Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

@Silver:sa kojim zvucnickim kablovima to svira sada?...sta ti je ono postavljeno pod amplifikaciju?(staklo/plexi?)..Micromega je pretpostavljam jos u igri?

Sada svira sa DMF1 i odlicno zvuci..

medjutim on sigurno nema potrebnu kapacitivnost pa cu nabaviti njegov kabl, ne bih voleo da zadimi... :cry:

... a ispod Naima je pleksi od 8-10mm, kada mi se ipoliraju ivice, lepsi je od stakla..

Kazes da 5i i L90 nisu hteli da se druze... noviji Naim je sigurno konstrukciono drugacije resen??? Secas se da je kod mene 7-8 meseci svirao XS, prelepa mu je svirka ali u poredjenju sa ovim zvuci kao da ima 20W, tako da predpostavljam da je napravljen tako da nece bez dodatnog napajanja.

I jos nesto, napisao sam da su visoki nezniji nego kod Expo 3010.... pa se posle setih da tako svira Micromega!!!

:cheers

Voleo bi da zadrzi Naim-a...ali da uzme jedan D700 kao tvoj...

Volim ja taj Tannoy ali jos uvek vise volim JBL.. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Sada svira sa DMF1 i odlicno zvuci..

medjutim on sigurno nema potrebnu kapacitivnost pa cu nabaviti njegov kabl, ne bih voleo da zadimi... :cry:

... a ispod Naima je pleksi od 8-10mm, kada mi se ipoliraju ivice, lepsi je od stakla..

Kazes da 5i i L90 nisu hteli da se druze... noviji Naim je sigurno konstrukciono drugacije resen??? Secas se da je kod mene 7-8 meseci svirao XS, prelepa mu je svirka ali u poredjenju sa ovim zvuci kao da ima 20W, tako da predpostavljam da je napravljen tako da nece bez dodatnog napajanja.

I jos nesto, napisao sam da su visoki nezniji nego kod Expo 3010.... pa se posle setih da tako svira Micromega!!!

:cheers

Volim ja taj Tannoy ali jos uvek vise volim JBL.. :thumbsup2

5i nema opciju za upgrade sa dodatnim napajanjem,to je bio znaci solo integralac,onaj od 2x50W,barem na papiru..nije se radilo koliko toliko o manjku u snazi,vec neka disharmonija..i sa sinovljevim malim Rotel-om (920?) je bolje sjakala L-90-ka,doduse moji su bili postavljeni na metalni stalak sa siljcima+ na NACA5 kabl je bio zaheftan i Shakti On-Line..Micromega ima taj svilenkastiji zvuk ;) +taj plexi moguce da isto ima neki uticaj na zvuk najverovatnije..kako svira kad je postavljenu na tu komodu direktno?

Ako ti neko ponudi,ili ako nadjes Naim zvucnicki kabl da je montiran sa F stekerima,ne sekiraj se,pase i u terminale od L-90.. :xmas

Link to comment
Share on other sites

Pajo dosta drugacije rade ta dva ampa i te serije,zvuk ne zavisi toliko od podloge i nije do toga,probao sam i nikakve bog zna kakve cujne razlike.Taj je naim komplet malo svetliji i ima neku neobicnu zivost u visokim koji su kristalno cisti i sjajne srednje bolji nego kod ovih kako ti ponekad kazes "new kids on the block",i u odnosu na 160 je drugaciji, donekle je tanji u basu pa se to mozda sklopilo sa JBL,sa naim SBL je to ipak bila mana mada je zvuk bio odlican i izuzetno atraktivan,veseo .Inace tajna zaista velike glasnoce tog kompleta je u osetljivosti snagasa, malo su se time posluzili tj sluze se odkad postoje.Veci naim snagasi od njega imaju vise wati,ali zvuce skoro isto glasno.Tako da kad nekom stavis taj amp na 9h i kazes da ima svega 30w zaista ne moze da poveruje,deluje kao da ih ima 100,ja ga na pr. nikad nisam pojacao ni do pola sa CD-om zvucalo bi kao u jako bucnoj diskoteci,tako da se slusa do max 10h na pot-u.Lakse je naravno sa gramofonom upravljati potenciometrom,ili kad imas CD plocicu na 72 koji taj signal smanji na nivo gram-a.Na pr. 160 koji je 50w nije nista glasniji,ali ima vecu rezervu struje i bolji je u kotroli zahtevnijeg zvucnika,bolji je u basu.Kod zvucnika sa solidnom efikasnoscu i laksim za pogon to ne dolazi do izrazaja i od tog kompleta ni ne treba nista bolje,bar od naima.Slusao sam taj komplet sa SBL par meseci i za njega je ipak ne dovoljan,sa Kanom i Sondekom sam ga isto jednom cuo ali ne kod mene,zvucna slika je bila sjajna,visoki i srednji fascinirajuci, ali bi tim lenjivcima ipak 250 bila mera da im bas stvarno proradi opasno.Vec sam jednom na forumu napisao ,ali ponovicu osetljivosti nekih snagasa koja malo objasnava(inace sve sam ih imao u vlasnistvu)

