Jump to content


Rangirajte Lampaska pojacala


Jazzavac

Recommended Posts

DejanM:

Na pomenutom nemackom sajtu se trenutno nude dva VTL-ST 150 u 'kao novi' stanju za 3190 eur i stariji model za 2000 eur. Ovdasnji diler im drzi jako visoke cene s'obzirom na to koliko se prodaju napolju.

Sto se tice DHT (direct heated triode, za neupucene) ja bih, ali ne nalazim primerke... DIY varijanta ce mi jednog dana biti interesantna kada sam budem imao vremena i volje da se time zanimam. Sada radim druge stvari, nema se vremena... Deca ce odrasti jednog dana :D.

Paulo:

Cuo sam jako dobre stvari o EAR pojacalima. 899 modelu do duse. Na sajtu koji si naveo imaju 8L6 za 2390 eur i 509 mono blokove za 2800 eur.

Anubise:

Pitao si onomad za McIntosh 275 - imaju i njega za 2500 eur.

Belezimo na listu, a ne znam da li cu ikada imati prilike bilo sta od ovoga da cujem...

Pozdrav :cheers

Link to comment
Share on other sites

DejanM:

Na pomenutom nemackom sajtu se trenutno nude dva VTL-ST 150 u 'kao novi' stanju za 3190 eur i stariji model za 2000 eur. Ovdasnji diler im drzi jako visoke cene s'obzirom na to koliko se prodaju napolju.

Ovo je jako, jako, ... jako dobra cena za ovo pojacalo. Ovo svira izuzetno i za te pare tesko da ima nesto sto moze da mu pridje. Problem je naravno to sto ga treba prvo negde cuti i to sa zvucnicima koji se poseduju ... ali ovo je opasno pojacalo ... U svakom slucaju vredno paznje.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je primer za ono sto sam pomenuo: DHT i u driver delu i na izlazu:

http://www.lennartlabs.com/projects/amplifiers/la_300b_twin/index.htm

ninja, imas li predstavu o ceni ovog pojacala ?

Nemam iako mi je komsija. On to radi po narudzibini kolko sam ja upoznat. Pao mi je na pamet za moje Tannoye pa mozda i i vidim sa njim za cijene.

Link to comment
Share on other sites

Nemam iako mi je komsija. On to radi po narudzibini kolko sam ja upoznat. Pao mi je na pamet za moje Tannoye pa mozda i i vidim sa njim za cijene.

Hajde kad saznas nesto vise ti dobaci cifre na PM. Cisto sam radoznao ...

Ali ovo jako dobro izgleda - ovo bi moglo sa Tannoy cuda da napravi ...

Link to comment
Share on other sites

Dejane, ovo ti i 150:ka u Norveskoj.

Eh ... ovo je prava stvar. Slusao i VTL mono blokove i to je sa Crystal Cable staklenim zvucnicima ubijalo kako je sviralo ... To ima dinamiku Graaf jacih pojacala ali i detalj i finesu koji se retko srecu ...

Inace VTL je na svojim Reference mono blokovima implementirao procesorsku kontrolu biasa, napona i gomile drugih bitnih parametara, mnogo pre nego sto je nesto slicno D'Agostino uradio u svojoj EVO seriji (tzv. dinamicna A klasa) ... Samo njihova cena je ... ihaaaaj ...

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jako, jako, ... jako dobra cena za ovo pojacalo. Ovo svira izuzetno i za te pare tesko da ima nesto sto moze da mu pridje. Problem je naravno to sto ga treba prvo negde cuti i to sa zvucnicima koji se poseduju ... ali ovo je opasno pojacalo ... U svakom slucaju vredno paznje.

Isto pojacalo se moze kupiti u zagrebu,kod audio cinema art,skupa sa osn.predpojacalom cijena je manja od 6000 eura,za obe komponente sa pdv.Znaci za izvoz minus 23%.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jako, jako, ... jako dobra cena za ovo pojacalo. Ovo svira izuzetno i za te pare tesko da ima nesto sto moze da mu pridje. Problem je naravno to sto ga treba prvo negde cuti i to sa zvucnicima koji se poseduju ... ali ovo je opasno pojacalo ... U svakom slucaju vredno paznje.

