Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

AIWA AD-F 850 se kod mene pokazala zaista fantasticno,bila je bolja od DENON DR-M 700,a u istom rangu kao i TEAC V-770 koji sam imao.Na njemu sam dobijao takve snimke pogotovo sa dolbiy c sistemom tako da je zvuk bio bolji od onog koji sam dobijao sa cd-a.Imam i DENON DR-M 800 i opet mi vise odgovara zvuk sa AIWE u odnosu na prethodni dek.Ne znam kakva su iskustva forumasa,ali bih rado cuo njihovo misljenje koji je dek bolji,i na kome su dobijali bolji zvuk.

Aiwu ADF 850 sam bio te daleke 96te kupio novu za tadasnjih 550 maraka kod "nezvanicih distributera" :) i tada se masovno prodavala kod nas i ko sto rekose Scepan i ZoranBg tada je za te novce bila odlicna kupovina, a bogami kod nas u jeku sankcija bogami i najbolja. I zaista je odlicno snimala. Pogotovo na Maxell XL trakama na kojima je pravila fenomenalan snimak. Jedino mi smetalo sto je imala onako supalj zvuk kod rada mehanike ( pri tom ne mislim na aiwin AMTS "repetiranje" trake ).

Link to comment
Share on other sites

Pa Zoki ne znam ni sam sta da ti kazem obzirom da mozda nisam objektivan jer ih ne slusam kao svi Vi postavani dekofili vec mi sluze za ukras ,ustvari sto je najgore stoje mi upakovani u plakaru, ali ajde da napravim neku paralelu...

Ne obazirajuci se sto Sony ima dolby S ja cu ga ovaj put iskljuciti iz price (jer ga Teac nema)i ukratko navesti dobre i lose strane oba.

SONY - iako je jedan od poslednjih generacijskih dekova kao i tvoj 909(uklj. i TCK-6) i sto ima centralni mehanizam nije npr. mashina koja bi mogla da se poredi sa 990ES jer smatram da je to najbolji dek koji je Sony izbacio neracunajuci 7 jer ga nisam imao.Sto se kalibracije tice uradi on sve kako `treba` cak je i osetljiviji od Teac-a ali mi je jadno to sto se sve pocinje i zavrsava na jednom potenciometru(ako sam se dobro izrazio) ali mislim da si ti to mnogo bolje opisao i oslikao u nekom od prethodnih izlaganja . Sto se samog zvuka tice tu je odlicna Sonijeva skola koja ne pravi razliku u ES serijama i zvuce fenomenalno,mada su oni uvek imali taj neki specifican zvuk koji mene je cak u nekim trenucima i `nervirao` koliko je prijatan.Veliki + je i to sto kod ubacivana kasete odmah je zategne, sto kod Teac nije sl. tj nema.

Na dolby B se ponasa odlicno a na C reprodukcija dize visoke taman koliko treba da ne prskaju.Za performanse,kvalitet delova i ostalo nisam kompetentan pa nemam pravo nista da kazem jer je moj sud o bilo kom deku iskljucivo na bazi prakse i koriscenja. Uglavnom za 808ES imam reci hvale pogotovo sto se zvuka tice i presnimavanja vec snimljenih kaseta mogu reci da skoro i ne gubi na decibelazi(a snimak je uvek +3,4 db)Sto se ekrana tice vrlo precizno i brzo radi sa odlicnom dinamikom ali ako je neko udaljen npr.2m. tu predstavlja problem ti mali ali izduzeni pikovi koji su najverovatnije u skladu sa linijom deka obzirom da ima drvene stranice ali generalno i nije neki minus.

TEAC- Pa da kazemo u vrlo ,vrlo sl.rangu kao Sony sa centralnim mehanizmom ali sa ozbiljnijim mashinskim sklopom,ne tako neznijim kao Sony i odvojenom kalibracijom za bias i level odaje na prvi pogled klasu iznad Sonyja. Obzirom da sam ja imao 8030S meni moj ovaj Teac izgleda pomalo smesno naspram onoga ali su zadrzali u oba modela tu rigidnu konstrukciju kao npr.Akai 75,95 s tim sto je ovde mnogo bolje odradjeno open/close nego kod Akaija jer je sad skoro bilo reci u nekoj temi gde smo i ti i ja ucestvovali. Ali da se vratim na Teac-a. Kalibracija odradjena odlicno(da ne kazem vrhunski jer ima i mnogo bolje) posebne sekcije za oba nivoa , krute ,stabilne, i metalne (kod Sonyja je mislim neka legura alu-plastike,ili sta god vec-nebitno),veliki pregledan ekran sa debelim i jedinstvenim pikovima boje zara ali ne i toliko osetljivom kalibracijom koju ima Sony. Test je uradjen sa kasetom maxell XL2-S gde mnogi dekovi padaju na kalibraciji. Sony je u tome bolji.

