Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

i sa nekim dobrim DIY Pass-om

o ovom predlogu bih jako razmislio,ti Pass DIY radovi znaju da sviraju otvoreno,leprsavo,fino sa puno detalja,za neku laganiju svirku moguce,al cini mi se da bi se izgubila sustina cele poente oko JBL-a...dobar primerak ce kostati i nekih 500-600 eura..ima na oglasima HK Citation 16 :klanjanje za slicne pare,black beauty-black power/MAC za sirotinju <_< sto su ga nekad zvali s tim ne mere da omane..a ti novi HK 680 i 690,razglabano vec vise puta na forumu su bleda senka starih vintage HK-a..vintage to vintage,dust to dust..pojacalo sa dobrim grip-om,drajvom,dobrim fokusom/koherencijom je must za to,ne mora obavezno da bude velike snage,al sto vise to bolje... <_<

Link to comment
Share on other sites

U prvom odabiru pojacala koja sam probao, sva slicne snage, razlika +-5W, Creek koji mi je dosao kroz razmenu za razliku od prethodna dva probana, ima skoro duplo jaci trafo i duplo vise mF u napajanju.... te se to pokazalo kao jako bitno za JBL-a koji sasvim korektno svira sa njim. Jedino je uzasno podbacio Onkyo Integra sa ogromnim trafoima i dosta vise mF u napajanju i oko 120W.. tako da delom "moja' teorija o napajanju ne "drzi vodu"... ipak ostaje vise kvalitet nego snaga i "dust to dust" :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

U prvom odabiru pojacala koja sam probao, sva slicne snage, razlika +-5W, Creek koji mi je dosao kroz razmenu za razliku od prethodna dva probana, ima skoro duplo jaci trafo i duplo vise mF u napajanju.... te se to pokazalo kao jako bitno za JBL-a koji sasvim korektno svira sa njim. Jedino je uzasno podbacio Onkyo Integra sa ogromnim trafoima i dosta vise mF u napajanju i oko 120W.. tako da delom "moja' teorija o napajanju ne "drzi vodu"... ipak ostaje vise kvalitet nego snaga i "dust to dust" :thumbsup2

Onkyoo "mekan" razliven,Creek iako je englez predstavnik je manje vise PRaT skole u neku varijantu..ashes to ashes <_< ..nadji neki matori Philips amp/risiver od 2x15-2x20W na slusanje..iznenadit ces se da svira sa JBL mozda bolje nego neki japanac od 2x100W..

Link to comment
Share on other sites

U velikoj zelji da zadrzim JBL-a a da donekle izvucem maximum iz njega, odlucio sam da probam Creek Destiny i Expo 3010... (testiranje u toku). Za pocetak mogu da kazem da je jako teska odluka "sta je bolje?" Mrtva trka...

I Creek i Expo su na maloj snazi "probudili" JBL-a, dali mu ogroman "stage" :1038: ... Expo je utegnutiji a Creek topliji, svidja mi se i jedno i drugo!

Jos neznam sta ce ostati? Veceras pada odluka!

Eto, samo da se javim :wave2

Link to comment
Share on other sites

U velikoj zelji da zadrzim JBL-a a da donekle izvucem maximum iz njega, odlucio sam da probam Creek Destiny i Expo 3010... (testiranje u toku). Za pocetak mogu da kazem da je jako teska odluka "sta je bolje?" Mrtva trka...

I Creek i Expo su na maloj snazi "probudili" JBL-a, dali mu ogroman "stage" :1038: ... Expo je utegnutiji a Creek topliji, svidja mi se i jedno i drugo!

Jos neznam sta ce ostati? Veceras pada odluka!

Eto, samo da se javim :wave2

Au matori, teske odluke za kratko vreme :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

U velikoj zelji da zadrzim JBL-a a da donekle izvucem maximum iz njega, odlucio sam da probam Creek Destiny i Expo 3010... (testiranje u toku). Za pocetak mogu da kazem da je jako teska odluka "sta je bolje?" Mrtva trka...

I Creek i Expo su na maloj snazi "probudili" JBL-a, dali mu ogroman "stage" :1038: ... Expo je utegnutiji a Creek topliji, svidja mi se i jedno i drugo!

Jos neznam sta ce ostati? Veceras pada odluka!

Eto, samo da se javim :wave2

El smem ja da dodonesem nesto da cujes pre nego se odlucis :) cisto da imas sa cim da uporedis :)
Link to comment
Share on other sites

I konacna odluka je!!!

Sta god da izaberem necu pogresiti, dva totalno zvucno i koncepcijski razlicita pojacala... svako na svoj nacin interesantno!

Lepo "Vlajo" kaze: uzmi oba nece se baciti... :thumbsup2 Oba mi se podjednako svidjaju!

Ko razmislja o "upgade"-u sa Evolution na Destiny, nece se pokajati. :klanjanje

Moj izbor je

Exposure 3010 :klanjanje

Pozdrav! :bacanje

Link to comment
Share on other sites

I konacna odluka je!!!

Sta god da izaberem necu pogresiti, dva totalno zvucno i koncepcijski razlicita pojacala... svako na svoj nacin interesantno!

Lepo "Vlajo" kaze: uzmi oba nece se baciti... :thumbsup2 Oba mi se podjednako svidjaju!

Ko razmislja o "upgade"-u sa Evolution na Destiny, nece se pokajati. :klanjanje

Moj izbor je

Exposure 3010 :klanjanje

Pozdrav! :bacanje

Cestitke :thumbsup2:cheers:bacanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...