Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Za Sony dekove su u What HiFi-ju na primer preporucivali Sony kasete,dok za Aiwa-u sve kasete(pise Any).

 

 

Probaj sa "zaustavnom" trakom :bounce .........

Bar u mom slucaju na tck 6es sam imao najbolje rezultate na Sony metal i TDK metal kasetama   :wave2

Za Sony je i oÄekivano da preporuÄuju Sony trake (sreća pa ih imam gomilu) za TDK prosto Äovek nezna kom deku ne leže, ali mi je drago za Aiwu Å¡to "guta"sve trake,vrlo zahvalan dek pored toga Å¡to je najlepÅ¡i na svetu  :facehearts

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Meni je 770 bio razocarenje i izvana i iznutra

Cenim da Retro ima dosta vrhunskih dekova pa može da se "opusti" i uz neki slabiji model.  :crno-na-belo 

 

Nego, crni Retro pa Å¡ta će ti joÅ¡ i to u životu, sad imaÅ¡ koliko dekova? 5, 6, 7?   :blah

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Meni je 770 bio razocarenje i izvana i iznutra

Da je tebi bio razoÄaranje samo V-770 pa to bi bilo super, ali bilo ih je toliko da ih ni Sava nebi mogla odnijeti, :) Å¡alim se ali i nisam baÅ¡ daleko od istine ali sve to spada u sastavni dio života jednog dekofila. Ma iskreno nisam razoÄaran, sasvim solidan dek za normalnog Äovjeka a za mene nova igraÄka o Äijoj sudbini Äu odluÄiti kad za to doÄ‘e vrijeme.

 

Srle može li neko lakÅ¡e pitanje, inaÄe ima se u mojoj kolekciji i malo boljih dekova od ovog V-770, no tko Å¡to mislio ja sam ipak zadovoljan. Život me je nauÄio da budem sretan sa solidnim a presretan sa vrhunskim. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, Retro znao sam da nećeÅ¡ moći da odgovoriÅ¡ na pitanje koji ti je to dek po redu, zato provociram!  :crno-na-belo

 

Nego, ja se tebi iskreno divim, toliko ljubavi i pažnje prema ureÄ‘ajima je za svako poÅ¡tovanje. Meni kad je stigao Pioneer, to mi je bio 4-ti dek, joÅ¡ su tu Sony u sistemu i Technics RS-M250 koji Äeka da naÄ‘em vremena da ga pretresem ili da mu naÄ‘em majstora, i poslednji je Hitachi D-220, kog sam izvadio iz sistema da bi stavio Pionira. Onda sam krenuo da se vrtim po stanu, gde ću sad sa HitaÄijem, sve police zauzete sa ploÄama i kasetama, plus u ormaru Technics, uvatila me neka panika pa sam ga stavio u ranac i sutradan odneo kod drugara sa faxa, ima neku krljavu mini liniju a voli kasete, pa sam mu poklonio HitaÄija, rekoh, kad oćeÅ¡ najavi se, doneseÅ¡ pivo pa ti snimam Å¡ta oćeÅ¡ da sluÅ¡aÅ¡.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, Retro znao sam da nećeÅ¡ moći da odgovoriÅ¡ na pitanje koji ti je to dek po redu, zato provociram!  :crno-na-belo

 

Nego, ja se tebi iskreno divim, toliko ljubavi i pažnje prema ureÄ‘ajima je za svako poÅ¡tovanje. Meni kad je stigao Pioneer, to mi je bio 4-ti dek, joÅ¡ su tu Sony u sistemu i Technics RS-M250 koji Äeka da naÄ‘em vremena da ga pretresem ili da mu naÄ‘em majstora, i poslednji je Hitachi D-220, kog sam izvadio iz sistema da bi stavio Pionira. Onda sam krenuo da se vrtim po stanu, gde ću sad sa HitaÄijem, sve police zauzete sa ploÄama i kasetama, plus u ormaru Technics, uvatila me neka panika pa sam ga stavio u ranac i sutradan odneo kod drugara sa faxa, ima neku krljavu mini liniju a voli kasete, pa sam mu poklonio HitaÄija, rekoh, kad oćeÅ¡ najavi se, doneseÅ¡ pivo pa ti snimam Å¡ta oćeÅ¡ da sluÅ¡aÅ¡.

 

:wave2

 

Куд не Ñазнах раније.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Куд не Ñазнах раније.

 

:wave2

 

 

Iskreno, nisam ni pomiÅ¡ljao da bi nekoga ovde, a naroÄito Tebe, zanimao bazni dvoglavi model sa dna ponude, i to crn! Mada, maliÅ¡a je fenomenalno radio, koristio sam ga za kasne noćne seanse kad ima druÅ¡tva, jer je tih i vrlo pristojno reprodukuje nezahtevnu muziku, kakvu sam obiÄmo tada puÅ¡tao...

