Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

Srebrni brat kaze da se sasvim dobro cuje,bolje od nekih koje je probao....

Probao sam nekoliko preampa... necu da ih imenujem kako ne bi izazvao lavinu negodovanja. Najskuplji se pokazao najgore...

Probao takodje nekoliko glava u slicnom cenovnom rangu i njihovu kombinaciju sa nekoliko preampa i nikako da se formira zvuk kako ja mislim da bi trebao da bude. 

 

Nakon tih pokusaja koji su trajali skoro tri meseca, odlucim da isprobam proverenu stvar: gramofon Rega, glava Rega i preamp Rega.. i to je to. Nadsviralo daleko skuplje kombinacije.

 

Jos nesto da ne zaboravim, "pomoc prijatelja" Milana... HiCap je to podigo na kvadrat i stavio tacku na sistem.  :wave2

Pozdrav i za Maxu!!!

Link to comment
Share on other sites

Probao sam nekoliko preampa... necu da ih imenujem kako ne bi izazvao lavinu negodovanja. Najskuplji se pokazao najgore...

!!!

Imenuj slobodno.  

 

Vidim nakupilo se ploÄa.

 

Lepo to izgleda u prostoru, mislim zvuÄnici. Ostatak sistema mi ne leži estetski ali bitno je da se dobro uklopilo zvuÄno.   :wave2

Link to comment
Share on other sites

Rega phono sekcija 110evra.U novom what hifi preporucena uz Project Debut,bas resili da nerviraju Simu.Ima cak i usb,cemu sluzi- dont ask me.

 

Eh... "videla zaba da se konji potkivaju pa i ona digla nogu"  :) ProJect ima Phono Preamp sa USB vec 5 godina... ima  cak dve verzije  -  "V" varijabilni i Fi fiksni izlaz.  USB sluzi za ripovanje ploca na HD. Unutra ima mali A/D konvertor.

Da udje u zapisnik.  :order

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ti tvoji uglovi snimanja bas umeju da zavaraju,vidim da su se i na PFM primili kao i ja.Pomislih sa ovih fotki ima tu metara i metara od gramofona do preampa,a jos sam bio u sobi na "republickoj inspekciji".Lep je stalak,ako sam te ja mozda iznagovarao na konzolu ne zalim,vidim da se culo odmah u sta nisam ni sumnjao sa Regom.Ipak je to "daska" koja rezonuje i prima od podloge svasta sto ne treba.Subsasijski su gramofoni ipak manje osetljivi na te smetnje u radu,sa ovakvim je ta konzola MUST have.

Link to comment
Share on other sites

Polica je pravljena, lici na Target i prilicno je teska... pravljena je od profila 2 x 4 cm (1000 din), mediapan podloga debljine 3 cm (400 din) i crni mat sprej (550 din), srafovi za nivelaciju i srafovi za montazu 96din). 

 

Zucno mi je odgovaralo i ranije mesto za gram ali razlog br 1: iza gramofona je prozor koji se koristi pa je gramofon izlozen raznim "opasnostima" i razlog br 2: Milan me je "upozoravao" da Rega trazi stabilnu policu i vredi poraditi na tome.

 

Zvuk je malo utegnutiji i moze glasnije da se slusa jer je bocni bass bio na samo 20-ak cm od gram.

Link to comment
Share on other sites

Taj Silverov amp je zestok dobitak kad se gledaju polovnjaci nove serije.Sa novim Pay Pal mogucnostima iz UK sa transportom se moze kupiti primerak cak i u garanciji do nekih 1000E za pre/power combo.To sto se za novo od naima dobije za tih 1000 zaista dosta losije resenje od njega njega,narocito uz dobitak koji Hi cap moze da pridoda odvojenom predpojacalu.Probao je uostalom i Mario slicna resenja pa nek potvrdi.Mnogi kojima je prioritet gram u zamenu i upgrade za ovaj preamp se cesto uzima Olive 72,koji kosta malo vise nego sama naimova fono sekcija,a MM MC se menja karticama od 50-60E.U sledecoj inspekciji nosim ga pod misku,da se malo poigramo.Mada moram reci da me je i taj njihov phono preamp stageline koji ide kao dodatak uz 122 za mene bio bas prijatno iznenadjenje ovde kod drugara u NS uz moj Linn Axis sa Adiktom.Jako izbalansirano resenje uz odlican odnos kvalitet/cena koji nakon ovog kompleta jako opada i ide se na bas paprene cene.Kad jos dodas Regu koja ima odlican odnos kvalitet/cena i proveren match uz naim, dodjes uz ovaj sistem lako do engleske izreke "Best bang for the buck", naravno ko voli tu "skolu zvuka".Meni je drago kad uz medjusobne razmene iskustava ovde na forumu dodjemo do takvih resenja.

Link to comment
Share on other sites

...narocito uz dobitak koji Hi cap moze da pridoda odvojenom predpojacalu...

... nebrojeno puta sam cuo i procitao od tebe da je dodavanje HiCap-a najveci pomak u zvuku, priznajem sumnjao sam ali ipak probao i zadovoljan sam. :thumbsup2

 

Takodje, zahvaljujem se kompletnom forumu jer sam citjuci ga, savetovanjem i razmenom misljenja pojedinih clanova, itd.. uspeo da sklopim sistem koji je "uglobljen" do 00 i koji je zvucno po mom ukusu.

Pozdrav svima!

 

:wave2 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam pre isticao kao veliki napredak ustvari 0.5 apgrejd preampa kojim je hicap dobio svoju funciju Dual napajanja koje kod prve generacije predpojacala nije bilo moguce.Prvi put se pojavila kod 32.5 preampa.Tu razliku koju sam cuo i prezentovao par puta izmedju obicne 32-ke koja se napaja sa 1x24v iz powerampa i 72 sa hicap-om drzim za jednu od najvecih koju sam cuo.To je ona situacija kad je jedan forumski kolega zamolio da pustim istu pesmu,a bila je naravno ista.Izlaskom novog hicap DR,pala je nesto cena "obicnim" hicapovima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...