Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Svim dekofilima cestitam stotu stranu njihove omiljene teme. :wave2

:cheers Svima po sto, Å¡to bi rekao M. Mumin

@Vlado78

Evo print screen sa uputstva od ad-f800 koje sam pazario nekada davno za potrebe sredjivanja dotiÄnog deka. Mislim da koriste istu mehaniku i na 850-ki.

post-9727-0-10981700-1335082665_thumb.jp

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje.Primetio sam da moja Aiwa ad-f850 malo sporije okrece kasetu. Da li je potrebno da nadjem neki potenciometar i tako odradim stvar ili sta vec?Ako se tako resava, gde je i sta ne bi smeo da radim?

:cheers

Провери Ñтање погонÑког каиша од мотора до замајаца и ако је добар онда подеÑи брзину на Ñамом мотору.

Потребан ти је мали одвијач.

У прилогу Ñлике о чему Ñе ради:

11-6.png

22-7.png

Ðаравно предпоÑтављам да немаш теÑÑ‚ траку тако да ћеш подешавање морати да вршиш на уво.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje.Primetio sam da moja Aiwa ad-f850 malo sporije okrece kasetu, tako da kada snimak sa nje pustim na drugim dekovima zvuci malo brze dok snimak sa ostalih na njoj ide malo sporije.Kako da regulisem brzinu(potrebna je mala ali primetna korekcija brzine) da bude u okvirima normale? :cheers

Postoji vrlo precizan način podešavanja brzine deka: na drugoj mašini za koju znaš/predpostavljaš da ima dobru brzinu ili koja ima kvarcnu regulaciju, snimi test signal od 1 kHz generisan sa računara a zatim prebaci kasetu u svoj dek. Priključi digitalni merač frekvencije koji ima svaki malo bolji unimer na izlaz deka i podesi "hiljadarku".

Link to comment
Share on other sites

Боље да не дира ништа више. По мени то је баш јадан дек, Ñав плаÑтичан, танак......

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Боље да не дира ништа више. По мени то је баш јадан дек, Ñав плаÑтичан, танак......

:wave2

sto jeste-jeste. A ipak ako nadjem vremena mogu da probam sa test signalom... U svakom slucaju hvala Vam svima :wave2

Link to comment
Share on other sites

ДонеÑи каÑету да ти Ñнимим бар неки теÑÑ‚ Ñигнал или Ñе повежи Ñа колегом :http://www.hi-files.com/forum/index.php?/user/15498-woland/ он ионако треба да дође док мене.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ДонеÑи каÑету да ти Ñнимим бар неки теÑÑ‚ Ñигнал или Ñе повежи Ñа колегом :http://www.hi-files.com/forum/index.php?/user/15498-woland/ он ионако треба да дође док мене.

:wave2

Povezacu se sa njim, moze da mu dam novu neotpakovanu kasetu pa da snimite test signal?!
Link to comment
Share on other sites

Mnogo mi se svidja ovaj dek http://www.kupujemprodajem.com/Studer-A721-1346218-oglas.htm?filter_id=9020380

Slucajno sam pre 10 - ak dana ubacio da cujem na moj M - 88 jednu polovnu snimljenu kasetu( dobio na poklon ) sa Studera A 721 i doziveo zaprepascenje kad sam cuo kako je to snimljeno i kako se to cuje . Vrtim se vec davno oko ovog komada pa cisto da vas priupitam sta mislite o istom i da li ima delova za njega :wave2

Link to comment
Share on other sites

SuÄo ja ga imam, nema tu puno za reÄi, odliÄan, vrhunski stroj, trebalo bi naruÄiti rezervne rolere kojih ima na Ebay-u i to je to, naravno ako je sreÄa da je dek u OK stanju i da nije negdje gažen do besvijesti, ja sam na mom joÅ¡ promijenio lampu za osvijetljenje displeja jer je orginal dosta slabo svijetlila.

http://www.ebay.ch/i...=item256da46fa2

post-15891-0-48777500-1335220705_thumb.j

post-15891-0-20655100-1335220747_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jedna losa kupovina sa ebay-a . Prva slika je jos obecavajuca a pazljivi pogled pokazuje da je uredjaj u losem optickom stanju ( za tehnicko ne znam ali sumnjam da je bolje od spoljasnjeg - onaj ko ceni ovakvu aparaturu vodi itekako racuna da ne osteti uredjaj) . Za ovaj mi se cini da je pre par nedelja otisao za 615 eura da bi se posle 2 nedelje pojavio ponovo - ovaj put za 899 eura (cena je u medjuvremenu spustena na 799 ). Ovo je inace i razlog zasto je ebay za mene proslost- lokal i strpljenje je kljucna rec.

http://www.ebay.de/itm/TEAC-Z-5000-High-End-Cassetten-Tape-Deck-Top-Zustand-Gewartet-1J-Garantie-/261007209994?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3cc53df60a#ht_8915wt_1189

Link to comment
Share on other sites

799 evra za Z-5000.Koliko ce onda da se trazi za Z-6000 ili Z-7000.

Koliko sam ja pratio za lepe primerke od 1000 pa na vise - inace su jako jako malobrojni primerci Z serije koji se pojave na ebay-u i cene su shodne tome, kao i za Luxman K04 , K03 koji su mi isto predmet interesovanja . Za mene je na srecu potraga za Z primerkom zavrsena . Inace i kod mene su primerci Z serije retki kao i zdrav zub u babe. Ja sam vise godina bezuspesno prelistavao oglase u lokalu da bih nasao neki primerak ove serije i prvi koji se pojavio sam uzeo - (na srecu ili nesrecu kako se uzme) pokvaren ali bar sa jako lepo ocuvanom prednjom plocom.

Link to comment
Share on other sites

^^ Daje covek i godinu dana garancije za te pare

Nema tu velike mudrosti bar kod Z 5000 - mehanika je prilicno jednostavne konstrukcije i sadrzi samo 3 gumice koje mogu da stvaraju probleme - pinch roller , idler tyre i pogonski remen koji dize mehanizam glave- mehanika je jednostavnija nego na Z 6000. Sto se tice elektronike - ipak je to stara Japanska skola dobrog inzinjeringa i ako sve radi OK , uglavnom to i ostaje da radi kako treba. Ono sto ja gledam je ocuvanost prednje ploce - sve ostalo se moze srediti i doterati sa manje ili vise muke ali ako je kozmeticki prednja ploca u losem stanju kao kod gore navedenog primerka - dzaba mu sve.

Link to comment
Share on other sites

@alex67

Glave su ipak diskretne ali je izvedba malo drugaÄija.

GX 75/95 serija

post-9727-0-24535400-1334988726_thumb.jp

Vidi se da su glave za rec/play fiksne i zalivene u kućištu.

GX 75/95 MKII serija kao i japanski A&D GX-Z9100EV/7100EV

post-9727-0-36280400-1334988811_thumb.jppost-9727-0-29704200-1334988845_thumb.jppost-9727-0-47394200-1334988875_thumb.jp

Malo je drugaÄije izvedeno kaÄenje nego kod JVC-a i Nakamichi-ja ali je poenta ista.

Same glave i nosaÄi

post-9727-0-63830500-1334989125_thumb.jp

Pozdrav :wave2

U pravu si Sandro - sad se i ja setih da je imao 2 imbusa na glavi za snimanje. Jedino sto mi nije jasno - sto su ih ubacivali u zajednicko kuciste. Toliko muke napraviti ih posebno i posle sve strpati u jedan okvir i ne dozvoliti pojedinacno stelovanje svake glave.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...