Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

U tom sluÄaju @alex67, "prava stvar" za tebe je Teac z-7000, koji ima "auto cal", ali i "mol balance"(poput Äuvenog Pioneer ct-a9), Å¡to uveliko nadoknaÄ‘uje "nedostatak" dodatnog ruÄnog biasa-a !

S druge strane, segmenti na peak-level display jesu vertikalni, ali su u rasponu od -10 db do +10 db(i na z-6000 i na z-7000) u segmentima od po 1 db, što je više nego dovoljno precizno ali i izrazito atraktivno, mora se priznati...

:grin:

@accuphase - nisam ja bas neki zaljubljenik u automatiku . Vise volim kada sednem i ja uhvatim dugmice u ruke - za moj ukus je vise 5000 ili 6000 iako je 7000 najbolji iz cele serije. Uostalom ne bih se bunio ni sa jednim na polici - cisto radi vizuelnog uzitka.

Link to comment
Share on other sites

Nemam nista sa prodavcem, ali moze Vama biti zanimljivo http://www.limundo.c...-808-ES/4768961

Pogledajte dobro slike deka: po tasterima Play i Eject vidi se da je puno radio - sjaje se.

Poslednja slika je cudna: na gornjoj ivici prednje ploce kao da je nesto prelepljeno ili je prefarbana, vide se neke sitne nepravilnosti.

Ovo izgleda prilicno sumnjivo, ne treba da bude tako. Obavezno treba proveriti stanje rolera/glava.

Link to comment
Share on other sites

Pogledajte dobro slike deka: po tasterima Play i Eject vidi se da je puno radio - sjaje se.

Poslednja slika je cudna: na gornjoj ivici prednje ploce kao da je nesto prelepljeno ili je prefarbana, vide se neke sitne nepravilnosti.

Ovo izgleda prilicno sumnjivo, ne treba da bude tako. Obavezno treba proveriti stanje rolera/glava.

Zvao sam za taj dek dok je bio na KP, poslednja cena koju je trazio prodavac je 100 eur.

Rekao je da je dek pre toga servisiran, da su mu promenjene gumice, itd...

Link to comment
Share on other sites

Poslednja slika je cudna: na gornjoj ivici prednje ploce kao da je nesto prelepljeno ili je prefarbana, vide se neke sitne nepravilnosti.

Da, vidi se lepo da je prelepljena neka folija, uf Å¡to bi mi bio dobar za donatora. Ali te puste pare, pare....

Pozdrav

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Palo nedeljno praÅ¡inarenje pa poÅ¡to su svi iÅ¡li sa police, odluÄih da povadim i neke iz Å¡teka i da napravim foto sesiju, iskilavih a i jedva se snadjoh za produžne kablove i razdelnike da ih sve ukljuÄim :blush:

Evo kako je to izgledalo...

džungla:

post-9727-0-22436600-1332070529_thumb.jp

Ekipa sa prizemlja:

post-9727-0-82147000-1332070533_thumb.jp

cf-500 donator zupÄanika za 5500, joÅ¡ nisam sredio kako spada jer sam popravio sa nekim drugim zamenskim toÄkićem.

rs-az6 nabavljen za 2200din da imam neÅ¡to za zezanje svaki dan, treba da mu se oÄiste mikroprekidaÄi jer je izgleda bio poliven sokom pa brka komande ili ne prihvata, miriÅ¡i na pokvareu hranu, definitivno popio ÄaÅ¡u viÅ¡e :)

rc-200 sve fercera, jako lepo svira za dvoglavu maÅ¡inu, iznenadjenje. ima foru da kada pridjete kaseti i prstima pomerite jedan od poklopaca sa strane kasete dek se zaustavlja i oslobadja istu za vadjenje. Ima lepo definisan zvuk, sa blago naglaÅ¡enim ali ne i mutnim basom i definisane, ne preterano naglaÅ¡ene visoke, tipiÄno za nemaÄku Å¡kolu, mehaniÄki besprekoran.

