Jump to content


preporuka do 3500-4000€ (amplifikacija, zvucnici, cd, kablovi)


art_of_noise

Recommended Posts

Generalno Ok je ovaj sistem, Yamahe mi se EXTRA svidjaju, za bolje kablove jos ima mesta ali otom - potom uzivaj za sad , verujem da to vredi te pare u zvuku, ako bude prilike i dobre volje voleo bi to da cujem. Imaces i period usviravanja sistema tako da i to treba uzeti u obzir :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ajde da bacimo akcenat na Yamahe.

Prochitao sam da si imao Yamahu AX-700(imam i ja trenutno u nekom b sistemu),i ne pises bezveze da ima snagu ali i sirov zvuk.Slazem se sa tobom ,samo bih dodao da je tesko pobediv integralac u rasponu od 100-150 evra ,koliko vredi danas na trzistu.Meni vise lezi A-700 koga takodje posedujem.

Kada si kupovao svoje Yamahe(YAMAHA A-S1000 | YAMAHA CD-S1000 ),sa kojim si uredjajima poredio ?Eto,to me zanima.

Sto se tiche kutija,zelim ti max.uzivanje sa njima.Moje zezanje na temu felera je pozdrav preprodavcima sa KP. ;-)

Oni koji me poznaju ,to su razumeli.

Ajde i pitanje za kutije isto kao i za Yamahe.Poredjenje pre kupovine?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Generalno Ok je ovaj sistem, Yamahe mi se EXTRA svidjaju, za bolje kablove jos ima mesta ali otom - potom uzivaj za sad , verujem da to vredi te pare u zvuku, ako bude prilike i dobre volje voleo bi to da cujem. Imaces i period usviravanja sistema tako da i to treba uzeti u obzir :wave2

Sta Suco znachi generalno je OK ?

Sta bi mu ti predlozio za 3850 eura ?

Link to comment
Share on other sites

Pa sad ako si tako shvatio...Neko je asocijalan ako ne želi da pušta svakoga u kuću?

Ne, nego ako ne zeli pustiti nikoga u kucu. Ovo je hifi forum, kada vec neko pita za savet, diskutuje, druzi se... red je kasnije i postaviti slike sistema. Ne mora se slikati cela soba, stan vec samo sistem.

Kad smo kod toga moze li i neka slika zvucnika, celog sistema i sl? Zvucnici su prelepi, greota ne videti ih postavljene. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sta Suco znachi generalno je OK ?

Sta bi mu ti predlozio za 3850 eura ?

Covek je sklopio sistem , sta sad da se pravim pametan. I meni su se te Yamahe uvek svidjale - pogotovo ovo sto je on kupio, citao sam o njima , imam ih na testovima jako su dobro prosle mada ih nisam slusao ali siguran sam da dobro rade, opasno izgledaju - vintage sa novom elektronikom, pun pogodak. Znas da volim DY ( cuo si kakva je to dimenzija ) i da sam na njegovom mestu probao bi neke u sistemu, cisto da cujem ko sta nudi u zvuku. Cena za SF je extremno dobra tako da i tu nema sta da se prigovori a one price da li su sa felerom su ciste gluposti i ne bi trebao da se opterecuje sa tim

Tebi je bar sad lako - znas sta hoces a to je velika stvar :wave2

Link to comment
Share on other sites

Covek je sklopio sistem , sta sad da se pravim pametan.

Zato sto mislim da i drugi chitaju ovu temu a ne samo pokretach.

Zato sto se iz razvijene diskusije moze doci do zanimljivih predloga.

Zato sto je mnogo forumasa culo mnogo raznih uredjaja i zasto iskustva da ne podele.

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego ako ne zeli pustiti nikoga u kucu. Ovo je hifi forum, kada vec neko pita za savet, diskutuje, druzi se... red je kasnije i postaviti slike sistema. Ne mora se slikati cela soba, stan vec samo sistem.

Kad smo kod toga moze li i neka slika zvucnika, celog sistema i sl? Zvucnici su prelepi, greota ne videti ih postavljene. ;)

Svako od vas je u pravu na svoj nacin. Ali istina moze da izgleda sasvim drugacije u praksi - da ne kazem tragikomicno. Ne u slucaju art_of_noisa naravno, covek ima zaista lep sistem...

Elem, skoro mi poznanik pokaza sliku nekog besnog sistema, tipa x10 u odnosu na pomenutih 3850 eur koliko se ovde pominje.

Covek da ne poveruje. Tako sabijene zvucnike i elektroniku u zivotu nisam video... Navodno WAF klasican faktor :plakanje

Hocu da kazem da Ima vise razloga zasto ljudi ne postavljaju slike svojih sistema, nije samo privatnost u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram sta zelis reci ali ako si dao veliki novac za sistem a ne mozes da ga koristis kako treba onda unapred gubis pa ako se stidis dzaba ti. Brak je kao i veza, samo sa mnogo vecom odgovornoscu ali isto tako (osim ako nije u pitanju biznis neki) obe osobe moraju postovati jedno drugo. Sutradan ja zelim sistem da slusam muziku, gledam filmove a ona da drnda sto zvucnik mora da stoji gde treba.... nesto tu nije u redu....

