Jump to content


Mozartov Sistem


alex_ris

Recommended Posts

Mislim da Jamo trazi strujno malo bolje pojacalo. Imao sam A 09 koji me je strasno razocarao , platio sam ga 1200e i dobio nja-nja-nja 35 wati u A klasi , polomio ga je preko kolena mali integralac Accuphace E 206 od 450e. Inace drug mi je imao u sistemu sad nesto vracam film, pre 2-3 god bas taj setap sa A 07 , Jamo D-830 , Sony cd 555es , falilo je snage. No to nema veze s tobom, opet je to bila druga soba, drugi kablovi, drugi cd.

Classe CA-100 eno ga na KP- OCIMA NE VERUJEM da ga covek nije prodao za 500e, kakvih je to 100w druze moj, imao sam ga , ko ga uzme usrecice se za male pare, to smem da potpisem zlatnom olovkom, naravno fali samo njegov preamp, moze i neki Pass. :wave2

Radi cvrsto, neutralno, detaljno, uhhh vec sam se najezio-pravi HI-AND :loveface

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Jamo trazi strujno malo bolje pojacalo. Imao sam A 09 koji me je strasno razocarao , platio sam ga 1200e i dobio nja-nja-nja 35 wati u A klasi , polomio ga je preko kolena mali integralac Accuphace E 206 od 450e. Inace drug mi je imao u sistemu sad nesto vracam film, pre 2-3 god bas taj setap sa A 07 , Jamo D-830 , Sony cd 555es , falilo je snage. No to nema veze s tobom, opet je to bila druga soba, drugi kablovi, drugi cd.

Classe CA-100 eno ga na KP- OCIMA NE VERUJEM da ga covek nije prodao za 500e, kakvih je to 100w druze moj, imao sam ga , ko ga uzme usrecice se za male pare, to smem da potpisem zlatnom olovkom, naravno fali samo njegov preamp, moze i neki Pass. :wave2

Radi cvrsto, neutralno, detaljno, uhhh vec sam se najezio-pravi HI-AND :loveface

@suca77... Pioneer a-09 nikako nije pravljen niti projektovan, za "teranje" zv. kutija niske osetljivosti, niti su njegovih 35 w pa bili oni i u A-klasi(a jesu) svemoćni, no to nikako ne znaÄi da je kako ti to voliš da kažeš "strujno slab" !

Još manje razumem iznetu Äinjenicu o a-07, koji je "tamo negde" svirao na Jamo d-830 te mu je falilo snage, koju on uzgred budi reÄeno ima napretek...

p.s. 1

Sem ukolko je srećni vlasnik a-07, naš dragi nam Älan foruma @Mozart, toliko "tvrd na ušima", kao i njegovi prijatelji i poznanici, te ne kontaju "o kakvoj je kanti reÄ", što sigurno nije sluÄaj.

p.s. 2

Moraš da nauÄiš da praviš razliku izmeÄ‘u dve naoko sliÄne stvari... same snage pojaÄala i njegove sposobnosti da se nosi sa ćudljivom impedansom zv. kutija, ne samo zbog "padova na dole", nego i modula i faze impedanse.

p.s. 3

Stariji Accuphase integralci(serija 2xx), baš i nije bila Äudo u svetlu "teranja zahtevnih zv. kutija" niske osetljivosti, uostalom da jeste, ko bi kupovao jaÄe i skuplje modele ili Äak pre/power kombinacije, pa i ti sam, koliko znam, na kraju krajeva.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nego Mozarte, reci ti nama kako se pokazala polica u realnom korishcenju, da ne kazem radu? Vidim da su staklene pregrade relativno tanke, kakva je stabilnost, i da li se (previshe) osecaju vibracije? Polica sjajno izgleda, posebno za taj novac, samo me brine kvalitet izrade...koji naravno ne moze da bude supersjajan za tu klasu. Ili 'pak moze? :huh:

Link to comment
Share on other sites

System Type 2 Way Bassreflex Woofer (mm/in) 165 / 6½ Tweeter (mm/in) 25 / 1 Power (W, long/short term) 120 / 170 Sensitivity (dB, 2.8V/1m) 90 Impedance (Ohm) 4 Weight (kg/lb) 12/26,46 Overall dimensions (mm/in, HxWxD) 380x245x310/14,96x9,65x12,2 Finishes Cherry Inputs Gold plated bi-wiring screw terminals

Ne vidim gde je to ovde niska osetljivost,niti potreba za nekim cudom od pojacala.Soba je dosta mala,fercera to verovatno odlicno."Pravih" 35W je vise nego dosta,narocito u ovolikoj sobi.

