Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Nisam siguran da li postaviti ovde ili u offtopic/kakav oglas pa sam prelomio ovde jer nije uvrnut uopste.

http://www.limundo.c...rilika-/4690065

Odustah na 9999, deluje zanimljivo...

Pozdrav

Sandro

Svakako vredi dati vise za taj dek.Kostao je svojevremeno(pocetkom '90-ih) 1500 dm u Nemackoj,a u UK je bio 700 funti.Najbolji model u svojoj seriji koju su cinili on,onda cassette deck 1,5(troglavi,koji se malo posle modela 1 i 2 pojavio) i cassette deck 2(dvoglavi).Odlican dek(cassette deck 1) koji ima manuelni playback azimuth.Ono sto bi zamerio ovom deku(ako je to uopste nekom neka zamerka) jeste sporo premotavanje.

U Nemackom Audio-u je ovaj dek bio bolje ocenjen od BX-300E,dok su u Stereo-u bili u istoj klasi.U UK u HiFi Choice-u je dobio preporuku.U UK casopisu High Fidelity dobio je Highly Recomended ocenu.

Link to comment
Share on other sites

Uffff, ZX7/9 su zverovi, subjektivno, meni moćniji od CR7, volim kada sve za podeÅ¡avanje radim liÄno ja a ne procesor, možda je a i jeste on precizniji ali sam viÅ¡e ukljuÄen u zbivanja kada vrtim potenciometre, igram se sa Eq i tipom trake... Ma ludost :)

Bozzam, Äestitam!!!

Link to comment
Share on other sites

Sandro, ako Ti neces, ja bih ucestvovao na aukciji :) Mada je B215 koji je prikazao Suca daleko bolji dek i vec sada ima bolji odnos kvalitet/cena od CD1, ali se opaska za osrednje vizuelno stanje ne vidi sa slika.

Svakako prvo cekam da mi Scepa javi ima li sta zanimljivo na berzi :)

Link to comment
Share on other sites

Zoki, ja sam odustao na 9999 od Naka CD1 a sada me burgija B215, poslao sam Mladenu poruku na KP da mi pojasni stanje 8/10 i nadam se da će mi napisati da je neko stajao na deku dok je menjao sijalicu i da će me to odbiti od kupovine a inaÄe sam kuvan kao pileća noga. Već vidim kako pare namenjene za neÅ¡to totalno drugo lete za Loznicu a 215 se gnjezdi na polici... uffff :oops: nema mi leka...

Link to comment
Share on other sites

DeÄki ne sekirajte se uzalud, ja sam veÄ kupio taj dek, ha ha, Å¡alim se, Äim sam pomislio na to ovi moji su se nekako raÅ¡irili po polici kao da kažu, Å¡to ti je pa zar ne vidiÅ¡ da nema viÅ¡e mjesta, ma naÅ¡lo bi se ali nebi imalo smisla kad me njegov brat Studer A-721 u potpunosti zadovoljava, neki dan sam mu napravio face lifting, promjenio sam mu osvijetljenje displeja, evo slike prije i poslje.

Tko god da ga kupi nek mu je sa sreÄom :thumbsup2

post-15891-0-84707500-1331462612_thumb.j

post-15891-0-13804200-1331462632_thumb.j

post-15891-0-73001000-1331462661_thumb.j

post-15891-0-88843800-1331462677_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Strpljen - spaÅ¡en :grin: , dek je rezervisan joÅ¡ juÄe tako da sada mogu mirno da popijem kafu i kažem sebi, polako, biće toga joÅ¡... Osim, jel, ako potencijalni kupac ne odustane gde sam ja, vidi Äuda, ostavio telefon prodavcu da me tada kontaktira.

Link to comment
Share on other sites

Uffff, ZX7/9 su zverovi, subjektivno, meni moćniji od CR7, volim kada sve za podeÅ¡avanje radim liÄno ja a ne procesor, možda je a i jeste on precizniji ali sam viÅ¡e ukljuÄen u zbivanja kada vrtim potenciometre, igram se sa Eq i tipom trake... Ma ludost :)

Bozzam, Äestitam!!!

U tom sluÄaju... @SandroNS, prave "zveri" za tebe su Teac z-6000 ili Luxman k-04/Alpine al-85 !

S obzirom na podeÅ¡avanje biasa/osetljivosti/eq-trake, u sluÄaju z-6000 Äak posebno za svaki tip kasete, pa joÅ¡ za svaki kanal posebno... osećaÅ¡eÅ¡ se kao u studiju.

Retki su dekovi, koji imaju varijabilni eq(ne to nije eq 120 odnosno 70 microsec), Å¡to je Å¡teta jer se time pored ravnomernog frekventnog raspona na većim nivoima podeÅ¡ava i nivo izobliÄenja, odnosno balans mol/sol.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sorry Retro,

meni lepse u originalu...sto naravno neznaci da ni plavo nije cool :facehearts

Jeli se neko igrao sa zamenom rec i pb ampa? Ja u mom CTS910 imam neke ordinarne OP ali je interesantno da ispred njih postoji bafer napravljen od duplog J-feta 2SK389. Slabiji modeli nemaju ovo...Bilo bi strava ubaciti neki Burson hahaahaaa

Link to comment
Share on other sites

Za promenu... malo Äuvenih "japanskih zavrzlama", sa "Only for Japan" modelima ili bar drugaÄijim oznakama odnosno opremom, spram "ostalog sveta"...

Pioneer t-818/Pioneer ct-939

t-818-h.jpg

Pioneer t-838/Pioneer ct-959

t-838-h.jpg

Pioneer t-858/Pioneer ct-979

t-858-h.jpg

Zanimljivo je da su t-838/t-858, za razliku od nama znanih ct-959/ct-979... imali u serijskoj opremi daljince !

I gde se dede, da li ga je zapravo bilo u japanskoj verziji, modela ct-939mk2, koji je imao bias & sensitivity cal, ali bez oscilatora.

- http://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/player/t-818-e.html

- http://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/player/t-838-e.html

- http://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/player/t-858-e.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...