Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

... i ljudi i dalje nose svoje stvari takvima. Kako li dolaze do svog novca kada im je tako lako da se rastave od njega u korist kompletnih majmuna?

Jos jedan "biser" istog majstora prodavao je neko pojachalo,to je bilo mozda 84,i trazio je za njega npr 600 maraka i dinara jos 70% cijene kao konsignacine radnje iz tih vremena,a pojacalo polovno!Znam za jednog prelemi ispravne djelove, malo ocisti i da ti iz smeca iste ili slicne i kaze sto je promijenio i "zakolje te".Ja sam tu za neke lokalne "deratore"govorio kad zavrse u Hag sa zlocincima,njih ce izrucit.

Link to comment
Share on other sites

PITNJE ZA SWE?-Da li je normalno da se uredjaj odnese u serwis,a bude serwisiran kad dodje na red,a wreme toga se ne zna!,i trazi se od musterije da donese uredja,da borawi u serwisu,a u najawi to nije ispod mesec dana!.Okosnica pitanja je-da li uredjaj treba da borawi u serwisu do serwisa,ili moze da se odnese kad prodje guzwa u dogoworu sa gazdom serwisa u tom istom serwisu!Wlasnik serwisa je bio decidan u tome da uredjaj borawi kod njega do wremena kad on moze da ga pogleda,ili kad dodje na red!?(minimum 30dana).Na moje pitanje kolko ce to da traje,da ga donesem kad prodje guzwa,gazda serwisa je rekao da se ne razumemo i da ne mozemo da naprawimo saradnju.Uredjaj je bio Nakamichi OMS 5,(malo li je za igru i radoznalost...).U pitanju je gest,a ne umece serwisera-da ne bude zabune...

Možda je jak servis u pitanju i kada ima 100 uredjaja za popravku,ne može precizno 101-om da kaže taÄno dan,Äas i minut za popravku i tako bi mu 100 ljudi defilovali kroz radionicu i sa svakim po kurtoaznu reÄ-dve,od posla niÅ¡ta,nego doneseÅ¡ uredjaj on radi one koji su mu po redu i ako neke pre zavrÅ¡i i nadje lufta u vremenu odmah uzima tvoj uredjaj da ustanovi kvar i prione na posao ako ima sve Å¡to mu je potrebno(ako nije kvar te vrste da mora da naruÄuje delove),a, dok ti javi i dok ti doneseÅ¡ prodje dan,onda opet drugi radi i tvoj Äeka.

Mislim da ti je dao uopÅ¡teno vreme a možda bude i pre,samo se ogradio,ako zakazujeÅ¡ kod njega,može da se desi da ti dek kod kuće sedi 30 dana,pa onda da ga nosiÅ¡ na popravku.Ja nemam problem oko toga da uredjaj ostavim kod majstora (zavisi ko ti je majstor),Äak naprotiv,kada Äovek zavrÅ¡i dek zove me,ja dodjem po njega kada imam vremena,on je imao vremena da mu se posveti i uradi ga bez pritiska ja zadovoljan i do jaja.

Link to comment
Share on other sites

Davnih devedesetih godina osim onih vrhunskih dekova koje su proizvodili REVOX, TANDBERG, NAKAMICHI, TEAC itd. za nas obicne smrtnike pojam su bili SONY TC-K 990 ES, AIWA EXCELIA 009, AKAI GX-95 MK 2.Meni se posrecilo da posletoliko godina nabavim dek koji sam oduvek zeleo da imam. AIWA EXCELIA 009 je od juce u mom vlasnistvu i moram reci da sam prezadovoljan.Dek je ocuvan,super radi,odlicno vrsi kalibraciju sto se i ocekuje od svakog deka koji zelimo da imamo.

post-17052-0-16924300-1359455709_thumb.jpost-17052-0-50894500-1359455724_thumb.jpost-17052-0-45791700-1359455738_thumb.j

post-17052-0-19348000-1359455772_thumb.jpost-17052-0-22782800-1359455785_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na kupovini Aiwa-e XK-009 Profesore  :cheers  Taj dek je svojevremeno izuzetno hvaljen od strane ljudi koji su se bavili snimanjem muzike na kasete,u HiFi Centru im se odlicno pokazao na duze staze.Hvalili su ga da njegovi snimci odlicno leze na drugim dekovima.Kostao je 1500 dm.Odlicno je bio ocenjen u nemackom casopisu Hifi Vision(10/1988),a dobro je ocenjen i u Engleskom HiFi Choice-u.Estetski prelep dek  :loveface ,uzivaj u :listen .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...