Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Erich, gde si se ti izgubio u zadnje vreme? Ma ja bih pre uzeo Z-7000 ali me Scepan zbunjuje u mom pohodu. :smile:

Verujem da su oba deka masincine samo takve i da bi mi zaista bilo najpametnije uzeti oba. Ne znam kako sada drugacije da se smirim :smile:

No plasim se da ce mi Jody javiti da mu je dek poakan (tesko bi mi bilo verovati da bi kod njega tako nesto bilo moguce) i da ce Z-7000 otici na neku drugu stranu.

Ima jos jedan Z-7000, pomenuh juce, prekjuce... Ali mi je ovaj sumnjiv. Zoran mi kaze da taj isti problem (pitch control ne radi kao ni headphone plug) imaju mnogi iz serije i da u stvari i nije neki problem.

Videcemo - Ameri imaju izreku: good things come to those who wait. Meni treba dugo da se odlucim, sada sam vec uveliko u pohodu :smile:

Pripazite prilikom kupovine na Auto Space potenciometar da radi korektno . Ukoliko je pokvaren Z7000 nece da snima jer misli da vreme treba da tezi beskonacnosti i pravi isto toliku pauzu. Danas je lako izguglati sve ove stvari preko net-a pre kupovine. Pre izvesno vreme mi se u Belgiji pojavio Z7000 , ali nisam mislio da je vredan investicije iako bi bilo zanimljivo kompletirati Z seriju.

Link to comment
Share on other sites

Kad sagledam koliko se koji dek prodaje kod nas,od velikana B-215/A-721 su najbolja kupovina jer im se cena krece do 400 evra,a moze da se nadje i za 250 do 300 evra.Naravno stanje deka je jako bitno.Zadnji put sam ga video na KP za 300 evra.Kad uporedite te cene sa cenama Z serije ili Nakamichi-ja,Revox ispada jako dobra kupovina a potpuno je konkurentan svakom vrhunskom deku.Primera radi trenutno na KP imate Nakamichi i za 700 evra,za te pare mozete kupiti 2 B-215 ili 2 A-721(njegova profi verzija).

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim ljubiteljima Deckova. I ja ih imam nekoliko ali o tome drugom prilikom, sad bih imao pitanje u svezi Luxmana K-03. Vidim mnogi govore da i nije baÅ¡ bolji Revox-a B215 kojeg imam osim Å¡to je ljepÅ¡i (za mene) pa sam se malo zamislio a imam odliÄnu priliku da isti nabavim za ne baÅ¡ velike pare (joÅ¡ Äekam da se Äovjek vrati sa odmora i da mi javi). Posjedujem i Luxman-a K-405 koji nema viÅ¡e od 40 sati rada, kao nov je sa originalnom kutijom i Manual-om i mogu reći da je dek odliÄan u svakom pogledu iako nije u klasi sa K-03 ili B215 ali ima jednu veliku manu, one Å¡ugave diode koje izgledaju kao na onim kazetofonima iz Poljske prije 30 godina. Ali nemožeÅ¡ sve imati :smile:. Bio ih zahvalan kad bi netko rekao koju rijeÄ ali konekretno iz iskustva o Luxman-u K-03.

Daj boze da se javi neko ko je imao K-03,inace nisam cuo da iko u Srbiji ima taj dek a poznajem i upoznao sam jako puno dekofila.Svakako dobar dek ako je gledati karakteristike koje su iste kao kod K-04/05,tezak 11 kg.

Link to comment
Share on other sites

Taj problem imam i ja na mom Z-6000.A kako cujem i kod mnogih drugih je tako.

Zamene za te potove su nabavljive ( Alps ) medjutim iako su i kod mene pokvareni ne smeta mi , niti mi pada na paemet da rasturam dek zbog ove dve sitnice . Ako zelim slusalice da koristim upalim 5000 a pitch - hm , ne bih znao sta da radim s njim , azimut funkcija bi bila daleko pozeljnija....................

PS. u slucaju zamene gubi se funkcija uvlacenja dugmeta...........................

Link to comment
Share on other sites

Kad sagledam koliko se koji dek prodaje kod nas,od velikana B-215/A-721 su najbolja kupovina jer im se cena krece do 400 evra,a moze da se nadje i za 250 do 300 evra.Naravno stanje deka je jako bitno. Primera radi trenutno na KP imate Nakamichi i za 700 evra,za te pare mozete kupiti 2 B-215 ili 2 A-721(njegova profi verzija).

