Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Biće da Philips fc-870 & Marantz sd-60 ipak jesu "klonovi", Äest sluÄaj kada su te dve kompanije u pitanju, zar ne ???

Evo cena i ocena : Philips FC-870 je kostao 800 dm(1/1990 Stereo),Marantz SD-60 je bio 1000 dm(7/1990).U Stereo-u ocenjeni u istoj klasi(Angehende Spitzenklasse).Marantz je dobio jednu zvezdicu(od 3 moguce),dok Philips nije dobio ni jednu.Za Marantz-a kazu : Sehr Guter Klang mit Chromband.U Hifi Choice-u(dobio ocenu Recomended) je SD-60 bio primetno bolje ocenjen od FC-870,a i skuplji za 100 funti.U istoj klasi(Stereo) samo sa dve zvezdice je bio Technics rsb-965(1000 dm).Treba reci i da su u istom casopisu postojale dve jos vise klase dekova(Apsolute Spitzenklasse i Spitzenklasse).Revox H-11 je kostao 1000 dm(testiran 10/1992 Hifi Vision,bio u klasi sa Pioneer-om cts-910,Sony-jem tck-890 es,Kenwood kx-9050...svi dobili istu ocenu Sehr Gut).

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je model CT-91A za ameriÄko tržiÅ¡te.

Nisam siguran,treba proveriti.

:cheers

Pozdrav Bozzam cheers.gif .CT-91a(u pitanju je malo a ,ne veliko kao kod Nakamichi Cr serije,primer CR-7E I CR-7A) je bio aktuelan u Evropi.Testiran je 6/1989 godine u Hifi Visionu(kostao 1500 dm).Takodje ga ima i u specijalnom cenovniku dekova u Stereoplay-u iz 1990 godine(isto CT-91a,kostao 1498 dm).

Link to comment
Share on other sites

Moram i ja da se pohvalim :-D

JuÄe naleteh na Pioneer CT-939 MKII. Kao nov !

Nisam mogao da odolim,kupih ga za 50 evra,odliÄan kaset dek. Imao sam ga pre nekoliko godina...

Svira i snima fenomenalno,i ako ne poseduje interni oscilator,samo bias i nivo snimanja.

Topla preporuka :thumbsup2

Pozdrav! :cheers

Cestitam cheers.gif .To je zaista dobra kupovina za 50 evra,CT-939mk2 je kostao 1200 dm(testiran 4/1990 u Stereo-u).

Link to comment
Share on other sites

Accu, jedino znam da Ti kazem da Marantz ima neki specifican mehanizam kakav nikada nisam video. Ne kazem da je dobar, samo ga nisam nigde drugde sreo. A ne deluje bogzna sta.

Revox-a nisam imao hrabrosti da nabavim, da se ne razocaram. Znam da taj nema cuvenu Studerovu mehaniku.

O Philips-u ne znam nista...

Ali, imas oko sokolovo, kako si samo primetio - zaista imaju displeje koji lice kao jaje jajetu :) A mozda i mnogo vise od toga...

Ovaj FC950 koji sam nabavio mislim da koristi budjavu ALPS mehaniku sa jednim zamajcem, videcu kada ga razmontiram. A Scepan je dobro primetio: "Steta da takav dek nema svetlo za kasetu". Sram ih bilo, dizajn sa jedne strane a stekare sa druge.

Zaboravih, nabavio sam i ovo:

post-9475-0-99270700-1309442560_thumb.jp

Pioneer CT-S620, u fenomenalnom stanju, servisiran kod Mise Lukica. To je isti model kao CT-S820, samo bez Dolby S sistema (prezivecu :)). Reference master mehanika, nagnuta pod 10 stepeni, dva capstana, auto kalibracija (level, bias, low EQ, hi EQ) i jos simpaticnih sitnica. Milina za koriscenje, zvuk je vrlo dobar (preko izlaza za slusalice) ali ozbiljan test tek sledi.

Philips FC-950 je kostao 600 dm(testiran Audio 8/1992) i Hifi Vision(3/1993,ocena-Sehr Gut).U Stereoplay-u(testiran 12/1992) je bio napisan masnim slovima(referentan u toj klasi) u Spitzenklasse III,u istoj klasi se nasao i Sony tck-750 es.

Pioneer CT-S 620 je kostao 750 dm(testiran 12/1993,Hifi Vision,Sehr Gut),kod njih je bio u istoj klasi sa Pioneer-om CT-S910,Sony-jem TC-K890 ES,711S,Revox-om H-11,Kenwood-om kx-9050...

