Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

moj odradjuje sve perfektno....samo da te podsjetim; dek ima prednji i zadnji stabilizator, provjeri zadnji dali ima svoj normalni hod od pola mm i dali ima oba federa sa gornje strane, provjeri zadnju plocu iza kazete/stabilizator dali donji dio stoji u svojim utorima, naime znaju idioti petljati pa ne zakvace dobro taj dio.

Provjeri rolere..... kad kazeta udje nesmije mradati kad ju pogurnes rukom ni malo.. ...ne diraj trimere dok ne provjeris dio sa kazetom100%....njihov dio vrata i dijela gdje traka ulazi je iznimno slozen i nikad ne radi problema, ali, ako po njima ide cackati nepedantna ruka onda zezaju....kao sto rekosmo jednom ti Pioneeri imaju dusu :smile:

Da... planirao sam da sredim mehaniku.. dobro ste me podsetili za te opruge iza poklopca mehanizma, mozda su njih izgubili pri popravci...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, od poznanika sam pre neku noc na slusanje uzeo Technics rs-b765 u kozmeticki prilicno dobrom stanju.Nisam hteo da ga ukljucujem odmah zbog razlike u temperaturi od napolje i u sobi pa sam ga startovao tek sutra dan oko podne.Kada sam ga ukljucio dek je radio ali je na momente normalku maxell ur60 dozivljavao kao cro2.Video sam dopisivanje na ovu temu na forumu pa ne bi da gnjavim na dalje, sada vec posle dva dana to vise ne gresi i sto se toga tice radi ok(sto ne znaci da to nije potencijalni problem).Sada je poceo da mulja sa zvukom, neke kasete sa kojima nije bio u svadji zbog azimuta zna da skida mutnije nego dan ranije a pocne da mulja tako sto menja zvuk, skida visoke pa seta kroz ceo opseg sve do basova a traku zna da malo zavuce u kaseti izmedju tockica i oklopa.Inace cini mi se da je zvucno dobar kada radi kako treba, malo detaljniji u basovima od adf850 a ni ne snima lose.Takodje potenciometar za snimanje malo suska i prekida na momente.Kada pritisnem meter range greskom se ukljuci memory stop(boljka koju je imao moj bivsi rs-bx606).Mislio sam da probam da ga trgujem ali sam sada vec malo distanciran od te ideje.Koliko bi trebalo para da se sredi onako od oka na nivou predpostavke, da li bi neko od Vas bio voljan da to uradi za mene i koliko bi kostalo i koliko uopste vredi u ovakvom stanju?Nije izgreban i izgleda korektno.Technics dekove volim zbog dizajna mada nikada nisam nesto bio preterano zadovoljan sa njima jer sam do duse imao uvek prosecne i neproslavljene modele.Verujem da je najbolja varijanta sve sto bi me kostao da usmerim na drugu stranu i kupim nesto zdravije, mada je danas sve macka u dzaku.

Pitanje br2.Moj denon dr-m24hx u zadnje vreme pravi distorzije u nizem spektru prilikom snimanja i to vec mozda na 0db ako ne i nize.Probao sam da nekako izvucem snimak ali tesko, bez obzira da li je u pitanju normal ili cro2 traka.Inace reprodukuje dobro kao i do sada.

.Hvala unapred i jos jedan pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim deckofilima i deckomanijacima, achvala bogu ovdje nas ima. Evo konaÄno da rijeÅ¡im ovaj internet na stick ovdje u njemaÄkoj pa sam i ja sada online te da se javim inaravno Äestitam svima vama koji imate prinove u kuÄi i da vas uredno služe.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tokom proÅ¡log tjedna nabavio jednu novu igraÄku ali nisam je joÅ¡ ni vidio (uživo) paket je stigao kuÄi a ja sam u njemaÄkoj na Å¡ljaki. Tako da sam malo nervozan po tom pitanju.

Naime radi se o TEAC V-7000 Å¡ampanj verziji, te kako je kolega sa foruma rekao da je u mint stanju a ja mu vjerujem da je znaÄi da ne treba mnogo da brinem, jedino mi žao Å¡to ne mogu sada malo da se njime poigram.

