Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Dual C-830 je kvalitetan dek, napravljen je kao tenk, pouzdan i dugotrajan no ima jedan problem, u mehanici postoji jedan oveÄi zupÄanik koji se zna izvitoperiti ili se zupci orune pa je to onda gotovo nepopravljivo, prije par mijeseci sam nabavio taj dek i imao sam sreÄe da je mehanika i sve ostalo bilo u savrÅ¡enom stanju, bilo je potrebno zamjeniti remenje i napraviti klasiÄno ÄiÅ¡Äenje i podmazivanje.

post-15891-0-59318100-1336911682_thumb.j

post-15891-0-36022800-1336911881_thumb.j

post-15891-0-50951300-1336911936_thumb.j

post-15891-0-96897900-1336912513_thumb.j

post-15891-0-45269000-1336912543_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je dek Pioneer ct 757 kada se premotava kaseta udesno,znaÄi nazad,Äuje se neko krckanje u toku premotavanja.U suprotnom smeru se ne Äuje niÅ¡ta.InaÄe ostalo sve dobro radi. Å ta bi to moglo biti

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je dek Pioneer ct 757 kada se premotava kaseta udesno,znaÄi nazad,Äuje se neko krckanje u toku premotavanja.U suprotnom smeru se ne Äuje niÅ¡ta.InaÄe ostalo sve dobro radi. Å ta bi to moglo biti

Poneses 20€ i u servis,to bi mu bilo to,otprilike! :order

Link to comment
Share on other sites

Dual C-830 je kvalitetan dek, napravljen je kao tenk, pouzdan i dugotrajan no ima jedan problem, u mehanici postoji jedan oveÄi zupÄanik koji se zna izvitoperiti ili se zupci orune pa je to onda gotovo nepopravljivo, prije par mijeseci sam nabavio taj dek i imao sam sreÄe da je mehanika i sve ostalo bilo u savrÅ¡enom stanju, bilo je potrebno zamjeniti remenje i napraviti klasiÄno ÄiÅ¡Äenje i podmazivanje.

Hvala Retro na korisnim informacijama, bez vas nekolicine na ovoj temi sve bi bilo drugacije i problematicnije jer za nase lepe Deck - ice ovakve informacije su od presudnog znacaja pre kupovine.

Hvala jos jednom, obraticu paznju na to pre bilo kakve kupovine tog Duala

PS.................Kakav je zvucno , da li je troglav i da li ima kalibraciju. Cena mislim da je ok - covek trazi 50 ak eura... :thumbsup2:wave2

Link to comment
Share on other sites

SuÄo kao Å¡to kaže StoN, Dual C-830 je troglavi dek ali nema mogoÄnost za vanjsko podeÅ¡avanje kalibracije i biasa, dek je zvuÄno vrlo dobar no ja ga nisam neÅ¡to detaljinije testirao niti poredio sa drugim dekovima jer mi je ionako važan samo zbog kolekcije i kao podsjetnik na rane 80' kada sam skoro svakodnevno obijao bratiÄu vrata samo da bi vidio na trenutak dek, uh kad se sijetim koliko sam samo maÅ¡tao o njemu. Stanje zupÄanika se može provjeriti sluÅ¡anjem rada mehanike iako bi bilo najbolje otvoriti dek i detaljnije pregledati stanje, naravno ako se prodavac slaže i ako je dek blizu.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje, vec sam postavljao slike pb/rec glave svog denona dr-m34hr koji ima fizicki ostecen deo glave.Pb polovina je ostecena a rec je skroz sacuvana i zanima me da li je moguce premostiti zice sa ostecenog dela za reprodukciju na neostecen deo za snimanje i dek koristiti samo za playback.Znaci da li je moguce polovinu glave koja je predvidjena za rec da bude za play? Unapred hvala i pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje, vec sam postavljao slike pb/rec glave svog denona dr-m34hr koji ima fizicki ostecen deo glave.Pb polovina je ostecena a rec je skroz sacuvana i zanima me da li je moguce premostiti zice sa ostecenog dela za reprodukciju na neostecen deo za snimanje i dek koristiti samo za playback.Znaci da li je moguce polovinu glave koja je predvidjena za rec da bude za play? Unapred hvala i pozdrav.

Пробај, мада главе ниÑу иÑте и питање је прилагођења.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno sam ga danas doneo iz Sombora, izgleda odliÄno napravljen, neverovatno uzevÅ¡i u obzir da je Philips "mainstream" proizvodjaÄ i kada se digne poklopac postaje jasno zaÅ¡to je koÅ¡tao onda dosta para a posebno u profi verziji. Glave odliÄne, nažalost nije skroz ispravan odnosno zvuÄi muljavo, tamno, kao da je azimut pomeren ali nisam siguran da je to problem. Ovih dana apsolutno nemam vremena da se njime zanimam, ostaće za jun. Evo par slika.

post-9727-0-28041500-1337284082_thumb.jppost-9727-0-59920900-1337284085_thumb.jppost-9727-0-24307300-1337284088_thumb.jppost-9727-0-55292100-1337284090_thumb.jppost-9727-0-31410200-1337284092_thumb.jp

Totalno je truba Å¡to na Å¡tampanim kolima nigde nema oznaka za delove, da se zna koji je koji, prosto ne znam kako da se ovo servisira, Äak i sa Å¡emom...

