Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Peco, HX Pro nema nikakve veze sa frekvencijskim opsegom deka i ne utice na njega (utice na oblik krive, posebno ako je lose odradjen), vec na izoblicenja u podrucju visokofrekvencijskog opsega. Takodje ni Dolby C, u najvecem broju slucajeva isti blago obara odziv na gornjem kraju.

Pa zar samim tim ne pomaze traci da na kvalitetniji nacin zabalezi informaciju (samim tim i fr opseg) ?

Ston, da li je ovo prica napamet ili si merio frekvencijski opseg ovog ili nekog drugog deka? Ako jesi, kog i koji su rezultati?

Moja merenja pokazuju jasnu korelaciju izmedju izmerenog i navedenih fabrickih podataka, ?

cak i posle 20-30 godina. Naravno, radi se o dekovima koji su u dobrom stanju, prvenstveno glava za snimanje/reprodukciju.

DRM800 nisam stavljao na aparaturu, ali ne vidim zasto bi bilo drugacije. ?

Molim onda u cilju verodostojnosti tvrdnje izvrsiti merenje kojim se tvrdnja dokazuje.

Ja taj dek imam dugo vremena i nijedna normalka SIGURNO ne prelazi granicu njihove mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

Molim onda u cilju verodostojnosti tvrdnje izvrsiti merenje kojim se tvrdnja dokazuje.

Ja taj dek imam dugo vremena i nijedna normalka SIGURNO ne prelazi granicu njihove mogucnosti.

Premericu kada mi dopadne ruku. Ali izgleda da smo dzaba krecili - servisno uputstvo navodi f. opseg od 20 Hz do 21 KHz (plus/minus 3 db, na -20 dB) samo na metal kasetama, nema podataka za hrom i normal, tako da nemamo za sta da se zakacimo.

Cak ni verzija za Japan ne navodi nista sem opsega za metal traku.

http://knisi2001.web.fc2.com/dr-70g.html

Link to comment
Share on other sites

Premericu kada mi dopadne ruku. Ali izgleda da smo dzaba krecili - servisno uputstvo navodi f. opseg od 20 Hz do 21 KHz (plus/minus 3 db, na -20 dB) samo na metal kasetama, nema podataka za hrom i normal, tako da nemamo za sta da se zakacimo.

Cak ni verzija za Japan ne navodi nista sem opsega za metal traku.

http://knisi2001.web...com/dr-70g.html

Evo i ja da se umešam,pošto sam i ja odgovorio Vladi ali mene ne spominje,kod mene podaci su sledeći: na Metal trakama opseg je 15Hz do 22 KHz ,a na Normalkama ne pada ispod 20-20KHz. Podrhtavanje i zavijanje 0,036 WRMS ili ti 0,007 po DIN-u. Težina 4,6 kg
Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se umešam,pošto sam i ja odgovorio Vladi ali mene ne spominje,kod mene podaci su sledeći: na Metal trakama opseg je 15Hz do 22 KHz ,a na Normalkama ne pada ispod 20-20KHz. Podrhtavanje i zavijanje 0,036 WRMS ili ti 0,007 po DIN-u. Težina 4,6 kg

Ali gde ste nasli te podatke? Servisno uputstvo koje imam u sebi sadrzi i korisnicko uputstvo i nema tih podataka. Samo 20-21 na metal trakama.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se opterećuješ brojkama.Evo jedan Teac V-7000 ili Akai GX-95 na papiru imaju slabije karakteristike ali su dosta bolji

O tome sam mislio, nemamo svi isti sluh a ni ukus a takodje ne slusamo istu muziku tako da je na kraju sve stvar mogucnosti i odabira.Kvalitet je kvalitet i svaki uredjaj ima u ovoj prici ima svoje mesto.
Link to comment
Share on other sites

evo ja da kazem nesto za vladu. Imam Denon DRM 700 , Aiwu ADF 800 ,( imao sam ranije i ADF850 ) kako sam uzeo malog H/KTD4200 malisa ih je zvucno presisao ohoho ( naravno kad je i on kostao kao ovi troglavi dekovi ) . Iako je dvoglavi i nema ni HX-PRO.. Mislim da je razlika izmedju zvuka ovog mog Denona i moje Aiwe ( pa i one stare ) u stvari ukusa ( iako aiwa ima dual capstan i druge prednosti )..

