Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

U tom sluÄaju... @SandroNS, prave "zveri" za tebe su Teac z-6000 ili Luxman k-04/Alpine al-85 !

S obzirom na podeÅ¡avanje biasa/osetljivosti/eq-trake, u sluÄaju z-6000 Äak posebno za svaki tip kasete, pa joÅ¡ za svaki kanal posebno... osećaÅ¡eÅ¡ se kao u studiju.

Retki su dekovi, koji imaju varijabilni eq(ne to nije eq 120 odnosno 70 microsec), Å¡to je Å¡teta jer se time pored ravnomernog frekventnog raspona na većim nivoima podeÅ¡ava i nivo izobliÄenja, odnosno balans mol/sol.

:wave2

Interesantno je koliko je malo informacija dostupno na net-u u vezi Teac Z serje , kao i Luxman K04 ( 03 - Alpilne AL 85) kao i subjektivnih recenzija ovih dekova. Dosta sam tragao za ovakvim informacijama jer su ovo otprilike jos jedina dva deka koju pobudjuju zanimanje kod mene. Ono cega se secam iz tog perioda je da je onaj tip sa Kaludjerice Dragona koristio za master snimke dok mu je Teac 5000 sluzio za snimanja (pored par ,, nizih " dekova) .

Link to comment
Share on other sites

Zoki, ja sam odustao na 9999 od Naka CD1 a sada me burgija B215, poslao sam Mladenu poruku na KP da mi pojasni stanje 8/10 i nadam se da će mi napisati da je neko stajao na deku dok je menjao sijalicu i da će me to odbiti od kupovine a inaÄe sam kuvan kao pileća noga. Već vidim kako pare namenjene za neÅ¡to totalno drugo lete za Loznicu a 215 se gnjezdi na polici... uffff :oops: nema mi leka...

Otisao u Sabac jos prvog dana postavljanja...

Link to comment
Share on other sites

Da li je ovih modela bilo i na EU tržištu, sem Japana i USA ?

- http://audio-heritag...er/td-v731.html

- http://audio-heritag...er/td-v931.html

td-v931-h.jpg

Ih lepotana, milina ih videti, moram da priznam sad sam prvi put video dekove sa slika o njima sam samo Äuo priÄe. Mada nisam baÅ¡ neki ljubitelj JVC-a. Ima tu dosta modela koje nismo videli, radilo se dosta za razliÄita tržiÅ¡ta.

Pozdrav

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da li je ovih modela bilo i na EU tržištu, sem Japana i USA ?

- http://audio-heritag...er/td-v731.html

- http://audio-heritag...er/td-v931.html

td-v931-h.jpg

Nije ih bilo na EU trzistu,sto je prava steta.U EU su bili modeli td-v 1010,1050,711,621 i na kraju price(sa njihovim najboljim modelima) jedan odlican dek(manjih dimenzija) TD-SD 1.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je koliko je malo informacija dostupno na net-u u vezi Teac Z serje , kao i Luxman K04 ( 03 - Alpilne AL 85) kao i subjektivnih recenzija ovih dekova. Dosta sam tragao za ovakvim informacijama jer su ovo otprilike jos jedina dva deka koju pobudjuju zanimanje kod mene. Ono cega se secam iz tog perioda je da je onaj tip sa Kaludjerice Dragona koristio za master snimke dok mu je Teac 5000 sluzio za snimanja (pored par ,, nizih " dekova) .

Imao je i 2 * Teac Z-6000,2* Teac Z-5000,2* Tascam 122 mk2,a imao je i jednu Aiwa-u Exceliu xk-009.I uvek puno,puno praznih(neotpakovanih) kaseta :thumbsup2 .Kasnije je hteo da nabavi Teac V-9000(par komada),ali nije ih kupio koliko znam.

Link to comment
Share on other sites

Imao je i 2 * Teac Z-6000,2* Teac Z-5000,2* Tascam 122 mk2,a imao je i jednu Aiwa-u Exceliu xk-009.I uvek puno,puno praznih(neotpakovanih) kaseta thumbsup2.gif .Kasnije je hteo da nabavi Teac V-9000(par komada),ali nije ih kupio koliko znam.

Znam samo da me pored Z 5000 Dragon nije osttavio utisak na mene , blenuo sam ko tele u sarena vrata kada sam video Z 5000 ;-):D

Link to comment
Share on other sites

Alex iako sam krajem 80' imao Z-5000 pa sam otprilike znao Å¡to me Äeka sa Z-6000 i unatoÄ tome kada sam ga izvadio iz kutije ostao sam paf, iznenadila me njegova veliÄina, težina, robusnost, taj dek je zaista napravljen kao tenk a zvuk je priÄa za sebe. Kod mene je toÄno dva mijeseca i svako jutro kad ga ugledam osjeÄam se kao prvi dan, imamo naÅ¡e male rituale, prvo ga upalim, onda voda za kavu pa lagano pijuckam dok pikovi neumorno idu u crveno, rodila se ljubav do groba. ;-)

post-15891-0-81454100-1331757189_thumb.j

post-15891-0-10847700-1331757206_thumb.j

post-15891-0-40523400-1331757337_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Znam samo da me pored Z 5000 Dragon nije osttavio utisak na mene , blenuo sam ko tele u sarena vrata kada sam video Z 5000 ;-):D

Nikad necu zaboraviti kad sam dosao kod njega prvi put,bio sam klinac imao sam 16-17 godina.Kad sam video Teac Z-6000 uhvatio sam se za glavu,i rekao sebi imacu z-6000 kad tad.Kupio sam bio u medjuvremenu od njega nekoliko kataloga Z serije,ukljucujuci i poster(z-7000,z-6000,z-5000 na jednoj slici jedan ispod drugog),kao i Nakamichi katalog gde se nalaze Dragon,CR-7e,rx-505e,cr-4e...Secam se i koliko su mi Dragon,CR-7e i rx-505e plenili paznju.Eh,lepa su to secanja.

