Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Slazem se, retke su sprave koje sam uzeo bez prethodnog slusanja u mom sistemu. Sto se tice Dragona, nebih zeleo da uvredim nikoga ali Nak organski ne mogu da podnesem. Odvratni su mi, malo me interesuje kako sviraju, as far as I'm concerned, they might as well not exist. Wouldn't give two shits about them. Takodje mislim da su izvikani, naduvani i slicno... Opet, moje misljenje, bez uvreda. To mi zaista nije namera.

U dalekoj proslosti, imao sam Dragon kao i RX-505. Kupio zbog hype i jedva cekao da isteram iz kuce.

Ja takvo misljenje nemam ni o jednom deku....a ti mi sve vise licis na provokatora

Link to comment
Share on other sites

Zasto Idler? Zar i sam nisi rekao da imas averziju prema Teac dekovima? Ja sam samo svoju averziju prema Nak izrazio grublje i napomenuo da ne zelim da vredjam nikoga. Zao mi je sto si tako shvatio, zaista..

Pa nemam bas takvu averziju i dalje cu udomiti s vremena na vrijeme nekog....ali kazes da si imao Dragona i RX 505 i jedva cekao da ih izbacis iz kuce mi malo neozbiljno, ali bar reci zasto "tolika" averzija?
Link to comment
Share on other sites

Pa nemam bas takvu averziju i dalje cu udomiti s vremena na vrijeme nekog....ali kazes da si imao Dragona i RX 505 i jedva cekao da ih izbacis iz kuce mi malo neozbiljno, ali bar reci zasto "tolika" averzija?

Da me znas licno, ti bi znao da imam filthy mouth.. No, zaista ne mislim zlo. Kratko receno - Nak mi je vizuelno ruzan. Ne svidja mi se do te mere da ne mogu da "predjem" preko toga. Ako nisam u stanju da se koncentrisem na druge stvari, kao sto bi bio zvuk, dzaba onda. Eto, nista drugo. Za mene kozmeticki dizajn igra veliku ulogu.

Dragon sam imao u dva navrata. Jedan koji je bio funcionalno odlican i kozmeticki bez ikakvih mana. Prodam ga, nisam trpeo izgled, pored toga, malo sam vremena imao za kasete. Posle nekog vremena uzmem 505 koji mi je bio zanimljiviji znas i sam zbog cega. Ne znam koliko puta sam vadio kasetu da je okrenem ali... dek nije imao dovoljno vremena kod mene da se naviknem.

Slusaj sad - prodje neko vreme, ponovo me zasvrbi da kupim dek. Sve se ovo dogadja u Americi gde sam dugo ziveo. Pronadjem na eBay Dragon. Pobedim na aukciji, stigne mi kuci, reklamiran da je u perfektnom stanju.. Ukljucim ga, nista zivo ne radi. Otvorim ga, no dzaba je to meni, ja nista oko toga ne znam.

Pozovem Willy Hermann koji je vazio (i jos uvek) za zesceg Nak servisera i posaljem mu dek. Kada ga je otvorio imao je sta i da vidi. Rekao mi je da su mu stampane ploce pukle (na dva ili vise komada) i da su lepljene lepkom.. Dek je uzeo on, za delove.

Mozda delom i odatle potice moja averzija prema Nak dekovima.

Ne treba ti to biti neozbiljno. Sve se to dogadjalo jako jako davno. Dragon je u to vreme bio $400-600 i nije ga bilo tesko naci. Da se tako ponasam danas prema Dragonu ili Nak generalno, to bi bilo neozbiljno. ;-) Secam se u to vreme sam sasvim slucajno naleteo na Akai GX-R99 u savrsenom stanju - za $100.

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi da sigurno neces pogresiti ako uzmes K-05,s'obzirom da sam imao prilike da cujem K-04 na delu i sacuvam njegov snimak.Imao sam i Alpine AL-85/90 koji su sjajni dekovi.AL-85 je bila u extra stanju,sto bi se reklo kao da ste je otpakovali iz kutije i snimala je izuzetno,nije bilo kasete koju taj dek nije dobro snimio.Pritom vizuelno pravi ukras za oci i nasu dekofilsku dushu.Znam da ima jedan K-05 kod nas i taj K-04.Ima i jedan K-109,ali to je vec druga serija.Imati K-05 u dekovskom svetu je prava privilegija kojom mogu retki(ali bas retki dekofili) da se pohvale.Ako ti se nudi vec takva prilika da ga kupis a novac ti ne predstavlja problem za njega onda ga kupi.Zamislite samo srecu onog ko stavi u svoju policu K-05 :loveface .Ziv bio i u sreci i veselju(K-05) da ga koristis :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jednog pitanja, ne znam da li je postavljano ranije. Ako se ponavlja, ignorisite i moje izvinjenje:

Lista najboljih dekova, zvucno, koju je eBay postavio je sledeca:

1. Tandberg 910/911.

2. Tandberg 3014/3014A.

3. Nakamichi ZX-9

4. Revox B710.

5. Revox B215.

6. Tandberg 3004.

7. Teac Z7000.

8. Nakamichi CR-7.

9. Nakamichi Dragon.

10. Luxman K-05.

Kako vam se ovo cini i kako bi ste je vi menjali?

Na listi bi morao da bude 1000 ZXL(+dolby c procesor uz njega).Takodje treba pomenuti i Revox H-1 koji je bio odlicno ocenjen u Hifi Vision-u.

Link to comment
Share on other sites

Scepane,

Dek pripada mom starom dobrom prijatelju. On je Kanadjanin, ima svoj audio salon dugo dugo godina. Pricam ven neko vreme o dekovima sa njim, rekoh mu za forum ovde i da ste me podosta napalili za dekove itd.. i da trazim Z-6000/7000. On mi vec tada rece da bi imao dobar dek da mi ponudi ali se na tome prica zavrsila.

Pre par dana sam ga zamolio da kontaktira momka iz Montreal koji prodaje Z-7000 kojeg sam ja vec kontaktirao ali se izgubio posle prve poruke meni. Tada mi je Jody rekao da je i sa njim ovaj uradio isto i ponovo mi pomenuo njegove dekove. Jedan od njih bi trebalo da bude K-05. Rekoh mu da mi da detalje, cenu itd i sada ga cekam da mi se javi nazad. Usput, cekam i za Z-7000..

O K-05 nemam blage veze i pokrenuh pitanje ovde nebi li cuo misljenja i veruj mi, posle sve ove price, jako jako sam zainteresovan. Mnogo ste me bre napalili. No, neka stvari idu svojim tokom a ja cu se svakako ovde javiti sa ishodom.

Hvala ti na savetu!

Link to comment
Share on other sites

Secam se kad sam na mom tadasnjem deku(Sony TCK-950 ES) pustio snimak sa K-04 bio sa odusevljen,ne mogu da prezalim sto tad finansijski nisam mogao da doplatim preko Sony-ja 500 dm za K-04(tad sam bio klinac,imao sam tad 20-ak godina i nisam zaradjivao).Kasnije sam tu kasetu nosio kod ljudi koji su imali dobre dekove i pustao na B-215,RX-505E...secam se da je na RX-505E taj snimak zvucao fascinantno.

Dragane slatke su to muke K-05 ili Z-7000,koji god da uzmes sigurno neces pogresiti.

Zanimljiv podatak,jedan od najtezih dekova je upravo Z-7000,ima 17,9 kg dok K-05 ima 11,5 kg.

Link to comment
Share on other sites

Secam se kad sam na mom tadasnjem deku(Sony TCK-950 ES) pustio snimak sa K-04 bio sa odusevljen,ne mogu da prezalim sto tad finansijski nisam mogao da doplatim preko Sony-ja 500 dm za K-04(tad sam bio klinac,imao sam tad 20-ak godina i nisam zaradjivao).Kasnije sam tu kasetu nosio kod ljudi koji su imali dobre dekove i pustao na B-215,RX-505E...secam se da je na RX-505E taj snimak zvucao fascinantno.

Dragane slatke su to muke K-05 ili Z-7000,koji god da uzmes sigurno neces pogresiti.

Scepane, ako mi se desi da uzmem K-05, obzirom da je 110V, jel to moze da se konvertuje na 220V? Uslovno da dek nema birac na sebi...

Link to comment
Share on other sites

Erich, gde si se ti izgubio u zadnje vreme? Ma ja bih pre uzeo Z-7000 ali me Scepan zbunjuje u mom pohodu. :-)

Verujem da su oba deka masincine samo takve i da bi mi zaista bilo najpametnije uzeti oba. Ne znam kako sada drugacije da se smirim :-)

No plasim se da ce mi Jody javiti da mu je dek poakan (tesko bi mi bilo verovati da bi kod njega tako nesto bilo moguce) i da ce Z-7000 otici na neku drugu stranu.

