Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ono na uskrsnjem jajetu je nacrtani kaset dek :), ali ja mnogo ruzno crtam.

Jeste, dek je prasnjav, ali je unutra plastika u odlicnom stanju, bela, nije zuta.

Ma ima da skinem masku i sve ocistim.

Prvo me je zbunilo da nema staklo u vratima!!! Nisam to znao.

Drugo, jesu ti potenciometri tako jadni na osecaj da sam pomislio da ih je neko menjao ranije! Ali nije... i ne krckaju.

ZX se retko pominje kod nas jer znam samo za jedan komad koji je cirkulisao okolo, nije bio bas u najboljem stanju. Jednostavno nemamo iskustva sa njim. To je jedini dek za koji je Nak pisao "Super Tuned Edition" (ima na vratima) i koristio ga u svom studiju za umnozavanje kaseta dok su drzali muzicku kucu. Nista profi masine, samo ZX9.

Link to comment
Share on other sites

IMG_0002-3.jpg

Teac Z500 u drustvu sa ZX7 . Kao sto vec rekoh neispavan je , motor radi ali ostatak elektronike je mrtav. Osiguraci su OK ali regulatori nisu - ostaje da skinem SM i da premerim sve ( u svakom slucaju za sada je sigurno da je regulator 5v mrtav ) . Prednja ploca je u redu kao i display jedino ce poklopac morati na farbanje , ima par ogrebotina. I jos nesto - 1 capstan ? Dosao je sa daljinskim i kasetom za demagnetizaciju glave . Gledajuci koliko sam ga platio ( flasu vina) nije lose . Ovo je prvi primerak u lokalu za vise od 3 godine koliko ga trazim.........................

Za kraj - ima li neko slucajno SM za Z5000??

Link to comment
Share on other sites

Hristos Vaskrse dragi Dekofili !

Zoki cestitam na nabavci legende ZX-9 :thumbsup2:cheers .

ZX-9 je kostao 3000 dm,testiran je 3/1983 u Stereoplay-u u super testu sa Dragon-om i ASC as-3001.Sva 3 su ocenjeni u tada najvisoj Spitzenklasse II,ali je Dragon poneo epitet Referentnog.Inace jako redak kaset dek kod nas(ZX-9).Uzivaj u deku koji je zaista izuzetan :cheers:wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Alex, kako je lepa sprava! Ja sam ga gledao uzivo uz Z6000 i dvoumio se da li da kupim oba... ali sto je mnogo, mnogo je :) Cena je bila 350 evra.

Nisam znao da ima jedan kapstan???

Pregledah, imam SM samo za Z7000 i 6000. Verovatno je tvom Z5000 zveknuo regulator koji napaja mikrokontroler i okolinu, a motor radi najverovatnije na 12V i startuje nezavisno od logike.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam srece danas , naime vec smo se dogovorili za cifru kada me covek nazva i rece da nista vise neradi (stajao mu je negde sa strane i dosta dugo nije radio) i ako sam zainteresovan mogu da ga preuzmem u neispravnom stanju bez i cente da platim. Poneo sam mu malo skuplju flasu vina ( ionako ne pijem a dobijem tih cuda od firmi sa kojima saradjujemouvek za bozic) tako da smo oba bili zadovoljni dilom. Inace sprava je zaista ozbiljno uradjena , u deku 6 naponskih regulatora - ne secam se da sam ovo skoro video.

Link to comment
Share on other sites

Hristos Vaskrse dragi Dekofili !

Zoki cestitam na nabavci legende ZX-9 :thumbsup2:cheers .

ZX-9 je kostao 3000 dm,testiran je 3/1983 u Stereoplay-u u super testu sa Dragon-om i ASC as-3001.Sva 3 su ocenjeni u tada najvisoj Spitzenklasse II,ali je Dragon poneo epitet Referentnog.Inace jako redak kaset dek kod nas(ZX-9).Uzivaj u deku koji je zaista izuzetan :cheers:wave2 .

Vaistinu voskrese.

Cestitke na prinovi :type

Link to comment
Share on other sites

Ono na uskrsnjem jajetu je nacrtani kaset dek :), ali ja mnogo ruzno crtam.

Jeste, dek je prasnjav, ali je unutra plastika u odlicnom stanju, bela, nije zuta.

Ma ima da skinem masku i sve ocistim.

Prvo me je zbunilo da nema staklo u vratima!!! Nisam to znao.

Drugo, jesu ti potenciometri tako jadni na osecaj da sam pomislio da ih je neko menjao ranije! Ali nije... i ne krckaju.

ZX se retko pominje kod nas jer znam samo za jedan komad koji je cirkulisao okolo, nije bio bas u najboljem stanju. Jednostavno nemamo iskustva sa njim. To je jedini dek za koji je Nak pisao "Super Tuned Edition" (ima na vratima) i koristio ga u svom studiju za umnozavanje kaseta dok su drzali muzicku kucu. Nista profi masine, samo ZX9.

Pisali su to zato sto su sve komponente selektirane , merene i uparivane pre ugradnje u dek.

Link to comment
Share on other sites

Inace sprava je zaista ozbiljno uradjena , u deku 6 naponskih regulatora - ne secam se da sam ovo skoro video.

Eh, kako se to nekada radilo, ako se dobro secam i JVC DD9 ih ima sest...

Sto se filca tice, pokusavao sam da nadjem resenje, ali na kraju sam skinuo filc na jednom deku i nisam primetio da ima ikakvih promena niti da je traka ostecena tokom vise uzastopnih pustanja...

Link to comment
Share on other sites

U to vreme to nisu bile male pare.

Da li znaÅ¡ sluÄajno kako je ocenjen.

Imao sam slabiji model "CD-262" sa VU metrima. Lep, kvalitetna izrada, ali zvuÄno niÅ¡ta posebno. Prodao sam ga pre godinu dana za dvadesetak evra. Moj savet da za te pare kupiÅ¡ "Nakamichi BX-125". Cena mu je oko 50 evra, a zvuÄno sjajan ! Veruj mi.

Link to comment
Share on other sites

Da napomenem kako se nisam dobro izrazio u vezi Dolby S sistema (Accuphase me je ispavio, hvala Accu :cheers ).

Dolby S je predvidjen da bude kompatibilan sa Dolby B sistemom (za Dolby C ne znam) i da se moze reprodukovati na Dolby B masinama gde poboljsava reprodukciju. Koliko, ne znam, probao sam davno, uopste nisam obracao paznju i ne secam se vise. Naravno, za pun potencijal Dolby S sistema treba i "S" masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...