Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Scorpio, nisam stigao da ga probam kao DAC, tek sam nasnimio prvu seriju datseta :)

Inace, sa analognog ulaza moze da snima u formatu 32, 48 i 96 kHz - nigde nema 44.1

Sa digitalnog - samo u 44.1.

Profi verzija ovog DAT-a je nesto fleksibilnija.

Inace ne znam da su Pioneer DAC-ove koristili drugi proizvodjaci, cini mi se da su prilicno retki. Pitanje je i da li su bas Pioneer-ovi ili ih je neko razvijao za njih. Zna li neko nesto o ovome?

Koliko je meni znano, svi komercijalni dat-ovi(od scms-vremena pa nadalje) analogno snimaju na 32 KHz odnosno 48 KHz, a digitalno na svim, uz restrikciju broja kopija, mada...

sonydtc2000esb-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za vas sa DAT-ovima : Imaju li, kad se trazi pesma (moze li da se trazi pesma na DAT-u), onaj zvuk... onaj reski... sto ga zovu seckanje celera, znacete na sta mislim ako ste ga culi.

U zivotu sam samo jednom slusao DAT i to JAKO davno (tipa '93-ce), mada sam vise puta iste koristio za snimanje podataka. Takodje, da li se digitalno snimljen audio na DAT-u nekako vidi kad se ubaci u data drive?

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za vas sa DAT-ovima : Imaju li, kad se trazi pesma (moze li da se trazi pesma na DAT-u), onaj zvuk... onaj reski... sto ga zovu seckanje celera, znacete na sta mislim ako ste ga culi.

U zivotu sam samo jednom slusao DAT i to JAKO davno (tipa '93-ce), mada sam vise puta iste koristio za snimanje podataka. Takodje, da li se digitalno snimljen audio na DAT-u nekako vidi kad se ubaci u data drive?

Naravno da na dat-ovima mogu da se traže pesme(kao i na cd-u, samo ne tako brzo), i za razliku od dekova nema grešaka pri tome, tipa da mašina registruje tihe deonice kao novu pesmu !

Å to se "motanja" tiÄe, radi isto kao i kod starijih cd-plejera(koji nemaju cd-rom odnosno dvd-rom mehanike), odnosno nema seckanja...

Link to comment
Share on other sites

Stvarno prelepo izgleda ali zato cijena, prava sitnica... http://www.kupujempr...ilter_id=724191

- http://www.kupujempr...lter_id=5817273

Vidim da isti prodavac, pored dek-a Sony tc-k950es, nudi i dat Sony dtc-77es !

Imao sam , tu skoro, prilike da se poigram s njim... fantastiÄna spravica, u svakom pogledu(4 dd-motora/4 heads), potpuno beÅ¡umna mehanika u radu, monitoring kao kod troglavih dekova.

Snima i reprodukuje jednostavno fenomenalno, svejedno bilo sa digitalnih ulaza(sa cd-transporta), ili analognih(sa gramofona), nema razlike kada prebacujete tape/source, uz odsustvo "dekovskih komplikacija" tipa Å¡uma sa trake(pa vam treba dolby nr), pa "kalibracija trake" ili nekompatibilnosti azimuta snimka sa drugih maÅ¡ina... pravi "dekofilski san", jednom reÄju.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Accu, ja sam imao DTC77ES, ali mehanika nije bila besumna. Kada ubacis traku i kada je pokrenes, cuje se onaj "klik" elektromagneta, koji nocu jako nervira. Tako je bilo i kod PCM500R, imaju istu 4DD mehaniku. Zacudo, Grundig i Pioneer koji imam su mnogo tisi (mada ja najvise volim tu Sony i onu Panasonic profi mehaniku na livenoj sasiji).

Ili sam ja pogresio u vezi 77ES?

Znam da su imali manu, hoce da se muce i ne mogu da pokrenu traku kada je usniraju, izgleda da kada dugo stoje nece glava da im se zarotira ili tako nesto...

U svakom slucaju, zvucno su divne masine. Ali, mislim da je cena bas preterana, a tek onu od 950ES necu ni da komentarisem.

