Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ima toga jos:

Dobio sam na poklon od Sandra prelepi Philips troglavas sa jednim od najvecih DD capstan motora koje sam imao prilike da vidim. HVALA SANDRO! :cheers

Od Scepana sam nabavio Technics RS-M85, u izuzetno ocuvanom stanju, treba mu samo klasicni servis, dugo je stajao.

M 85 :) pa to je isto odnos... slicno kao moj M 88 ako se bude sredjivao nudim i ovaj da ide u paketu nabavka rolera, gumica itd... :wave2

Link to comment
Share on other sites

.................ima joÅ¡ nekih denona meÄ‘u novitetima ali ova tri su mi bili pri ruci za slikanje. Kroz jedno mjesec dana biÄe puno postova od mene jer dolazim na pauzu od tri mjeseca pa Äu imati "malo" viÅ¡e vremena da objavim sve Å¡to se nabavilo u proteklih devet mjeseci.

post-21344-0-30177900-1344242813_thumb.j

post-21344-0-04813600-1344242823_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

.................ima joÅ¡ nekih denona meÄ‘u novitetima ali ova tri su mi bili pri ruci za slikanje. Kroz jedno mjesec dana biÄe puno postova od mene jer dolazim na pauzu od tri mjeseca pa Äu imati "malo" viÅ¡e vremena da objavim sve Å¡to se nabavilo u proteklih devet mjeseci.

Lepa kolekcija, mnogo mi se sviđa ovaj dek u silver verziji DRM800A.

Neka vas dobro služe...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Gnjavim sa pitanjima ali me zanima kakav je zvucno 800a, kakav je u odnosu na dr-m24hx? Neko kaze da Aiwa zvuci lepse a neko glasa za Denon-a... Da li je neko uporedjivao drm800a i dr-m24hx ?!

Gledaj ta dva Denona nisam imao prilike uporeÄ‘ivati,ali 800 lepÅ¡e svira i od Aiwe 950,to sam uporeÄ‘ivao.Taj Denon je u svoje vreme izlaska jako iznenadio sve svojim zvukom,normalno u pozitivnom smislu.I u Äasopisima je dobro proÅ¡ao.
Link to comment
Share on other sites

Iako je DRM800 napravljen da se ustedi i na nemogucim mestima, njegova mehanika je daleko ozbiljnija nego ona kod ADF850.

Oba deka su bili izuzetni u svojoj klasi cene, ali oni nikada nisu spadali u istu klasu: Aiwa je kostala nekih 450 DEM, a Denon skoro dva puta skuplje. Iako skromnog izgleda, DRM800 ima zvuk na pragu high end dekova, dok Aiwa ima osobine deka otprilike gornje srednje klase.

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj dek zgadio kada sam video kako je jevtino napravljen, uzas jedan. Mislim na kuciste, plastiku... Mehanika je dobra i jaka, ali nepristupacna, no to je slucaj kod mnogo dekova. Zvuk je susta suprotnost plasticnom izgledu deka, negde sam pisao tekst o njemu.

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj dek zgadio kada sam video kako je jevtino napravljen, uzas jedan. Mislim na kuciste, plastiku... Mehanika je dobra i jaka, ali nepristupacna, no to je slucaj kod mnogo dekova. Zvuk je susta suprotnost plasticnom izgledu deka, negde sam pisao tekst o njemu.

Meni je taj dek izuzetno lep, vidim da snima na normalke od 25hz do 20khz sto je verujem ipak odlican rezultat.
Link to comment
Share on other sites

To ni sa HXpro Dolby-jem C nemere...imam isti i jedino na Metalu - TDK ima sansi za takav fr opseg.

Ðко на нормал каÑетама догура до 12000 :thumbsup2 , можда и више али на -50дБ.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðко на нормал каÑетама догура до 12000 :thumbsup2 , можда и више али на -50дБ.

:wave2

Tako sam nasao po netu, verujem Vam jer sam ga samo video na slikama.Imam dr-m24hx i interesuje me da li je neko slusao oba i moze li se znati razlika... Da li je vredno nabaviti ga ako bolji od ovog starijeg(koji je meni sasvim ok jer bolji nisam imao ni slusao).
Link to comment
Share on other sites

To ni sa HXpro Dolby-jem C nemere...imam isti i jedino na Metalu - TDK ima sansi za takav fr opseg.

Ðко на нормал каÑетама догура до 12000 :thumbsup2 , можда и више али на -50дБ.

:wave2

Peco, HX Pro nema nikakve veze sa frekvencijskim opsegom deka i ne utice na njega (utice na oblik krive, posebno ako je lose odradjen), vec na izoblicenja u podrucju visokofrekvencijskog opsega. Takodje ni Dolby C, u najvecem broju slucajeva isti blago obara odziv na gornjem kraju.

Ston, da li je ovo prica napamet ili si merio frekvencijski opseg ovog ili nekog drugog deka? Ako jesi, kog i koji su rezultati?

Moja merenja pokazuju jasnu korelaciju izmedju izmerenog i navedenih fabrickih podataka, cak i posle 20-30 godina. Naravno, radi se o dekovima koji su u dobrom stanju, prvenstveno glava za snimanje/reprodukciju.

DRM800 nisam stavljao na aparaturu, ali ne vidim zasto bi bilo drugacije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...