Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ja sam stvarno zadovoljan zvukom! Potpuno je kompatibilan sa kasetama snimljenim na Nakovima...

Auto-kalibracija je odliÄna! A najviÅ¡e mi se dopalo automatsko zatvaranje vratanaca, po ubacivanju kasete :thumbsup2

Pozdrav! :cheers

To ubacivanje kasete je za to vreme bilo izuzetno atraktivno,isto tako resenje je i na Aiwa-i xks-9000.Samo stavis kasetu i on sam zatvori.

Link to comment
Share on other sites

Sony dtc-1500es, model iz vremena "brata" Sony cdp-x77es(1990-ta godina), pravljen samo za japansko tržište, prvi model sa 4motors/4head koncepcijom...

sony_dtc_1500es_04.jpg

Nama poznati, Äuveni dtc-2000es je koÅ¡tao 200.000 jena, a dtc-1500es Äitavih 300.000 !!!

Sadly, it seems many DTC-1500ES suffer from bad SMD caps on one of the power-supply boards which, in time, render the entire deck dead or wandering madly . The same fate happened to the ill-fated MDP-605 LD player or Panasonic's S-VHS bestseller NV-FS100H... The same illness seems to afflict some batches of DTC-2000ES, albeit without such radical effects. Still : be careful.

Link to comment
Share on other sites

Ihh, bre Äika @izvrab-e, baÅ¡ si "morao da primetiÅ¡" da...

"Sadly, it seems many DTC-1500ES suffer from bad SMD caps on one of the power-supply boards which, in time, render the entire deck dead or wandering madly . The same fate happened to the ill-fated MDP-605 LD player or Panasonic's S-VHS bestseller NV-FS100H... The same illness seems to afflict some batches of DTC-2000ES, albeit without such radical effects. Still : be careful."

Ipak, moraš da priznaš, da bi rado udomio Sony dtc-1500es ili dtc-2000es, naravno prefektno sređene, ipak su to ikone dat-sveta...

Link to comment
Share on other sites

Sadly, it seems many DTC-1500ES suffer from bad SMD caps on one of the power-supply boards which, in time, render the entire deck dead or wandering madly . The same fate happened to the ill-fated MDP-605 LD player or Panasonic's S-VHS bestseller NV-FS100H... The same illness seems to afflict some batches of DTC-2000ES, albeit without such radical effects. Still : be careful.

To su verovatno konstatacije nekih "strucnjaka" koji u slobodno vreme pisu za "What Hi Fi" ili "Hi Fi Choice" ili . . . Oni sigurno slusaju Naim sisteme. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Nazalost treba reci da je Aiwa AD-F 990 imao konstruktorskih(dizajn) problema , prateci trend u to vreme kada je izasao, uzih dimenzija sa sto vise sijalica kao bozicna jelka, neprakticna dimenzija uredjaja je u samom deku usijavala elektronske komponente do raspada.. u dva navrata sam se licno uverio... tehnicari nisu razmisljali na duze staze.

post-10071-0-01920400-1301334545_thumb.j

post-10071-0-42354000-1301334556_thumb.j

post-10071-0-13444900-1301334569_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Accu,

ADF990 ima po meni nejlepsi display od svih dekova bas zbog tog specificnog peak holda. Inace, ima (rekao bih) 17 segmenata ali se svaki od tih 17 sastoji iz 2 podsegmenta. Peak hold je zapravo samo jedna 'crtica' a ne ceo segment kao kod npr kasnijih Aiwa (XK009 ili XKS9000) i zato je neuporedivo lepsi i izgleda neverovatno precizno.

Inace imam 2 ADF990, trebam samo naci vremena da ih dam nekome da se srede (jedna je prakticno nekoristena) :bacanje

Pozz svim ljubiteljima dekova :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nazalost treba reci da je Aiwa AD-F 990 imao konstruktorskih(dizajn) problema , prateci trend u to vreme kada je izasao, uzih dimenzija sa sto vise sijalica kao bozicna jelka, neprakticna dimenzija uredjaja je u samom deku usijavala elektronske komponente do raspada.. u dva navrata sam se licno uverio... tehnicari nisu razmisljali na duze staze.

Steve-Pan,

Jeste da je kuvala ko luda, ali moj primerak je snimio bezbroj kaseta (2 godine u CD klubu) pa posle jos par godina kod mene...bez problema. Naravno, zbog te cinjenice (grejanje) nikad nisam nista stavljao na nju...Mozda je i to pomoglo...Secam se samo da mi iz nekog razloga Auto Dolby nije radio ali to je ionako bezvezna funkcija...DATA sistem je radio bez greske...a obicno sam podvaljivao neku losiju traku (imao sam test trake) kako bi bilo 'vise visokih' :ruganje Kome kod sam pustao tape/source svi su redom govorili kako im se vise svidja tape od originala :thumbsup2

I jos nesto: imajuci iskustva sa Aiwinim Pure AMorphus glavama stekao sam utisak da su te glave neunistive...Skoro sam pazario Sony TCK730ES i bacio sam pare (malo doduse) jer su glave odvratno lose-za baciti. Tako da jos jedna dobra stvar 990ke su jako izdrzljive glave (bar za moje standarde, nikad nisam mogao ni sanjati u ona vremena o Nakovima mada sam mnogo kasnije imao i Dragona i zapravo posle njega odlucio da batalim dekove-nisam mogao nikako da svarim njegov izgled :rolleyes: )

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Nazalost treba reci da je Aiwa AD-F 990 imao konstruktorskih(dizajn) problema , prateci trend u to vreme kada je izasao, uzih dimenzija sa sto vise sijalica kao bozicna jelka, neprakticna dimenzija uredjaja je u samom deku usijavala elektronske komponente do raspada.. u dva navrata sam se licno uverio... tehnicari nisu razmisljali na duze staze.