Mislim da su i ADF800 i DRM700 kao i TD 4200 priblizno isto godiste i priblizno iste cene ( 700 DEM ). - vidite poredjenje ? Ovi troglavi, HXPRO itd.. a malisa nista.

Tako da mislim da se mali H/K moze porediti sa PIONEER A400 medju pojacalima.. - Oskudno opremljen funkcionalno ali kvalitetno u "srcu".

Za onolko kolko se vrti po oglasima , ako je ocuvan (kao sto je moj primerak ) mislim da je trenutno za te novce best buy.

trenutno se na kp vrti jedan TD 4400 i strasno me svrbi novcanik :D

Interesantno .. Iz te serije HK od 4200 do 4800 samo je 4800 troglavas i istinska zver. Skoro ga je lik iz Peste prodavao 4800 na madjarskim hifi oglasima za oko 500 eura..

@ ZoraneBG.... mislim da bi bilo interesantno za citaoce da napravite test dekova koji se vrte po oglasima za manje novce ( 50ak eura) . Verujem da bi mozda priblizili ove uredjaje mladjim citaocima ( a i onim starijim ) koji nemaju novaca da izdvoje za neke skuplje dekove.

Link to comment
Share on other sites

Aco, Vlado, mislim da ovde postoji odredjeno nerazumevanje. Ja sam navodio frekvencijski opseg deka i da li moze da se postigne.

Sve glavne specifikacije deka koje proizvodjac navodi mogu iskusnom poznavaocu ukazati na ono sto on NE MOZE da postigne, mnogo cesce nego ono sto on MOZE. Tako se iz specifikacija moze nazreti mogucnost da dek lose svira na neki nacin, dok, sa druge strane, dobre specifikacije nikako ne garantuju i dobar zvuk.

Specifikacije nece prikazati karakter zvuka, prostornost, dinamiku i slicno. Isto kao i kod ostalih audio uredjaja. No, mogu prikazati nemogucnost deka da reprodukuje donji ili gornji ekstrem, da ima pojacano zavijane i podrhtavanje, slabije kvalitetan mehanizam itd.

@Doc

Ja sam vec uradio slican test dekova koji su jevtiniji ali odabrani zato sto su dobri. To su sve moji bivsi uredjaji, prodati ili poklonjeni malo kasnije, kako bih imao mesta u polici.

http://zokiaudio.com/?p=817

Zaista nemam ideju kako bih mogao raditi i pisati test o jevtinijim dekovima sa oglasa ako ih nemam pored sebe da ih medjusobno uporedim. Pisanje napamet i prema secanju od pre mnogo godina je dobro za recenicu/dve ali ne i za bilo sta ozbiljnije. Na kraju, takav tip testa zahteva cak i vise vremena nego pisanje testa za casopis (usled vremena potrebnog da se kvalitetno snimi kaseta na svakom uredjaju koji se testira).

Link to comment
Share on other sites

Mi smo kao deca... evo kada se ovi moji drugari hvale da ce biti novosti...

Ja nabavio OOOOVOOOOO....

Pogledajte koliki je (da 'prostite) u odnosu na SL1210 i Sony 779ES, dubok je kao gramofon - oko 45 cm (!!!), tezak 18.2 kila.

