Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ili mozda ovako nesto, za lagano igranje sa trakama . . . :facehearts

Eno ga moj TCD910 kod Scepana, ko hoce da se igra :).

Ne mogu nikako da mu nabavim poklopce koji idu iznad i ispod kasete, neko ih je ranije skinuo i nije ih vratio. Moracu, na kraju, da zamolim Leonarda da ih nekako napravi...

Link to comment
Share on other sites

Eno ga moj TCD910 kod Scepana, ko hoce da se igra :).

Хоћу Ја али питање да ли ћу га вратити :unsure: ,. Ја Ñе дуго играм ;-) .

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Eno ga moj TCD910 kod Scepana, ko hoce da se igra :).

Ne mogu nikako da mu nabavim poklopce koji idu iznad i ispod kasete, neko ih je ranije skinuo i nije ih vratio. Moracu, na kraju, da zamolim Leonarda da ih nekako napravi...

Pohvalio bih kod Tandberga izuzetno brzo funkcionisanje komandi za play,stop,premotavanje,takvu brzinu i uzivanje u koriscenju sam video jos samo kod Dragona.

Pitaj Leonarda,sa poklopcima ce dek biti jos lepsi.

Link to comment
Share on other sites

Pohvalio bih kod Tandberga izuzetno brzo funkcionisanje komandi za play,stop,premotavanje,takvu brzinu i uzivanje u koriscenju sam video jos samo kod Dragona.

Pitaj Leonarda,sa poklopcima ce dek biti jos lepsi.

Ja sam upravo na to mislio kada sam postavio video link. Funkcionalnost kao kod profesionalnih uredjaja. :thumbsup2

Drugo je pitanje da li bi, ovima sto preferiraju japansku produkciju, trebalo davati europske sprave da se igraju. :bounce

Link to comment
Share on other sites

Drugo je pitanje da li bi, ovima sto preferiraju japansku produkciju, trebalo davati europske sprave da se igraju. :bounce

Што да не, време је да пређу на европÑке компоненте :rolleyes:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li pitam na pravom mestu (temi), ali imam mogućnost da kupim technics RS-AZ7 dek, a to bi ujedno i bilo prvo moje iskustvo sa dekovima...

Å ta da oÄekujem od njega, vredili ga uzimati i koja mu je realna tržiÅ¡na cena?

Bio bih vam veoma zahvalan na pomoći.

Pozdrav iz NSa

Link to comment
Share on other sites

Novi sam na forumu, bivÅ¡i sam d.j. i oduvijek sam lud za kako ja to volim reÄi ljepim limenim kutijama,naÅ¡ao sam neÅ¡to na netu pa me zanima vaÅ¡e miÅ¡ljene da li to toliko vrijedi Äovijek ga cijeni 50€ ali sa transportom od srbije do hrvatske bio bi nekih 80€. Radi se o Pioneer ct-s 620 i to u Å¡ampanj boji ili mislim da je to u biti silver boja. Hvala

big693138im002696px3.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Kod tih dekova treba:

1. Zameniti jedini remen koji imaju. Za to je neophodna i lemilica, kako bi se pazljivo motor odspojio sa servo ploce.

2. Zameniti roler - originalni fabricki brzo propada.

3. Ocistiti displej - lako se zaprlja.

Pozdrav Zorane,

Nadam se da nije bezobrazno da se ukljuÄim u ovu temu: imam AIWA ADF-850 koji sam kupio nov, ali jaako davno, mislim negde '98 ili '99. Nije se baÅ¡ neÅ¡to mnogo naradio od tada, a poslednjih par godina nije ni korišćen. Upravo sam sada pokuÅ¡ao da pustim kasetu, on je vrti, pri tome puÅ¡ta neki dosta Äudan tih Äangrljajući zvuk, a pri tome se ton sa kasete ne Äuje.

Da li biste mogli da mi preporuÄite nekog pristojnog servisera u BG kod koga bih mogao da odnesem dek na pregled/popravku?

Pri tome, imam i AIWA XC-555 CD player koji "preskaÄe". I on je star i ne znam da li se uopÅ¡te isplati popravljati ga. Kakvo je VaÅ¡e miÅ¡ljenje o tome?

Hvala unapred,

Vlada

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo prinove dek Sony TC-K990ES. Dek vizuelno izgleda dobro, ima problem sa gumicom koja pokreće zupÄanik za podizanje glave rastegla se. Kad zamenim istu dolazi provera deka, ostale funkcije na deku rade na blic proveri. Evo slika iznutra kao i mehanizma.

p6050505.th.jpg p6050506.th.jpg

p6050507.th.jpg p6050514.th.jpg

p6050509.th.jpg p6050510.th.jpg

p6050511.th.jpg p6050512.th.jpg

p6050508.th.jpg

Gumica koja treba da se promeni...

p6050515.th.jpg

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo prinove dek Sony TC-K990ES. Dek vizuelno izgleda dobro, ima problem sa gumicom koja pokreće zupÄanik za podizanje glave rastegla se. Kad zamenim istu dolazi provera deka, ostale funkcije na deku rade na blic proveri. Evo slika iznutra kao i mehanizma.

Gumica koja treba da se promeni...

POZDRAV :wave2

Благо теби, Ñамо механика, Ја муку мучим Ñа електроником, Ñличног дека!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Благо теби, Ñамо механика, Ја муку мучим Ñа електроником, Ñличног дека!

:wave2

Šta se dešava sa elektronikom?

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...