Link to comment
Share on other sites

@Accu, ja sam imao DTC77ES, ali mehanika nije bila besumna. Kada ubacis traku i kada je pokrenes, cuje se onaj "klik" elektromagneta, koji nocu jako nervira. Tako je bilo i kod PCM500R, imaju istu 4DD mehaniku. Zacudo, Grundig i Pioneer koji imam su mnogo tisi (mada ja najvise volim tu Sony i onu Panasonic profi mehaniku na livenoj sasiji).

Ili sam ja pogresio u vezi 77ES?

Znam da su imali manu, hoce da se muce i ne mogu da pokrenu traku kada je usniraju, izgleda da kada dugo stoje nece glava da im se zarotira ili tako nesto...

U svakom slucaju, zvucno su divne masine. Ali, mislim da je cena bas preterana, a tek onu od 950ES necu ni da komentarisem.

Zorane, nisam mislio na "Å¡kljocanje releja" kad ukljuÄujeÅ¡ spravu, odnosno pustaÅ¡ play(Å¡kljocaju i Sony es 7-ce cd-plejeri)... već na beÅ¡umnost prilkom premotavanja odnosno traženja pesama na traci, iako je reÄ od 200x većoj brzini od standardne !

Ruku na srce, ja baš volim "škljocanje releja", nekako mi daje utisak stamenosti sprave...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Accu

Nismo se razumeli: nisam spominjao nikakvo skljocanje releja vec elektromagnet u mehanizmu tog transporta, to nema na Sony CD plejerima. Premotavanje je zaista divno i besumno (kao kod Revox ili Z6000 dekova :)), ali kada treba da uljuci play, onda se cuje to skljocanje sto je meni islo na zivce.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu po mojem osobnom mišljenju kad je u pitanju takva mašina takve sitnice me mogu nervirati, volio bi ga imati. Cijena je malo........ :1038: .

Mislim da na KP, NjuÅ¡kalo.hr i ostalim naÅ¡im balkanskim oglasima cijene bi trebale biti prilagoÄ‘ene naÅ¡im standardima a ne EU standardima. Sve je to ljepo Å¡to on prodaje ali jee malo nas koji bi si to mogli priuÅ¡titi. (ako je Äovjek na forumu...bez uvrede)

Link to comment
Share on other sites

@Accu

Nismo se razumeli: nisam spominjao nikakvo skljocanje releja vec elektromagnet u mehanizmu tog transporta, to nema na Sony CD plejerima. Premotavanje je zaista divno i besumno (kao kod Revox ili Z6000 dekova :)), ali kada treba da uljuci play, onda se cuje to skljocanje sto je meni islo na zivce.

Zar se poÅ¡to ukljuÄiÅ¡ Sony es 7-cu cd-plejer(bilo koji), pa pritisneÅ¡ "play", ne Äuje ne tako tiho "Å¡kljoc" ?

S druge strane, famozni Technics sl-p1200 je "tiho Å¡kljocao" prilikom svakog prebacivanja pesama, a ne samo prvi put, nije mi smetalo, Äak naprotiv...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Može jedno pitanje za dekofile? :)

Dali koristite dolby kod snimanja? Ako da onda koji? b,c,s,hx-pro?

Racimo da se radi o deckovima srednje klase (oko 1000 DEM).

Tokom 20 godina upotrebe Aiwa AD-F 910 nikada nisam snimio kasetu sa B i C dolby-jem,ali mi je zato HX-Pro bio stalno ukljuÄen.

Nije mi se dopadalo kako se Äuju ti snimci,i to ne samo na mom deck-u,već na bilo kom drugom,naravno koji sam ja sluÅ¡ao.Mnogo priguÅ¡en sound,liÄno mi je bilo draže sluÅ¡ati i "normalku" i sav njen Å¡um,nego te dolby stvarÄice.Stvar ukusa,dakako :cheers

Kao klinci smo bili naloženi na Technics i dbx,ali to je vredelo samo na Technics-u :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...