Sto se zvuka tice bas je tvrd,visoki su umereni a na dolby B,C primetno je gusenje u osnosu na 808ES.Jos nesto sto ne ide u prilog V-7000-ki je i to sto Sony brze premotava kasetu mada koliko se secam ni 8030S se nije bas mogao pohvaliti time. Ali ono sto ide u prilog je taj psiholoski momenat kao pojave vredne svakog respekta,SAMPANJOLA sa sjajna 2 ekrana koji prikazuje (izbacuje) decibele (mada je to imao i JVC)i zasebnom minutazom nikoga ne ostavlja ravnodusnim. A u mom slucaju to je ono sto mi treba obzirom da vise ni ne snimam a poneki put godisnje slusam. Elem, sto bi rekao moj prijatelj NesaBG VOLIM DA SE PROBUDIM UJUTRO I DA GA VIDIM,DAN MI JE ODMAH LEP :thumbsup2

Evo da se i ja pridružim.Imao sam ovaj Sony ali Pioneer Ct S-910 S ga jede po svim parametrima.Uglavnom taj Pioneer je najbolji dek koji je bio kod mene.Tukao je i Teac V 7000,Akai 75,95,Aiwa Eksceliu,dotiÄni Sony, itd.Od Nakamichia nažalost sam imao samo 125 -icu. Svidelo mi se kod Pioneera da nije birao snimke,azimut mu je bio straÅ¡an
Link to comment
Share on other sites

KonaÄno je stigao jedan od najveÄih, Teac Z-6000, u kolekciji imam zaista vrhunskih dekova ali ovaj Teac je neka druga dimenzija, ispunjenje svih maÅ¡tarija jednog dekofila, kako po zvuku tako i po izradi, to je jednostavno reÄeno tenk, napravljen beskompromisno i zato nakon toliko godina joÅ¡ uvijek svira i radi fantastiÄno. NeÄu pisati u detalje jer nema smisla, o ovom deku se sve zna, ovo je zaista pravi Reference Master dek, uz njega je stigao i ovaj mali dek ali samo po visini Braun C-3 ima sve odlike velikih, hvala Zoki.

post-15891-0-06731200-1326578931_thumb.j

post-15891-0-47226500-1326578948_thumb.j

post-15891-0-76662400-1326578964_thumb.j

post-15891-0-61339500-1326578981_thumb.j

post-15891-0-11972300-1326579002_thumb.j

post-15891-0-23144900-1326579032_thumb.j

post-15891-0-17569800-1326579058_thumb.j

post-15891-0-79837400-1326579158_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Erich ja imam u kolekciji Denon DR-M33HX, ovaj dek nisam imao ali mislim da nije neÅ¡to, takvi dekovi su odliÄne sprave za ljude kojima je dek sporedna stvar a ipak bi voljeli sluÅ¡ati svoje stare kazete na solidnoj spravi, uvrstita ga u ozbiljnu kolekciju dekova nema smisla osim da bude joÅ¡ jedan na broju, e sad ako je cijena OK možda bih i ja pokleknuo, ha, ha imali lijeka za ovu bolest.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav svim forumašima iz frankfurta.

Ko je posjedovao ovaj model denona ili ga posjeduje, kakav je kakva su vaša mišljenja o njemu???

Ja imam takav dek(ako je to drm-34hr), vec sam Vam pisao o svom problemu sa fizicki ostecenom pb glavom dok je rec glava ostala u zdravijem stanju.Trazim glavu da je zamenim, a sto se tice snimka koji sam na njemu snimao( i pored ostecene pb glave i tezeg stelovanja...) mogu da kazem samo sve pozitivno.

Imam ga dve godine i maltretiram ga svakodnevno, nikada nije bilo ni najmanjeg znaka posustajanja iako ga prethodni vlasnici nisu ni malo cuvali.Pored njega imam drm-24hx i mislim da je snimak sa 34hr je malo topliji i lepsi za slusanje.Mislim da su oba deka sasvim dobra, sta vise za mene koji nije imao nikakve besne masine, to su dva odlicna deka.Voleo bih da nabavim bolje pa da mi ovi budu samo dobri a do tada sam prezadovoljan.Interesuje me da li neko moze da mi da poredjenje Denona drm-34hr ili drm24hx sa Aiwom ad-f850.Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno je stigao jedan od najveÄih, Teac Z-6000, u kolekciji imam zaista vrhunskih dekova ali ovaj Teac je neka druga dimenzija, ispunjenje svih maÅ¡tarija jednog dekofila, kako po zvuku tako i po izradi, to je jednostavno reÄeno tenk, napravljen beskompromisno i zato nakon toliko godina joÅ¡ uvijek svira i radi fantastiÄno. NeÄu pisati u detalje jer nema smisla, o ovom deku se sve zna, ovo je zaista pravi Reference Master dek, uz njega je stigao i ovaj mali dek ali samo po visini Braun C-3 ima sve odlike velikih, hvala Zoki.