Tačno, ali to je samo početna cena. Ono što je na mašini te cene potrebno uraditi od remonta, kada se sabere na kraju iznese na cenu najboljih primeraka na nemačkom ebay-u. Evo sličnog primera iz mog iskustva: sjajno očuvan CD plejer B-226 me je u jednoj super kombinaciji koštao 220 EUR. Kada sam na to dodao elektronske komponente (kondove, trimere i op-ampove ali ništa besno), originalne gumene delove za mehaniku i donora za novi transport, na kraju je izašao 400 EUR.

Link to comment
Share on other sites

TaÄno, ali to je samo poÄetna cena. Ono Å¡to je na maÅ¡ini te cene potrebno uraditi od remonta, kada se sabere na kraju iznese na cenu najboljih primeraka na nemaÄkom ebay-u. Evo sliÄnog primera iz mog iskustva: sjajno oÄuvan CD plejer B-226 me je u jednoj super kombinaciji koÅ¡tao 220 EUR. Kada sam na to dodao elektronske komponente (kondove, trimere i op-ampove ali niÅ¡ta besno), originalne gumene delove za mehaniku i donora za novi transport, na kraju je izaÅ¡ao 400 EUR.

Drugar ima Studer A-721 i mislim da bi mi ga dao na 350-400 evra u odlicnom stanju ukoliko se odluci da ga proda.A za remont je takva prica za vecinu dekova,dodatna ulaganja su neminovna.Zaista je tesko naici na dek koji ne trazi servis,retki su takvi na primer kao Alpine AL-85 koju sam bio kupio od cenjenog kolege ZoranaBG.Ta AL-85 je kao nova,snimak izuzetan.Takve primerke zaista vredi platiti.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim ljubiteljima Deckova. I ja ih imam nekoliko ali o tome drugom prilikom, sad bih imao pitanje u svezi Luxmana K-03. Vidim mnogi govore da i nije baÅ¡ bolji Revox-a B215 kojeg imam osim Å¡to je ljepÅ¡i (za mene) pa sam se malo zamislio a imam odliÄnu priliku da isti nabavim za ne baÅ¡ velike pare (joÅ¡ Äekam da se Äovjek vrati sa odmora i da mi javi). Posjedujem i Luxman-a K-405 koji nema viÅ¡e od 40 sati rada, kao nov je sa originalnom kutijom i Manual-om i mogu reći da je dek odliÄan u svakom pogledu iako nije u klasi sa K-03 ili B215 ali ima jednu veliku manu, one Å¡ugave diode koje izgledaju kao na onim kazetofonima iz Poljske prije 30 godina. Ali nemožeÅ¡ sve imati :smile:. Bio ih zahvalan kad bi netko rekao koju rijeÄ ali konekretno iz iskustva o Luxman-u K-03.

U Stereoplay-u 7/1985 su testirani Luxman K-03 i Revox B-215.

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jednog pitanja, ne znam da li je postavljano ranije. Ako se ponavlja, ignorisite i moje izvinjenje:

Lista najboljih dekova, zvucno, koju je eBay postavio je sledeca:

1. Tandberg 910/911.

2. Tandberg 3014/3014A.

3. Nakamichi ZX-9

4. Revox B710.

5. Revox B215.

6. Tandberg 3004.

7. Teac Z7000.

8. Nakamichi CR-7.

9. Nakamichi Dragon.

10. Luxman K-05.

Kako vam se ovo cini i kako bi ste je vi menjali?

Ja bi to ovako...

Nisam imao 910...slusao sam ga, ali sam imao 3014A pa cu ga zasluzeno i staviti....

1.Tandberg 3014A (zvuk i strahopostovanje)

2.Nak 1000zxl (on je perjanica,najbolji,tocka!)

