Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Vlado veliki pozdrav pre svega :wave2 .Razlike su u tome sto 2570 ima svoj daljinski(2760 nema,ali moze preko sistemskog daljinskog da radi,otud ono R1,sto ima i 2570),Auto Accubias(2760 ima manuelni),Rec kalibracija(2760 nema),output level(2760 nema).Tezina 7,5(2570) spram 6,8 kg(2760).2760 ima stabilizator kasete(anti resonant stabilizer system),sto 2570 na primer nema.Onda postoji razlika u karakteristikama(frekventni opseg je bolji kod 2570).Dok 2760 ima bolji odnos signal/sum.Zavijanje i podrhtavanje je bolje kod 2570.Postoji i razlika u display-u,kod 2760 moze da se iskljuci a ima i dimmer.2570 pored cinceva ima i petopolac.2570 je kostao 1000 dm,a 2760 je bio 800 dm.2760 je noviji model(iz 1990 godine,dok je kao sto sam napisao 2570 bio aktuelan od 1988 do 1991 godine i bio njihov top model u tim godinama).Eto :wave2 .

Šćepane i tebi veliki pozdrav, fasciniran sam ovako detaljnim odgovorom u najkraćem roku.Pitao sam te jer imam ovaj 2760 i to u odliÄnom stanju, nisam ga takoreći ni probao, ali sada si me zagolicao

Link to comment
Share on other sites

Pricate o Teac-u? 3head & autoreverse?Svaka cast, prelepa masina.Video sam ga na limundu ali nisam hteo(a ni mogao da se petljam...).Ajde pa da cujemo komentare, naravno kada se nadje vremena za testiranje i zatezanje... Pozdrav Zorane i u zdravlju da svira :wave2

Hocu Vlado... slusao sam ga jedno vece, bas solidno svira i radi lepo kalibraciju. Po meni, zvucno daleko bolji dek od, na primer Pioneer-a CT-9R koji je kod nas popularan ili JVC-a DD-V9 kojeg sam imao prilike da cujem.

Posveticu mu se malo kada stignem, trenutno se bavim poredjenjem Tascam-a 122 MkII i MkIII i razlike u zvuku su za neverovati.

Link to comment
Share on other sites

Mene strasno zanima zasto ceo svet oznaku na onkyo spravama RI mesaju sa R1, kad je to slovo a ne broj. i oznacava skracenicu od Remote Interactive, sto pise i u uputstvu od uredjaja. I znaci da se sprava moze zicano povezati sa risiverom i pojacalom i onda njegovim daljincem upravljati sa njom. Znaci najobicnija funkcija kao kod sony sto je control s, pa posle control A1 itd...a nikako ne predstavlja neku posebnu klasu ili seriju sto se obicno misli.

Link to comment
Share on other sites

Mene strasno zanima zasto ceo svet oznaku na onkyo spravama RI mesaju sa R1, kad je to slovo a ne broj. i oznacava skracenicu od Remote Interactive, sto pise i u uputstvu od uredjaja. I znaci da se sprava moze zicano povezati sa risiverom i pojacalom i onda njegovim daljincem upravljati sa njom. Znaci najobicnija funkcija kao kod sony sto je control s, pa posle control A1 itd...a nikako ne predstavlja neku posebnu klasu ili seriju sto se obicno misli.

Tacno tako.RI-System,ali je tako napisano da lici na 1(imam dek 2870 gde to pise).Otud i ta pomesanost.

Link to comment
Share on other sites

Šćepane i tebi veliki pozdrav, fasciniran sam ovako detaljnim odgovorom u najkraćem roku.Pitao sam te jer imam ovaj 2760 i to u odliÄnom stanju, nisam ga takoreći ni probao, ali sada si me zagolicao

Vlado to je sasvim solidan kaset dek,u katalogu za 1990/91 je bio odmah iza 2570.2760 je nasledio model 2870.