Ðе да Ñе уÑијавао него ми није јаÑно да Ñе није иÑтопио након неколико година кориштења.

Accu,

ADF990 ima po meni nejlepsi display od svih dekova bas zbog tog specificnog peak holda. Inace, ima (rekao bih) 17 segmenata ali se svaki od tih 17 sastoji iz 2 podsegmenta. Peak hold je zapravo samo jedna 'crtica' a ne ceo segment kao kod npr kasnijih Aiwa (XK009 ili XKS9000) i zato je neuporedivo lepsi i izgleda neverovatno precizno.

Inace imam 2 ADF990, trebam samo naci vremena da ih dam nekome da se srede (jedna je prakticno nekoristena) :bacanje

Pozz svim ljubiteljima dekova :thumbsup2

Изгледа да је диÑплеј једино на том каÑетофону да је направљено како треба.

Ðи на мом Akai GX 7 показивачи нивоа нÑу баш за бацање :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zeone,

Ako je verovati ZoranuBG (a ja mu verujem) sem displeja valjao je i zvuk...Vredi se podsecati njegovih tekstova s vremena na vreme...

Da, baÅ¡ tako... jer koliko se ja sećam, obe maÅ¡ine Aiwa ad-f990/ad-f770 su odliÄno snimale/reprodukovale, Äak i najjeftinije normal-kasete, a o hrom/metal ne treba ni troÅ¡iti reÄi !!!

Link to comment
Share on other sites

To su verovatno konstatacije nekih "strucnjaka" koji u slobodno vreme pisu za "What Hi Fi" ili "Hi Fi Choice" ili . . . Oni sigurno slusaju Naim sisteme. :ruganje

@ accu Vrlo rado bih posedovao pa makar i bio samo za ukras, znam da sam na te podatke naleteo pa reko cisto da ih objavim, i da budem iskren nikako ne verujem u to i mislim da to zavisi od primerka do primerka.

@pekka68 Slazem se sa konstatacijom

Link to comment
Share on other sites

Aiwa AD-F990 je jedan od retkih dekova koje zalim sto sam prodao i koji bih rado opet posedovao.

Unutra natrpana, sa 7 (koliko se secam) trandzi u sekciji napajanja koji kuvaju - samo se oni greju, ostalo je OK.

U konstruisanje tog deka ulozeno je mnogo truda - sve ziva automatika i jos se ne kvari. I to za "samo" 1.500 DEM, uopste nije mnogo imajuci u vidu sta sve dek moze. A auto kalibracija je radila bez greske i posle 20 godina.

Neverovatno, ali taj dek sam jedva prodao, a kasnije ga je jedva prodao sledeci vlasnik - valjda ljudi ne vole onu tastaturu sa komandama, koja je meni pravi smek na ovom deku i, usput, vrlo prakticna.

Zvucno je nadvladala Akai GX-9 bez vecih problema, ali je posustala pred Sony TC-K990ES i TC-KA6ES, koji su, opet, pali pred Nakom 680ZX, Alpinom AL-85, Teac-om Z6000 i Pioneer-om CT95 (radio sam uporedni test u vise sesija).

Link to comment
Share on other sites

Aiwa AD-F990 je jedan od retkih dekova koje zalim sto sam prodao i koji bih rado opet posedovao.

Unutra natrpana, sa 7 (koliko se secam) trandzi u sekciji napajanja koji kuvaju - samo se oni greju, ostalo je OK.

U konstruisanje tog deka ulozeno je mnogo truda - sve ziva automatika i jos se ne kvari. I to za "samo" 1.500 DEM, uopste nije mnogo imajuci u vidu sta sve dek moze. A auto kalibracija je radila bez greske i posle 20 godina.

Neverovatno, ali taj dek sam jedva prodao, a kasnije ga je jedva prodao sledeci vlasnik - valjda ljudi ne vole onu tastaturu sa komandama, koja je meni pravi smek na ovom deku i, usput, vrlo prakticna.

Zvucno je nadvladala Akai GX-9 bez vecih problema, ali je posustala pred Sony TC-K990ES i TC-KA6ES, koji su, opet, pali pred Nakom 680ZX, Alpinom AL-85, Teac-om Z6000 i Pioneer-om CT95 (radio sam uporedni test u vise sesija).

E... ako si im reko !!!

Link to comment
Share on other sites

E... ako si im reko !!!

ÐˆÐµÑ Ð²Ð°Ð»Ð°, Ñамо што на Е bay ЕкÑцелија 009 поÑтиже много веће цене а оÑтали модели некако мршаво и већина је неиÑправна.

Бар што Ñе Ðемачке и Ðмерике тиче.

Ко зна можда их треба чувати?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zorane,

Niste li Vi poklonili jednu ADF990??? Ako se ne varam, na ovom forumu?

Inace, oznake na metalnim (eloxiranim aluminijumskim) prekidacima su valda vecne :thumbsup2

Ha ha, zbog onog displeja ih se samo isplati imati...Ja sam od mladje generacije i nikad nisam voleo vu-metre...

Inace, iam li negde link kako materijal glava utice na zvuk? Npr Technics 965 je postojao u 2 varijante: sa MX i AX glavama...Ima li negde zvucno poredjenje?

O ovome se pricaju bajke kod izlaznih trafoa lampaskim pojacala (permalloy vs amorphus vs cobalt ...). Mozda ima nesto i o dekovskim glavama?

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...