Ima jos jedan Z-7000, pomenuh juce, prekjuce... Ali mi je ovaj sumnjiv. Zoran mi kaze da taj isti problem (pitch control ne radi kao ni headphone plug) imaju mnogi iz serije i da u stvari i nije neki problem.

Videcemo - Ameri imaju izreku: good things come to those who wait. Meni treba dugo da se odlucim, sada sam vec uveliko u pohodu :-)

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao niti jedan od ta dva decka ali po onome Å¡to sam ovdje na forumu i opÄenito na netu proÄitao o tim deckovima, ja osobno bi uzeo teac-a, ali naravno odluka je tvoja.

Sobzirom da se radi o skupim deckovima moj savijet ti je da ÄekaÅ¡ onog koji je provijereno dobar.

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao niti jedan od ta dva decka ali po onome Å¡to sam ovdje na forumu i opÄenito na netu proÄitao o tim deckovima, ja osobno bi uzeo teac-a, ali naravno odluka je tvoja.

Sobzirom da se radi o skupim deckovima moj savijet ti je da ÄekaÅ¡ onog koji je provijereno dobar.

Svakako Erich, ja inace nisam strpljiv ali sto se audio tice jesam.. veoma. Kako ti radi tvoja Aiwa AD-F990? Meni moja pocinje da "kucka" tiho na play, nista na FF i Rewind. Inace radi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim ljubiteljima Deckova. I ja ih imam nekoliko ali o tome drugom prilikom, sad bih imao pitanje u svezi Luxmana K-03. Vidim mnogi govore da i nije baÅ¡ bolji Revox-a B215 kojeg imam osim Å¡to je ljepÅ¡i (za mene) pa sam se malo zamislio a imam odliÄnu priliku da isti nabavim za ne baÅ¡ velike pare (joÅ¡ Äekam da se Äovjek vrati sa odmora i da mi javi). Posjedujem i Luxman-a K-405 koji nema viÅ¡e od 40 sati rada, kao nov je sa originalnom kutijom i Manual-om i mogu reći da je dek odliÄan u svakom pogledu iako nije u klasi sa K-03 ili B215 ali ima jednu veliku manu, one Å¡ugave diode koje izgledaju kao na onim kazetofonima iz Poljske prije 30 godina. Ali nemožeÅ¡ sve imati :-). Bio ih zahvalan kad bi netko rekao koju rijeÄ ali konekretno iz iskustva o Luxman-u K-03.

Link to comment
Share on other sites

Erich, gde si se ti izgubio u zadnje vreme? Ma ja bih pre uzeo Z-7000 ali me Scepan zbunjuje u mom pohodu. :smile:

Verujem da su oba deka masincine samo takve i da bi mi zaista bilo najpametnije uzeti oba. Ne znam kako sada drugacije da se smirim :smile:

No plasim se da ce mi Jody javiti da mu je dek poakan (tesko bi mi bilo verovati da bi kod njega tako nesto bilo moguce) i da ce Z-7000 otici na neku drugu stranu.

Ima jos jedan Z-7000, pomenuh juce, prekjuce... Ali mi je ovaj sumnjiv. Zoran mi kaze da taj isti problem (pitch control ne radi kao ni headphone plug) imaju mnogi iz serije i da u stvari i nije neki problem.

Videcemo - Ameri imaju izreku: good things come to those who wait. Meni treba dugo da se odlucim, sada sam vec uveliko u pohodu :smile:

Taj problem imam i ja na mom Z-6000.A kako cujem i kod mnogih drugih je tako.

Link to comment
Share on other sites

Scepane, ako mi se desi da uzmem K-05, obzirom da je 110V, jel to moze da se konvertuje na 220V? Uslovno da dek nema birac na sebi...

Izvodljivo je,namota se trafo 220 na 110v,jedno vreme se kod nas prodavala Aiwa 850 koja je radjena za Americko trziste i uz nju se dobijao takav trafo.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Izvodljivo je,namota se trafo 220 na 110v,jedno vreme se kod nas prodavala Aiwa 850 koja je radjena za Americko trziste i uz nju se dobijao takav trafo.

:wave2

Од те Ðиве ми је оÑтао Ñамо тај транÑформатор, Ñве оÑтало је завршило на депонији :wacko:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Од те Ðиве ми је оÑтао Ñамо тај транÑформатор, Ñве оÑтало је завршило на депонији :wacko:

:wave2

Sve je reseno,samo da Dragan kupi K-05 i :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...