RIZ, težak za svoje dimenzije, od napred ok, od gore katastrofa. Radi, snima, nisam ga nešto testirao, više kupljen iz radoznalosti.

Intersound, kupljen dok je trajala potraga za famozni zupÄanik za 5500, fali mi gumica za pogon toÄkića za namotavanje trake, ostalo ok, nebitan ali je tu i zauzima mesto

Telefunken hc-1750 sa puknutom gumicom na idleru, mislim da imam negde zamenski jer nije striktna dimenzija, u dobrom stanju, srediću ga jer mi se svidja

Grundig cf-30, kupljen takodje zbog delova za 5500 ali poÅ¡to ih nema, ostao da svira. radi ok, niÅ¡ta spektakularno ali ima boljku, predpostavljate sa Äime... ZupÄanik :) u sklopu za otvaranje komplet prednjeg dela koji je kao fioka nalazi se zupÄanik, poveći ali od "Grundig das-kvalitat" plastike kome fali par zuba pa Å¡tekće, može biti da je dotrajalo i od puke starosti, moguće...

Wega 42c uzet iz radoznalosti, sve radi, svira kao jeftin dek niže klase.

Ovi su poznati svi:

post-9727-0-97647000-1332070536_thumb.jp

I jedna grupna:

post-9727-0-10124900-1332070531_thumb.jp

Dragon se ne vraća u policu, ide na operaciju zamene kaiÅ¡a za kontrolu mehanike, proklizava i treba da se zameni. GX-95 će morati da dobije nove rolere ali prvo moram da ih izvadim i izmerim a ostali su ok, samo 5500 Äeka da ga sredim zauvek sa zupÄanikom iz malog cf-500.

Eto, to je to za sada, peglamo dalje.

Sandro :wave2

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 10-tak dekova za licne potrebe,a preprodao pet puta vise.Izmedju ostalih imao sam Nakamichi CR - 3 I AKAI GX-F91.Slusao i snimao par puta na CR-7,moj kum imao iz paka novu EXCELIU 09.Uporedjivao sam Nakamichi CR 3 i Denon DRM 800.Nakamichi ga je "pojeo" po svemu.Takodje sam uporedjivao moj Akai GX - F91 i mog rodjaka Nakamichi Z582.To je bila ljuta borba.Akai je imao malo bolju zvucnu sliku kad su visoki tonovi u pitanju,a opet Nakamichi je imao mozda bolji bas.Oba deka su bila prevalila dosta kaseta.Aiwa je poznat dek, a posebno Excelia serija.Problem je sto se covjeku potpuno nova iz pakovanja,iz uvoza kvarila,a koristena je za kucnu namjenu,tako da me je taj detalj uvijek kvario dobru sliku o Aiwa dekovima.Da stvar bude gora iz 90-tih znam za mnogo dekova koji su se kvarili.Excelia je popravljena i moram priznati da ima fantastican zvuk.