@Retro,

Čestitam, dekovi su stigli na pravo mesto! Želim vam da ove godine kompletirate kolekciju (mislim na Nak-ove koji vam nedostaju)... :wave2

Link to comment
Share on other sites

@Retro,

Čestitam, dekovi su stigli na pravo mesto! Želim vam da ove godine kompletirate kolekciju (mislim na Nak-ove koji vam nedostaju)... :wave2

llalla hvala , ovaj dek je neÅ¡to Äudesno, o svemu sam maÅ¡tao ali o ovom deku se nisam usudio Äak ni sanjati, pogotovo u vrijeme kada je nastao, imam njihov katalog veÄ 25 godina i koliko sam se samo nauzdisao gledajuÄi u slike Z serije, krajem 80' sam imao Z-5000, odliÄan dek ali ovo je ipak neka druga priÄa. Å to se tiÄe Nakova volio bih jednom udomiti i kralja, eventualno RX-303 ili 505, 682 i neÅ¡to ozbiljnije iz CR serije, volio bih ponovno udomiti Akai GX-570 kojeg sam imao poslje Z-5000 ali je i on žrtvovan radi napredka u sistemu, danas to nebih napravio ni u ludilu osim za lijek ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dual C-839 sam imao nekad i nisam bio zadovoljan kvalitetom snimka,imao je previse usku zvucnu sliku(bar je kod mene dosao u takvom stanju,vizuelno ko nov ali zvucno kao sto sam napisao).Na oko zaista prelep dek uzivo,odaje utisak mocne masine.U pitanju je dvoglavi autoreversni dek,ali u toj seriji njihov top model.Kostao je 1980 godine u Nemackoj 1300 dm.Cena od 460 evra je po meni preterana,jer u toj ceni ulazite u zonu zaista vrhunskih troglavih kaset dekova.

Link to comment
Share on other sites

A sad malo ja ....a ovde me je slabo bilo i uz svo uvazavanje ekipe koja jos uvek odoleva forumskim...

U kolekciji sam do sada imao:

Technics RS 630 TUS kupljen u Becu 1979,imao malo srece u zivotu pa dobio na pokolon 1989-TE Nak 600 a i druzio se sa Z.Simjanovica Nak 582 i grande finale 1994 presao na DENON DRM 800

koji me jos uvek sluzi(da kucnem u ivericu...)

Zal u mlados mi je bio jedan Tech koji se pre nekoliko dana pojavio u oglasima i evo price:

post-10783-0-17705400-1328039420_thumb.j

posle obavljenog razgovora u Zonin kraj stize mene paket sa uveravanje da je ispravan

post-10783-0-26356400-1328039479_thumb.j

Å¡to se iz priloženog i može naslutiti,kad sam javio prodavcu da je stigao u jednom komadu(a vala ovaj tenk tesko da bi i drugo/jacije prosao) kaze mene prodavacâ€Znas ipak mu je 30 leta pa ima on i nedostatakaâ€pa ga ja malo otvorih

post-10783-0-32921900-1328039625_thumb.j

i zaplahnu me tipican Techomiris i po letimicnom pogledu reklo bi se da tu nije nista prc/kano te se resih da ga malo izduvam od prasine i procistim sta se u prvom servisu da dotaci,pustih klavir s kasete i jes malo zzzzz al ne puno za tu kilometrazu

A sad i koji je on

post-10783-0-83109000-1328039794_thumb.j

nastavak sledi :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

A razlog za je takodje jos jedan dodatak mom sistemu a to je

post-10783-0-90181300-1328039914_thumb.j

Veseli anal/ajzer koji sada dodaje zabavu Nagrinom VU metru u mraku i tako je nastala Tech polica

post-10783-0-23748800-1328040010_thumb.j

vazda sam uz Cass voleo da imam i EQ a u studiju mi je jedan ADC paragrafic za svaki slucaj.

88 ica naravno da šušti al zato ima j.j. samo taka u reprodukciji skoro zaboravljenog arsenala Casseta na opste odusevljenje moje drage :facehearts (nemo da me neko pogresno protumacio)

Tako da najavljujem cika Zeon/u skoro druzenje,vama svima hvala na jedom od najinformativnijih konstruktivnih rasprava na temu Cass or not to Cassidy,i bre brate Shcepane nadam se da cu sada da te vidim i uzivo posle skoro godisnjeg odmora :wave2

p.s.

U pregovorma sam i za jedan Nak pa da time dovrsim Zal za mlados :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...