Jump to content


koji LCD TV?


sojcica

Recommended Posts

valjda ću ovde izazvati najmanje negativnih komentara...

već 2 meseca listam forume tražeći informaciju koji TV da kupim i Å¡to viÅ¡e Äitam sve manje znam. Priznajem da mi tehnika nije jaÄa strana te molim za pomoć.

Da ne dužim, TV ćemo koristiti i za gledanje filmova i za igranje (dva deÄkića i SPS3).

Konkretno:

LG LED47LE5500

LG LED47LE7500 (mala razlika u ceni a nije mi baš najjasnija razlika u kvalitetu sem što je ovaj drugi ako sam skapirala nova generacija)

Panasonic LCD TX-L42D25E

Naravno ako ima neÅ¡to sliÄnih karakteristika a za manje pare...

Unapred mnogo hvala

Link to comment
Share on other sites

valjda ću ovde izazvati najmanje negativnih komentara...

već 2 meseca listam forume tražeći informaciju koji TV da kupim i Å¡to viÅ¡e Äitam sve manje znam. Priznajem da mi tehnika nije jaÄa strana te molim za pomoć.

Da ne dužim, TV ćemo koristiti i za gledanje filmova i za igranje (dva deÄkića i SPS3).

Konkretno:

LG LED47LE5500

LG LED47LE7500 (mala razlika u ceni a nije mi baš najjasnija razlika u kvalitetu sem što je ovaj drugi ako sam skapirala nova generacija)

Panasonic LCD TX-L42D25E

Naravno ako ima neÅ¡to sliÄnih karakteristika a za manje pare...

Unapred mnogo hvala

Link to comment
Share on other sites

LG LE5500 serija je odlicna... ima egde LED sa lokalnim dimingom, sto znaci da se odredjeni segmenti ekrana mogu potpuno ugasiti da bi dobila najbolju crnu boju.

Trebalo bi i da cita MKV, tako da bi to bio moj izbor.

E sad, u tom segmentu od 47 inca vec mozes da biras izmedju puno modela, tako da ti ne zavidim na mukama :)

Link to comment
Share on other sites

Moje licno misljenje je da ne uzmes LED LCD vec "standardan" LCD televizor. Zasto? Malo veci kontrast i osvetljenje nisu vredni manjih uglova gledanja. Uniformnost ekrana na vecim dijagonalama je takodje problem koji se vremenom povecava. Local diming ima svojih mana, od glow efekta do "ubijanja" detalja u crnoj (zvezdano nebo se nece videti jer ce se led lampice ugasiti da naprave "duboku crnu", npr.). A da ne pricamo o ceni koja je mnogo veca...

Moja preporuka za LG LCD 47LD465. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...