Postoji jedan problem kod dekova a kojig prosjecan korisnik nije svjestan,a i ne bi trebao ni biti.Radi se o tome da su dekovi,govorim o novim iz "paka" totalno "rastelovani" sto je velika greska proizvodjaca.Imao sam negdje iz jednog casopisa uporeni test 10 -tak troglavih dekova npr.Nakamichi BX 300,Yamaha 1200,Sony...itd.Nijednom od njih nijedan parametar nije bio ni priblizno kako treba,pa su ih testirali prije i poslije podesavanja.Zato dekove nikad nijesam ozbiljno shvatao,ali sto je tu je.Uporedjivao sam i svoj Akai GX-F91 I trakas TEAC X-7,snimao sa gramofona i CD-a.......trakas ga "pojeo",dzaba dolbi,dzaba automatska kalibracija,ma trakas je cudo u odnosu na dek.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 10-tak dekova za licne potrebe,a preprodao pet puta vise.Izmedju ostalih imao sam Nakamichi CR - 3 I AKAI GX-F91.Slusao i snimao par puta na CR-7,moj kum imao iz paka novu EXCELIU 09.Uporedjivao sam Nakamichi CR 3 i Denon DRM 800.Nakamichi ga je "pojeo" po svemu.Takodje sam uporedjivao moj Akai GX - F91 i mog rodjaka Nakamichi Z582.To je bila ljuta borba.Akai je imao malo bolju zvucnu sliku kad su visoki tonovi u pitanju,a opet Nakamichi je imao mozda bolji bas.Oba deka su bila prevalila dosta kaseta.Aiwa je poznat dek, a posebno Excelia serija.Problem je sto se covjeku potpuno nova iz pakovanja,iz uvoza kvarila,a koristena je za kucnu namjenu,tako da me je taj detalj uvijek kvario dobru sliku o Aiwa dekovima.Da stvar bude gora iz 90-tih znam za mnogo dekova koji su se kvarili.Excelia je popravljena i moram priznati da ima fantastican zvuk.

Postoji jedan problem kod dekova a kojig prosjecan korisnik nije svjestan,a i ne bi trebao ni biti.Radi se o tome da su dekovi,govorim o novim iz "paka" totalno "rastelovani" sto je velika greska proizvodjaca.Imao sam negdje iz jednog casopisa uporeni test 10 -tak troglavih dekova npr.Nakamichi BX 300,Yamaha 1200,Sony...itd.Nijednom od njih nijedan parametar nije bio ni priblizno kako treba,pa su ih testirali prije i poslije podesavanja.Zato dekove nikad nijesam ozbiljno shvatao,ali sto je tu je.Uporedjivao sam i svoj Akai GX-F91 I trakas TEAC X-7,snimao sa gramofona i CD-a.......trakas ga "pojeo",dzaba dolbi,dzaba automatska kalibracija,ma trakas je cudo u odnosu na dek.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 10-tak dekova za licne potrebe,a preprodao pet puta vise.Izmedju ostalih imao sam Nakamichi CR - 3 I AKAI GX-F91.Slusao i snimao par puta na CR-7,moj kum imao iz paka novu EXCELIU 09.Uporedjivao sam Nakamichi CR 3 i Denon DRM 800.Nakamichi ga je "pojeo" po svemu.Takodje sam uporedjivao moj Akai GX - F91 i mog rodjaka Nakamichi Z582.To je bila ljuta borba.Akai je imao malo bolju zvucnu sliku kad su visoki tonovi u pitanju,a opet Nakamichi je imao mozda bolji bas.Oba deka su bila prevalila dosta kaseta.Aiwa je poznat dek, a posebno Excelia serija.Problem je sto se covjeku potpuno nova iz pakovanja,iz uvoza kvarila,a koristena je za kucnu namjenu,tako da me je taj detalj uvijek kvario dobru sliku o Aiwa dekovima.Da stvar bude gora iz 90-tih znam za mnogo dekova koji su se kvarili.Excelia je popravljena i moram priznati da ima fantastican zvuk.

