Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Zaboravih da kazem prvi dek koji sam imao je HITACHI DE-10 dvoglavi koji je radio za sve pare,vu metri ,mehanicke komande,narocito je obozavao DISCO SUSRET sredom uvece godiste 1982.Jedina mana koju je imao su plasticne dirke koje su pucale dugogodisnjom upotrebom i to samo play dirka.Da su bile metalne dirke nikada se ne bi pokvario,i dalje ga cuvam <ne radi> a zamena mu je bila TEAC V-770.Bio je drugi model mislim DE-20 sa metalnim dirkama koji se kod nas prodavao mnogo kasnije koji nisam kupio zbog "ministarstva finansija" a u ovlascenom servisu nisu imali komplet metalnih dirki koji sam hteo da kupim i izvrsim zamenu.Zbog svega ovoga o HITACHI-ju sve najbolje i u potpunosti razumem ZEONA koji je veliki "fan" HITACHI-a.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da kazem prvi dek koji sam imao je HITACHI DE-10 dvoglavi koji je radio za sve pare,vu metri ,mehanicke komande,narocito je obozavao DISCO SUSRET sredom uvece godiste 1982.Zbog svega ovoga o HITACHI-ju sve najbolje i u potpunosti razumem ZEONA koji je veliki "fan" HITACHI-a.

:thumbsup2 у то време Ñам имао ДЕ-25, а каÑније ДЕ-55. ОÑим мало већег Ñнимљеног шума Ñит Ñам их Ñе наÑлушао.

И Ñад бих волео да их поÑедујем иако имам већ доÑта Хитачи декова.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ljudi evo ovak, nedavno sam kupo akai gx-75, preko oglasa, i naravno popuÅ¡io mislim popuÅ¡io, nisam baÅ¡ skroz popuÅ¡io ali malo jesam. Radi se o sljedećem malo, malo prilikom otvaranja vrata on ne spusti mehanizam sa glavama skroz dolj pa neÄe da se otvori pa moram zatvoriti i tek onda se otvore, a druga stvar je da na linijskom izlazu nema Äisti zvuk, zvuk je totalno pun distorzija znaÄi totalni izoblićen, na trenutak sam pomislio da je problem kod snimanja ali nije on i dalje dobro svira i snima samo je problem u izlszima.

ima ko kakvu ideju kako da otklonim ta dva kvara, hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Ljudi evo ovak, nedavno sam kupo akai gx-75, preko oglasa, i naravno popuÅ¡io mislim popuÅ¡io, nisam baÅ¡ skroz popuÅ¡io ali malo jesam. Radi se o sljedećem malo, malo prilikom otvaranja vrata on ne spusti mehanizam sa glavama skroz dolj pa neÄe da se otvori pa moram zatvoriti i tek onda se otvore, a druga stvar je da na linijskom izlazu nema Äisti zvuk, zvuk je totalno pun distorzija znaÄi totalni izoblićen, na trenutak sam pomislio da je problem kod snimanja ali nije on i dalje dobro svira i snima samo je problem u izlszima.

ima ko kakvu ideju kako da otklonim ta dva kvara, hvala unaprijed

Erih jel si taj dek kupio od cika Crnog??:-)

Link to comment
Share on other sites

jesam od njega sam ga uzeo, zašto pitaš, jel znaš nešto što ja ne znam?

И да зна Ñада је каÑно, ма не Ñекирај Ñе. Средићемо га.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ma ne sekiram se se mnogo nego mi krivo Å¡to ljudi lažu da prodaju ispravne stvari a ono ku..ac mogo je da kaže neÅ¡to malo zeza ovo, ono skinuÄu cjenu 10€ i sve ko popraviÄe se, jel tako ane da mulja.

koliko pi koštao popravak toga

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, naci ispravan dek je postalo isto kao i kladiti se da ce vam gradski bus baa odmah naici - nakada se desi, ali skoro uvek ne.

Od poslednjih dvadeset dekova koje sam uzeo, bar 18 su morali da se rade. Nije problem kada vlasnik to navede, problem je kada tvrdi da je sve OK. Poseban primer su oni koje prodaju vlasnici a ne preprodavci, najcesce su proveli nekoliko godina u Srbiji i to se jasno vidi: musavi, prasnjavi, servisno zapusteni. Medjutim, ima i drugih primera: pre neki dan sam uzeo Pioneer CTS620 od coveka koji je vlasnik, dek je kao iz radnje, a jos i redovno servisiran. Milina.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, naci ispravan dek je postalo isto kao i kladiti se da ce vam gradski bus baa odmah naici - nakada se desi, ali skoro uvek ne.

Od poslednjih dvadeset dekova koje sam uzeo, bar 18 su morali da se rade. Nije problem kada vlasnik to navede, problem je kada tvrdi da je sve OK. Poseban primer su oni koje prodaju vlasnici a ne preprodavci, najcesce su proveli nekoliko godina u Srbiji i to se jasno vidi: musavi, prasnjavi, servisno zapusteni. Medjutim, ima i drugih primera: pre neki dan sam uzeo Pioneer CTS620 od coveka koji je vlasnik, dek je kao iz radnje, a jos i redovno servisiran. Milina.

A meni je opet drago kada prodam neki uredjaj i taj covek bude zadovoljan(meni je sada puno srce kada vidim ovaj tekst iznad)

Pozdrav svim ljubiteljima dobre muzike i dobrih i lepih uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, imao sam i ja sliÄnih dekovskih epizoda Å¡to u negativnom smislu (uvaljivanje za novac), Å¡to u pozitivnom smislu (poklonu se u zube ne gleda). I nisam se baÅ¡ neÅ¡to srećno proveo, sve Å¡to sam dobio ili nabavio mora da se popravlja... Svrha ovog pisanja je Äisto zbog statistike, i Äinjenice da baÅ¡ nisam imao sreće sa dekovima i preprodavcima koji su se redom pokazali veoma bezobraznim (vaćarenje) :unsure:

Ali, šta je - tu je, život ide dalje.

Link to comment
Share on other sites

Alpine AL-65:

post-9475-0-37028600-1309341575_thumb.jp

ИнтереÑантан дек и још лепши иÑтрументи. Штета што има један кепÑтен.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ÄŒek, Äek... znaÄi ne voleÅ¡ samo Hitachi, već i Akai ???

Ма таман поÑла, него ми донеÑе пријатељ и поклони.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...