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam na limundu izlicitirao Sony vokmen wm-b12.Usao sam na sam kraj licitacije, na nekih 10 sekundi do kraja i na slepo ga kupio za 300 dinara.Naknadno sam uspeo da saznam da je u pitanju bazicni model bez fm tjunera i ostalog ali eto... Nadam se makar da je ispravan kao sto prodavac kaze.Kupio sam ga cisto da se ima, radi secanja na lepe decacke dane kada je muzika imala vise smisla i kada se po ceo dan vrebala nova omiljena pesma na radiu kako bi se snimila pa posle slusala sa uzbudjenjem ili skupo ali i kvalitetno narucivanje preko proverenih ljudi... Vokmeni su nam svima ostali miliji nego ovi danasnji mp3 plejeri koji posle par dana zavrse negde u budzaku...

post-26397-0-86936500-1338741011_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo ukratko: na netu sam naisao na mnoga misljenja ljudi koji tvrde da je MkII jasno bolji dek (i zvucno) od MkIII.

Razlike jesu velike: od mehanike, upravljackog sistema za monitoring/kalibraciju itd. Cak je i sa ergonomske tacke razlika poprilicna, kao, recimo, kod Revox-a B215 osnovne varijante i B215S.

Medjutim, najveca je razlika u zvuku. Testirao sam na istoj TDK SA90 kaseti, sa istim numerama, izvor je bio PC sa Hegel DA10 sjajnim DAC-om. Evo rezultata:

122 MkIII ima detaljan ali nezamarajuci zvuk. Karakter je na meksoj strani. Oseca se da postoji dosta siroka scena i poseduje bas dobar osecaj za ritam. Bas je definisan i dubok, vrlo dobro kontrolisan. Dek koristi HX Pro koji se ne moze iskljuciti (kao i kod 122 MkII) ali je odlicno odradjen.

122 MkII je, grubo receno, kao kada se porede Nakamichi ZX9 i CR7. Ovaj dek (122 MkII) nema toliku dozu istaknute detaljnosti na visokim tonovima niti se naglasavanje ritma toliko oseca. Medjutim, njegov zvuk je neverovatno "pun", krenuvsi od dna do vrha... ovo je totalno drugacija filozofija zvuka, slicno kao kada poredite stare i nove CD plejere iste kategorije. Da se razumemo, detalja ima, ali su oni odlicno uklopljeni u celu sliku i ne "strce". Najveca razlika je u polozaju pevaca: MkIII ima jasno siru scenu (ponajpre usled odlicno postavljenih mikrodetalja), ali MkII postavlja pevaca direktno u lice slusaoca - kod MkIII pevac je "reprodukovan", dok je kod MkII pevac "prisutan ispred slusaoca", a to ja, licno, veoma volim.

Zaista ne bih mogao da sudim koji je dek zvucno bolji: nijedan nema ocitu manu koja bi ga stavila iza drugog i oba su vrlo dobra, s tim sto se meni licno vise dopada MkII zbog dodatne topline i direktnog obracanja slusaocu. Moram da naglasim da je ovo licni stav, dakle subjektivna prednost, a ne objektivna. Nekome se povecana analitika na 122 MkII moze vise dopasti - on je generacija dekova koja je stasala uz CD, dok je uz pojavu MkII gramofon jos uvek bio na tronu.

Dakle, za mene realnog pobednika nema, ali zvucno bih... zadrzao oba, s tim sto bih 122 MkII slusao malo vise.

Detaljno o ovome, zajedno sa slikama, bice uskoro na mom sajtu, postavicu info ovde.

Link to comment
Share on other sites

Nekome se povecana analitika na 122 MkII moze vise dopasti - on je generacija dekova koja je stasala uz CD, dok je uz pojavu MkII gramofon jos uvek bio na tronu.

Hvala Alex :)

Napravio sam gresku u kucanju u gornjoj recenici: 122 Mk3 je analitican a ne Mk2 kako sam greskom napisao.

