Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Мали ал' убитачног изгледа :facehearts

:wave2

Cela linija(uc-5) je kostala 2898 dm bez zvucnika,1980 godine.Zvucnici koji su isli uz ovu liniju su Akai SW-N 5.Daljinski deluje prilicno debelo na slici(RC-5 T/R).Inace u tim godinama Akai je imao odlicnu kombinaciju preamp,snagas i tjuner,serija 200.Modeli PS-200c,200m i 200t koja je u kompletu kostala 4898 dm.

Link to comment
Share on other sites

Iako nisam ljubitelj duplih dekova ovoj Yamahinoj legendi nisam odolio, radi se o Yamahi KX-W900, to su ustvari dva zasebna deka u jednom kuÄiÅ¡tu, oba snimaju i imaju svaki svoje ÄinÄeve, Amorfne glave, Dolby B,C HX PRO Bias dynamic servo, autorevers, evo par slika.

dsc00895pd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00896z.jpg

dsc00913r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00898z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00905n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

:) :) :)

Ubuduce necemo posecivati Vintagecassette.com kada nam treba slika nekog deka. Umesto toga, reci cemo: "Retro, uslikaj taj dek i postavi na forum!".

Trebalo bi da Retro napravi sajt sa vintage uredjajima gde bi bile slike sa lica mesta a Scepan da ispise generalije o uredjajima... :cheers

Link to comment
Share on other sites

kolko se secam da je taj dek kostao preko 1000 DEM ( ovde bih molio Scepana za preciznije podatke :cool: )

Evo cene(cena).U Stereo-u(10/1988) i Hifi Vision-u(4/1989) mu je bila cena 1200 dm(u oba casopisa je bio odlicno ocenjen kao jedan od najboljhih duplih dekova),u Audio 1300 dm(1/1988).Dok u Stereoplay-u 10/1990 gde je testiran mu je cena bila 900 dm.

Link to comment
Share on other sites

Evo cene(cena).U Stereo-u(10/1988) i Hifi Vision-u(4/1989) mu je bila cena 1200 dm(u oba casopisa je bio odlicno ocenjen kao jedan od najboljhih duplih dekova),u Audio 1300 dm(1/1988).Dok u Stereoplay-u 10/1990 gde je testiran mu je cena bila 900 dm.

MeÄ‘utim... ima samo "fiksni bias" za metalke, a od kalibracije samo "varijabilni bias", Å¡to ga ne Äini baÅ¡ praktiÄnim za snimanje !!!

Kalibracija "na sluh, bez test-oscilatora", je vrlo pipava stvar, a bez "kalibracije osetljivosti", nema niÅ¡ta od korišćenja dolby b/ dolby c nr-sistema, na kvalitetan naÄin...

Link to comment
Share on other sites

@Accu,

i ja volim dekove sa oscilatorima, kada ih nemaju nekako mi deluju jadno i nedoradjeno (cak i Nak CR5). Medjutim, iz sopstvenog iskustva mi se cini da su, obzirom na starost masina, mnogi od tih oscilatora rastelovani i da kalibracija bias-a cesto bolje ide "na uho". Nisam neki slepi mish, ali tamo gde je bias plus/minus 20%, ja mogu da osetim promenu zvuka kada se bias promeni za pola podeoka (ne znam koliko je to tacno procenata,oko 2% valjda). Problem nastaje kada treba podesiti bias prema "uhu" na oba kanala a oni rade zajedno - cesto jedan maskira drugi i tu onda ide pravo stelovanje ili svaki ide zasebno "prema uhu" ali na isto uho :) - ko bas mora i ne moze drugacije.

@Retro, Scepan

Podrzavam ideju, ukoliko imate vremena i snage, da napravite galeriju dekova i ostale opreme. Bilo bi lepo dodati i po jednu, dve recenice sa licnim iskustvom (zvuk, kvalitet...). Naravno, ako se moze.

Link to comment
Share on other sites

MeÄ‘utim... ima samo "fiksni bias" za metalke, a od kalibracije samo "varijabilni bias", Å¡to ga ne Äini baÅ¡ praktiÄnim za snimanje !!!

Kalibracija "na sluh, bez test-oscilatora", je vrlo pipava stvar, a bez "kalibracije osetljivosti", nema niÅ¡ta od korišćenja dolby b/ dolby c nr-sistema, na kvalitetan naÄin...

Mnogi troglavi dekovi imaju takozvani fiksni bias za metalke(jednostavno receno neupotrebljiv na metal kasetama).Bez obzira na to,909 spada u sam vrh duplih dekova.Drugi dek na njemu koji je ujedno troglavi ima dupli kapstan,nema autorevers kao prvi.Takodje dek ima auto demagnetizer.Ima 3 motora,tezak je 6,6 kg.Zanimljiv frekventni opseg na metalu od 10-20.000 Hz,ali ne pise po kom merenju.Zavijanje i podrhtavanje za dek 2(troglavi) je 0,035(wrms),identicno kao kod modela adf-880 i adf-800.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...