Jump to content


Čišćenje ploča lepkom


zbrujic

Recommended Posts

E, to je Drvofiks koji i ja znam (mada ga nisam koristio za ploÄe).Sondeku su, izgleda, uvalili neku :ruganje kinesku kopiju.

Sećam se da sam dugo koristio (za drvo) neki lepak koji se zvao "Bojanafiks".Stalno smo zezali drugaricu, Bojanu, koja je volela malo da pirne.Bio je dobar, probaću ga na ploÄama, ako ga nadjem.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno ovaj,sve sto treba je neka vizitkarta agenta za zivotno osiguranje ili prodavca usisivaca od 3000e za razmazivanje.Sto mi zao sto propustih onaj gram na najlonu za 250din,izgleda bas i nisu cesti za te pare.Jos je bio direkt drajv,uh uh ala je drajv za lepak.

post-11818-0-80412400-1299698833_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

A da li ste znali da u toku procesa proizvodnje ploÄa nastanu hlorovodoniÄne (sone) i sirćetne kiseline?

Zato mokra reprodukcija smanjuje Å¡umove - voda razloži njihove naslage i igla nesmetano "Äita" brazdu.

Više o tome, ovde:

post-15525-0-89918300-1299682056_thumb.j

Ovaj tekst sugeriÅ¡e da bi mokra reprodukcija (hemijski Äistom dejonizovanom vodom) donela boljitak i kod potpuno novih ploÄa?

Uvek sam je doživljavao samo kao sredstvo borbe protiv krckanja od prašine/naslaga.

Nisam shvatio ni zaÅ¡to je bitno da film teÄnosti Å¡to brže ispari.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...Komsija mi uvalio neki budzavi lepak nije hteo lako da se skida pa sam skidajuci ga toliko ispipao plocu da ciscenje nije imalo smisla, ali naravno cula se razlika...

Kada "fleke" lepka ostanu na ploÄi (deÅ¡avalo se sa onim Henkelovim lepkom), može da posluži Scotch Magic Tape. Za nju se zalepe te fleke.

Zapravo, skoro da bi se ovaj selotejp mogao koristiti i umesto lepka (na sopstvenu odgovornost :) )

post-9577-0-73798000-1301346487_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Bujo, zbrujo :), Ivane - koliko vam traje kantica od 1 kg drvostika-d31? Odnosno, koliko ploÄa uspevate da izlepkirate od te koliÄine? 20? 30? 100?

Zavisi koliko ga debelo nanosiš :)

Prvo sam voleo da se brže suÅ¡i pa sam ga nanosio tanko. Tada bih jednom litrom uspeo da izlepim oko 30-35 ploÄa (u ekstremima - i viÅ¡e).

No, primetio sam da deblji sloj lepka, po skidanju, ostavlja manje naelektrisanja zbog Äega sada jednom litrom "pokrivam" negde izmeÄ‘u 15 i 20 ploÄa (x2 strana).

I još...

Najmanje naelektrisanja za sobom ostavlja obiÄni Drvofix. Pogotovu ako se skida dok joÅ¡ nije skroz suv, bude kao tvrd plastelin (treba imati odreÄ‘eno iskustvo za pravilnu procenu, nedovoljno suv može ostati na ploÄi, a to znaÄi - lepi ponovo).

Å teta je Å¡to Drvofix uvek ima nekih grudvica.

Link to comment
Share on other sites

Tenks. I ja sam uspevao da nanesem (Äetkom) tako tanak sloj da mi je kantica od kilogram bila dovoljna za lepkiranje 70+ (obostrano) ploÄa. Sada, poÅ¡to nisam baÅ¡ zadovoljan rezultatima tog "tankoslojnog" lepkiranja, poÄeo sam da eksperimentiÅ¡em sa debljinom sloja, pa nanosim neÅ¡to deblji, koji je, Äini mi se, bliže nekom optimumu, jer, kao, bolje "natopi" povrÅ¡inu i uÄ‘e u brazdice, a i osuÅ¡eni lepak se posle znatno lakÅ¡e uklanja (od tankoslojnog). I, da, ploÄa nakon skidanja bude manja naelektrisana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...