Vidio sam ga "in vivo" 92,da se prepaneš,kao tenk.Poklopac mu je žesći,ima neku bateriju pozadi.....prelijep komad nema što!Srećno bilo!!!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kolege, cenim da je ovo najbolje mesto da pitam dal je moguće negde nabaviti set rolera i gumica za Kenwood-ov dek KX-644W

Znam da nije ništ specijalno, al za taj duplak me vežu neke sentimentalne emocije, pa bih ga revitalizovao, da iznenadim matorog i kompletiram mu njegov stari "stub".

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kolege, cenim da je ovo najbolje mesto da pitam dal je moguće negde nabaviti set rolera i gumica za Kenwood-ov dek KX-644W

Znam da nije ništ specijalno, al za taj duplak me vežu neke sentimentalne emocije, pa bih ga revitalizovao, da iznenadim matorog i kompletiram mu njegov stari "stub".

Hvala unapred.

http://www.ebay.ch/s...14.l1513&_pgn=1

Evo ovaj prodaje setove....

Nažalost morate da pretražujete..

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja ubacim. Kao prvo hvala svima na Äestitkana za denone imam i 34-vorku (Å¡ampanj izvedbu) ali mi je bila spremljena u ormaru pa nije slikana. Å¡to se tiÄe denona 800 i 800a imam original uputstva pa Äu Äim se vratim iz germanije i ovjaviti podatke i koju sliku iz uputstva.

InaÄe najviÅ¡e se slažem sa zoranovom izjavom da je denon iz serije ozbiljnijih dekova od 700 pa do 800a vrlo ozbilnja maÅ¡ina Å¡to se tiÄe zvuka, a Å¡to se tiÄe plastike ona je prisutna maximalno. Razlika izmeÄ‘u 800a i 700, 700a i 800je u tome Å¡to je na 700, 700a i 800 boÄne stranice od plastike i kada otvorite deck skida se samo gornji dio poklopca, dok su kod 800a i dalje prisutne te boÄne plastiÄne stranice samo je poklopac od lima cijeli, tj prekriva gornju povrÅ¡inu decka i boÄne (plastiÄne) stranice decka.

Kao Å¡to je i zoran rekao kvaliteta snimka se ne može mjeriti niti sa jednom aiwom tamo sve do f990, pa sve one lijepe excelije (nabavio sam i jednu od njih, osim 009 koju veÄ imam), a pod ni raznio sa jednim RSB-765. Krajem 80-tih sam posjedovao jedam drm-700 i stalno bio u verbalnom sukobu sa jednim kolegom koji je imao technicsa i bio uvijeren ta njegov tecnics bolje snima. Tada sam bio definitivno laik Å¡to se tiÄe svih ovih naÅ¡ih danaÅ¡njih rasprava oko ovih ljepih limenih kutija ali sam bio siguran u jedno a to je bilo da je moj denon bolji.

Razlika između denonove plastike i lima najbolje se vidi na ovoj slici. Gornja dva denona su 800a,a donji je 800.

post-21344-0-44007600-1344716465_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe Rsb 765,to je bilo moje najveće razoÄaranje. Dek lep,izreklamiran,joÅ¡ njegovi snimci ajde nekako,ali reprodukcija kao sa nekog kasetofona.Å to se tiÄe Denona i Aiwe,ne znam da li si sluÅ¡ao Adf 910.I mene je iznenadio. Nisam ih direktno uporedio,ali znam da je bio bolji od Aiwe Ads 950 koji je posle izaÅ¡ao i imao Dolby S

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe Rsb 765,to je bilo moje najveće razoÄaranje. Dek lep,izreklamiran,joÅ¡ njegovi snimci ajde nekako,ali reprodukcija kao sa nekog kasetofona.Å to se tiÄe Denona i Aiwe,ne znam da li si sluÅ¡ao Adf 910.I mene je iznenadio. Nisam ih direktno uporedio,ali znam da je bio bolji od Aiwe Ads 950 koji je posle izaÅ¡ao i imao Dolby S

Koliko sam razumeo, Aiwa ads950 je 850 sa dodatkom dloby s? Sve ostalo je isto?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...