 

Da zaista, izuzetna masina.

 

Jako kvalitetno uradjena, reprodukcija joj je neverovatno dobra, 

Tolikok topao i prijatan zvuk za slusanje, moram priznati da sam se jako iznenadio kada sam u njega ubacio master snjimak od pre 15-tak godina!

Sama masina pravi fantastican snjimak, a kalibraciju radi bez ikakvih problema.

Jednom recju ostao sam zatecen.

Link to comment
Share on other sites

IdlerTire & naum011fm

 

ÄŒestitam na nabavkama odliÄnih dekova.OÄekujemo uskoro utiske! :thumbsup2  :thumbsup2

:wave2

Hvala!

 

Jako kvalitetno uradjena, reprodukcija joj je neverovatno dobra, 

Tolikok topao i prijatan zvuk za slusanje, moram priznati da sam se jako iznenadio kada sam u njega ubacio master snjimak od pre 15-tak godina!

Sama masina pravi fantastican snjimak, a kalibraciju radi bez ikakvih problema.

Jednom recju ostao sam zatecen.

Link to comment
Share on other sites

@Idler, Naume,

cestitam na divnim spravama :cheers

Idler, mozete li nam opisati zvuk, obzirom na Vase iskustvo? Ja sam davno posedovao KX1020, koja je spolja identicna KX1200 i to je bio divno napravljen uredjaj (kao i mnoge Yamahe), ali je zvucno bio ostar, bas kao mnoge njihove komponente - posle pola sata bi me bolela glava...

Dek je konkretno napravljen...masivan lim i aluminij...debela staklena vrata itd...unutra uredan, provjereno pouzdana Sankyo mehanika.....Obzirom da sam prije 15tak godina imao K 1020, KX 1200 prilicno slicno radi, ali ne boli glava....i ja stvarno nevolim uredjaje svjetlijeg karaktera....vise vuce na Revoxa nego na Pioneer.

Obzirom da sam davno imao 1020 neznam dali su bas isti, ali koliko sam imao vremena da istestiram KX 1200 testirao sam ga za sad na normalkama i ako ju usporedim sa Pioneerom 979 ona manje farba i ima otvoreniji sound...malo svijetlijiali!!!! koliko god Pioneer 979 bila odlicna masina sto i je...i kad mi on snimi normalku stvarno je zvuk mocan,ali....:-) 979 pazite sad :-) je nesposoban koliko god netko nesto mislio izvuci iz normalke ono sto 1200 moze :-) bez dolbyja, bez icega...ovo djubre toliko informacija snimi i toliko dinamike da sam sokiran....npr TDK D 60 i DBX .....to je nevjerovatno da svira normal traka :-)

Meni 1020 nije nesto sjela, jer mi je tada percepcija zvuka u glavi bila drugacija, ali sad mi je ona sjela kao veliko iznenadjenje!!!! ovih dana cu se pozabaviti sa kromicama i metalkama....da nebi netko mislio da pljujem 979... on je strasan dek....radje njega slusam nego npr TCK 6 ili V 8030, jer je ugodniji za slusati i ima mi muzikalniji i puniji sound i snimi normalke odlicno, ali bogme 1200 ih snima bolje!

Dali netko zna freq od nje ili nes da nalijepi ovdje...da ne zobljem po googlu?

Link to comment
Share on other sites

Yamaha KX-1200 na metal kasetama od 20-24.000Hz na + - 3 dB.Ne pise u katalogu za normal i hrom.

Meni je moj Onkyo TA-6711 bolje snimao na normalkama od Pioneer-a CT-959 kad sam ih uporedjivao.Na hromkama i metalkama Pioneer je odlican zaista.

Nisam jos testirao crom i metal jer nemam vremena, ali dek na normalkama ubija....na metal +-3db 20-24 000 je odlican podatak....
Link to comment
Share on other sites

naum011fm@

Prekrasan Sony!!!

Meni najdrazi je ostao moj stari 730es, a poznanik ima 777esll kako su mi lijepe te stare masine...opcenito iz 80tih... :smile:

Hvala drugar,

 

Da, slazem se sa tobom. Nekad su se pravile zaista kvalitetne masin, ali odavno svega toga nema!

Uzivaj i ti takodje u svom ljubimcu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...