Jump to content


Najlepši momenti u Hi-Fi-ju.


alex_ris

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Evo jedan video koji fantastiÄno prikazuje razvoj hi-fi tehnologija, ovde konkretno na sluÄaju Marantza.

Divno je Å¡to su prikazali i znaÄajne istoriske dogadjaje i modele Marantza koji prate te istoriske periode.

Uživajte.

 

http://www.youtube.com/watch?v=q13jeqMFHqQ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moj najlepÅ¡i trenutak u HiFi se desio pre nekih 10-15 dana kada sam kupio nove zvuÄnike.

Postojao je crv sumnje dok sam putovao iz BG za Belu Crkvu , novi zvuÄnici su spokojno ležali u kutijama u zadnjem delu karavana, da li sam trebao da joÅ¡ malo saÄekam i kupim neÅ¡to polovno.

Svaka dilema je prestala dok sam otvarao kutije i vodio zvuÄnike iz iste.

U pitanju su Wharfedale evo2 20. Pažnja sa kojom su zapakovani zvuÄnici, uputstvo , pamuÄne rukavice svaki spajk u posebnoj kesici a same kutije u pamuÄnim vrecama.Sklapanje zvuÄnika ,postolja I spajkovaa je bilo pravo uživanje.

Kulminacija je bila zvuk kada su ovi lepotani poÄeli da sviraju.

Još uvek svaki dan kada dođem sa posla i pustim muziku znam da su vredeli svaki cent dat za njih.

Link to comment
Share on other sites

Moj najlepÅ¡i trenutak u HiFi se desio pre nekih 10-15 dana kada sam kupio nove zvuÄnike.

Postojao je crv sumnje dok sam putovao iz BG za Belu Crkvu , novi zvuÄnici su spokojno ležali u kutijama u zadnjem delu karavana, da li sam trebao da joÅ¡ malo saÄekam i kupim neÅ¡to polovno.

Svaka dilema je prestala dok sam otvarao kutije i vodio zvuÄnike iz iste.

U pitanju su Wharfedale evo2 20. Pažnja sa kojom su zapakovani zvuÄnici, uputstvo , pamuÄne rukavice svaki spajk u posebnoj kesici a same kutije u pamuÄnim vrecama.Sklapanje zvuÄnika ,postolja I spajkovaa je bilo pravo uživanje.

Kulminacija je bila zvuk kada su ovi lepotani poÄeli da sviraju.

Još uvek svaki dan kada dođem sa posla i pustim muziku znam da su vredeli svaki cent dat za njih.

Moje zadovoljstvo poÄinje joÅ¡ od trenutka kada "namiriÅ¡em" neku komponentu i traje ili do trenutka kada ona loÅ¡e zasvira u mom sistemu ili mnogo mnogo duže ako sa dobro uklopi sa ostatkom sistema. SuÅ¡tinska radost je ustvari u tom istraživanju i ako mnogi izbegavaju da to otvoreno priznaju već će radije sebe predstavljati kao vrhunske poznavaoce koji nikada ne greÅ¡e u odabiru sprave i da je njihov sistem upravo ono Å¡to su ikada želeli i da ga nikada neće menjati. Kako da ne :)

Link to comment
Share on other sites

Moje zadovoljstvo poÄinje joÅ¡ od trenutka kada "namiriÅ¡em" neku komponentu i traje ili do trenutka kada ona loÅ¡e zasvira u mom sistemu ili mnogo mnogo duže ako sa dobro uklopi sa ostatkom sistema. SuÅ¡tinska radost je ustvari u tom istraživanju i ako mnogi izbegavaju da to otvoreno priznaju već će radije sebe predstavljati kao vrhunske poznavaoce koji nikada ne greÅ¡e u odabiru sprave i da je njihov sistem upravo ono Å¡to su ikada želeli i da ga nikada neće menjati. Kako da ne :)

Spot on!!! :thumbsup2  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ma taman posla, ovde ima struÄnjaka koji ne moraju ni da Äuju ni da vide ureÄ‘aj, odmah znaju kako svira i sa Äime se uparuje.Jedni to znaju kada pogledaju merenja, a drugi na osnovu informacija sa net-a!Samo kažeÅ¡ Å¡ta sluÅ¡aÅ¡, kolika ti je soba i ostatak sistema i oni ti odmah kažu Å¡ta se najbolje uparuje i to nepogreÅ¡ivo! :D

Link to comment
Share on other sites

Velika je razlika u koliÄini znanja. Tolika, da se može smatrati civilizacijskim razlikama.
Primer bi bio kada bi vanzemaljac sletio u vaše dvorište i rekao da je došao sa drugog kraja Galaksije. Da li biste:
1. ga napali svim raspoloživim oružjem
2. ubeđivali ga da nije moguće da je prešao 70.000 svetlosnih godina, jer vaša relevantna kniga govori da je brzina svetlosti apsolutna i najveća u Svemiru
3. pitali milion pitanja o tehnici, tehnologiji, bio-mehanici, kako prelazi tolike razdaljine, itd.
Link to comment
Share on other sites

Ma taman posla, ovde ima struÄnjaka koji ne moraju ni da Äuju ni da vide ureÄ‘aj, odmah znaju kako svira i sa Äime se uparuje.Jedni to znaju kada pogledaju merenja, a drugi na osnovu informacija sa net-a!Samo kažeÅ¡ Å¡ta sluÅ¡aÅ¡, kolika ti je soba i ostatak sistema i oni ti odmah kažu Å¡ta se najbolje uparuje i to nepogreÅ¡ivo.

 

Nije lose potraziti savet , ali konacan sud treba doniti sam i na osnovu uzivog slusanja uredjaja. Brojke su jedno a zvuk nesto sasvim drugo.

 

Ja sam bio siguran da cu uzeti JBL studio 190 ili Wharfedale diamond 9.6 ali ih je Evo2-20 nadsvirao .To je normalno moj sud i na znaci da bi neko drugi izabrao neki drugi zvucnik  :thumbsup2 .

Ja uzivam jos samo da resim izvor.

Link to comment
Share on other sites

Nije lose potraziti savet , ali konacan sud treba doniti sam i na osnovu uzivog slusanja uredjaja. Brojke su jedno a zvuk nesto sasvim drugo.

 

Ja sam bio siguran da cu uzeti JBL studio 190 ili Wharfedale diamond 9.6 ali ih je Evo2-20 nadsvirao .To je normalno moj sud i na znaci da bi neko drugi izabrao neki drugi zvucnik  :thumbsup2 .

Ja uzivam jos samo da resim izvor.

Poenta je da si slušao i probao i sam doneo odluku a ne kupio napamet!

Link to comment
Share on other sites

U velikoj ste prednosti i boljoj situaciji kada kupujete nove zvucnike i to u salonu koji ima veci izbor zvucnika slicne cenovne kategorije.

Morao bih da istaknem i veliku koreknost na koju sam naisao u BGBstudio , bez ikakve preisile sam slusao moje i njihove diskove nekih dva sata.

Izasao iz radnje ,zavrsio neke poslove po BG ,popio espresso i posle podne dosao po zvucnike.

P.S. I akcija do 40% je odigrala ulogu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...