Link to comment
Share on other sites

Kako si najavio test,pomislio sam da je jedan od ta 2 deka dosta losiji od drugog,a u stvari oni su ( ako sam dobro shvatio tekst) poprilicno razliciti a opet i odlicni kao uostalom i ukusi slusalaca,pa kome sta vise odgovara,detaljnost,muzikalnost i sirina muzicke scene ili punoca toplijeg zvuka uz odlicne vokale.

Zaista lepo i slikovito objasnjeno,odlican tekst,hvala! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Da, Pavlaka, bas tako...

Hvala :cheers

Mislio sam da ce 122 Mk3 biti osetno losiji, ali uopste nije bilo tako. Pre mislim da su ljudi koji su favorizovali Mk2 u stvari navikli na njegov zvuk i zgrazavali se modernijeg pristupa. Postoji prica (spominjao je Alex Nikitin, Rus) da je zvuk u Mk3 losiji i zbog koriscenja tri kola tipa 4066, elektronskih preklopnika, kojeg Mk2 ima samo jedan komad (pise na netu, nisam proveravao). Ali, moji utisci nisu takvi da je 122 Mk3 inferiorna masina.

Link to comment
Share on other sites

I ja po opisu mislim tako,jedan detalj u testu MK2II i MKIII,onaj deo o pevacu i njegovom polozaju u odnosu na MKIII.

Da MKIII ima takav vokal odnosno polozaj peveca u odnosu na slusaoca kao MKII,MKIII bi bio moj favorit,ovako sam neopredeljen jer mi se svidjaju opisi oba deka i njihovi kvaliteti. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Jos da dodam da je u sistemu bio i Studer A721. Moram da priznam da ne mogu da shvatim kako je neko pored te marsovske masine mogao da uzme Tascama, ako je ikako mogao da bira. Jedino ako bas voli VU metre umesto tamnozeleno osvetljenih idiotskih LCD panela koji tako lepo rade na bazicnom Revox-u 215, a tako ruzno na Studeru i B215S.

Studer je za njih sve... i TATA i MAMA i brat od sticeve tetke i ujna od strine i sta god treba da bude :) ... jedini od ta tri deka na kojem nisam mogao da provalim da li je upaljen "tape" ili "source" :)

Nadam se da cu relativno skoro moci da vam pricam o ovome:

post-9475-0-41525000-1338840716_thumb.jp

i ovome:

post-9475-0-31316400-1338840718_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Danas sam nabavio jos jedan kaset dek koji mi je nekad bio velika zelja,u pitanju je Onkyo Integra TA-2570.Secam se jos 1990 godine sam nabavio Onkyo katalog za 1990/91 i video TA-2570,otad mi je bila zelja da ga imam.S'obzirom da je jako redak kod nas,uspeo sam to tek sad i neizmerno sam srecan.Inace ovaj dek je bio aktuelan od 1988-1991 i bio im je u tom periodu top model(kostao je 1000 dm i bio tad odlicno ocenjen u Audio-u i Stereo-u),onda se pojavio TA-2870(850 dm) i na kraju balade TA-6711(1000 dm).Imam sva 3 deka u kolekciji,ali mi je 2570 posebno drag jer potice iz perioda kad sam bio klinac i kada mi je dek bio nesto najlepse sto bih voleo da imam.U tadasnjem nedostatku novca za masine poput Dragon-a,CR-7E,Z-6000,B-215,122mkII..pa i CR-4,XK-009...Onkyo TA-2570 se cinio po ceni kao jako prihvatljivo resenje.Uskoro postavljam slike,do tad evo njegovog testa u Audio sa jos 4 kaset deka.

http://wegavision.py...m/onkyoTA2570t/

Evo i slika,na deku se vidi i Onkyo katalog 90/91.

post-10314-0-56110600-1338991171_thumb.j

post-10314-0-52172600-1338991288_thumb.j

post-10314-0-01799200-1338991323_thumb.j

post-10314-0-93798100-1338991354_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima,