Link to comment
Share on other sites

Alex iako sam krajem 80' imao Z-5000 pa sam otprilike znao Å¡to me Äeka sa Z-6000 i unatoÄ tome kada sam ga izvadio iz kutije ostao sam paf, iznenadila me njegova veliÄina, težina, robusnost, taj dek je zaista napravljen kao tenk a zvuk je priÄa za sebe. Kod mene je toÄno dva mijeseca i svako jutro kad ga ugledam osjeÄam se kao prvi dan, imamo naÅ¡e male rituale, prvo ga upalim, onda voda za kavu pa lagano pijuckam dok pikovi neumorno idu u crveno, rodila se ljubav do groba. ;-)

Retro takodje i ja redovno palim moj Z-6000 i uzivam u gledanju deka(pogotovo pikova i kasete),pravi melem za nasu dekovsku dusu.

post-10314-0-01473000-1331767591_thumb.j

post-10314-0-65493600-1331767946_thumb.j

post-10314-0-59584900-1331768201_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Alex iako sam krajem 80' imao Z-5000 pa sam otprilike znao Å¡to me Äeka sa Z-6000 i unatoÄ tome kada sam ga izvadio iz kutije ostao sam paf, iznenadila me njegova veliÄina, težina, robusnost, taj dek je zaista napravljen kao tenk a zvuk je priÄa za sebe. Kod mene je toÄno dva mijeseca i svako jutro kad ga ugledam osjeÄam se kao prvi dan, imamo naÅ¡e male rituale, prvo ga upalim, onda voda za kavu pa lagano pijuckam dok pikovi neumorno idu u crveno, rodila se ljubav do groba. ;-)

Moram da kazem da mi se displej na 5000 vise svidja nego na 6000 zbog horizontalno postavljenih segmenata. Drugo sto mi nikad nece biti jasno je sto su postavili rupe iza kojih su trimeri za podesavanje EQ/ bias/ umesto da postavi normalne dugmice kao sto je to Nakamichi radio na Dragon / ZX seriji . Ipak je daleko lakse drzati dugme izmedju prstiju i raditi podesavanja nego sa srafcigerom. Sto se tice ostatka - kapa dole za ove Teac-ove.

Link to comment
Share on other sites

Moram da kazem da mi se displej na 5000 vise svidja nego na 6000 zbog horizontalno postavljenih segmenata. Drugo sto mi nikad nece biti jasno je sto su postavili rupe iza kojih su trimeri za podesavanje EQ/ bias/ umesto da postavi normalne dugmice kao sto je to Nakamichi radio na Dragon / ZX seriji . Ipak je daleko lakse drzati dugme izmedju prstiju i raditi podesavanja nego sa srafcigerom. Sto se tice ostatka - kapa dole za ove Teac-ove.

U tom sluÄaju @alex67, "prava stvar" za tebe je Teac z-7000, koji ima "auto cal", ali i "mol balance"(poput Äuvenog Pioneer ct-a9), Å¡to uveliko nadoknaÄ‘uje "nedostatak" dodatnog ruÄnog biasa-a !

S druge strane, segmenti na peak-level display jesu vertikalni, ali su u rasponu od -10 db do +10 db(i na z-6000 i na z-7000) u segmentima od po 1 db, što je više nego dovoljno precizno ali i izrazito atraktivno, mora se priznati...

:grin:

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the jungle :banana

Moraće da padne Äišćenje onih opto senzora na toÄkićima za namotavanje trake i malo da prouÄim uputstvo za upotrebu, kao i CF5500 i ovaj B215 ima neke Äudne naÄine rada, kalibracija pa memorije... niÅ¡ta mi ne ide iz prve ali zato :facehearts

Odmah reÅ¡ena utiÄnica uz Äuvanje originalne, rahitiÄne, kockaste, nesrećne

post-9727-0-63684100-1331836773_thumb.jp

Zbog ovoga sam ga kupio, da budem iskren prema sebi prvenstveno :klanjanje

post-9727-0-66858300-1331836776_thumb.jp

Malo ono što se već zna kako izgleda

post-9727-0-30870100-1331836778_thumb.jp

NemaÄka braća :listen

post-9727-0-07835300-1331836769_thumb.jp

Sada sam na broju 8 Å¡to se tiÄe troglavih maÅ¡ina a tu ne raÄunam rs-az6 koji sam uzeo kao maÅ¡inu za tabanje traka za 2200,00din... malo ih je ostalo koje stvarno želim da imam na polici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...