nap120 0.7v

nap160 1.4v

nap250 1.6v

Ne mogu da kazem da su bas svi isto bili glasni ipak 250 trese zidove,ali skoro da je tako.120 je cak zvucao da je glasniji od 160.Isto je bilo tako kad smo sa Sarom probali 90 i 160 iako je razlika u W bila 45 prema 80W.Recimo tamo sa 4 ohmskom kutijom i dva b200 basa pokazao se kao pravi mali David(u skladu sa temom) i to je sjajna kombinacija,a i kompliment za amp,tu je bolji samo 160 ali verujte mi ne puno.Pri tome isticem da nema tu oko tih osetljivosti nema nikakvih cujnih mana,prezasicenja distorzija i sl. gluposti.Tako je i sa predpojacalima,iako su neka dizajnirana i napravljena davno pre CD-a njegov im preglasan signal ne stvara problem,i u katalogu naim u vezi toga kaze

Overload margins : 40DB on all audio inputs at all audio frekvecies.

A za distorzije:All distorsions of whatever type,at any audio frekvency and at any power levels,will remain below one thousand part of the required signal. Kakav opisni nacin za specs.

Zadavih pomalo,prave razlike izmedju novog integralca ipak najbolje moze preneti pokretac,malo sam samo hteo da pomognem oko toga zasto je za taj amp dobar naziv David.

Link to comment
Share on other sites

FTA interkonekt, taze, jos ga nema na sajtu!!!

Ja koristim ovaj koji gazda Branko jeftino daje na metar inace je skup i odican je kabl. http://www.ebay.de/i...=item5648973677 Dobar je i linn black koji koristim na drugim izvrima dosta sam toga isprobao,VDH,Audioquest,Chord...voleo bi i taj tvoj.Mozemo jednom da zarotiramo kurirskom sluzbom ako hoces na par dana.Malo mi taj petopolac nedeluje,kao da sam ga video u lokalnoj radnji,ali mozda na slici.Ti tvoji konektori primaju one sa zakljucavanjem,ja imam takve.Linn silver je jako tesko ubaciti u din ,ali uspelo je mislim da smo cak morali da nesto testerisemo,jedva...ali dobro je ispalo.post-11818-0-52677700-1329125780_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kazes da je bio "tanak" sa SBL?..morat cu ovo referisati mom drugaru Ion-isti ;)

Ako je za utehu,a mislim da jeste,ja sam vec bio svaku nadu izgubio da cu cuti neki opasan bass iz Sbl-a,cak i sa 160.Mislio sam da je to jednostavno takav zvucnik,ponekad zalio za Sarinim bassem i uzivao u ostalim(mnogobrojnim) prednostima.Kad je stig'o nap 250 pao sam u nesves' ,opet padaju satovi sa Sondekovih polica.Ko nema 250-ku nek slobodno zaobidje SBL,a 160 je minimum,ili nek nauci da zivi sa superflat basem bez wow faktora,meni nije to doduse smetalo jer me je podsecalo na Linn Kan,ali su bili malo limitirani sa izborom muzike za slusanje i previse su ukazivali na lose strane loseg snimka.

Treba ipak biti korektan pa reci da nije posteno porediti pocetak i kraj naimovih snagasa iz proslog veka,ali kad je u pitanju odnos kvalitet cena on je na strani Davida svakako.

Link to comment
Share on other sites

... i slusa se svaki disk od pocetka do kraja. Milina...

danima me progoni neki poznati osecaj ali ne mogu da provalim sta je??? Naime, pre 15-ak godina sam zbog neke masinerije morao da predjem sa PC-a na Mac, muke u pocetku na privikavanje.. a onda je doslo blagostanje. Meseci i godine rada iza mene a neznam za "pad sistema", reinstalacija sistema, virusi i kojekakvi gubi'ci vremena oko windowsa... ma milina, nema bespotrebnog razmisljanja o kompu..