Bojim se da taj Classe sa KP zasluzuje zvucnike vise klase,slusao sam model Seventy sa S.Faberom ,bruka.Steta je sto se takve sprave bajate po oglasima,dok se za 2-3 puta vise para kupuju "entry level" spravice,koje nekad nebi dobacile ni do 500-600dm.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Jamo trazi strujno malo bolje pojacalo. Imao sam A 09 koji me je strasno razocarao , platio sam ga 1200e i dobio nja-nja-nja 35 wati u A klasi , polomio ga je preko kolena mali integralac Accuphace E 206 od 450e. Inace drug mi je imao u sistemu sad nesto vracam film, pre 2-3 god bas taj setap sa A 07 , Jamo D-830 , Sony cd 555es , falilo je snage. No to nema veze s tobom, opet je to bila druga soba, drugi kablovi, drugi cd.

Classe CA-100 eno ga na KP- OCIMA NE VERUJEM da ga covek nije prodao za 500e, kakvih je to 100w druze moj, imao sam ga , ko ga uzme usrecice se za male pare, to smem da potpisem zlatnom olovkom, naravno fali samo njegov preamp, moze i neki Pass. :wave2

Radi cvrsto, neutralno, detaljno, uhhh vec sam se najezio-pravi HI-AND :loveface

Jednostavno situacija sa A-07 i D830 u mom setapu ne odgovara navedenom opisu.

Jako soniÄan zvuÄni utisak koji se stiÄe slušanjem sistema ne može biti zabluda, ultimativno je jasno o kom nivou kvaliteta je reÄ.

A-07 nije nikakav eksperiment u A klasi već jednostavno dobro integralno pojaÄalo na kom se ni u Äemu nije štedelo. Zaista ga valja

uvezati solidnim kablovima i zabava može da poÄne. Ništa me ne motiviše da polemišem o neÄemu što mi je tako oÄigledno :rolleyes:

@perodeformero

Polica idržava. Gornje staklo je nešto deblje pa sam na njega stavio Pioneer-a (nisam smeo na donje :lol: ).Polica je inaÄe vrlo utegnuta i po pitanju stabilnosti ne brinem. PreporuÄujem je svakako.

Link to comment
Share on other sites

KOME JE OVO DOBRA POLICA, TAJ O POLICAMA NE ZNA NIŠTA!

Ja sam se lepo ogradio u nekom od prethodnih postova da se ne radi o profi hi-fi polici već o staklenoj polici za male pare koja lepo izgleda, baš zato što sam znao da će odmah da je pojavi neki prepametni "Junior member" sa ovakvim postovima. Ali karakteristika pomenute populacije je upravo to da ne proÄitaju sve postove, već brže bolje u što većem fontu, velikim slovima, odvale neku glupost. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se lepo ogradio u nekom od prethodnih postova da se ne radi o profi hi-fi polici već o staklenoj polici za male pare koja lepo izgleda, baš zato što sam znao da će odmah da je pojavi neki prepametni "Junior member" sa ovakvim postovima. Ali karakteristika pomenute populacije je upravo to da ne proÄitaju sve postove, već brže bolje u što većem fontu, velikim slovima, odvale neku glupost. :lol:

...ovo sto si napisao mnogo vise govori o tebi nego o bilo kom junior memberu...

Da je ovakav komentar dao neki uvazeni senior, kakav li bi tad odgovor usledio?

Link to comment
Share on other sites

...ovo sto si napisao mnogo vise govori o tebi nego o bilo kom junior memberu...

Da je ovakav komentar dao neki uvazeni senior, kakav li bi tad odgovor usledio?

Ne mogu biti respektabilan prema nekom ko ima ukupno 3 posta, od kojih su dva posta potpuno neuravnoteženi komentari o neÄemu što nije u startu shvatio. Ne želim da se "junior memberi" naljute, komentar je bio upućen konkretnom korisniku foruma.

PS: Ovo više prestaje da ima veze sa ovom temom i svako dalje razvlaÄenje o ovim glupostima ću ignorisati B)

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Ne mogu biti respektabilan prema nekom ko ima ukupno 3 posta, od kojih su dva posta potpuno neuravnoteženi komentari o neÄemu što nije u startu shvatio. Ne želim da se "junior memberi" naljute, komentar je bio upućen konkretnom korisniku foruma.

PS: Ovo više prestaje da ima veze sa ovom temom i svako dalje razvlaÄenje o ovim glupostima ću ignorisati B)

Ok, u tom slucaju respektabilan ne smes biti ni prema solidnom broju zesce senior membera, ako im citas postove. Drugo tad se uvek valja zapitati i o tome koliko te tvoji postovi ili sta god cine (ne)respektabilnim.

