Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Eh, verujem da ne mogu da zamislim. Prezadovoljan sam, za 30€ kao nova sa daljinskim... Bukvalno kao da nije koristena, nisam zavirivao u enterijer.

Hvala Vam na komentarima na osnovu kojih sam poverovao da je dobra i verovao sam da niste pisali neistine.Veliko hvala svima!!!!

Link to comment
Share on other sites

@Retro, cestitam :)

Ja od nemackih dekova jurim Dual C839, 939, 919 i Telefunken C300, pa ako neko naidje na njih... :)

www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=dual+casette+deck&_sacat=0&_odkw=kassettendecks&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

http://www.ebay.de/itm/Dual-C-919-1-hochwertiges-Kassettendeck-70er-Jahre-Vintage-/330704095638?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4cff800996

Naidjoh na ove "starce" pa reko' da javim.

Link to comment
Share on other sites

Da nemam Dual C844 na sredjivanju i popravci, Äastio bih sebe sa ovom maÅ¡inom koju je proizvodjaÄ deklarisao na 20-20000 sa svim tipovima kaseta i da se ogradim ali mislim najvećim DD motorom na nekom deku ikada. Možda je neki Technics imao neku veću budžu, nisam siguran i zato ograda :)

http://www.kupujempr...lter_id=5770541

post-9727-0-40147100-1332660927_thumb.jppost-9727-0-69371400-1332661024_thumb.jppost-9727-0-38228000-1332661027_thumb.jp

Cena deluje ok ako je oÄuvan a 5 Eura dole ide verovatno da se izbegne maler :)

Link to comment
Share on other sites

Da nemam Dual C844 na sredjivanju i popravci, Äastio bih sebe sa ovom maÅ¡inom koju je proizvodjaÄ deklarisao na 20-20000 sa svim tipovima kaseta i da se ogradim ali mislim najvećim DD motorom na nekom deku ikada. Možda je neki Technics imao neku veću budžu, nisam siguran i zato ograda :)

http://www.kupujempr...lter_id=5770541

post-9727-0-40147100-1332660927_thumb.jppost-9727-0-69371400-1332661024_thumb.jppost-9727-0-38228000-1332661027_thumb.jp

Cena deluje ok ako je oÄuvan a 5 Eura dole ide verovatno da se izbegne maler :)

Imao sam skoro identican model, ali sa VU metrima. Ta mehanika je prilicno grubo napravljena ali je vrlo trajna.

DD motor jeste velik ali je igracka u odnosu na motor u ovom deku:

post-9475-0-30952400-1332702840_thumb.jp

Kod njega je precnik motora tacno... 10 cm!!! Uzet od magnetofona :)

Link to comment
Share on other sites

Da ne pokrećem novu temu, kako da povežem dek na laptop i prebacim neke snimke sa kasete na hard? Ne jurim neki High End kvalitet zvuka, namera mi je samo da prebacim snimak razgovora između mene, mlađe sestre i ćaleta (snimljeno davne '97, ja imao 5 a sestra 3 godine), pa da to narežem na cd i odnesem matorcima za godišnjicu...

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Za povezivanje koristis izlaz na deku (output) a na laptopu koristis ulaz (input). Skines neki softwer, npr. sound forge i to je to. Kabl koji ti treba ima na jednom kraju stereo banana utikac a na drugom kraju cinceve.

Link to comment
Share on other sites

Hajde da bar malo ozivimo ovu sekciju u vreme krize :roll: ...

Kupih pre nekoliko dana ovaj dek na Limundu: Denon DRS-810.

post-9475-0-84287200-1332918673_thumb.jp

Kostao je nekada, koliko znam, 800 DEM, sto i nije neka cifra... bio je Denon-ov top model. Interesantan je zbog ladice u koju se stavlja kaseta, poklopac je pricvrscen sa dosta srafova (i odozgo), u donjem delu su vrata koja pokrivaju dodatne komande.

Nema nista specijalno od opcija, isto kao i DRM-800, njegov prethodnik. Bias, pretrazivanje jedne pesme napred/nazad i slicno. Medjutim, deluje osetno ozbiljnije i cvrsce od DRM-800, vise metala, manje plastike, nije se stedelo tamo gde ne mora. Stanje deka je odlicno (sem sto sam ocistio glave itd.) i nijedan potenciometar ne krcka ili prekida, pravo cudo.

Idioti nisu predvideli da se dek demagnetise i cisti rucno - nema otvora odozgo za ciscenje kao kod Harman TD420/450/470 dekova. Jedini nacin demagnetizacije je preko posebne kasete (imam je, ali rucni demagnetizator demagnetise i capstane a ona samo REC/PB glavu) i kasete za ciscenje na koju se nakapa tecnost na bazi alkohola. Bezveze.

Potenciometar za snimanje je lep pod prstima, ali minimalno klimav kada ste agresivniji - klima se cela struktura nosaca pota, nije problem u njemu vec u sashiji. Tasteri su solidnog kvaliteta ali osecaj je malo "plastican", nije kao kod skupljih dekova. No, rade posao.

Ocekivao sam da je mehanizam neko jevtino ALPS djubre, ali, iznenadjujuce, on je vrlo dobar: dek ima ukupno 4 motora, od kojih su tri u transportu. Remeni su za zamajce i njihov motor i za servo motor. Sami zamajci su sasvim solidne velicine a proizvodjac transporta mi je nepoznat ali sam isti ovakav video u nekim Onkyo i Harman/Kardon modelima.

Zvuk je najvece iznenadjenje: kratak slusni test pokazao je da je HX Pro odlicno odradjen, dek ne "prshti" na visokim, ima dobar bas i vrlo detaljan ali nezamarajuci zvuk, tako da mi se veoma dopao. Cak je i izlaz za slusalice sasvim solidan. Obzirom da sam kao izvor koristio DAT a ne svoj referentni izvor, uocio sam neke mane u zvuku koje mogu poticati i od DAT-a ali i od deka, pa je potrebno jos malo testiranja da se donese pravi zakljucak.

Inace, spremam test dekova za "normalne" ljubitelje ovih uredjaja (a ne "pacijente") - cetiri modela raznih godista i slicne cene - od 700 do 900 DEM, ali potpuno razlicitih izmedju sebe, svaki je na svoj nacin specifican i caroban. Denon DRS-810 je jedan od njih. Tri deka su spremna, pitanje je samo kada cu stici da zavrsim cetvrti...

Link to comment
Share on other sites

Za JVC svaka Äast. Da sam bio uz raÄunar kada je isti kupovan, bitka bi se vodila ;-) , Å¡ala naravno, drago mi je da je ta maÅ¡ina zavrÅ¡ila kod nekog od nas "nenormalnih" :banana

Da ga srediÅ¡ Å¡to pre i nadam se da je u pitanju samo potreba za redovnim servisom, gumice, podmazivanje i Äišćenje a niÅ¡ta kao :order .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...