Å to se tiÄe slika rekao sam svojoj gospoÄ‘i da mi napravi koju sliku i da mi poÅ¡alje da vidim kako to izgleda u mojoj kuÄi, ne znam kakve Äe slike biti jer mi joÅ¡ nisu stigle jer za to trebam angažirati sina da mi poÅ¡alje mailom.

Sliku Äu postaviti ovdje Äim stignu

Link to comment
Share on other sites

evo linka do holandskih oglasa gde se mogu naći vrlo zanimljive mašine kao recimo:

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/cassettedecks/m635612474-teac-v9000-highend-cassettedeck.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

ili

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/cassettedecks/m631377597-marantz-pmd-520-pmd520-19inch-proff-dubbel-cassettedeck.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

Ne mogu da ukapiram na koji sistem ide licitacija na ovom sajtu, tj ne piÅ¡e nigde da li istiÄe pa mi deluje kao da licitacija prestaje onog momenta kada je prodavac zadovoljan sa cenom.

Link to comment
Share on other sites

Prateci ovu temu a posto sam vlasnik Pioneer deka ct-939mk2 uhvati me malo zelja da ga ubacim u program slusanja.Elem sednem i pustim kasetu snimak Grand Funk sa ploce kad ono cvrc.Svira ali kao iz bureta.Pogledam lepo vrti kasetu premotava ali brzina niska.Naravno hitna operacija.Prvo da nadjem servisno uputsvo nema.Nadjem od ct-91 koji je indentican njemu ali je razlika u tome sto je na 91 lakirana prednja maska i ima drvene stranice(kao kod ct 93).Raspored dugmica isti i mehanizam isti.Super operacija moze da pocne.Izvadim mehanizam napolje pregledam i ustanovljavam sledece.Kapstan motor radi ali trakasta gumica labava.Gumica koja povezuje kapstan solje nije losa.E a sad ril tockic ima gumicu do koje de bi se izvadila treba dosta rasturanja i to skinuto.Gumica koja sluzi za otv.i zatv. vrata i podizanje glava losa.U Silkenu ima gumica pogonska sa kapstan motora izmedju solja nema.Ima gumica za vrata i glave.Ril gumice nema.Odradjeno je sledece:

Ociscena putanja gumenih traka na kapstan soljama.Traka koja povezuja solje prevnuta i vracena.Pogonska stavljena nova.

Ril gumica skinuta sa plasticnog tickica i finom smirglom ismirglana kao i gazna povrsina na rilovima kud gumica gazi.

Zamenjena gumica za vrata i dizanje glava.Tu mi se izubcio pa sam se malo mucio dok sam ukapirao da vrata moraju da budu otvorena da bi se pravilno uzubio.Podmazani kapstan lezajevi.

Sve vraceno i spakovano u kuciste i sad samo prede.Ovaj mehanizam je tih i pouzdan posustao je tek posle samo 22 godine normalne kucne upotrebe.Vidim da su se do samog kraja prizvodnje drzali tog mehanizma sa malim dodacima ali u osnovi to je to.Ovaj dek pravi odlicne snimke i dobro podnosi snimke sa drugih dekova,bias je rucni ali radi posao lepo.Reprodukcija je malo kolorisana verovatno zato sto ima stalno ukljucen hx pro filter ali je sve ukupno primamljivog zvuka.

Evo i nekih slicica mehanizmapost-29285-0-57365700-1359024747_thumb.jpost-29285-0-51333700-1359024768_thumb.jpost-29285-0-52813400-1359024788_thumb.j

post-29285-0-34122700-1359025776_thumb.j

post-29285-0-42321500-1359025802_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

ERICH.... a ja poludjeh...niko nista ne javlja.ajde bogu fala da je masina arivala.valan ako treba stavicu ja one slike sto sam ti poslao/znas da ih ima gomilu/a ima i video na you tube i to sa tvojim imenom...hahahhaha....eto te brat forumas reklamira na you tube...TEAC V7000 ERICH HR......nisu tu cista posla... :banana :banana :banana tu se vidi ,,masina,,u punom sjaju.pozdrav brate forumaski.da i ja tebe pohvalim,sve je ok...stigle kasete,kolekcionarski fond se prilicno obogatio nekim rijetkim kasetama./vecina tih kaseta je u prilog,audio kasete za dekove naravno/.hvala druze forumaski i pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

Eto ja jucer navecer imao kod frenda seansu...uzeo 979 pod ruku i okrsaj sa 959....inace 959 sam nekad davno imao i dek je fantastican...