Link to comment
Share on other sites

Možda žena voli da leži skromno odevena u krevetu, a krevet je tu pored sistema pa nije zgodno kaÄiti po forumima. Mada, lepa žena ide uz SF. :D

Elem, batalite Äoveka i slike.

ÄŒestitam pokretaÄu teme na srećnom zavrÅ¡etku iste. BaÅ¡ te Yamahe sam sluÅ¡ao sa Operama i nisam bio preterano srećan kako to radi. A i SF je poznat da ide uz neke druge proizvoÄ‘aÄe, no, Å¡to reÄe Å uca, Äovek je već sklopio sistem i nema Å¡ta sad da se mi pravimo pametni. Ako je povoljno proÅ¡ao u kupovini (a jeste), lako će zameniti za neÅ¡to bolje kad bude poželeo.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram sta zelis reci ali ako si dao veliki novac za sistem a ne mozes da ga koristis kako treba onda unapred gubis pa ako se stidis dzaba ti. Brak je kao i veza, samo sa mnogo vecom odgovornoscu ali isto tako (osim ako nije u pitanju biznis neki) obe osobe moraju postovati jedno drugo. Sutradan ja zelim sistem da slusam muziku, gledam filmove a ona da drnda sto zvucnik mora da stoji gde treba.... nesto tu nije u redu....

Naravno, i zena je vazna karika u hifi lancu - treba joj vremena da se usvira i legne.

Postovanje i tolerancija ne dolaze sami od sebe. Treba malo i kompromisa, zato sam ja uzeo zvucnike sa downfiring portom - pa uza zid ko Nemci kad su streljali.

Da tasta ne pita - a jel ovo mora ovako na sred sobe... :blah

Link to comment
Share on other sites

Ne obracam se nikome direktno, ali ajde, pokusacu da dam odgovore na ono sto mi se ucinilo zanimljivo.

Prostorija gde slusam ove zvucnike ima 35m2 (nije bas idealnih proporcija, skoro da je kvadrat u osnovi, ali zvucnici ne stoje u nekoj idealnoj osi nekog od zidova, naprotiv, malo su pomereni u stranu. Jednostavno, to je kompromis, kao sto neko pomenu brak i slicno...

Sto se tice preslusavanja svacega pre ovakve odluke, evo cu pomenuti sta sam se svega naslusao:

Dakle, ove yamahe sam slusao sa kef 700, kef q900, sa monitor audio (silver, bronze (ne secam se brojeva), sa opera secunda, sa nekim mission, pcs, ... sve su to podnostojece kutije - kakve sam u startu smislio da mi trebaju. Od svega pomenutog, najbolje mi je svirala Opera Secunda (dosta bolje od recimo KEF q900 koji je predlozen kao neki "match" sa ovim sistemom.

Na drugom mestu sam slusao electrocompaniet Prelude (cd + pojacalo) sa dynaudio excite x36, kao i sa focus 160 pa iste zvucnike i sa classic serijom electrocompaniet (cd + pojacalo). Tu mi se dopao mnogo vise x36 od focusa, mada nekako manjkalo mi je tog basa.

Slusao sam i Dali 6 mk2 (ne znam koji je model, ali je cena recimo oko 1500 - 1600e), kao i neki Dali 8 (koji me je totlano razocarao, nasuprot tom DALI 6 mk2, o kome sam poceo da razmisljam ozbiljnije) i te dalije sam slusao sa Densen Beat 110 (koje sam eliminisao iz daljeg razmisljanja jer se pokazalo kao nejako pojacalo sa neverovatno velikim sumom - kada ga odvrnes do kraja bez ikakvog signala veoma cujan sum se cuje).

Ove SF sam slusao sa AR pojacalom u One HIFI kao i neki Harbeth sa Lavardinom... SF je ostao moj favorit iz tih dana.

Slusao sam i BW 683, B&W CM8 sa ROTELOM (1550 ili tako nekako).... to je zvucalo sjajno (CM8), kao i Diamond 805 (ili tako neku manju kutiju, koja je korektna, ali ne odusevljava na prvo slusanje - kazu, tako treba da zvuci dobar zvucnik)! Slusao sam tada i Focalove neke zvucnike (nisam im ni ime zapamtio, jer mi se ta vrsta zvuka uopste nije dopala).

Eto... od svega, najvise mi je ostalo u secanju taj SF Liuto koji je imao ono sto ja zelim, ali regularna cena koja je za njih, me je daleko odvajala od njih...