Postoji jedan problem kod dekova a kojig prosjecan korisnik nije svjestan,a i ne bi trebao ni biti.Radi se o tome da su dekovi,govorim o novim iz "paka" totalno "rastelovani" sto je velika greska proizvodjaca.Imao sam negdje iz jednog casopisa uporeni test 10 -tak troglavih dekova npr.Nakamichi BX 300,Yamaha 1200,Sony...itd.Nijednom od njih nijedan parametar nije bio ni priblizno kako treba,pa su ih testirali prije i poslije podesavanja.Zato dekove nikad nijesam ozbiljno shvatao,ali sto je tu je.Uporedjivao sam i svoj Akai GX-F91 I trakas TEAC X-7,snimao sa gramofona i CD-a.......trakas ga "pojeo",dzaba dolbi,dzaba automatska kalibracija,ma trakas je cudo u odnosu na dek.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 10-tak dekova za licne potrebe,a preprodao pet puta vise.Izmedju ostalih imao sam Nakamichi CR - 3 I AKAI GX-F91.Slusao i snimao par puta na CR-7,moj kum imao iz paka novu EXCELIU 09.Uporedjivao sam Nakamichi CR 3 i Denon DRM 800.Nakamichi ga je "pojeo" po svemu.Takodje sam uporedjivao moj Akai GX - F91 i mog rodjaka Nakamichi Z582.To je bila ljuta borba.Akai je imao malo bolju zvucnu sliku kad su visoki tonovi u pitanju,a opet Nakamichi je imao mozda bolji bas.Oba deka su bila prevalila dosta kaseta.Aiwa je poznat dek, a posebno Excelia serija.Problem je sto se covjeku potpuno nova iz pakovanja,iz uvoza kvarila,a koristena je za kucnu namjenu,tako da me je taj detalj uvijek kvario dobru sliku o Aiwa dekovima.Da stvar bude gora iz 90-tih znam za mnogo dekova koji su se kvarili.Excelia je popravljena i moram priznati da ima fantastican zvuk.

Postoji jedan problem kod dekova a kojig prosjecan korisnik nije svjestan,a i ne bi trebao ni biti.Radi se o tome da su dekovi,govorim o novim iz "paka" totalno "rastelovani" sto je velika greska proizvodjaca.Imao sam negdje iz jednog casopisa uporeni test 10 -tak troglavih dekova npr.Nakamichi BX 300,Yamaha 1200,Sony...itd.Nijednom od njih nijedan parametar nije bio ni priblizno kako treba,pa su ih testirali prije i poslije podesavanja.Zato dekove nikad nijesam ozbiljno shvatao,ali sto je tu je.Uporedjivao sam i svoj Akai GX-F91 I trakas TEAC X-7,snimao sa gramofona i CD-a.......trakas ga "pojeo",dzaba dolbi,dzaba automatska kalibracija,ma trakas je cudo u odnosu na dek.

Ne znam za ostale proizvodjace i trzista ali za podrucije Holandije je svaki bolji Nakamichi i na zahtev vlasnika dek , prolazio standardnu servisnu proceduru gde je podesavan na trake po zelji vlasnika. Svaki je dobijao posebnu nalepnicu na zadnjoj strani uredjaja za koje trake je podesen.

Link to comment
Share on other sites

Nakamichi je uz dekove davao i metal ili hrom kasete sa muzikom koja je snimljena bas na tom deku koji je kupljen. Imam jednu od deka, mislim, 480.

Posedujem test nekih 20-30 dekova gde su, izmedju ostalog, merili i gresku azimuta - Revox B215S je bio najbolji jer je fazna razlika kanala bila nula, ostali tu i tamo, uglavnom po principu skuplji unidirekcionalni dek = bolje podesavanje. Ako nekoga zanima, mogu da prepisem rezultate i navedem koji je to test.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se nameracio( u skaldu sa svojim minimalnim mogucnostima) da se ponovim za jednu aiwu ad-f850.Nahvaliste je a po mom iskustvu sa dvoglavim aiwama mislim da cu sa njom biti zadovoljan, naravno ako je u zadovoljavajucem stanju.

Ako mozes da biras uzmi ADF800 koja je prehodna generacija iste klase Aiwa dekova. Imao sam oba. Po mom misljenju ADF800 je bolji dek. Pre svega solidnije uradjen, samo ako ti ne smeta ono "nervozno" zatezanje trake kad se zatvore vrata. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako mozes da biras uzmi ADF800 koja je prehodna generacija iste klase Aiwa dekova. Imao sam oba. Po mom misljenju ADF800 je bolji dek. Pre svega solidnije uradjen, samo ako ti ne smeta ono "nervozno" zatezanje trake kad se zatvore vrata. :)

Mislio sam o tome, trebalo bi da pokrivaju identican opseg sa istim trakama a vec sam citao da je bolje uradjena samo sto je ne vidim po oglasima a i da bude po oglasima neverujem da bi bila ova cena koju sam nasao.