U Audio-u CT-S 620 je bio testiran 2/1994(70 poena,oberklasse,kod njih u istoj klasi sa Nakamichi-jem Cassette deck 2,Technics rs-bx 701,Sony TC-K 715 S...).

Link to comment
Share on other sites

Uh, lepa sprava.

Pa...ovaj...hm...da budem diskretno suptilan...je l' ima da se nadje i za kol'ko para, u vidu novca?

Pioneer CT-S 710 je kostao 850 dm,testiran 12/1992 u Stereoplay-u(Spitzenklasse II).Znam da se jedan prodavao ovde na forumskim oglasima.

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite o ovom decku JVC KD-A8, skoro sam ga nabavio i nisam nikad ranije imao JVC , ne radi mi premotavanje napred-verovatno idler ili ??, da li neko poznaje ovaj deck, i ko bi mogao to da mi servisira. Slusam RSM-88-refresh-ovan, koji trenutno bolje radi od JVC :cheers:wave2

KD-A 8 je kostao 750 dolara 1981 godine u USA(Stereo).

Link to comment
Share on other sites

Accu, mene je odusevio CT-S920, to je mladji brat CT-95, mnogo je jevtiniji kada naidje u oglasima (mada izuzetno retko), a skoro jednako dobra masina.

Bozo, svaka cast za 939 Mk2. Ako ga budes prodavao, javi se :)

Sto se KD-A8 tice, mnogo mu je zanimljiv onaj displej sa gomilom LE diodica. Imao sam ga, problem sa premotavanjem je do idlera, ja nisam uspeo da ga nadjem. Mehanika mu jeste nepristupacna a i on je malo natrpan zbog autokalibracije itd.

Zvucno je solidan dek, ali je ovaj moj KD-A8 bio dosta tanji na basu od drugih dobrih dekova. Sa RS-M88 se ne moze porediti - Technics je masincina, a JVC u ovom slucaju, vise sminka i tehnologjija, mada je vrlo posteno napravljen. Odnosno, nije JVC los, nego je Technics vanvremenski dek. Steta sto su posle uveli sistem stednje i nikada vise nisu napravili tako dobru seriju.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ja bih da pitam za vase misljenje za dek SONY TCK 690 kakav je i kako se pokazao?

Prvi do Esprit serije(790/890/990).3 glave,3 motora,dupli kapstan,kalibracija,open/close,svetlo u vratima(vec smo ga ovde pominjali)...Kompatibilan sa daljinskim rm-j 701(Sony).Kostao je 650 dm(testiran 8/1992,Audio,isto ocenjen kao Philips FC-950,oba po 65 poena).

Link to comment
Share on other sites

Sa RS-M88 se ne moze porediti - Technics je masincina, a JVC u ovom slucaju, vise sminka i tehnologjija, mada je vrlo posteno napravljen. Odnosno, nije JVC los, nego je Technics vanvremenski dek. Steta sto su posle uveli sistem stednje i nikada vise nisu napravili tako dobru seriju.

Zoki stvarno si dobro opisao RSM-88, kod mene je u sistemu do sad potukao do nogu mnoge dekove, medju njima i mnoge Nakamichi(600,cr-3.cr-5 itd), osim par najacih modela, zato M-88 ostaje zauvek u kolekciji kao Technics-ova ikona. Njegov zvuk i robusna mehanika se opasno priblizavaju radu trakasa. Primetio sam da M-88 nama nijedan OPA na putu signala zvuka.. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Имао Ñам РС-Ðœ85, звук је Ñтварно био за реÑпект. Механика и директно погоњени кепÑтен иÑто. Ðај интереÑантније је да је предњи део врата од правог Ñтакла.

И још нешто иако Ñе врата отварају у два корака не поÑтоји никакав амортизер.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zoki stvarno si dobro opisao RSM-88, kod mene je u sistemu do sad potukao do nogu mnoge dekove, medju njima i mnoge Nakamichi(600,cr-3.cr-5 itd), osim par najacih modela, zato M-88 ostaje zauvek u kolekciji kao Technics-ova ikona. Njegov zvuk i robusna mehanika se opasno priblizavaju radu trakasa. Primetio sam da M-88 nama nijedan OPA na putu signala zvuka.. :cheers

Da bi se ravnopravno uporedio i cr-5e treba da bude u top stanju(sredjen,to vazi za svaki dek,kao sto si ti sredio rsm-88).Zoki ima cr-5e,pa eto prilike za pravi test.Nazalost vecina dekova danas mora da ide na sredjivanje.Zato apelujem svima da dobro obrate paznju na samo stanje deka,koji se prodaje po bas povoljnoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

Zoki nema vise CR5, prodao ga je :)

Ovako: RS-M85 i 88 bi trebalo da su iste masine, samo 88 moze da snima i na metal traku.

