Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Mozda sam sitna dusa kao Montgomery Burns iz "Simpsona", ali ne bih drzao ovaj dek na polici ni da mi plate!

Mene bi nerviralo kada pomislim kako je to nekada bila velika firma a sada je... bljak.

To sto na njemu pise Nakamichi je isto kao da pise #&@!!&@&

Mada, ono sto su posle pravili... imam jednu mikroliniju Nakamichi, ovakvu, stoji mi spakovana:

post-9475-0-19852300-1337949059_thumb.jp

Sto to svira :banana

Link to comment
Share on other sites

Mozda sam sitna dusa kao Montgomery Burns iz "Simpsona", ali ne bih drzao ovaj dek na polici ni da mi plate!

Mene bi nerviralo kada pomislim kako je to nekada bila velika firma a sada je... bljak.

To sto na njemu pise Nakamichi je isto kao da pise #&@!!&@&

Mada, ono sto su posle pravili... imam jednu mikroliniju Nakamichi, ovakvu, stoji mi spakovana:

post-9475-0-19852300-1337949059_thumb.jp

Sto to svira :banana

Koliko znam Nak-a već davno nema.Izdali su neku liniju i to davno pod imenom SoundSpace.Posle nisam ni Äuo za njih
Link to comment
Share on other sites

Evo drage kolege kao sto sam obecao :type Poslednji model Nakamichi DR-5, vec ga popularno nazivaju " the Dragon slayer"

Nisam bio siguran da li da se smejem ili placem :plakanje sta napravise od tako ugledne firme koji je bio sinonim za kvalitet i tehnicke inovacije..

Sada mi slobodno delite kartone :plakanje :plakanje

Vise sam hteo da se sprdam na spravu, jer mi je nekako krenulo- kako se kaze..kiselo kada sam video ovo.

No hard feelings :wave2

Aauuuu!

Ala je grdan...nemam reci!

Link to comment
Share on other sites

A ja par dana sredjujem Nak CR4E... kupio ga pre par godina i nisam ga koristio. Kao ispravan, ali nije bio, skroz rastelovan.

Ja ga jedva nekako ustelujem (ni sam ne znam kako sam uspeo) i vidim da se on ponasa OK, ali nije to to... a ja odradio mehaniku, sve, sve, samo vidim da kalibracija bas cudno radi, skroz rastelovana ploca za kalibraciju sa trimerima na sebi...

Da ne bude dosadno evo i slike. Sa neta je, kasno je da slikam ovaj svoj CR4.

post-9475-0-83376100-1337982127_thumb.jp

I, kada sam pustio snimak na drugom deku, ukapiram da je sve opet cudno. Uzmem snimak sa drugog deka i pustim na Naku, a ono... obrnuti kanali. Trazio po konektorima, gledao shemu i na kraju opet izvadim mehaniku... a ono, neko menjao remen i nekako nezgodno pokidao zicicu na play glavi, pa ih prelemio obe, ali naopako. Ja vratim sve kako treba, pomislim da sada treba da radim iz pocetka i... spakujem dek i ostavim ga jedno godinu i po dana da stoji.

Evo slike iznutra. Zna li neko da li postoji jos neki Nak sa pobakrenom sasijom? CR5 je nema, a ni CR7, proveravao sam slike malopre.

post-9475-0-39985500-1337982464_thumb.jp

I tako... uzmem da ga ponovo kalibrisem i, hajde, da vidim kakav mu je frekvenijski opseg na -20 dB.

Slike su za TDK T1, SA i MA respektivno. Treba da se gleda crvena linija - peak hold. Ja sam bio blago sokiran - dek izvlaci do 22.5 kHz, koliko moze da izvuce kartica, bez ikakvog pada krive, na svim tipovima trake. Eeeee... oni Nakofili iz Holandije bi rekli "Nak je... Nak" :)

Zelim vam svima prijatan vikend :cheers

post-9475-0-23073900-1337982723_thumb.jp

post-9475-0-86757000-1337982721_thumb.jp

post-9475-0-25656200-1337982719_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

A ja par dana sredjujem Nak CR4E... kupio ga pre par godina i nisam ga koristio. Kao ispravan, ali nije bio, skroz rastelovan.