Posto je sve ovo bilo off, koji si ti doduse poceo, prekidam.

Da dodam ,sistem je lep, polica bi sigurno trebalo da bude bolja i to je to.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Mozes "apgrejdovati" tu policu ako staklo zamenis duplim univerom i stavis spajkove.Dobices na masi,stabilnosti i nosivosti,a uklopis li dobro boju s namestajem i dizajnu.Mogu ti to odraditi sa masinskim kantovanjem u H.Sistemu(T.Hadzica),moze da kosta do 5000din.E sad neko ce sracunati da se za 100E moze i napraviti i profi DIY polica...

I da...fali ti gramofon,ali njega ne stavljaj na tu policu-imas bas dobro mesto iznad za zidnu konzolu.

Link to comment
Share on other sites

Mozes "apgrejdovati" tu policu ako staklo zamenis duplim univerom i stavis spajkove.Dobices na masi,stabilnosti i nosivosti,a uklopis li dobro boju s namestajem i dizajnu.Mogu ti to odraditi sa masinskim kantovanjem u H.Sistemu(T.Hadzica),moze da kosta do 5000din.E sad neko ce sracunati da se za 100E moze i napraviti i profi DIY polica...

I da...fali ti gramofon,ali njega ne stavljaj na tu policu-imas bas dobro mesto iznad za zidnu konzolu.

ZvuÄi zanimljivo. Razmisliću o ideji. Možda u nekoj prijateljskoj transakciji prodjem brutalno jeftino. O gramofonu sam razmišljao u par navrata i mislim da ću tu ideju ostavit da se krÄka još neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U moj sistem je sticajem neobiÄnih okolnosti stigao novi player:

California Audio Labs DX-2, player koji je dostojno zamenio starog dobrog Marantza CD63 Ki.

Zanimljivo je Å¡to sam ga dobio od prvog vlasnika sa sve uputstvom i daljinskim koji ima originalnu foliju (neverovatno pedantan Äovek).

Dakle plejer je u istom stanju kao kada ga je on 1998. kupio u Koratu. Kasnije sam video da se jedan ovakav model prodaje i na KP u Bg-u.

post-16753-0-10579600-1324729488_thumb.j post-16753-0-15635000-1324729508_thumb.j

Ukratko detaljan i prostoran sa velikim utegnutim basom. Predivan osećaj je slušati ga.

Puno lepih stvarii sam proÄitao o ovom plajeru izmedju ostalog i u ovoj temi, Å¡to mi je pomoglo da donesem odluku.

Link to comment
Share on other sites

Da i ja cestitam,Jedva cekam da cujem sinergiju.I kakva je sustinska razlika izmedju Sony cdp-77es i cal dx2.

Razlika je u filozofiji zvuka. Potpuno razliÄit pristup tako da ih je vrlo teÅ¡ko porediti. Zvuk 77es je (koko to neko reÄe ovde na forumu) starinski, melanholiÄan bez mnogo uzbudjenja, dobar zvuk, propisan ali niÅ¡ta drugo. CAL je potpuno drugaÄiji, taÄnije sve suprotno od onoga Å¡to rekoh za 77es. CAL nudi mnogo viÅ¡e od proseÄno dobrog zvuka. Na velikoj sceni koju daje imaÅ¡ fantastiÄnu separaciju instrumenata koji su podjednako dobro pojaÄani i rasporedjeni. Detalja pregrÅ¡t i bas koji te tera da se pomeraÅ¡ dok sluÅ¡aÅ¡ (imaga taman kolko treba i tako dobro utegnut). Vrlo transparentno i razigrano svira sa puno vazduha (naravno sve to iskljuÄivo uz dobre interkonekte i dobar strujni kabal). Pitaj Vekanoida bio je juÄe kod mene, njegovi opisi su joÅ¡ egzotiÄniji od mojih.

Sve u svemu .... ili je ovo vrhunska sinergija sa ostatkom mog sistema ili ja treba da menjam terapiju :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo me posle dugog vremena (gotovo 2 godine) na forumu ponovo.

Moj sistem sada izgleda ovako:

amp: Trafomatic Audio sm-30 (upgrade by Tibor SindriÄ)

zvuÄnici: Jamo D830

cd: NAD C542

zvuÄniÄki kabal: HiDiamond + HiDiamond džamperi

interkonekt: Burmester Lila 3

strujni kabal na ampu: Kimber PK-10.

Eto tako... nadam se da ste vi dobro. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...