Oba zvuce prakticki identicno, malu prednost odnosi 979 u donjem dijelu, ali prije bi rekao da je do kalibracije koju 979 odradjuje stvarno odlicno...Normal trake na +7/8db 979 odradi sa manje izoblicenja.....uglavnom 979 ima taj lijepi pik metar i automatiku + manual bias koji radi iznenadjujuce dobro.

Automatika radi korektno i na CT S seriji, ali su imali nedostatak normalnog biasa koji je ipak bolji od digitalnog u samo nekoliko koraka.

Uglavnom i jedan i drugi su odlicni.

Link to comment
Share on other sites

e,odlicno...nisam do sad imao 737.iz te serije sam imao 939-otiso za hrvatsku proslo ljeto-i on je radio odlicno.ovaj ct737 mi se jako svidja jer je sampanj.a kad cu stici da ga probam,to niko nezna... ;-):thumbsup2 ne slusam kaset dekove...ali sam zato za audio kasete poludio...hahahahaha :wave2:crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod Pioneer-a na mom ct-s610 se s vremena na vreme desi da sam zatvara vrata koja su na dugme(open/close),sta bi moglo biti u pitanju? :wave2

Mislim da je prekidac sa lijeve strane mehanike....ili je plocica sa prekidacem olabavila pa ju stegni ili ga pospricaj ca kontakt sprejem...malo promrdaj dok je dek ugasen.......kad dignes poklopac deka otvori par puta vrata i zatvori pa ces lijevo kod mehanizma primjetiti bijeli prekidac.

Link to comment
Share on other sites

e,odlicno...nisam do sad imao 737.iz te serije sam imao 939-otiso za hrvatsku proslo ljeto-i on je radio odlicno.ovaj ct737 mi se jako svidja jer je sampanj.a kad cu stici da ga probam,to niko nezna... ;-):thumbsup2 ne slusam kaset dekove...ali sam zato za audio kasete poludio...hahahahaha :wave2:crno-na-belo

Moj prvi 737 negdje 89/90 te je bio u toj boji koja je silver, a ne shampanj...ali svejedno izgleda jako lijepo :-)

Link to comment
Share on other sites

ERICH.... a ja poludjeh...niko nista ne javlja.ajde bogu fala da je masina arivala.valan ako treba stavicu ja one slike sto sam ti poslao/znas da ih ima gomilu/a ima i video na you tube i to sa tvojim imenom...hahahhaha....eto te brat forumas reklamira na you tube...TEAC V7000 ERICH HR...... :banana nisu tu cista posla... tu se vidi ,,masina,,u punom sjaju.pozdrav brate forumaski.da i ja tebe pohvalim,sve je ok...stigle kasete,kolekcionarski fond se prilicno obogatio nekim rijetkim kasetama./vecina tih kaseta je u prilog,audio kasete za dekove naravno/.hvala druze forumaski i pozdrav svima.

Kotor odmah sam pogledao snimak na You tube i mogu samo reÄi, ÄŒESTITAM Erich :thumbsup2 , dek je inaÄe prekrasan a joÅ¡ je ljepÅ¡i u Å¡ampanj boji, nebi Å¡kodilo da je bilo malo viÅ¡e svijetla, pa malo zvuka ali Å¡to se može kad Äovjek ne sluÅ¡a dekove a ima xxxy kazeta, em ti život pa to ti je :)

Kotor Äestitam i tebi na 737, neka vas obojicu dekovi dobro služe i dao vam bog pameti da ne zavÅ¡ite kao ja :screwy

Link to comment
Share on other sites

Hahahaah,ako ima kakva bolnica za lijecenje od virasa zvanog kasete,kaparisi mjesto...a ako su bolnica za kasete i bolnica za dekove blizu,taman ce mo da se druzimo ,prijatelju RETRO.....hahahaha.

a nikad mi nije bilo jasno zasto video koji se snimljen bas u dobrom svijetlu i dobar snimak tako potamne kad ih stavis na you tube...ozbiljnoi...ili treba mnogo jace svijetlo,nije mi jasno.ali je dek definitivno jos ljepsi uzivo,prava masincina... :thumbsup2:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...