Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Možda tvoje pojaÄalo koristiÅ¡ za to, ja moje iskluÄivo koristim da sluÅ¡am muziku.

POZDRAV :wave2

Izgleda da nisi shvatio veoma jednostvnu salu, a upucenu nasem clanu Zeonu. On je shvatio i nije se "upecao". Dakle, ovo bese jedna krajnje benigna sala i podrazumeva se da niko od nas ne koristi pojacala i druge audio uredjaje u kulinarske svrhe. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam napisao u predhodnom postu koristio sam polir pastu sa voskom za kola oduševio sam se kako je dobro ispalo plastično dugme od pot. za volume kao i na vratancima i diplej-u od deka, ti delovi su od rasturenih uređaja. Mada mi se nije dopalo kako je ispala prednja ploča od deka i ovaj deo sam imao od rasturenog deka mada moram da priznam da su slova dobro ispala došla su do svog izražaja čisto bela, evo slike od paste.

post-11425-0-21132600-1304442757_thumb.j

Reče mi žena da imamo u kući pronto mada moja ambalaža nije kao na slici od kolege uzvarb, evo slike koju ja posedujem.

post-11425-0-32838100-1304442767_thumb.j

Što se tiče polir paste za mob. telefone ona je mnogo skupa mislim da je oko 600,00din. a ima je malo u tubi. Razmišljam da li je moguće da se ova pasta koju posedujem razblaži da bude retka. Da li neko ima podatak ili je već razblaživao ovako nešto, mislim da bi se to moglo da odradi razblaživanje? Ne znam možda grešim al avaj vredi pokušati.

Pokušaću sa prontom da vidim rezultate...

POZDRAV :wave2

Tobra, u temi o poklopicma za gramofone sam preporučio pastu za poliranje plastike i akrila prozvođača Mellerud. Možeš da je kupiš u prodavnici "Derma" u kralja Petra. Tuba kojom bi ceo forum mogao da ispolira dekove košta 1.000 dinara.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da nisi shvatio veoma jednostvnu salu, a upucenu nasem clanu Zeonu. On je shvatio i nije se "upecao". Dakle, ovo bese jedna krajnje benigna sala i podrazumeva se da niko od nas ne koristi pojacala i druge audio uredjaje u kulinarske svrhe. :thumbsup2

Naravno da sam shvatio ako si pogledo posle kolege zoltana sam napisao ''njam, njam, biće klope...''

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ah, sumnja je opravdana, to je Sony PS-P7X gramofon. Retka i vrlo interesantna sprava.

http://www.thevintageknob.org/sony-PS-P7X.html

http://audio-heritage.jp/SONY-ESPRIT/player/ps-p7x.html

Znao sam odmah o cemu se radi, ali sam hteo zvanicnu potvrdu. Ceo komplet koji je isao uz taj gramofon mi je bio jako interesantan, jos od perioda kada se pojavio sto se poklapalo sa mojim prvim nabavkama uredjaja (mislim da sam tu seriju video prvi put u Sony katalogu iz 1982.).http://audioidiots.com/merk.catalogus.php?catalogusID=132

Mislim da sam video da na K-P oglasima neko prodaje tjuner iz te serije i to za neke smesne pare.

Hvala na brzom odgovoru i sta drugo nego :cheers

Link to comment
Share on other sites

U USA je taj gramofon bio skuplji od psx-65,a cenom odmah do psx-75 sa cenom(psx-75 bio skuplji 50 dolara).U mom katalogu iz 1982 tezina mu je 10 kg.Pritom svira odlicno,a i izgleda prelepo.Tjuner iz te serije je st-p7j,kostao je 1981 godine 500 dolara.

Link to comment
Share on other sites

Za sve ljubitelje Nakamichi-ja... nisam mogao da nabavim majcu kao Alex, ali sam ovo dobio na poklon :)

Metalan, tezak, moze da se efikasno koristi u samoodbrani.

Lep satic . Ajd dobro evo dve majice za njega - crna i bela:))) I jos digitalni ne zvokoce nocu pa nema opasnosti da zavrsi glavom u zid zbog tik-tak.

Cestitam na prinovi i mislim da je ipak bolji izbor od fice..........

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao isti takav, troglavi ali sa VU metrima. Mehanika je sa velikim DD motorom i zupcanicima, nema gumica niti idlera. Motor iz te mehanike je prikazan u knjizi "Hi-Fi ni njegove tajne", Jove Regaseka.

Iako naizgled lepa, ta mehanika je prilicno grubo napravljena, prvenstveno zbog zupcanika i ne odaje utisak prefinjenosti.

Sam dek je napravljen iz modula koji nisu lepo pricvrsceni i hoce da gube kontakt.

Najgori od svega je zvuk: muljav i nista posebno, dok glave na deku izgledaju kao da su sa pocetka sedamdesetih, vrlo zastarelo i meni nepoznatog proizvodjaca.

Sve u svemu, mozda je nekakav tenk po izgledu ali na mene je ostavio utisak razocaranja, iako sam ga duuuugo jurio dok ga nisam nabavio.

U isto vreme sam uzeo i Pioneer CT-F900 koji je zvucno bio daleko bolja masina.

Link to comment
Share on other sites

A sta mislite o ovome . . . :plakanje

Мени лично Ñње не Ñвиђају, више волим ЈапанÑку продукцију.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Мени лично Ñње не Ñвиђају, више волим ЈапанÑку продукцију.

:wave2

Meni je interesantna bila funkcionalnost, koa kod profi uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...