Jump to content


Mozartov Sistem


alex_ris

Recommended Posts

Vrlo fino. :)

Uvek mi je puno srce kad vidim da je tjuner ozbiljno shvaćeni i ravnopravni deo sistema.

Šteta što se na slikama ne vidi ceo sistem. Osim toga, vidi se da više ulažeš u muziku, nego u fotografiju. ;-)

Dobra je ideja zavesa iza zvuÄnika. Slobodne staklene povrÅ¡ine su veliko zlo.

E sad, ja bih i par pitanja.

Prvo, naravno, tjuner. Zanima me kakav je zvuk, naroÄito s akcentom na sibilante, kao i kakva mu je selektivnost, ako uopÅ¡te i imaÅ¡ problema sa prenapuÄenim opsegom. Slika kaže da je osetljivost odliÄna (inaÄe anemiÄni RB1 ti ima pun signal), iako je antena parÄe žice. Da li možda stanujeÅ¡ negde visoko?

Onda CDP. Da li si probao da ga koristiÅ¡ kao transport, pa se razoÄarao u Audiolab ili?

I na kraju, neÅ¡to brojim kablove, pa mi nije jasno na Å¡ta je zakaÄen onaj mali ljuti Hyundai. :)

Ali bez Å¡ale, bilo bi zanimljivo Äuti iz prve ruke koliko je budžet DVD plejer upotrebljiv kao transport.

Pozdrav!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo odgovora na tvoja pitanja:

1. Tjuner je definitivno pravo otkrovenje. Pisao sam o njemu u okviru jedne teme, ne sećam se koje. Poseduje FM Wide opciju koja resava besprekorno probleme bliskih frekvencija, (inace zivim u sumi raznih radio signala). Na 4. sam spratu i to mi verujem omogucuje dobar prijem sa ovom avangadrnom antenom :razz: .

E zvuk, zvuk je bez preterivanja pravi audiofilski. Ja neznam koji operacioni pojacivac on ima na izlazu ali toliko ravnomerno pojacane frekventne opsege nisam cuo na mnogo tjunera. Uzivam slusajuci ga, toliko da planiram da za njega kupim neke namunjene interkonekte. Posto smo zemljaci mozes da svratis i da cujes ako zelis (obrati se na pm za kontakt).

2. DENON ne koristim kao transport zato sto je prethodni vlasnik demontirao i opticki i koaksijalni izlaz (zasto neznam :blink: ). Audiolab je sjajan (u kombinaciji sa Hi-Faceom) i to mi je glavna sprava jer muziku slusam cesto sa kompa. Inace jako zahtevan DAC sto se tice transporta (ne trpi los ulaz jer je neutralan).

3. Inace ljuti Hyundai je pravi mali krs, blago receno. Vezan je jednim optickim kablom za DAC i za gledanje filmova je strava (daje zadovoljavajuc zvuk). Tu ga u mnogome vadi DAC i filmski zvucni efekti zvuce dobro. Kao CD transport je ocajan i od slusanja muzike sa CD-a tu nema nista. Ja sam mmislio da ce tu biti moguca neka kombinacija da mi on bude transport... mednjutim to nema veze sa zivotom. DENON daje strava zvuk na svojim analognim izlazima, pa stoga mi netreba nista dugo za audio diskove.

Eto tako. Long live Novi Sad.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Potražiću temu sa tjunerom. :thumbsup2

Hvala i na pozivu. Rado ću se na isti odazvati Äim se malo iskobeljam iz gužve na poslu, cenim za oko dve nedelje.

Možda stvarno ne bi bilo loše da probaš da vratiš spdif na CDP ili da se raspitaš ko bi to mogao da uradi umesto tebe. Jeste DCD 1400 kvalitetan, ali što ne probati... igre bez granica, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

NOVO STANJE SISTEMA

Amp: Aura Evolution VA-100

CD Player: Marantz cd-63 mkII KI Signature

Tuner: SONY S505 ES

DAC: Audiolab 8000DAC + HiFace (usb-spdif converter)

Kutije: Monitor Audio BR2 + Mission stalci

Interkonekt: 3x Oehlbach Ice Blue + digitalni Oehlbach NF 113

ZvuÄniÄki kablovi Audioquest Indigo+

Slike su sa neta uglavnom ali reprezentuju dobro kako moje komponente izgledaju.

post-16753-0-42160300-1306576721_thumb.jpost-16753-0-29285100-1306576946_thumb.jpost-16753-0-12388000-1306577023_thumb.jpost-16753-0-48072400-1306577092_thumb.jpost-16753-0-34745500-1306577252_thumb.jpost-16753-0-56990400-1306577311_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Lepo :) reci mi taj audiolab dac kakav signal prihvata?

Ima samo SPDIF ulaze opticke i koaksijalne i jedan koji lici na balansirani analogni (ali je digitalni ulaz).

Dakle nema USB, pa koristim Hi-Face adapter.

Prihvata signal maksimalno 24 bita i 48 kHz.

Link to comment
Share on other sites

Ako te već uhvati upgrade-itis, prvo bi zvuÄnici trebalo da se menjaju.

Budzetski gledano su sada najtanja stavka u sistemu, ali su nestvarno dobro legli sa Aura Evolution ampom pa nešto ih ne bi dirao, bar za sada.

Kada sam nabavio Auru namerno sam je isprobao sa nekoliko kutija svojih prijatelja i gle Äuda svi smo se složili da BR2 najbolje sviraju sa pomenutim ampom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hvala na Äestitkama i hvala prijateljima na savetima.

Prosto sam "pretopio" nekoliko malo korišÄ‡enih komada iz sistema (i dodao malo keša ;-) ) i evo ovih leph zvuÄnika.

Pomalo se moja Aurea Evolution sada stidi od ovih danaca ali se ipak lepo druže.

Ovo je za mene još uvek nova zvuÄna dimenzija, pa bi preterao sa oduševljavanjem ovim kutijama, stoga ću saÄekati malo

pre nego izbacim neku recenziju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...