E to je taj osecaj sada sa maleckim Olivama.. svaki ton je na svom mestu, ne zure i ne takmice se medjusobno koji ce vise da se pokaze.. svaki ton, svaki instrument ima svoje mesto u prostoru. Iznenadjuju me i 90-ke koje mu idu niz dlaku.. visoki, koji su ponekad znali da odskacu, sada su izuzetno nezni i cini mi se da su "za dlaku" jaci, bili bi preglasni.

Nocno slusanje, posebna prica... zvuci bas onako kako sam ja zamisljao da svira lampa a po potrebi kad se "odvrne" neki metal, reze kao da ima 200 wati...

Obicno me prvi utisak navuce i posle samo par dana spustim loptu, skapiram da sam malo preterao sa odusevljenjem i ispostavi se da je to izazvano jednostavnom promenom. Sada, iz dana u dan cujem i odusevljavam se nekim stvarima koje do sada nisam primecivao a bile su tu.. jednostavno Olive pevaju.

Mozda je to specificna boja tona izazvana Naim-om i JBL-om koja meni narocito prija????

Medjutim.. u sinergiju Naima i JBL-a sam se uverio dok sam slusao L100 i Naim XS... jedini razlog zasto to nije zazivelo je finansijske prirode. XS svira fenomenalno ali kad se zakaci na FlatCap... u suprotnom, bass ne svira kako treba.

Nap 90, Nac 62 svira, sto bi rekli "za medalju" i bez dodatnih napajanja... a ne smem ni da zamislim kako radi sa npr. HiCap-om.. naredni upgrade ce ici prema nabavci HiCapa.

... i naravno citat jednog clana "mnogo ce te vise uzivati u muzici nego u hi fi-u" :wave2

Link to comment
Share on other sites

MRZIM STEREOTIPE... ali nekada oni budu jedino zadovoljavajuce resenje!

Danima biram, isprobavam kablove, koprcam se... i trudim da nadjem nesto drugo, samo da ne kupim naca5, naravno dobrim delom i zbog cene... a trudeci se da nadjem kabl koji odgovara karakteristikama, najvise iz bezbednosnih razloga prema ampu...

.. uzeh na probu naca5 cisto da cujem i kazem kao svira kao i svaki drugi kabl u toj klasi.

Kabl je u prvoj sekundi pokazao da mu je tu mesto.. kao karika koja nedostaje!

Nakon dva dana slusanja, to je postalo jos ociglednije. :facehearts

post-16091-0-66301100-1330332262_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Tako to poÄinje, kablić po kablić, napajanje po napajanje.... onda malo poradiÅ¡ na sinergiji, pa da probam ove zvuÄnike od istog proizvoÄ‘aÄa... pa izvor....Sve bi to bilo super da možeÅ¡ da iskljuÄiÅ¡ mozak, jer pobogu neko je to tamo smislio i to tako treba. Ali crv radi pa radi...Jedini upgrade su joÅ¡ skuplji modeli od istog proizvoÄ‘aÄa. I iz tog kruga ne možeÅ¡ da izaÄ‘eÅ¡, poÄinjeÅ¡ da ubeÄ‘ujeÅ¡ sebe da je to to i da nema bolje. Jer pobogu, ako poželiÅ¡ da probaÅ¡ neÅ¡to izvan zaÄaranog kruga moraÅ¡ da prodaÅ¡ kompletan sistem, a to teÅ¡ko ide. VidiÅ¡ republika podrazumeva ponovni izbor nakon izvesnog vremena, a ovo opisano viÅ¡e liÄi na metod rada neke od nepriznatih verskih zajednica. :wave2

P.S.

Svaka sliÄnost sa stvarnim liÄnostima i dogaÄ‘ajima je sluÄajna. Naravno u pitanju je Å¡ala :D

Uzmi taj kabl ako najbolje radi.

Link to comment
Share on other sites

Danima biram, isprobavam kablove, koprcam se... i trudim da nadjem nesto drugo, samo da ne kupim naca5, naravno dobrim delom i zbog cene... a trudeci se da nadjem kabl koji odgovara karakteristikama, najvise iz bezbednosnih razloga prema ampu...

.. uzeh na probu naca5 cisto da cujem i kazem kao svira kao i svaki drugi kabl u toj klasi.

lako je moguce da si se cenovno pruzo vise,krajnji rezultat bi bio isti..saosecam :1038::D ..nesto slicno sam radio i sam u zadnjih 1-1,5 meseci..sve super na pocetku,posle sve manje super itd..na kraju vratis lepo fabricki strujni, i zvucnicki i uz sve mane koje si dotle primetio,jos je uvek bolje,nego mane koje se javljaju sa "onim drugim kablovima" :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...