Dakle, cena (niska) me je prosto navela da reflexno reagujem i kupim odmah taj Liuto, ali posle sam imao zebnju, kako ce to da svira sa necim sto kako rekoh nije dovoljno pedigrirano za njih... i moje iskustvo za sada je da je to sasvim OK (sigurno da ima mnoooogo bolje)...

Eto, nadam se da sam dovoljno detaljan odgovor dao... da sada ne pisem pojedinacna zapazanja o svakom zvucniku / sistemu, jer nisam ni pozvan da to uradim, a opet, svako uvo drugacije cuje zvuk... mozda necu biti dovoljno objektivan...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nista to ne valja bambus je mono!!!

Super skockan sistem. Reci mi kako se taj sony BD ponasa sa rezanim BD filmovima, muci li ga cinavia?

Ako ne onda ni slucajno nemoj da mu radis nadogradnju softvera. I koja verzija je ako radi sve ok, mislim na firmver.

Link to comment
Share on other sites

Nista to ne valja bambus je mono!!!

Super skockan sistem. Reci mi kako se taj sony BD ponasa sa rezanim BD filmovima, muci li ga cinavia?

Ako ne onda ni slucajno nemoj da mu radis nadogradnju softvera. I koja verzija je ako radi sve ok, mislim na firmver.

Iskreno, nisam nikada na njemu ni gledao BD filmove - znaci, nema odgovora... prvenstveno sam ga nabavio da gledam sadrzaj preko LAN mreze i kucnog NAS-a. Sto se tice upgrade softwarea, vec 2 x sam ga dopunio (tj. sam player (posto je uvek povezan na internet)) to uradi - nisam uspeo da mu kazem da ne zelim Update, nego ga on sam odradi, tako da je sada na poslednjoj verziji (koja ima neki dodatak za YouTube TV pored onog standardnog YouTube)...

 

Za bambus, moracu da to malo "uravnotezim" i da dodam jos jedan spiralni "nautilus" bambus da bude stereo ;)

Link to comment
Share on other sites

Eto... od svega, najvise mi je ostalo u secanju taj SF Liuto koji je imao ono sto ja zelim, ali regularna cena koja je za njih, me je daleko odvajala od njih...

Dakle, cena (niska) me je prosto navela da reflexno reagujem i kupim odmah taj Liuto, ali posle sam imao zebnju, kako ce to da svira sa necim sto kako rekoh nije dovoljno pedigrirano za njih... i moje iskustvo za sada je da je to sasvim OK (sigurno da ima mnoooogo bolje)...

 

 

 

Trebao si obavezno da ga cujes sa KRELL S-300i, ja ga imao,  i zavrsis pricu!

Link to comment
Share on other sites

396914_10201014270029829_1199201923_n.jp

Ovo je konacno delo.

Zvucnici: Sonus Faber Liuto

Pojacalo: Yamaha A-S1000

SACD: Yamaha CD-S1000

BlueRay player: Sony BDP490

TV: LG 60" - plasma

OpenTelekom digitalni TV receiver

 

bambus (spiralni) :) (HD full resolution Hi Fidelity)

Svaka cast za sistem :) Ovo se zove pametna kupovina  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Licno tebe nigde nisam pomenuo, moze se i videti iz postova. Jedino sam reagovao na konstataciju da neki ne pokazuju sisteme jer bi na taj nacin prikazali i deo sobe a to je privatnost. Komentarisao da su nekada gosti bili dragi a danas se ljudi sve vise otudjili etc.

 

Ma bre Vlado, 100 % si u pravu ... e sad neko to hoce da vidi/prizna, neko nece, a ima i one nase Srbske, (takav nam DNK), osobine " daj da kontriram, i teram inat pa makar i ne bio u pravu". Sve cemu smo se ranije smejali amerikancima : da su otudjeni, slabo se druze, svi u kreditima, pola brakova se zavrsi razvodom, svi preplaseni pa se gosti docekuju na vratima i vracaju nazad, osim ako se nisu najavili ...sve je to doslo i ovde. Nekada sam ziveo u US, a sada cesto putujem tamo i provodim vreme, pa ne pricam napamet. Pre neki dan me zove kum, zivi 5 kuca od mene, da mi nesto kaze i rastegne se prica od sat vremena. umesto da kumovi dodju kod nas, i da se lepo vidimo ispricamo, mi se na telefonu, pa jos mobilnom, ispricasmo sat vremena. 

svom mom drustvu sam rekao da samo 2 puta odgovaram na sms poruke, sve ostalo, izvolite javite se na telefon. Komsija mi se zali, cerkica njegova (15) prica sa drugaricom na FB,umesto da izadju napolje, prosetaju se i ispricaju. 

ovakvh primera koliko hoces. Samo neko to hoce da vidi, a neko bude zadrt, pa ne priznaje. Jedino jos na selu sto se ljudi druze, ali po gradovima, verujte mi postaje cak i gore nego u US. No ...odosmo u off topic. Covek je kupio lep sistem, zelim mu da uziva u muzici i da lepo i dugo sluzi system. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...