Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Prvo sam otvorio dek i rastavio mehanizam u sitne detalje. Posle dugo godina mast se osuÅ¡ila , Å¡to je sasvim normalno. Bilo je uživanje Äitava dva dana na pranju podmazivanju i sastavljanju mehanike.

Gumice za vrata , idler i pinÄ roler su u dobrom stanju. Vrlo Äudno jer gume posle toliko godina Äak i od stajanja moraju da izgube kvalitet i elastiÄnost . Sve u svemu planiram da ih zamenim , jer im je cena za sve tri oko 300 dinara.Ako naiÄ‘em na dobre rolere zameniću i njih.Evo malo i sliÄica.

Ргде Ñу Ñлике раÑтављеног и Ñамог рада на њему?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Poštovani dekofili , evo i mene sa jednom mašinicom.

Pazario sam je pre neki dan na KP. Ponovo dek u mojoj kolekciji posle nekoliko godina. Mogu vam reći da sam zadovoljan. Akai GX 75!

Dobro oÄuvan i mogu slobodno da ga ocenim sa 10 ,Å¡to se spoljnog izgleda tiÄe.Nije otvaran niti diran ali je od vremena malo praÅ¡njav. Vidim da je dosta popularan na ovim prostorima. Skoro dve godine pratim oglase kako bih kupio neÅ¡to dobro a povoljno .PoÅ¡to se nudi puno loÅ¡ih stvari trebalo je dosta vremena za izbor. Moja želja je bila prvenstveno da uzmem jedan JVC iz viÅ¡e klase zato Å¡to ima lep displej , ali niÅ¡ta ozbiljno nije bilo u ponudi.

Moj prvi susret sa Akai dekom bio je davne 1986 godine...model GX9. Ostavio je dubok utisak na mene. Kasnije su se pojavljivale 95 – ice i mnogo primeraka sam video u mom gradu.

Prvo sam otvorio dek i rastavio mehanizam u sitne detalje. Posle dugo godina mast se osuÅ¡ila , Å¡to je sasvim normalno. Bilo je uživanje Äitava dva dana na pranju podmazivanju i sastavljanju mehanike.

Gumice za vrata , idler i pinÄ roler su u dobrom stanju. Vrlo Äudno jer gume posle toliko godina Äak i od stajanja moraju da izgube kvalitet i elastiÄnost . Sve u svemu planiram da ih zamenim , jer im je cena za sve tri oko 300 dinara.Ako naiÄ‘em na dobre rolere zameniću i njih.Evo malo i sliÄica.

ÄŒestitke na kupovini :thumbsup2 , odliÄna maÅ¡ina.

Ti zvuÄnici mi liÄe na NN Acoustic, možeÅ¡ li nam reći neÅ¡to viÅ¡e o sistemu? Koji su ti prvi utisci o zvuku sa kaseta posle "nekoliko godina" :) ?

pozdrav i samo pozitivno :listen

Link to comment
Share on other sites

Evo i teksta koji sam obecao, u vezi Tascama 122 MkII i 122 MkIII:

Braća po materi

Kao i uvek tekst za uživanje. :thumbsup2

Naleteo sam ranije na zanimljiv problem i rešenje na YouTube, vezano za Mk3...

Nekako mi onaj najstariji brat ostade u senci ova dva. I taj je važio za ozbiljnu maÅ¡inu. ImaÅ¡ li iz sećanja neka iskustva sa njim? Da li bi uopÅ¡te mogao da se takmiÄi po zvuku i kvalitetu izrade sa ova dva ?

InaÄe otkrio sam, uz veliko razoÄaranje, da je ovaj Teac koga sam skoro uzeo, skoro sigurno proÅ¡ao kroz ruke nekog "vrsnog" majstora. Snimio sam problem i uploadujem video na YouTube (izvinjavam se na povremenom poklapanju mikrofona, snimao sam sa telefonom).

Toliko volim Teac dekove da sam u velikoj dilemi da li ovaj da servisiram ili da se bacim u potragu za drugom maÅ¡inom. Jako me zanima i vaÅ¡ komentar kada pogledate video. Na ovim oglasima stvarno treba paziti, posebno kada su u pitanju vintage ureÄ‘aji...ljudi za svaÅ¡ta govore kako je u odliÄnom stanju. Gledam upravo jednog Revoxa za koga piÅ¡e "odliÄno oÄuvan" a liÄi mi da nema ni originalne prekidaÄe, niti "vratanca". Kako li izgleda loÅ¡e oÄuvan?

Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam posedovao prvu verziju Tascama 122, tako da nisam ni zeleo da pisem bilo sta o njemu. Imao sam nesto od tih starijih TEAC dekova i nesto nisam bas bio odusevljen ni tehnickim resenjima ni zvukom, samo jesam mehanickim kvalitetom izrade i glavama - te stare Teac glave mislim da su nepoderive, za razliku od onih na V5000/7000 itd.

YouTube snimak problema sa Tascam direct drive motorom mi je poznat, ali navedeno resenje je tek polovina slagalice. To sto on duva u motor, a motor menja brzinu desava se usled vlage njegovog daha, gde vodena para nailazi na prosuti elektrolit iz kondenzatora (bazu, koliko se secam iz srednje skole) i povecava mu provodljivost, te se javljaju "mostovi" izmedju razlicitih komponenti na ploci. Kada sam to prvi put video, shokirao sam se. Identican problem sam imao na Tascam-u 122 Mk3 i potvrdio sam ovo sto se vidi na klipu licnim primerom. Kvar je popravljen, a kada sam to ispricao tadasnjem vlasniku 122 Mk2, on je preventivno uradio repariranje te ploce, kako ne bi bilo gorih problema kasnije, jer ako se zapusti moze da bude prilicno gadno. Taj DD motor im je, koliko se secam, jedina slaba tacka. Doduse, imao sam i 122 Mk2 kome je prilicno dusa izvadjena (glava je imala ris itd.), prodao ga i posle nekoliko godina mi se javio n-ti vlasnik po redu posle mene kome je otkazao servo motor mehanike, dek je mnoooogo bio koriscen.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi Å¡to mislite o ovom ljepotanu?? Koja bi mu bila onako realna cijena???

Ima jedan na e-bayu razmiÅ¡ljam da ga cimnem, ali nikad nisam imao nekog onkya a ovaj mi je izvana ljep, a neznam kakav je u duÅ¡i. Pa bih molio neko vaÅ¡e miÅ¡ljenje. Trebutno mu je cijena na 35€ i ne znam do kud Äe ići. SudeÄi po tehniÄkim karekteristikama i nije tako loÅ¡.

Allgemein

  • Hersteller: Onkyo
  • Modell: TA-2570
  • Typ (Single/Double): Single
  • Baujahre: 1989-1990
  • Hergestellt in:
  • Farbe: silber
  • Fernbedienung: ja (IR)
  • Leistungsaufnahme: Watt
  • Abmessungen: 435 x 132 x 366 mm (BxHxT)
  • Gewicht: 7,5 kg
  • Neupreis ca.: 1000 DEM

Anschlüsse

  • Anzahl der Eingänge: 3
    • 2x Line
    • DIN

    [*]Anzahl der Ausgänge: 4

    • 2x Line
    • DIN
    • Kopfhörer 6.35mm Klinke

Technische Daten

  • Tonköpfe: 1x Aufnahme, 1x Wiedergabe, 1x Löschkopf (Ferritkopf)
  • Motoren: 1x Gleichstromservomotor, 2x Gleichstromläufer
  • Gleichlaufschwankungen: 0,035% (effektiv, bewertet)
  • Bandarten: Normalband, Chromband, Reineisenband
  • Frequenzgang:
    • 20 - 18.000 Hz bei Normalband
    • 20 - 19.000 Hz bei Chromband
    • 20 - 21.000 Hz bei Reineisenband

    [*]Klirrfaktor:

    [*]Signalrauschabstand:

    • 58 dB (Reineisenband, ohne Dolby)
    • Mit Dolby-B Verbesserung um 10 dB über 5 kHz und 5 dB bei 1 kHz
    • Mit Dolby-C Verbesserung um 20 dB bei 5 kHz

    [*]Auto-Reverse: Nein

    [*]Titelsuchlauf: ja

    [*]Dolby: B/C (DolbyHX)

    [*]MPX-Filter: Ja, schaltbar

    [*]Fader:

    [*]Pitch-Kontrolle:

    [*]CD-Synchro-Aufnahme: nein

post-21344-0-89005000-1339921128_thumb.j

post-21344-0-77100100-1339921160_thumb.j

post-21344-0-43865000-1339921178_thumb.j

post-21344-0-67291000-1339921196_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ljudi Å¡to mislite o ovom ljepotanu?? Koja bi mu bila onako realna cijena???

