Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Drugari evo me sa slikama.Nisu neke besne i detaljne slike, morao sam da ih smanjim (512kb) ali se opet vidi koliko toliko.Ja se ne razumem u mehaniku niti bilo sta drugo ali i ovako neuk mogu da primetim da je pb glava ostecena junacki i to je razlog zbog cega je playback mutan a rec sa njega na drugom deku perfect!Malo me je bunilo sto dok na njemu snima ne mogu da podesim bias a opet je isti snimak na drugom deku bio extra jasan...

post-26397-0-22776700-1317149902_thumb.j

post-26397-0-59060600-1317149914_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Bolje da se "ratosilja" te mašine, kao i Technics-a rs-bx606, te da kupi nešto valjano !

Naravno, neka ovaj put otvori Äetvore oÄi...

Ðаравно, примам поклоне, пиво на мој рачун.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sta sada da se radi! Tako je kako je... Neka mali cuci u cosku pa ako se pojavi nesto za delove zamenicemo (ako moze) ako ne, onda neka stoji za ukras iako uopste nije neki ocuvan primerak... Interesuje me koliko moze "majstor" da trazi za zamenu glava u slucaju da nadjem odgovarajucu?

Link to comment
Share on other sites

Vlado, meni se cini da Vas Denon uopste nije puno radio - sudeci po rolerima. Ali glava za reprodukciju definitivno ima neka ostecenja.

Ne znam za cene van Srbije, ali video sam na buvljaku u Bubanj Potoku pre par meseci Denon-a DR-M34HX, na kraju sam se iscenkao za 20 evra, koliko se secam, ali ga nisam kupio. Mrzelo me je da se bakcem. Inace je bio u odlicnom stanju (spolja i glave, nisam ga ukljucivao).

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zorane na utesnim recima, gledano iznutra dek izgleda lepo.Mehanizam je cist i izgleda zdravo, nema naduvanih kondenzatora niti nekih znakova loseg drzanja.Cini mi se kao da vrata za kasetu nisu od ovog deka, nekako su vise metalik za razliku od ostatka masine koja je nekako mat ali to nema veze sa ostatkom price.Sto se tice glave neko jednostavno izgleda nije uopste znao da treba da je ocisti kada se zaprlja a izgleda nije ni imao sluha da to primeti a i ko zna sta se tu ustvari dogadjalo.Sta sada da radimo... Nego Zorane, molim Vas da me posavetujete koji modeli dekova imaju odgovarajuce glave za zamenu na ovom mom?U slucaju da naidjem na neki da ga iskoristim.Takodje me zanima da li postoji neki dek u klasi do 50€ a da je autoreversni-dupli i da je u stanju da reprodukuje zvuk kvalitetno, cisto da mogu da se opustim a da ne ustajem svaki cas... Veliki pozdrav i unapred zahvalan!

Link to comment
Share on other sites

Vlado,

zamena glava moze biti problematicna zbog karakteristika elektronike u deku koja je podesena i projektovana da radi sa glavom koju je nabavljao proizvodjac, a koja moze biti njegova (Sony) ili od OEM proizvodjaca. Na samim glavama najcesce ne pise tip/proizvodjac, tako da ne postoji ni neka lista kompatibilnih glava na dekovima ili je bar nikada nisam sreo. Servisna uputstva navode samo PN rezervnog dela (glave) bez ikakvih karakteristika. Uklapanje drugih glava mora biti po impedansi i fizickom obliku (da odgovaraju nosacima) i to je za pocetak.

Mozda Zeon ili Gox mogu vise da pomognu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...