Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

Sta si uradio sa cd plejerom, jel ima nekih novosti ? :wave2

Jos nista... trenutno rasciscavam repove staroga sistema, od trampi i doplata :wink:

kao sto rekoh, zbog finansija mi je cilj jeftin sistem, tako da Nad ostaje do daljnjeg.

Dobio sam u trampi neki B&W 683? Spomenuo sam ga jer Creek ne prestaje da me iznenadjuje, ponasa se kao da ima preko 100W, fenomenalan je... cudi me da je review-ima opisan ss svetlijin karakterom a stidljivog basa? Kod mene se on ponasa naopako, sto meni prija, bass je dominantan i pun a da pritom nikada ne baci u senku srednje i visoke. :thumbsup2

... i jos nesto, probao sam cak Creek i Vienne, ni u jednom trenutku nisam osatio da se Creek "gusi", opasno cudan malisan taj Creek! Da sam ranije imao volje da ga probam, ustedeo bi kilo para i naravno zivce svih koji me trpe.

Za sad ostaje JBL sa svojim "prednostima i manama" ali ja ga volim!

Cim se vrate novcana sredstva... ici cu na vecu snagu Ampa tako da "SonicHammeru" spremi bensedine i Gormite..

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Jos nista... trenutno rasciscavam repove staroga sistema, od trampi i doplata :wink:

kao sto rekoh, zbog finansija mi je cilj jeftin sistem, tako da Nad ostaje do daljnjeg.

Dobio sam u trampi neki B&W 683? Spomenuo sam ga jer Creek ne prestaje da me iznenadjuje, ponasa se kao da ima preko 100W, fenomenalan je... cudi me da je review-ima opisan ss svetlijin karakterom a stidljivog basa? Kod mene se on ponasa naopako, sto meni prija, bass je dominantan i pun a da pritom nikada ne baci u senku srednje i visoke. :thumbsup2

Neki B&W 683? Ccccccc...Kamacrown je za tebe :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jos nista... trenutno rasciscavam repove staroga sistema, od trampi i doplata :wink:

kao sto rekoh, zbog finansija mi je cilj jeftin sistem, tako da Nad ostaje do daljnjeg.

Dobio sam u trampi neki B&W 683? Spomenuo sam ga jer Creek ne prestaje da me iznenadjuje, ponasa se kao da ima preko 100W, fenomenalan je... cudi me da je review-ima opisan ss svetlijin karakterom a stidljivog basa? Kod mene se on ponasa naopako, sto meni prija, bass je dominantan i pun a da pritom nikada ne baci u senku srednje i visoke. :thumbsup2

... i jos nesto, probao sam cak Creek i Vienne, ni u jednom trenutku nisam osatio da se Creek "gusi", opasno cudan malisan taj Creek! Da sam ranije imao volje da ga probam, ustedeo bi kilo para i naravno zivce svih koji me trpe.

Za sad ostaje JBL sa svojim "prednostima i manama" ali ja ga volim!

Cim se vrate novcana sredstva... ici cu na vecu snagu Ampa tako da "SonicHammeru" spremi bensedine i Gormite..

:cheers

E moj prijatelju to je jedino pojacalo za kim je i moja zena tugovala kada sam ga prodao, a kamoli ja :plakanje

Kada sam ga hvalio pojedinci su me uvek docekivali na noz, a on razbija kako svira za svoju klasu.Meni je fenomenalno legao sa Spendorom A5 :facehearts

Mozda jednog dana , kada prodam auto lepo kupim sistem i idem zadovoljan i srecan busom do posla i nazad :bacanje:listen:cheers

Sta da ti kazem , drz se :cheers

Link to comment
Share on other sites

E moj prijatelju to je jedino pojacalo za kim je i moja zena tugovala kada sam ga prodao, a kamoli ja :plakanje

Kada sam ga hvalio pojedinci su me uvek docekivali na noz, a on razbija kako svira za svoju klasu.Meni je fenomenalno legao sa Spendorom A5 :facehearts

Mozda jednog dana , kada prodam auto lepo kupim sistem i idem zadovoljan i srecan busom do posla i nazad :bacanje:listen:cheers

Sta da ti kazem , drz se :cheers

ZnaÅ¡ Å¡ta, kao vlasnik jednog Creeka (naravno zadovoljni), poÄeo sam jedno vreme da sumnjam u sebe koliko su ga poneki Älanovi pljuvali.Srećom, dosledno verujem sebi ... :listen

Link to comment
Share on other sites

Silver Surferu,

ne znam da li su to moje stare kutije, moze biti... kako god...