Kretenizam.

Link to comment
Share on other sites

Evo i slike prednjeg dela da se vidi o Äemu se radi.

Zanimljivo da dek nema izvedenu kontrolu za bias na prednjoj ploÄi, osnovno za kvalitetan snimak, mada mi se Äini da ima posebne trimere po kanalu i po tipu trake za fino podeÅ¡avanje unutra, nisam siguran, nemam Å¡emu a nema ni jedne oznake na Å¡tampi.

post-9727-0-32220500-1337284489_thumb.jppost-9727-0-46435600-1337284491_thumb.jppost-9727-0-26760700-1337284493_thumb.jppost-9727-0-39425300-1337284495_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

I ovaj moj je zvucao muljavo, ali ne toliko, a opet ga je Pioneer CTF900 zgazio kao FAP zabu...

Jel' da da je mehanizam malo grub i ima vibracija od grubih zupcanika? Ali je opet odlican....

Meni su se cak klimatale i one silne sitne kartice sa leve strane deka, mislio sam da je neko skinuo osigurace sa njih, ali vidim da je i ovde isto...

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da dek nema izvedenu kontrolu za bias na prednjoj ploÄi, osnovno za kvalitetan snimak, mada mi se Äini da ima posebne trimere po kanalu i po tipu trake za fino podeÅ¡avanje unutra, nisam siguran, nemam Å¡emu a nema ni jedne oznake na Å¡tampi.

Гледано Ñ Ð»ÐµÐ²Ð° у деÑно: Фер - Хром - Метал.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kolege.Zanima me jedna stvar u vezi sa mojim pioneer CT-443 dekom.Sa leve strane izmedju dugmeta za paljenje i za otvaranje vratanca imam jedan mali prekidac koji koristim kad snimam kasete.E sad mene zanima sledece.Na tom prekidacu kad ga okrenem prema levo onda snimam kasetu.Kad stoji na sredini onda je na off,a kad okrenem skroz desno onda je play.Zanima me kakva je razlika izmedju of i play :) .Za cega tacno sluzi...Takodje ja sam ga do sada drzao na sredini na off kad sam slusao pesme.Da li da stavim na play ?

Link to comment
Share on other sites

To ti nema veze ako nemaÅ¡ tajmer, a zapravo služi da odredi kako će se dek ponaÅ¡ati kada dobije napajanje. Ti tajmeri rade tako Å¡to se napojni kabel za ureÄ‘aj ukljuÄi u taj timer te on u podeseno vreme da napajanje ureÄ‘aju a on u momentu dobijanja napajanja ne radi niÅ¡ta (off), poÄne da snima (rec) ili poÄne da svira (play). Položaj prekidaÄa inaÄe uopÅ¡te na utiÄe na rad play ili rec funkcije. Ali ako ostane na play ili rec, ureÄ‘aj će poÄeti da svira ili snima pri svakom prekidu pa dolasku napajanja.

MožeÅ¡ to i da probaÅ¡ ukljuÄenjem i iskljuÄenjem ureÄ‘aja.

Link to comment
Share on other sites

To ti nema veze ako nemaÅ¡ tajmer, a zapravo služi da odredi kako će se dek ponaÅ¡ati kada dobije napajanje. Ti tajmeri rade tako Å¡to se napojni kabel za ureÄ‘aj ukljuÄi u taj timer te on u podeseno vreme da napajanje ureÄ‘aju a on u momentu dobijanja napajanja ne radi niÅ¡ta (off), poÄne da snima (rec) ili poÄne da svira (play). Položaj prekidaÄa inaÄe uopÅ¡te na utiÄe na rad play ili rec funkcije. Ali ako ostane na play ili rec, ureÄ‘aj će poÄeti da svira ili snima pri svakom prekidu pa dolasku napajanja.

MožeÅ¡ to i da probaÅ¡ ukljuÄenjem i iskljuÄenjem ureÄ‘aja.

Ali on ima tajmer i treba da drži na OFF
Link to comment
Share on other sites

K'o kanda nema, samo je mislio da kad snima, treba da stoji na rec. a kad slusa muziku, na play. Iz prethodnih postova moze i da vidi da nema nikakvog uticaja na pomenute funkcije. Dek i snima i reprodukuje, bez obzira na polozaj tajmera. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...