ProÄitao sam za nekoliko dana ceo ovaj thread i oduÅ¡evljen sam. Teleportovao sam se 15-20 godina nazad kada sam pratio deÅ¡avanja na hi-fi tržiÅ¡tu i sluÅ¡ao muziku od jutra do sutra. Proveo sam preko deceniju radeći u privatnim radio stanicama i kao DJ pa je to bila obavezna svakodnevnica. OduÅ¡evljenje koje sada vidim na licu svog sina koji ima 4 godine kada dobije priliku da rasklopi novi autić sam Äini mi zadržao i istog je intenziteta kao moje kada dobijem priliku da Äujem novi sistem ili probam novu komponentu.

Skoro sam u nekoj razmeni uzeo Teac V-5000 (uglavnom se vrte ploÄe i DAC-FLAC kombinacija). Na kasetama imam neke muzike do koje danas teÅ¡ko mogu doći a i svaka kaseta ima svoju priÄu :). Nekako sam oduvek voleo Teac-a i sećam se da je od svih dekova koje sam u to doba imao priliku da Äujem imao nekako najupeÄatljiviji zvuk. Poredim ga uglavnom sa dekovima dostupnim tada joÅ¡ postojećoj srednjoj i viÅ¡oj radniÄkoj klasi. Na stranu Nakamichi Dragon koji sam jedini od svih Nakamichi-ja imao priliku da Äujem kod jednog prijatelja doktora i koji mi je bio nedostižan kao jahta ili Revoxa, Studera i Tascama koje sam sluÅ¡ao kada odem na radio ÄŒaÄak ili doÄ‘em u posetu 202-ci.

Na moju žalost, otkrio sam da ovaj Teac skoro neprimetno brže okreće traku nego Å¡to bi trebalo. Ubrzanje je toliko da podigne pitch za 1/4 note gore (nije ni tako zanemarljivo) ali ga nažalost nisam Äuo kada sam dek probao. Da li neko može da mi pomogne da otklonim ovaj kvar i koliko bi me to koÅ¡talo?

Na deku inaÄe ne radi ni potenciometar za sluÅ¡alice. SluÅ¡alice se Äuju ali potenciometar ne reaguje. Možda ga neko od struÄnjaka sa ovog foruma i prepozna :) .

Unapred hvala za svaki odgovor i nastavite samo pozitivno

ah da, evo i linka do deka...muzika je YouTube licenca tako da se ne Äuje zvuk sa njega.

http://youtu.be/EDy-zEf7TdU

Link to comment
Share on other sites

Zoki,Bozzam hvala puno :thumbsup2:wave2 .

Nabavka TA-2900 je bila i ostala prakticno nemoguca misija kod nas,ali nada je prisutna(pojavice se vec).Cak i 2570 koji sam nabavio je izuzetno redak kod nas.Jos nisam cuo da ga jos neko ima(niti sam ga ikad video na oglasima).

Link to comment
Share on other sites

Sport Bily Äestitam na ovom Teac-u V-5000 kojeg imam i ja u svojoj kolekciji, lijepo je kada se netko vrati u proÅ¡lost na ovakav naÄin. Å to se tiÄe brzine i neispravnog ulaza za sluÅ¡alice moj savijet vam je da odnesete dek u neki provjereni servis, brzina bi se vjerojatno mogla podesiti sa trimerom koji se nalazi na stražnjem poklopcu motora koji pogoni zamajac kapstana, to je mala rupica otprilike 3 mm u koju se gurne ravni izvijaÄ, pomjeranjem trimera lijevo-desno se regulira brzina. Za taj pothvat treba puno volje, malo iskustva, i dobar sluh, ako vam se Äini prekomplicirano servis je možda bolja opcija.

Scepane Äestitam na ovom Onkiju TA-2570, i meni je velika želja nabaviti TA-2900, neka vas sreÄa posluži u potrazi za njim :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...