Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Evo, ja otpakovao Alpinu AL65 i Philipsa FC950 i imam sta da vidim:

- Alpina je u perfektnom stanju, sem blagog ulubljenja (ali zaista nebitno) gornjeg poklopca. Ocuvana, zvucno korektna, ima karakter koji podseca na velike Alpine (AL85 i 90), ali sa malo povucenim basom (doduse, slusao sam preko slusalica). Ono sto me je odusevilo su pokazivaci - cudi me da drugi proizvodjaci (sem Sony-ja) nisu to prihvatili. Milina ih je gledati u radu i jako su prakticni. Iako izgledaju kao obicni, iza stakla pokazivaca nivoa kriju se dva specificno napravljena pik metra sa kretnim kalemom. Nisam ih otvarao, ali znam da je tu u igri i ogledalo na koje pada svetlost i ono ga reflektuje na skalu u vidu dve crtice (jedna za svaki kanal). Pik metri su konstruisani da imaju brz odziv i veliku tromost u vracanju, tako da idu brzo napred i polako nazad.

- Philips je stigao sa oderotinama odozgo i sa strane, nimalo lepa slika. Naravno, fotke na Limundu su montirane tako da se to ne primeti. Nece da snima kako treba, vec mutno. Ocaj zivi. Majstora nije video iako tako pise u oglasu. Prodavac se na kraju naljutio jer sam ga lose ocenio. Sramota, kako sam smeo da se ljutim jer me je on zeznuo. Nudio je da uzme dek nazad, ali nisam siguran da ce od toga biti nesto.

Link to comment
Share on other sites

Баш тако, предивни инÑтрументи за гледање. Ðко га раÑкупуÑаш Ñети ме Ñе за инÑтрументе.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Accu, jedino znam da Ti kazem da Marantz ima neki specifican mehanizam kakav nikada nisam video. Ne kazem da je dobar, samo ga nisam nigde drugde sreo. A ne deluje bogzna sta.

Revox-a nisam imao hrabrosti da nabavim, da se ne razocaram. Znam da taj nema cuvenu Studerovu mehaniku.

O Philips-u ne znam nista...

Ali, imas oko sokolovo, kako si samo primetio - zaista imaju displeje koji lice kao jaje jajetu :) A mozda i mnogo vise od toga...

Ovaj FC950 koji sam nabavio mislim da koristi budjavu ALPS mehaniku sa jednim zamajcem, videcu kada ga razmontiram. A Scepan je dobro primetio: "Steta da takav dek nema svetlo za kasetu". Sram ih bilo, dizajn sa jedne strane a stekare sa druge.

Zaboravih, nabavio sam i ovo:

post-9475-0-99270700-1309442560_thumb.jp

Pioneer CT-S620, u fenomenalnom stanju, servisiran kod Mise Lukica. To je isti model kao CT-S820, samo bez Dolby S sistema (prezivecu :)). Reference master mehanika, nagnuta pod 10 stepeni, dva capstana, auto kalibracija (level, bias, low EQ, hi EQ) i jos simpaticnih sitnica. Milina za koriscenje, zvuk je vrlo dobar (preko izlaza za slusalice) ali ozbiljan test tek sledi.

Link to comment
Share on other sites

Баш јадно изгледа тај Ð¤Ð¸Ð»Ð¸Ð¿Ñ ÑƒÐ½ÑƒÑ‚Ñ€Ð°, као да је пред модел неког бољег.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Баш јадно изгледа тај Ð¤Ð¸Ð»Ð¸Ð¿Ñ ÑƒÐ½ÑƒÑ‚Ñ€Ð°, као да је пред модел неког бољег.

:wave2

Nije, Philips fc-870 im je najbolji model iz te serije, tamo negde 1989-te ili 1990-te !!!

Link to comment
Share on other sites

Ja bih pre rekao da je ista mehanika kao na RS-B905. Technics RS-B965 bar ima direct drive motor.

To je klasicna ALPS mehanika sa dva zamajca, na Philipsu sa jednim (vidi se mesto za drugi koji nije ugradjen). A evo SD60 sa japanskog sajta:

http://knisi2001.web.fc2.com/sd-60.htm

Meni je ta mehanika nekako drugacije delovala, zato ne bih pretpostavio da je ALPS, mislio sam da je nesto deseto...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih pre rekao da je ista mehanika kao na RS-B905. Technics RS-B965 bar ima direct drive motor.

To je klasicna ALPS mehanika sa dva zamajca, na Philipsu sa jednim (vidi se mesto za drugi koji nije ugradjen). A evo SD60 sa japanskog sajta:

http://knisi2001.web.fc2.com/sd-60.htm

Meni je ta mehanika nekako drugacije delovala, zato ne bih pretpostavio da je ALPS, mislio sam da je nesto deseto...

Biće da Philips fc-870 & Marantz sd-60 ipak jesu "klonovi", Äest sluÄaj kada su te dve kompanije u pitanju, zar ne ???

Link to comment
Share on other sites

Accu, jedino znam da Ti kazem da Marantz ima neki specifican mehanizam kakav nikada nisam video. Ne kazem da je dobar, samo ga nisam nigde drugde sreo. A ne deluje bogzna sta.

Revox-a nisam imao hrabrosti da nabavim, da se ne razocaram. Znam da taj nema cuvenu Studerovu mehaniku.

O Philips-u ne znam nista...

Ali, imas oko sokolovo, kako si samo primetio - zaista imaju displeje koji lice kao jaje jajetu :) A mozda i mnogo vise od toga...

Ovaj FC950 koji sam nabavio mislim da koristi budjavu ALPS mehaniku sa jednim zamajcem, videcu kada ga razmontiram. A Scepan je dobro primetio: "Steta da takav dek nema svetlo za kasetu". Sram ih bilo, dizajn sa jedne strane a stekare sa druge.

Zaboravih, nabavio sam i ovo:

post-9475-0-99270700-1309442560_thumb.jp

Pioneer CT-S620, u fenomenalnom stanju, servisiran kod Mise Lukica. To je isti model kao CT-S820, samo bez Dolby S sistema (prezivecu :)). Reference master mehanika, nagnuta pod 10 stepeni, dva capstana, auto kalibracija (level, bias, low EQ, hi EQ) i jos simpaticnih sitnica. Milina za koriscenje, zvuk je vrlo dobar (preko izlaza za slusalice) ali ozbiljan test tek sledi.

Malkice stariji(godinu dana), i za jedan prag jaÄi model... po meni, ubedljivo najbolja kupovina iz velike porodice Pioneer ct-s maÅ¡ina...

129012201420006418.jpg

129012211646001425.jpg

129012215543008991.jpg

129012219573003820.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moram i ja da se pohvalim :-D

JuÄe naleteh na Pioneer CT-939 MKII. Kao nov !

Nisam mogao da odolim,kupih ga za 50 evra,odliÄan kaset dek. Imao sam ga pre nekoliko godina...

Svira i snima fenomenalno,i ako ne poseduje interni oscilator,samo bias i nivo snimanja.

Topla preporuka :thumbsup2

Pozdrav! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite o ovom decku JVC KD-A8, skoro sam ga nabavio i nisam nikad ranije imao JVC , ne radi mi premotavanje napred-verovatno idler ili ??, da li neko poznaje ovaj deck, i ko bi mogao to da mi servisira. Slusam RSM-88-refresh-ovan, koji trenutno bolje radi od JVC :cheers:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...