Ja ga jedva nekako ustelujem (ni sam ne znam kako sam uspeo) i vidim da se on ponasa OK, ali nije to to... a ja odradio mehaniku, sve, sve, samo vidim da kalibracija bas cudno radi, skroz rastelovana ploca za kalibraciju sa trimerima na sebi...

Da ne bude dosadno evo i slike. Sa neta je, kasno je da slikam ovaj svoj CR4.

post-9475-0-83376100-1337982127_thumb.jp

I, kada sam pustio snimak na drugom deku, ukapiram da je sve opet cudno. Uzmem snimak sa drugog deka i pustim na Naku, a ono... obrnuti kanali. Trazio po konektorima, gledao shemu i na kraju opet izvadim mehaniku... a ono, neko menjao remen i nekako nezgodno pokidao zicicu na play glavi, pa ih prelemio obe, ali naopako. Ja vratim sve kako treba, pomislim da sada treba da radim iz pocetka i... spakujem dek i ostavim ga jedno godinu i po dana da stoji.

Evo slike iznutra. Zna li neko da li postoji jos neki Nak sa pobakrenom sasijom? CR5 je nema, a ni CR7, proveravao sam slike malopre.

post-9475-0-39985500-1337982464_thumb.jp

I tako... uzmem da ga ponovo kalibrisem i, hajde, da vidim kakav mu je frekvenijski opseg na -20 dB.

Slike su za TDK T1, SA i MA respektivno. Treba da se gleda crvena linija - peak hold. Ja sam bio blago sokiran - dek izvlaci do 22.5 kHz, koliko moze da izvuce kartica, bez ikakvog pada krive, na svim tipovima trake. Eeeee... oni Nakofili iz Holandije bi rekli "Nak je... Nak" :)

Zelim vam svima prijatan vikend :cheers

post-9475-0-23073900-1337982723_thumb.jp

post-9475-0-86757000-1337982721_thumb.jp

post-9475-0-25656200-1337982719_thumb.jp

Zoki, sada znas zasto sam toliko hvalio cr-4 ;-) na prvi pogled obican solidan nak ali pomislis ima mnogo bolje spravica od njega. Moje skromno misljenje jeste jedan od modela koji je bio u senci i vredi mnogo vise, mozda ne kao neke legende ali u procentima ne zaostaje mnogo, realno kada se sagledaju sve cinjenice jedan od best-buy dekova.

Link to comment
Share on other sites

Ajd kada smo kod Nakamichi-ja da podelim ovo sa zaljubljenicima u iste. Ko je zeleo u to vreme , davnih 80 tih godina mogao je da dobije vrhunske modele ove marke kod dilera u NL kompletno sa svom pratecom dokumentacijom. Slike slede ( stoji mi ovo godinama u fijokama , pre neki dan sam sredjivao i izadje ovo na svetlo dana):

Dokumentacija za ZX 7 ( s leva na desno ) - kompletno objasnjenje o tehnici snimanja na trake , servisno uputstvi i uputstvo za upotrebu.

DSC_0262.jpg

frekventna karakteristika za ZX7

DSC_0263.jpg

prikaz glava ( sa starijeg modela , mislim da je sa 1000 ke )

DSC_0264.jpg

prikaz pada frekvencija prilikom greske u azimutu

DSC_0265.jpg

DSC_0274.jpg

raspored tragova na traci

DSC_0273.jpg

krive za razlicite tipove traka

DSC_0267.jpg

DSC_0268.jpg

dolby

DSC_0269.jpg

spisak test traka potrebnih za kalibraciju

DSC_0270.jpg

Nadam se da cete imati od ovoga neke koristi.

Samo objasnjenje problema tehnike snimanja na trake je vrlo zanimljivo za citanje i ima nekih 50tak strana , steta sto je na Holandskom pa ga je nemoguce razumeti ako se ne poznaje jezik.

Link to comment
Share on other sites

Evo drage kolege kao sto sam obecao :type Poslednji model Nakamichi DR-5, vec ga popularno nazivaju " the Dragon slayer"

Nisam bio siguran da li da se smejem ili placem :plakanje sta napravise od tako ugledne firme koji je bio sinonim za kvalitet i tehnicke inovacije..

Sada mi slobodno delite kartone :plakanje :plakanje

Vise sam hteo da se sprdam na spravu, jer mi je nekako krenulo- kako se kaze..kiselo kada sam video ovo.