3.Revox B215 (u neku ruku savrsen spoj)

4.ASC 3001 (zvuk,topologija,jednostavnost)

5.Nak ZX 7/9 (isto kao i Dragon,ali povoljnije)

6.Luxman K 05 (prekrasan,topao,ima karizmu)

7.Nak CR 7 (neznam kud bi sa njim :-) )

8.Teac Z7000 (kazu odlican,nek mu bude, :-) )

9.Pioneer CTF 1250 (fantastican teskas)

10.Eumig FL 1000uP (on je zasluzio biti na listi,odlican dek,zaboravljen)

Eto tako malo zezancije:-).... nemoze se sve staviti na listu od 10 dekova....ako bi isli izgledom...bila bi drugacija potpuno, ako bi radili listu po proizvodjacima isto bi bila drugacija....

Link to comment
Share on other sites

Drugar ima Studer A-721 i mislim da bi mi ga dao na 350-400 evra u odlicnom stanju ukoliko se odluci da ga proda.A za remont je takva prica za vecinu dekova,dodatna ulaganja su neminovna.Zaista je tesko naici na dek koji ne trazi servis,retki su takvi na primer kao Alpine AL-85 koju sam bio kupio od cenjenog kolege ZoranaBG.Ta AL-85 je kao nova,snimak izuzetan.Takve primerke zaista vredi platiti.

Da... ta AL85 je stigla iz Holandije, veoma malo koriscena. Pored standardnog servisa imala je i problem sa pucketanjem pri reprodukciji, koje se culo tek kada se ukljuci Dolby C kolo, inace je bilo jako maskirano sumom trake. Ispostavilo se da su problem pravili polipropilenski kondenzatori u prvom stepenu pojacavaca glave za reprodukciju. Verovatno problem od stajanja.

Link to comment
Share on other sites

Nema vesti, cekanje se nastavlja. Poslao sam jos jednu poruku...

Zorane, za mene neutralnost igra veliku ulogu kod bilo koje komponente i razmisljajuci dodatno u vezi B-215 (u mom slucaju bi bila S, crna verzija), ja sam sve vise ubedjen da je to mozda i najbolji izbor.

Koliko sam shvatio, mrcina se ne kvari. I kada mu treba servis, nije tezak, cak naprotiv.. Dodatno, cena mu je daleko ispod drugih dekova istog ranga (pre mesec dana sam video jedan u nemackim oglasima, crni, izgledao je kao nov, za 400E. Kod nas takodje sam video isti koji misli da i Scepan pominje - beli, 300E).

Jos ako mu je zvuk u poredjenju sa drugim dekovima sa najmanjom kolicinom nekog svog doprinosa (boje/farbe), drugim recima neutralan, zasto onda gledati ista drugo. Naravno, sa mog aspekta, ne kao kolekcionara.

Link to comment
Share on other sites

Nema vesti, cekanje se nastavlja. Poslao sam jos jednu poruku...

Zorane, za mene neutralnost igra veliku ulogu kod bilo koje komponente i razmisljajuci dodatno u vezi B-215 (u mom slucaju bi bila S, crna verzija), ja sam sve vise ubedjen da je to mozda i najbolji izbor.

Koliko sam shvatio, mrcina se ne kvari. I kada mu treba servis, nije tezak, cak naprotiv.. Dodatno, cena mu je daleko ispod drugih dekova istog ranga (pre mesec dana sam video jedan u nemackim oglasima, crni, izgledao je kao nov, za 400E. Kod nas takodje sam video isti koji misli da i Scepan pominje - beli, 300E).

Jos ako mu je zvuk u poredjenju sa drugim dekovima sa najmanjom kolicinom nekog svog doprinosa (boje/farbe), drugim recima neutralan, zasto onda gledati ista drugo. Naravno, sa mog aspekta, ne kao kolekcionara.

Dragane, na osnovu mog 15-godišnjeg iskustva s ovom tvrtkom tokom kojih praktično nije bilo njihovog modela kome nisam vadio creva, mogu da ti potvrdim da je taj dek tonski besprekoran: sa kvalitetnom kasetom i auto kalibracijom, često je teško utvrditi kada svira izvor a kada traka i to bez filtera - mislim da je to dovoljno o neutralnosti. Sa druge strane, hteo bih da otklonim jednu urbanu legendu da se Revox navodno ne kvari. Doduše, još nisam upoznao nekoga kome je ovaj dek mehanički otkazao ali imaj na umu da popravke i delovi za Revox umeju da budu vrlo skupi ako dođe do toga.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam gledao S varijantu (crni) i cena mu je znatno visa od bele. Ima jedan u Australiji, cena je stigla do blizu $400 no svi znamo da ce u poslednjim sekundama otici ko zna dokle. Drugi je u Nemackoj, cena preko 700E. Oba deka, savrseni, sa svim originalnim pakovanjima itd...

