Jump to content


Postoji li neki AV preamp do 1000E


williamwallace

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
<br />Nisam baÅ¡ neÅ¡to previÅ¡e siguran da je tako !!!!<br />Za poÄetak, &quot;razoÄarani surroundofil&quot;, bi mogao(i trebao), da nam potanko opiÅ¡e Å¡ta je tu drugaÄije, odnosno radikalno(u, Å¡to mrzim tu reÄ) bolje ???<br />Da ne pominjem opasku... &quot;stereo CA je mnogo bolji od surround Onkyo zvuka&quot; !!!<br />To su dve sasvim razliÄite stvari i ne mogu se porediti tako... <br /><br />Pravo pitanje je... stereo CA vs stereo Onkyo, o tome bi vredelo razgovarati, a ovako... ostaje samo &quot;blaga&quot; konfuzija !!!<br />
Link to comment
Share on other sites

Nesto tu nije uskladjeno, mozda AA i Onkyo ne idu ili nesto od toga bolje lezi sa zvucnicima. Ako ti se vise svidja stereo za film, samo napred. Probao sam da vidim o cemu pricas i jedino sto primecujem je da je drugacije jer ceo zvuk dolazi spreda ali opet me surround toliko uvuce u film da je to nezamenljivo. Jesi ti lepo odradio kalibraciju uz pomoc Audyssey?

Link to comment
Share on other sites

<br />Nesto tu nije uskladjeno, mozda AA i Onkyo ne idu ili nesto od toga bolje lezi sa zvucnicima. Ako ti se vise svidja stereo za film, samo napred. Probao sam da vidim o cemu pricas i jedino sto primecujem je da je drugacije jer ceo zvuk dolazi spreda ali opet me surround toliko uvuce u film da je to nezamenljivo. Jesi ti lepo odradio kalibraciju uz pomoc Audyssey?<br />
Link to comment
Share on other sites

Na 706 modelu preporuceno je postaviti mikrofon na 6 pozicija. Da li ti je ukljucen Audyssey? Bas usled nedostatka velike prostorije i slusanja zvuka iz filma na referentnom nivou (0dB pojacanja na samom AVR) dozivljaj nije isti kao u bioskopu tj vecoj prostoriji. Probaj sa ukljucenim Audyssey ekvilajzerom.

http://www.audyssey.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Audyssey_Laboratories

Link to comment
Share on other sites

<br />Na 706 modelu preporuceno je postaviti mikrofon na 6 pozicija. Da li ti je ukljucen Audyssey? Bas usled nedostatka velike prostorije i slusanja zvuka iz filma na referentnom nivou (0dB pojacanja na samom AVR) dozivljaj nije isti kao u bioskopu tj vecoj prostoriji. Probaj sa ukljucenim Audyssey ekvilajzerom.<br /><a href='http://en.wikipedia....ey_Laboratories</a><br />
Link to comment
Share on other sites

<br /><br /><br />

Bzv, isti film preko istog izvora pusten na CA ili Onkyo, kako to ne moze da se poredi??? U oba slucaja sam odgledao film, i sada poredim ukupan dozivljaj, kako je to neuporedivo? Ne znam cemu takav ton, nisam postavio pitanje da bi me ti sada ovde "degradirao". Ne sumnjam da znas mnogo vise od mene, ali ne vidim kako mi pomazes, ako ti je to uopste cilj.

No, hvala za onog Onkyo PR-SC886, vidim da postoji i Onkyo PR-SC885, koji, cini mi se, na prvi pogled izgleda bas ono sto mi treba.

Link to comment
Share on other sites

Ako isljuci sve obrade signala onda mora postaviti sve zvucnike na podjednakom rastojanju od sebe i pojacati AVR na referentni nivo zvuka tj 0dB. Meni bez Audyssey zadnji zvucnici skoro da ne rade tj cuju se mnogo tise i bzv. Naravno, sto vise pojacam AVR oni se vracaju na scenu ali preko -20dB postaje preglasno za uzivanje u filmu.

Link to comment
Share on other sites

Ako isljuci sve obrade signala onda mora postaviti sve zvucnike na podjednakom rastojanju od sebe i pojacati AVR na referentni nivo zvuka tj 0dB. Meni bez Audyssey zadnji zvucnici skoro da ne rade tj cuju se mnogo tise i bzv. Naravno, sto vise pojacam AVR oni se vracaju na scenu ali preko -20dB postaje preglasno za uzivanje u filmu.

Link to comment
Share on other sites

Hahah.... dok se nesto ne podesi kako treba cudo je sta sve moze da se ucini.

Film je snimljen sa 6 razlicitih kanala (5 + 1) i isto kao sto 2ch na 6 ne zvuce bas kako treba tako i 6 kad se umiksuju u 2 ne mogu biti bas srecno resenje. Nesto tu nije kako treba jer iz filma ne moze DolbyDigital ili DTS da ode u CA i da ga ovaj obradi vec se salje obradjeni, umiksovani pcm. Njemu je mozda zanimljivo sto sve zvuci drugacije tj dolaze svi zvukovi iz 2 zvucnika ali mora on dobro da pogleda podesavanja za surround.

Link to comment
Share on other sites

To moze da znaci samo da nesto debelo nije dobro podeseno.

Recimo, kod Yamaha receiver-a je jako bitno da se pri koriscenju automatske kalibracije odabere opcija u kojoj se front-ovi ne diraju i predstavljaju referencu za podesavanje svih ostalih zvucnika. Razlika je vrlo ozbiljna.

Link to comment
Share on other sites

Hahah.... dok se nesto ne podesi kako treba cudo je sta sve moze da se ucini.

Film je snimljen sa 6 razlicitih kanala (5 + 1) i isto kao sto 2ch na 6 ne zvuce bas kako treba tako i 6 kad se umiksuju u 2 ne mogu biti bas srecno resenje. Nesto tu nije kako treba jer iz filma ne moze DolbyDigital ili DTS da ode u CA i da ga ovaj obradi vec se salje obradjeni, umiksovani pcm. Njemu je mozda zanimljivo sto sve zvuci drugacije tj dolaze svi zvukovi iz 2 zvucnika ali mora on dobro da pogleda podesavanja za surround.

Link to comment
Share on other sites

<br />Hahah.... dok se nesto ne podesi kako treba cudo je sta sve moze da se ucini.<br />Film je snimljen sa 6 razlicitih kanala (5 + 1) i isto kao sto 2ch na 6 ne zvuce bas kako treba tako i 6 kad se umiksuju u 2 ne mogu biti bas srecno resenje. Nesto tu nije kako treba jer iz filma ne moze DolbyDigital ili DTS da ode u CA i da ga ovaj obradi vec se salje obradjeni, umiksovani pcm. Njemu je mozda zanimljivo sto sve zvuci drugacije tj dolaze svi zvukovi iz 2 zvucnika ali mora on dobro da pogleda podesavanja za surround.<br />
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...