No hard feelings :wave2

Koliko vidim ima sve. Nego sta mu znaci C.A.R.S . - NAAC po novom?

Link to comment
Share on other sites

Aleks, hvala na postavljenim fotografijama. Posedujem ZX-7 i zaista je vanvremenska sprava.

Sistem kalibracije je brz i efikasan, ne postoji tip kasete koja ne može da se iskalibriše. Govorim o kasetama starim po 20 godina...

Nema na cemu , danas je ove informacije jako tesko naci a steta je da padne u zaborav. Sto se tice ZX serije ima jedan tip kaseta koji ne moze da kalibrise - kaseta gde je traka okrenuta naopacke ( magnetni sloj na strani kolutova a najlon na strani glava) .

Link to comment
Share on other sites

A ja par dana sredjujem Nak CR4E... kupio ga pre par godina i nisam ga koristio. Kao ispravan, ali nije bio, skroz rastelovan.

Ja ga jedva nekako ustelujem (ni sam ne znam kako sam uspeo) i vidim da se on ponasa OK, ali nije to to... a ja odradio mehaniku, sve, sve, samo vidim da kalibracija bas cudno radi, skroz rastelovana ploca za kalibraciju sa trimerima na sebi...

Da ne bude dosadno evo i slike. Sa neta je, kasno je da slikam ovaj svoj CR4.

post-9475-0-83376100-1337982127_thumb.jp

I, kada sam pustio snimak na drugom deku, ukapiram da je sve opet cudno. Uzmem snimak sa drugog deka i pustim na Naku, a ono... obrnuti kanali. Trazio po konektorima, gledao shemu i na kraju opet izvadim mehaniku... a ono, neko menjao remen i nekako nezgodno pokidao zicicu na play glavi, pa ih prelemio obe, ali naopako. Ja vratim sve kako treba, pomislim da sada treba da radim iz pocetka i... spakujem dek i ostavim ga jedno godinu i po dana da stoji.

Evo slike iznutra. Zna li neko da li postoji jos neki Nak sa pobakrenom sasijom? CR5 je nema, a ni CR7, proveravao sam slike malopre.

post-9475-0-39985500-1337982464_thumb.jp

I tako... uzmem da ga ponovo kalibrisem i, hajde, da vidim kakav mu je frekvenijski opseg na -20 dB.

Slike su za TDK T1, SA i MA respektivno. Treba da se gleda crvena linija - peak hold. Ja sam bio blago sokiran - dek izvlaci do 22.5 kHz, koliko moze da izvuce kartica, bez ikakvog pada krive, na svim tipovima trake. Eeeee... oni Nakofili iz Holandije bi rekli "Nak je... Nak" :)

Zelim vam svima prijatan vikend :cheers

post-9475-0-23073900-1337982723_thumb.jp

post-9475-0-86757000-1337982721_thumb.jp

post-9475-0-25656200-1337982719_thumb.jp

Fenomenalno napisano. Jos bolje predstavljeno. Nema sanse da covek pored ovakvih postova prosto ne pozeli jedan ovakav dek u svojoj polici.

Zoki svaka cast. Napisi malo i o mehanici i tehnologijama koje su upotrebljene u ovom modelu.

Link to comment
Share on other sites

U cast nove prinove, Tascam-a 122 MkII, napravio sam malu izlozbu studijskih komponenti :cheers

Odozgo na dole: Tascam 122 MkII, Studer A721, Tascam 122 MkIII i Tascam DA-20.

Ono sto je za mene, kao ljubitelja, bitno, jeste da su svi uredjaji, sem 122 MkIII korisceni ili kucno ili su samo stajali u studiju/stanici, sto se vidi po spoljasnjem stanju i mehanici.