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, nisam ni pomiÅ¡ljao da bi nekoga ovde, a naroÄito Tebe, zanimao bazni dvoglavi model sa dna ponude, i to crn! Mada, maliÅ¡a je fenomenalno radio, koristio sam ga za kasne noćne seanse kad ima druÅ¡tva, jer je tih i vrlo pristojno reprodukuje nezahtevnu muziku, kakvu sam obiÄmo tada puÅ¡tao...

 

:wave2

 

Појавио Ñе један на КП-у Ñа Ñветлом предњом плочом па Ñам помиÑлио да је то тај.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Cestitam Profesore!

 

Dobro dosao u EXCELIA Club, svaka cast.

 

Odlicna je to masina, nekad kostala 1500DEM

Moj kum je imao EXCELIU 009 . Novu je kupio imala je zvuk zvek,sve...sve prelijep dek,ne farba snimke,realistican,normalke je snimao odlicno a o hrom i metal da ne pricamo.Iz cista mira stao je,ne sjecam se tacno,ali znam da joj je crklo nesto i kad rad iduze od sat dva stane ni makac.....dugo je majstorima trebalo da otkriju kvar.Slicno se desavalo i ca 9xx modelima.Znam tih 90-tih za barem 5-6 Aiwa i to sve 8 i 9 serija  dekova u PGD da su se kvarili a bili jachi modeli.U to vrijeme sam preprodavao uredjaje i zbog toga bjezao od Aiwa dekova.Nikako ne zelim da nekom ubijam volju,jednostavno to su neke moje informacije i utisci o tom "brandu".Neko ce reci da je serija losa,pojedinacan slucaj,ali to se nesto cesto desavalo.Nailazio sam i prodavao dekove po 20 godina stare nikad nista,,rade kao sat i to dekovi koji su kostali maksimalno 500 maraka novi.Sto se zvuka tiche Excelia je ooodlican dek!Uzivaj u prelijepoj masini.!

Link to comment
Share on other sites

Појавио Ñе један на КП-у Ñа Ñветлом предњом плочом па Ñам помиÑлио да је то тај.

 

:wave2

 

Da video sam, lepo ga je zacenio, nema Å¡ta....

Link to comment
Share on other sites

Evo i meni konaÄno stigao Teac V-770, nije to neka ljuta zvijerka ali ja zadovoljan. :listen

Promjenio sam i stoljnjak da Idleru ne stradaju oÄi. :)

Drago mi je da si udomio i taj dek.Ja sam ga imao pre dvadesetak godina i bio sam mnogo ,mnogo zadovoljniji njime u odnosu na DENON DR-M 700 koji sam i isto vreme posedovao.I dan danas mi je zao sto sam ga prodao,ali cu ga sigurno kupiti jednog dana posto ispunim svoje davnasnje zelje u vezi kaset dekova,tj. nabavim one koji su u to vreme za mene bili nedodirljivi. :thumbsup2 :thumbsup2 :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Profesore hvala, vjerujem da je taj dek prije 20-tak godina za vas bio ono Å¡to kažete, za danaÅ¡nje vrijeme je on i dalje sasvim solidan dek ali za Äovjeka koji je normalan a voli kazete . Kupio sam ga jer nije bila neka bezobrazna cijena i iz Äiste radoznalosti, da mi je trebao, pa naravno da nije kao Å¡to mi nije trebao niti bilo koji od 10-tog pa do 165-og, Å¡to mogu kad nikako da odrastem i postanem kao naÅ¡ StoN. ÄŒovjeku je dojadilo slaganje, rijeÅ¡io se viÅ¡kova i ostao zaljubljenik u jednu prekrasnu firmu kao Å¡to je Hitachi. Kako mi je on uzor potrudit Äu se da jednom doÄ‘em do pameti i postanem imun na takve tipove oglasa kao Å¡to je bio ovaj za V-770, Äasne mi dekovske. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma baÅ¡ je grozna ta Yamaha, nemam je Äak ni u kolekciji, nimalo mi se ne sviÄ‘a, nebih je nikada ni kupio ali kad ti dosadi javi se pa ajde možda je nekako i uzmem ali samo da se zna Äisto da pomognem bratu u nevolji. :) :) :)

 

ÄŒestitam ali opet ne sluÅ¡aÅ¡,  :angry:  ne kupuj niÅ¡ta, prodaj sve dekove i kupi veÄ jednom tog 1000ZXL, nemoj biti ja. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Cestitam za Yamaha-u KX-1200,prelep dek :loveface .Uzivaj u :listen .Kostao je 1600 dm svojevremeno(testiran bio u Stereo-u,HiFi Vision i Audio-u).U HiFi Vision-u za njega preporucuju TDK SA-X i TDK MA-X kasete.Secam se pre vise od 20 godina upoznao sam coveka koji je tad imao taj dek,divio sam mu se na tome sto poseduje takav dek.U to vreme za mene koji sam tad bio klinac je bio nedostizan.Takvim dekovima sam se tada divio u katalozima koje sam nabavljao.Eto bar danas mozemo da kupimo takve dekove koji su bili top modeli za povoljnu cenu spram one nekad,zato i nastavljam sa nabavkom top modela u svojim serijama da bih ostvario sve svoje snove kad sam bio klinac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...