Zatezanje trake nije problem nego druze opisi mi kakva je zvucno ta aiwa.Znam da sa normalkama snima do 18khz, cro2 19 khz a metalke 20 khz.Interesuje me me kakva je na basovima,ima li koliko "analognog" zvuka?Kakvi su snimci na normalkama koje je u poslednje vreme sve teze naci a o hrom i metalkama da ne pricam...

Pozdrav i unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam o tome, trebalo bi da pokrivaju identican opseg sa istim trakama a vec sam citao da je bolje uradjena samo sto je ne vidim po oglasima a i da bude po oglasima neverujem da bi bila ova cena koju sam nasao.

Zatezanje trake nije problem nego druze opisi mi kakva je zvucno ta aiwa.Znam da sa normalkama snima do 18khz, cro2 19 khz a metalke 20 khz.Interesuje me me kakva je na basovima,ima li koliko "analognog" zvuka?Kakvi su snimci na normalkama koje je u poslednje vreme sve teze naci a o hrom i metalkama da ne pricam...

Pozdrav i unapred hvala.

Ako nadjeÅ¡ uzmi ADF 910,jako dobra maÅ¡ina,neznatno je bila skuplja od 800 i 880. A pojela je 950 za doruÄak,koji sam isto imao.Jedino su Excelije bolje
Link to comment
Share on other sites

Nakamichi je uz dekove davao i metal ili hrom kasete sa muzikom koja je snimljena bas na tom deku koji je kupljen. Imam jednu od deka, mislim, 480.

Posedujem test nekih 20-30 dekova gde su, izmedju ostalog, merili i gresku azimuta - Revox B215S je bio najbolji jer je fazna razlika kanala bila nula, ostali tu i tamo, uglavnom po principu skuplji unidirekcionalni dek = bolje podesavanje. Ako nekoga zanima, mogu da prepisem rezultate i navedem koji je to test.

Mene zanima!

Link to comment
Share on other sites

OK, evo podataka:

Hi-Fi Choice, oktobar 1989.

Fazna razlika levog i desnog kanala, 10 kHz signal

Aiwa AD-F270: 40 stepeni

Aiwa AD-WX777: dek 1 FWD/REW 60/30 stepeni; dek 2 FWD/REW 75/30 stepeni

Aiwa AD-F700: 40 stepeni

Aiwa AD-F800: 10 stepeni

Aiwa AD-WX888: dek nije naveden FWD/REW 0 stepeni

Denon DRM-500: 60 stepeni

Denon DRM-800: 45 stepeni

Kenwood KX-3010: 90 stepeni

Kenwood KX-9010: 90 stepeni

Pioneer CT-656: 20 stepeni

Pioneer CT-737 MkII: 20 stepeni

Pioneer CT-91a: 5 stepeni

Revox B-215S: 0 stepeni

Rotel RD-865: 40 stepeni

Sony TC-FX110: 170 stepeni

Sony TC-RX55: FWD/REW 15/15 stepeni

Teac V-285CHX: 0 stepeni

Teac W-355: dek 1 30 stepeni; dek 2 250 stepeni

Teac V-480: 60 stepeni

Teac W-450R: dek 1 FWD/REW 0/50 stepeni; dek 2 FWD/REW 150/110 stepeni

Teac W-470: dek 1 40 stepeni; dek 2 60 stepeni

Teac R-919X: FWD/REW 0/20 stepeni

Technics RS-TR255: 50 stepeni, nije specifikovan dek

Yamaha KX-230: 80 stepeni

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...