Ima jedan na e-bayu razmiÅ¡ljam da ga cimnem, ali nikad nisam imao nekog onkya a ovaj mi je izvana ljep, a neznam kakav je u duÅ¡i. Pa bih molio neko vaÅ¡e miÅ¡ljenje. Trebutno mu je cijena na 35€ i ne znam do kud Äe ići. SudeÄi po tehniÄkim karekteristikama i nije tako loÅ¡.

Allgemein

  • Hersteller: Onkyo
  • Modell: TA-2570
  • Typ (Single/Double): Single
  • Baujahre: 1989-1990
  • Hergestellt in:
  • Farbe: silber
  • Fernbedienung: ja (IR)
  • Leistungsaufnahme: Watt
  • Abmessungen: 435 x 132 x 366 mm (BxHxT)
  • Gewicht: 7,5 kg
  • Neupreis ca.: 1000 DEM

Anschlüsse

  • Anzahl der Eingänge: 3
    • 2x Line
    • DIN

    [*]Anzahl der Ausgänge: 4

    • 2x Line
    • DIN
    • Kopfhörer 6.35mm Klinke

Technische Daten

  • Tonköpfe: 1x Aufnahme, 1x Wiedergabe, 1x Löschkopf (Ferritkopf)
  • Motoren: 1x Gleichstromservomotor, 2x Gleichstromläufer
  • Gleichlaufschwankungen: 0,035% (effektiv, bewertet)
  • Bandarten: Normalband, Chromband, Reineisenband
  • Frequenzgang:
    • 20 - 18.000 Hz bei Normalband
    • 20 - 19.000 Hz bei Chromband
    • 20 - 21.000 Hz bei Reineisenband

    [*]Klirrfaktor:

    [*]Signalrauschabstand:

    • 58 dB (Reineisenband, ohne Dolby)
    • Mit Dolby-B Verbesserung um 10 dB über 5 kHz und 5 dB bei 1 kHz
    • Mit Dolby-C Verbesserung um 20 dB bei 5 kHz

    [*]Auto-Reverse: Nein

    [*]Titelsuchlauf: ja

    [*]Dolby: B/C (DolbyHX)

    [*]MPX-Filter: Ja, schaltbar

    [*]Fader:

    [*]Pitch-Kontrolle:

    [*]CD-Synchro-Aufnahme: nein

ProÄitaj pažljivio ima na temi Šćepan sve napisao

Link to comment
Share on other sites

Ovo je za temu "Nove vintage komponenete u vašem domu..." ali nije stigao - kupljen je i trenutno je u Novom Sadu, kod kolege sa foruma.

Želeo sam neki mnogo viÅ¡e vintage (sa vu-metrima i sl.), sa 3 glave i motora, silver boje; Harman Kardon nije bio meÄ‘u proizvoÄ‘aÄma dekova koje sam pratio po oglasima - ali pojavio se ovaj H/K TD4200 pa uzeh, za cca 20 e (povoljno, za kvalitetan, potpuno ispravan i vizuelno oÄuvan dek).

Fotografija je iz oglasa.

post-11395-0-14027800-1339927754_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

hvala ljudi, izgleda da je ovo ipak dobar stroj (jedino ide bez daljinca)

Jako dobar i kod nas veoma redak kaset dek,vredi svakako vise(njihov top model od 1988-1991 godine,kostao 1000 dm).Evo i njegovog testa sa :Aiwa XK-007(1200 dm),Akai GX-75(1000 dm),Denon DRM-34 HR(1000 dm) i JVC TD-V 711(1000 dm).Na testu su Onkyo i Akai najbolje ocenjeni,klasu iznad ostalih.

http://wegavision.py...m/onkyoTA2570t/

Link to comment
Share on other sites

Ovo je za temu "Nove vintage komponenete u vašem domu..." ali nije stigao - kupljen je i trenutno je u Novom Sadu, kod kolege sa foruma.

Želeo sam neki mnogo viÅ¡e vintage (sa vu-metrima i sl.), sa 3 glave i motora, silver boje; Harman Kardon nije bio meÄ‘u proizvoÄ‘aÄma dekova koje sam pratio po oglasima - ali pojavio se ovaj H/K TD4200 pa uzeh, za cca 20 e (povoljno, za kvalitetan, potpuno ispravan i vizuelno oÄuvan dek).

Fotografija je iz oglasa.

Cestitam na kupovini kaset deka :cheers .

Taj dek je testiran(Spitzenklasse II,vrlo dobro ocenjen za svoju cenovnu klasu) 10/1994 godine u Stereoplay-u,kostao je 700 dm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...