"terao" sam ih sa:

- Rotelom 985BX (ima snage dovoljno, ali nesto me tu nije dobilo, na prvu, na drugu, pa odlucih da prodam pojacalo, jel sam voleo te JBLove)

- Marantz 4415 4-kanalni receiver (to je posebna prica, apsolutno priblizenje vintage zvuku, ali snage malo, falilo mi je... zao mi sto nisam ostavio to lepotana, ali bio sam zadrt da nadjem dobar amp za njih, prodah i Marantza)

- Accuphase E303 (snage, detalja, pozornice... dugo me je drzalo!... onda odlucih da je Accu moj decacki san, kad eto, pojavi se i JBL L150, nisam izdrzao, prodah L80-ice)

Zao mi je sto nisam zadrzao Adcoma, to je fenomenalna kombinacija i sto nisam nikada probao nekog Carvera...

Zeleo sam da ih probam sa Kimberom, nisam stigao... drzao sam se filozofije unutrasnjeg ozicenja, pa, tako sam ih i vezivao Monsterom, doduse ni Supra Classic 6 nije bila za baciti.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

@JOVICD

... dobar je L80t, bira pojacala kao i svi a ponajvise trazi snagu. Trenutno sa Creek-om svira fenomenalno ali se oseca nedostatak snage, bar jos 20W. Sa Bowersom Creek radi bez greske i sve je na svom mestu ali ima, cini mi se malo vise bassa, tj. malo mi je ofarban bass.

Sta dalje.. ili da ostavim B&W sa Creek-om ili da trazim jaci amp za JBL? Najveca mana JBL-a je sto svira tek kad ga "odvrnes" muski..

Creek-om sam maximalno zadovoljan, tako da ce mozda da se pojavi nesto trece, mislim na kutije. Preterao sam sta sam sve probao za manje od godinu dana a razlog je sto 6 godina nisam razmisljao o tome.. kao "skinuo" sam se sa Hi-Fija?

Paralela.. kad pusac ostavi cigarete pa ponovo propusi, pusi kolicinski vise, kao da hoce da nadoknadi period koji nije pusio.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@JOVICD

... dobar je L80t, bira pojacala kao i svi a ponajvise trazi snagu. Trenutno sa Creek-om svira fenomenalno ali se oseca nedostatak snage, bar jos 20W. Sa Bowersom Creek radi bez greske i sve je na svom mestu ali ima, cini mi se malo vise bassa, tj. malo mi je ofarban bass.

Sta dalje.. ili da ostavim B&W sa Creek-om ili da trazim jaci amp za JBL? Najveca mana JBL-a je sto svira tek kad ga "odvrnes" muski..

Creek-om sam maximalno zadovoljan, tako da ce mozda da se pojavi nesto trece, mislim na kutije. Preterao sam sta sam sve probao za manje od godinu dana a razlog je sto 6 godina nisam razmisljao o tome.. kao "skinuo" sam se sa Hi-Fija?

Paralela.. kad pusac ostavi cigarete pa ponovo propusi, pusi kolicinski vise, kao da hoce da nadoknadi period koji nije pusio.

:thumbsup2

Sa dobrim pojaÄalom JBL svira odliÄno na malim glasnoćama - provereno. Ne treba ti jaÄi amp za JBL već bolji. Sasvim je dovoljno 50W ali pravih. Ne kažem da je Creek loÅ¡, ali to je ipak neka druga filozofija. Koliko mi je bilo drago Å¡to si kupio JBL toliko sam bio iznenaÄ‘en sa Äime si ga upario. U svakom sluÄaju mislim da ti je lakÅ¡e da prodaÅ¡ Creek i da naÄ‘eÅ¡ OK pojaÄalo nego obrnuta varijanta. U stvari mislim da bi to bio bolji put. Ovo za Harmana ipak ti ne bih preporuÄio osim neke Citation varijante. ZnaÄi treba ti neki stari Krell, Treshold, Forte ... Ima toga na oglasima. Da, može i Korato KTA-100 a ja bih liÄno probao i sa nekim dobrim DIY Pass-om. Ako odluÄiÅ¡ da ostaviÅ¡ Creek-a onda idi na neku Englesku varijantu tipa Spendor ili neki stariji Celestion. U svakom sluÄaju probaj pre kupovine. Ima dosta ureÄ‘aja u ponudi po oglasima a verujem da vlasnicima neće biti teÅ¡ko da se organizujete za sluÅ¡anje poÅ¡to cenim da su vlasnici takvih ureÄ‘aja pre svega zaljubljenici a samim tim i radi da posluÅ¡aju neke nove kombinacije i steknu nova iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...