Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Tobra, ovaj dek sam veÄ jednom imao u kolekciji i to u Å¡ampanj boji, prodao sam ga i požalio, nije mi on toliko zanimljiv tonski koliko estetski, to je zasigurno jedan od najljepÅ¡ih dekova iz proteklog razdoblja, inaÄe zvuÄno je sasvim OK, nije u vrhu kao moj Nak ZX-7, Pioneer CT-93 ili ASC-2001 ali sam viÅ¡e nego zadovoljan.Dugo sam tražio pravi primjerak i to po moguÄnosti iste boje ali naiÅ¡ao je ovaj crni, nisam razoÄaran jer uživo je stvarno predivan, dek je od prvog vlasnika, dokumentacija, daljinac, raÄun i na kraju Å¡to je i najbitnije, dek je u top stanju i vrlo malo je koriÅ¡ten.Cijena je bila 200 Eura, a sama kupovina je bila Äista avantura, kada sam otvorio oglasnik dek je bio tek 30 minuta u oglasu, nazovem dotiÄnog gospodina, a on kaže, vi ste Äetvriti koji se raspituje za dek, zamolio sam rezervaciju na sat vremena, odjurio u banku i uplatio novac na raÄun, za par dana stigao je dek i dokazao da je priÄa bila istinita, sada je u oglasu jedan u Å¡ampanj boji po 350 E

Trenutno sam fokusiran na nabavku Dragona inaÄe bi vjerojatno veÄ bio u kolekciji.

Link to comment
Share on other sites

Gold varijanta izgleda izuzetno,pravi ukras u kuci loveface.gif.Imao sam prilike da ga vidim pre mnogo godina kod kolege sa foruma Andreoti-ja70,takodje i crni izgleda izuzetno.Kostao je 1500 dm.Najbolje je bio ocenjen u Hifi Vision-u,a jako dobro i u Stereoplay-u.Dok su u Stereo-u b-215,Ct-95/cts-920skx-9050s,tcka-6es,dr-1 bili bolje ocenjeni od njega.U What Hifi-ju je takodje bio dobro ocenjen(kostao 650 funti u UK).

Link to comment
Share on other sites

Prvi troglavi dek u mom vlasnistvu...mislim 86-te..post-15969-0-03972000-1293056514_thumb.jpg

Lepo.Testiran je 7/1983 u Stereoplay-u,kostao je tad 900 dm.Aktuelan je bio od 1982 do 1985/86.Imao sam nekad davno model kd-a66 koji je takodje imao mehanizam za kasetu sa desne strane,sto je dugo bilo zastupljeno kod JVC-a(i model tdv-66 koji se pravio u drugoj polovini '80-ih je imao vrata sa desne).

Link to comment
Share on other sites

Sa ovi kasetofonom je 1986 manje vise i pocelo- Akai GX A5X .

http://www.vintageca...com/Akai/GX-A5X

Zaniljivost : DBX filter ( ne bas uspela izvedba , moglo se cuti na tihim deonicama kako sistem ,, dise'' ) , glava za snimanje i reprodukciju je imala jedno magnetno kolo ali namotaji na njemu za reprodukciju i snimanje su bili razdvojeni ( 2.5 sistem). Snimanje je bilo najbolje bez ikakvih filtera.

Moj drug je jako davno imao taj dek i bio zadovoljan njime s'obzirom na samu cenu deka,secam se da su se njegovi snimci dobro culi na mom Korting-u C-220.Kostao je 270 dolara 1986 godine u USA.

Link to comment
Share on other sites

CT-959 je u Stereoplay-u(10/1990) izuzetno nahvaljen,uz Dragona bio je referentni dek(u Stereoplay-u) dok se nisu pojavili dekovi sa dolby s sistyemom.Imao sam prilike da ga probam(doduse jako kratko) i utvrdim da odlicno snima na metal i hrom kasetama,dok je na normalkama bio slabiji(ispod renomea svoje cenovne klase).U Stereo-u je takodje bio sjajno ocenjen,dobio ocenu Excellent.Kostao je 1200 dm.

Link to comment
Share on other sites

CT-959 je u Stereoplay-u(10/1990) izuzetno nahvaljen,uz Dragona bio je referentni dek(u Stereoplay-u) dok se nisu pojavili dekovi sa dolby s sistyemom.Imao sam prilike da ga probam(doduse jako kratko) i utvrdim da odlicno snima na metal i hrom kasetama,dok je na normalkama bio slabiji(ispod renomea svoje cenovne klase).U Stereo-u je takodje bio sjajno ocenjen,dobio ocenu Excellent.Kostao je 1200 dm.

Slažem se delimiÄno sa vaÅ¡im miÅ¡ljenjem, zaÅ¡to, da snima na hrom i metal kasetama ma ubija kako snima a Å¡to se tiÄe norm. zavisi koja mu se ponudi zna on da omane na normalkama. Na TDK normalkama snima dobro na Sony-ma e tu omane snimak može da proÄ‘e ali ima ono ali, a Å¡to se tiÄe ovih kaeta kupljene Tempo, Metro i tako dalje e tu je katastrofa, mada i ovi ostali dekovi koje imam imaju isti problem da snime na norm.

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

S'obzirom da sam ga probao jako kratko mozda nekih sat vremena i nisam uspeo puno kaseta da probam u njemu.Na primer Maxell UR se lose cula na njemu,dok je moj Onkyo ta-6711 snimio jako dobro.Probao sam jos jednu normalku,ali ne secam se sad tacno koja je bila.Na Hromu i Metalu zaista je fenomenalan,ne cudi me njegovo poredjenje u Stereoplay-u sa DAT-om i Dragon-om.

Link to comment
Share on other sites

Svim Dekofilima u novoj 2011 godini zelim da kupe svoj omiljeni dek/dekove(ostvare najvecu dekovsku zelju) i puno dobrih hromki i metalki

Хвала Шћепане, и моји декови ти Ñе захваљују!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

E' naÄekaćes se ti, ko Äeka taj i doÄeka, prijatelju mala Å¡ala... SRETNA TI NOVA 2011 PUNO DOBRIH UREÄAJA I DUGO, DUGO TE SLUŽILI...

POZDRAV :wave2

Ha ha ha, po svemu sudeci si u pravu. Hvala puno, sta da ti pozelim sto ti drugi vec nisu pozeleli osim da te uredjaji dobro sluze. :cheers

Јел је Ñкоро неко помињао ваше тетке или ÑваÑтике?

:banana

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Јел је Ñкоро неко помињао ваше тетке или ÑваÑтике?

:banana

:wave2

Kad smo kod tetki i svastika moglo bi kume nešto da padne ono u stilu, za novaka bar zbog malera...

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...