Isto pojacalo se moze kupiti u zagrebu,kod audio cinema art,skupa sa osn.predpojacalom cijena je manja od 6000 eura,za obe komponente sa pdv.Znaci za izvoz minus 23%.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Ninja na linku! Ako mozes, dojavi nam i cene - 300B me posebno interesuje... Mada, iako to prelepo izgleda, ne znam da li si cuo i kako to svira? I mene to naravno interesuje u sprezi sa Tannoy-ima....

Za VTL - treba otici do Voxa i cuti...

Za Zagreb - uplasi me covek pre neki dan, kaze mi da su carine na vezi, pa cim trazis povracaj PDV na jednoj, drugoj se javljaju tvoji podaci da te pregledaju... Da li je istina - ne znam. Tako mi rece covek neki dan... :D

Link to comment
Share on other sites

Saradnja madjarske i nase carine traje vec neko vreme. Ako povratite porez iz Madjarske a prosvercujete se za carinu kod nas, nemojte uopste da brinete, stici ce Vam za mesec dana na kucnu adresu da platite carinu i porez po podacima iz pasosa navedenim na povracaju poreza. Kakva je situacija sa Hrvatskom s obzirom da nije u Evropskoj uniji, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Hajde kad saznas nesto vise ti dobaci cifre na PM. Cisto sam radoznao ...

Ali ovo jako dobro izgleda - ovo bi moglo sa Tannoy cuda da napravi ...

Meni se cini da je Respons napravio cuda od Tannoya :order

Kad budem vidio sa njim cu da javim. Ne da mi se sada cimati tipa posto sam podosta hladan oko toga a i ne vidim neku ozbiljnu zaintersovanost ovdje ... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Proteklih par dana sam google-ao oko Lebena... Da li 300xs ili 600 pitanje je bilo. Na netu sam nasao Jeff-a, mislim da je reviewer za 6moons, koji ima i 300 i 600. Njegovi guraju Tannoy-e, Westminster do duse :facehearts. Pitah coveka koji bi on preporucio za Tannoy-e koje ja imam, i evo njegovog odgovora:

"Thank you for your kind words, most appreciated. I think that for your Tannoys you would be best served by the Leben CS600. The CS300XS would be right at the lower limit power-wise for your speakers, and I think that the CS600 would give you a little extra power in case you need it.

I hope that helps.

Best,

Jeff"

A gde god da procitam svi vise vole zvuk od 300... I ja bih vise voleo da mi 300-ka odgovara....

@Pecass,

Nigde ne mogu da pronadjem specs za Chester-e koje ti imas. Kolika je njihova osetljivost?

Plase me moji zvucnici - preporucena snaga za njih je 30-150w...

Link to comment
Share on other sites

Sa mojim zvuÄnikom 89db osetljivosti, Leben 300 nema problema do neke "srednje" jaÄine sluÅ¡anja. Ponekad kad "muzika" i duÅ¡a traži, da dobro odvrnem potenciometar dolazi do problema. Tu se oseti granica od 12w.

Neki dan sam ga testirao sa 92db JMR Concorde zvuÄnicima. Tek tada sam "osetio" Å¡ta maliÅ¡a može, kad naÄ‘e svoj par!

Posle EAR 861, ovih dana mi dolazi u "goste" AirTight ATM 1 sa Tamura transformatorima. Da li je neko slušao taj amp i kakva iskustva ima sa njim?

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Paulo,

Hvala na informacijama. Moji zvucnici su 91 dB, pricao sam sa inzinjerima u Tannoy-u i oni misle da je 15W lampi OK za njih, tako da cu verovatno juriti Leben 300x(s)...

Kako se EAR pokazao? Meni postaje interesantan njihov phono preamp... Lebenov mi je trenutno preskup... :D

Inace Tango ili Tamura su po forumima ocenjeni kao top-of-the-line. Ja sam gledao da ih kupim pa da probam DIY, no najjeftiniji su oko 700$ po komadu... Onda je bolje da gledam brend :D

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Air Tight ATM 1 sa el 34 lampom nije uglaÅ¡en za moj sistem. Razliven bas i previÅ¡e topao zvuk naveo me, da posle dva sata sluÅ¡anja presedlam nazad na malog Lebena :thumbsup2 . Verovatno sa nekim Altecom ili JBL to ne bi loÅ¡e zvuÄalo.

Evo, danas mi dolazi u posetu veliki brat Leben CS660P- snagaš sa KT66 lampom!

O phono EAR samo pohvale. Mislim, da polovnjaci nisu skupi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...