Jel to samo zato sto je crne boje pa vuce skoro duplo vecu cenu ili ima razlike izmedju B-215 i B-215-S?

Link to comment
Share on other sites

Dragane, na osnovu mog 15-godiÅ¡njeg iskustva s ovom tvrtkom tokom kojih praktiÄno nije bilo njihovog modela kome nisam vadio creva, mogu da ti potvrdim da je taj dek tonski besprekoran: sa kvalitetnom kasetom i auto kalibracijom, Äesto je teÅ¡ko utvrditi kada svira izvor a kada traka i to bez filtera - mislim da je to dovoljno o neutralnosti. Sa druge strane, hteo bih da otklonim jednu urbanu legendu da se Revox navodno ne kvari. DoduÅ¡e, joÅ¡ nisam upoznao nekoga kome je ovaj dek mehaniÄki otkazao ali imaj na umu da popravke i delovi za Revox umeju da budu vrlo skupi ako doÄ‘e do toga.

Willi,

Nisi jedini koji tako prica sto se zvuka tice. Cini mi se, svako ko je imao ovajj dek i trenutno ga ima, citam, prica potpuno isto. Svakako sam ti zahvalan na info.

Sto se popravki tice, nije meni do da li je skupa ili nije, na takvom deku (ili bilo kom u tom rangu) rekao bih, ocekujem da popravke budu skupe. Problem je drugi - ko ih pouzdano radi?

Link to comment
Share on other sites

Na B215 hoce da zvekne mikroprocesor (neki od tri koji postoje), kondenzatori popuste pa moraju da se menjaju, displej hoce da crkne... ali sama masina je bozanstveno napravljena, problem je samo starosti.

Posedujem i B215S i A721, oba ocuvanosti 10/10. Imam i jos dva B215 od kojih majstor treba da mi napravi jedan (onu nezvanicnu Mk2 verziju sa uskim tasterima, crkao mu je upravo mikroprocesor). B215 i 215S su potpuno identicni, A721 nije, ne samo zbog izlaznih trafoa, vec je audio ploca drugacija. Nisam stigao da ih direktno poredim, ali postoji ozbiljna mogucnost da je A721 zvucno bolji (sa preskocenim balansiranim trafoima). Medjutim, zbog nekih dodataka vezanih za profi premenu, a koji otezavaju zivot "obicnom" korisniku, mislim da je B215 bolje resenje od A721.

Link to comment
Share on other sites

Zorane, hvala. Citam da je takodje iz B-215 za laika nemoguce izvuci maksimim koji dek pruza bez citanja uputstva za upotrebu. Pretpostavljam, nisam trazio, da je isto moguce naci na web.

Kratak off.. Sedim i slusam muziku trenutno, ustao rano i zavrsio posao.. Subs su me akali dugo vremena u sobi u kojoj mi se zvucnici trenutno nalaze - mislim da sam ih konacno podesio.

U susednoj sobi imam Quad 2805 pa sam trcao levo desno izmedju dve sobe, poredio, i rekao bih, sada mi subs u primarnom sistemu rade kao nikada do sada. Me very happy. :smile:

Link to comment
Share on other sites

B 215s je definitivno ljepsi jer bojom skriva neke detalje koji su u originalu ruzni....po meni su zeznuli i displej....mislim stvarno sam se trudio da se naviknem, ali nije islo...mozda bi bilo bolje da se modificira rasvjeta, ali sve u svemu tu mi je dizajnom onak.....prolazan.

Slazem se, meni je isto S verzija privlacnija, iz istog razloga :-)

Link to comment
Share on other sites

B 215s je definitivno ljepsi jer bojom skriva neke detalje koji su u originalu ruzni....po meni su zeznuli i displej....mislim stvarno sam se trudio da se naviknem, ali nije islo...mozda bi bilo bolje da se modificira rasvjeta, ali sve u svemu tu mi je dizajnom onak.....prolazan.

Dizajn naspram drugih lepotana od dekova ružan do bola. :order

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...