Jump to content


Postoji li neki AV preamp do 1000E


williamwallace

Recommended Posts

Posto sam definitivno resio da spojim stereo i HT u jedan sistem, postojanje Onkyo 805ice se dovodi u pitanje, obzirom da ce frontove gurati neki integralac ili sadasnja Advance Acoustic snagas/predpojacalo kombinacija, a za centar bih uzeo sangasa. Video sam neke modele Integre i Onkyo-a, ali cini mi se da je sve to preko 1000 E. Neki savet?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Posto sam definitivno resio da spojim stereo i HT u jedan sistem, postojanje Onkyo 805ice se dovodi u pitanje, obzirom da ce frontove gurati neki integralac ili sadasnja Advance Acoustic snagas/predpojacalo kombinacija, a za centar bih uzeo sangasa. Video sam neke modele Integre i Onkyo-a, ali cini mi se da je sve to preko 1000 E. Neki savet?

Link to comment
Share on other sites

A sta fali toj 805-tici kao procesoru? I tako ako ga prodajes ne mozes da dobijes vise od 500 evra za njega posto je vec dobrano omatorio, a isto tako ne verujem da za 1000 evra mozes da dobijes nesto iole bolje od toga. Uz to odmah imas pojacalo za zadnje zvucnike, posto nema nikakve logike koristiti bilo sta kvalitetnije za njih.

Link to comment
Share on other sites

A sta fali toj 805-tici kao procesoru? I tako ako ga prodajes ne mozes da dobijes vise od 500 evra za njega posto je vec dobrano omatorio, a isto tako ne verujem da za 1000 evra mozes da dobijes nesto iole bolje od toga. Uz to odmah imas pojacalo za zadnje zvucnike, posto nema nikakve logike koristiti bilo sta kvalitetnije za njih.

Link to comment
Share on other sites

Hej, hvala svima na savetima i interesovanju za ovu temu.

Prvi razlog zasto bih menjao 805-icu, koji iako je stariji od dve nove generacije, je po svima, sa stranih foruma, daleko najbolji risiver, posto je Onkyo, shvativsi da je serija 5 bila "underpriced" sve pomalo smanjila u 806 i 807, ne mislim na "whiz and bang" opcije, vec srz, no nebitno, dakle prvi razlog zasto sam uopste pomisaljo da ga menjam je to sto imam projektor i LCD. To sam i mogao da sredim tako sto bi LCD povezao komponentnim a HDMI da ide na projektor, i onda samo kada gledam LCD iskljucim HDMI monitor na Onkyo-u. Medjutim, pre mesec dana sam odlucio da spojim dva sistema u jedan, posto mi je stereo svirao u spavacoj. Posle par nekih menjaza, doplata, kupovina, sada imam AA snagasa i predpojacalo, koje bi trebalo da gura frontove. E sada, meni je prosto zao da 805-ica samo gura surround, kada to moze da mi radi i neki daleko slabiji risiver, tipa 605, isto to, a razliku ne bih ni primetio, ali naravno 605 nema preouts. No, poslednji dogadjaj je dolazak CA Azur 840 cd plejera, koji pricu izvrce naopacke. Naime pustio sam MKV sa Asusa preko optike na Azur-ov DAC, i pusti film na "samo" dva kanala, totalno preskacuci Onkyo-a, i mogu vam reci da, ne samo da mi nista nije falio, meni koji obozavam 5.1 . DTS MA, bla bla bla, nego mi je bilo bolje nego sve sto sam cuo preko Onkyo-a.... U teskoj sam dilemi...

Link to comment
Share on other sites

Zasto je svaka tema na ovom forumu postala prilika da se neko prepucava a i vredja? Uopste se ne slazem sa teorijom "imas dva uha..."

No, da se vratimo na temu. Ono sto sam shvatio je da za dobar surround treba prvo prostorija prave velicine, a drugo mnogo novca. Ja u svojih malo manje od dvadeset kvadrata nema potrebe da gradim HT sistem od 10K E. Secam se jednog decka kod kog sam bio pre par godina, a videh skoro slike njegovog sistema u odeljku "moj sistem", imao je uredjaje u vrednosti od oko 6k E u sobi od, bukvalno, osam kvadrata, ako i toliko. Hvalio mi se, bas se secam, uzeo je nekog NAD-a sa sedam pojacala u sebi, neka ves masina od uredjaja koja je kostala nesto tipa 2-3K E, samo za pojacalo, i sada vidim da je ulozio cetiri golf IV u sistem, i sve to u prostoru 2x3m... Mislim, nisam ni ja nista bolji, ja sam hteo da napavim 5.1 sistem od Jamo Concert 11 zvucnika, srecom pa sam stao kada sam kupio samo cetiri, nisam kupio peti :) Elem, za nas ljubitelje filmova ima itekako smisla 5.1, ali sto sam veci audiofil, hocu da mi kvalitet 5.1/7.1 zvuka bude u rangu stereo sekcije, a to kosta mnogo novca. Ja sada naravno pricam moje milsljenje, vecina se nece sloziti, ali sada sam zaista u fazonu da batalim 5.1 dok ne dobijem veci prostor.

Inace gledao sam procesore, jedini koji ima sve sto treba je onaj Onkyo. Cena mu je polovnom oko 1300E u Nemackoj, dakle ispao bi me 1500E, samo procesor... nemam ja novca za takvu komponentu, barem ne sada. Bolje da dve godie gledam filmove na stereo postaci, pa da ga tada kupim kada mu cena padne ispod 1000E, nego sada da se pozamljuijem ili sta vec... A 805-icu...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...