Dok kupac ne preuzme 122 MkIII, imacu dovoljno vremena da ga direktno uporedim sa prethodnikom.

post-9475-0-85783800-1338358249_thumb.jp

post-9475-0-55061600-1338358254_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Zoki lijepo druÅ¡tvo moÄnih sprava, :thumbsup2 uh Å¡to smo nekada slinili nad bilo Äime Å¡to je imalo ruÄke sa strane, to djeluje tako moÄno i ulijeva povjerenje kako se radi o vrhunskoj spravi, baÅ¡ me zanima koje su razlike izmeÄ‘u mkII i mkIII, nemam u kolekciji ni jedan Tascamov dek pa koji se prvi pojavi bit Äe dobrodoÅ¡ao.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam nabavio jos jedan kaset dek koji mi je nekad bio velika zelja,u pitanju je Onkyo Integra TA-2570.Secam se jos 1990 godine sam nabavio Onkyo katalog za 1990/91 i video TA-2570,otad mi je bila zelja da ga imam.S'obzirom da je jako redak kod nas,uspeo sam to tek sad i neizmerno sam srecan.Inace ovaj dek je bio aktuelan od 1988-1991 i bio im je u tom periodu top model(kostao je 1000 dm i bio tad odlicno ocenjen u Audio-u i Stereo-u),onda se pojavio TA-2870(850 dm) i na kraju balade TA-6711(1000 dm).Imam sva 3 deka u kolekciji,ali mi je 2570 posebno drag jer potice iz perioda kad sam bio klinac i kada mi je dek bio nesto najlepse sto bih voleo da imam.U tadasnjem nedostatku novca za masine poput Dragon-a,CR-7E,Z-6000,B-215,122mkII..pa i CR-4,XK-009...Onkyo TA-2570 se cinio po ceni kao jako prihvatljivo resenje.Uskoro postavljam slike,do tad evo njegovog testa u Audio sa jos 4 kaset deka.

http://wegavision.py...m/onkyoTA2570t/

Link to comment
Share on other sites

Danas sam nabavio jos jedan kaset dek koji mi je nekad bio velika zelja,u pitanju je Onkyo Integra TA-2570.Secam se jos 1990 godine sam nabavio Onkyo katalog za 1990/91 i video TA-2570,otad mi je bila zelja da ga imam.S'obzirom da je jako redak kod nas,uspeo sam to tek sad i neizmerno sam srecan.Inace ovaj dek je bio aktuelan od 1988-1991 i bio im je u tom periodu top model(kostao je 1000 dm i bio tad odlicno ocenjen u Audio-u i Stereo-u),onda se pojavio TA-2870(850 dm) i na kraju balade TA-6711(1000 dm).Imam sva 3 deka u kolekciji,ali mi je 2570 posebno drag jer potice iz perioda kad sam bio klinac i kada mi je dek bio nesto najlepse sto bih voleo da imam.U tadasnjem nedostatku novca za masine poput Dragon-a,CR-7E,Z-6000,B-215,122mkII..pa i CR-4,XK-009...Onkyo TA-2570 se cinio po ceni kao jako prihvatljivo resenje.Uskoro postavljam slike,do tad evo njegovog testa u Audio sa jos 4 kaset deka.

http://wegavision.py...m/onkyoTA2570t/

Da li znaš koja je suštinska razlika između Onkyo 2570 i 2760 ?

Link to comment
Share on other sites

Vlado veliki pozdrav pre svega :wave2 .Razlike su u tome sto 2570 ima svoj daljinski(2760 nema,ali moze preko sistemskog daljinskog da radi,otud ono R1,sto ima i 2570),Auto Accubias(2760 ima manuelni),Rec kalibracija(2760 nema),output level(2760 nema).Tezina 7,5(2570) spram 6,8 kg(2760).2760 ima stabilizator kasete(anti resonant stabilizer system),sto 2570 na primer nema.Onda postoji razlika u karakteristikama(frekventni opseg je bolji kod 2570).Dok 2760 ima bolji odnos signal/sum.Zavijanje i podrhtavanje je bolje kod 2570.Postoji i razlika u display-u,kod 2760 moze da se iskljuci a ima i dimmer.2570 pored cinceva ima i petopolac.2570 je kostao 1000 dm,a 2760 je bio 800 dm.2760 je noviji model(iz 1990 godine,dok je kao sto sam napisao 2570 bio aktuelan od 1988 do 1991 godine i bio njihov top model u tim godinama).Eto :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Evo, ga, svira :)

Savrseno ocuvana, vrlo dobra masina.

Pricate o Teac-u? 3head & autoreverse?Svaka cast, prelepa masina.Video sam ga na limundu ali nisam hteo(a ni mogao da se petljam...).Ajde pa da cujemo komentare, naravno kada se nadje vremena za testiranje i zatezanje... Pozdrav Zorane i u zdravlju da svira :wave2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...