Mehanika je vrlo slicna u celoj seriji (M45, M75, M95), samo M45 poseduje proklizavanje na idleru pomocu magneta (slicno kao kod nekih Sony vokmena), ingeniozno resenje koje nisu primenili na ostalim modelima, sem na tom... najjevtinijem.

Zamajac (direct drive) je kao fildzan i mehanizam je neunistiv. Mana je, zaista, jedan capstan. Kod mog M85 bilo je problema sa stabilnoscu trake preko glave - podesavanje nivoa deka na 400 Hz nije se moglo svaki put stoprocentno odraditi, kako se to moze uciniti kod najveceg broja dekova koji imaju dva zamajca u zatvorenoj petlji. Stabilizacija se kod Technicsa, koliko se secam, radi uz pomoc filca ispod glave za brisanje. Jedini dek koji sam sreo da koristi takav sistem i da opet savrseno radi je... JVC DD9.

Elektronika M85/88 je luda: ne da nema operacionih pojacavaca, nego je audio sekcija skroz diskretna, bez ijednog integrisanog kola (bar kod M85), ukljucujuci i kartice (koliko se secam) sa Dolby kolima, koja su takodje izvedena preko trandzi.

Zvucno, moj M85 je mogao da konkurise Nak dekovima, odlicna detaljnost i odlicna opste reprodukcija snimljenog materijala. Medjutim, imao je jasno vise suma.

Danas, znajuci kakav zvuk ima CR5E, tesko mi je da poverujem da dvoglavi M85 ili 88 mogu da budu isti, a kamoli bolji od njega. Moje misljenje je da su M85 i 88 blizu vrha, ali nisu sam vrh, no opet su jedni od pet najboljih dekova koje je Technics napravio.

Link to comment
Share on other sites

Jedini dek koji sam sreo da koristi takav sistem i da opet savrseno radi je... JVC DD9.

И ДД7.

Да додам да је брзина код 85-85 МК2 и 88 кепÑтена контролиÑана кварц оÑцилатором.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zoki nema vise CR5, prodao ga je :)

Elektronika M85/88 je luda: ne da nema operacionih pojacavaca, nego je audio sekcija skroz diskretna, bez ijednog integrisanog kola (bar kod M85), ukljucujuci i kartice (koliko se secam) sa Dolby kolima, koja su takodje izvedena preko trandzi.

Zvucno, moj M85 je mogao da konkurise Nak dekovima, odlicna detaljnost i odlicna opste reprodukcija snimljenog materijala. Medjutim, imao je jasno vise suma.

Danas, znajuci kakav zvuk ima CR5E, tesko mi je da poverujem da dvoglavi M85 ili 88 mogu da budu isti, a kamoli bolji od njega. Moje misljenje je da su M85 i 88 blizu vrha, ali nisu sam vrh, no opet su jedni od pet najboljih dekova koje je Technics napravio.

Stavljam 50 eura na sredjenog M-88 bez suma, naspram :boxing cr-5 mmmm? + pice i klopa za drustvance

Link to comment
Share on other sites

Hvala, ali kladjenja nikada nisu bila moje podrucje interesovanja. U svakom slucaju, kada nabavim neki pristojan dek, javicu se :)

Salim se Zoki za kladjenje, mozemo kod Scepana ili kod mene malo da se poigramo i probamo poneki deck uz kaficu, ne verujem da bi imao nesto protiv, voli on takve stvari :cheers:cheers

Link to comment
Share on other sites

Salim se Zoki za kladjenje, mozemo kod Scepana ili kod mene malo da se poigramo i probamo poneki deck uz kaficu, ne verujem da bi imao nesto protiv, voli on takve stvari :cheers:cheers

Koliko ga ja znam on je lud za tim(sorry omaÄe mi se...) odnosno OBOŽAVA takve stvari !!!

Odnosno "lud u pozitivnom smislu te reÄi", neizleÄivi "dekofil"...

Link to comment
Share on other sites

Moram i ja da se pohvalim :-D

JuÄe naleteh na Pioneer CT-939 MKII. Kao nov !

Nisam mogao da odolim,kupih ga za 50 evra,odliÄan kaset dek. Imao sam ga pre nekoliko godina...

Svira i snima fenomenalno,i ako ne poseduje interni oscilator,samo bias i nivo snimanja.

Topla preporuka :thumbsup2

Pozdrav! :cheers

gdje ti to nabavljaš te vrhunske dekove po tim smiješnim ciframa????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...