Jump to content


Rangirajte Lampaska pojacala


Jazzavac

Recommended Posts

Vazi, Boki Puki Tuki, bas se za tebe prica da ne cujes dobro.Evo za tebe uredjaj, radi u A klasi a ne greje se mnogo.Mozda ga ti bolje "skutijas", mislim kad sve dobro izracunas i pojedes sutlijas.

http://www.elda.hr/pr/Swing_S1

Pisao sam uopÅ¡teno. Sam se repozna', i bez pregleda sluha. Nije ni Äudo, s obzirom da ureÄ‘aje slažeÅ¡ u sobu samo da bi se pohvalio Å¡ta imaÅ¡, ali su nabijeni u ćoÅ¡ak, jer je ionako svejedno za slikanje gde se nalaze.

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam uopÅ¡teno. Sam se repozna', i bez pregleda sluha. Nije ni Äudo, s obzirom da ureÄ‘aje slažeÅ¡ u sobu samo da bi se pohvalio Å¡ta imaÅ¡, ali su nabijeni u ćoÅ¡ak, jer je ionako svejedno za slikanje gde se nalaze.

To je zato Vuki Tuki, sto moji uredjaji sviraju i iz coska, za razliku od tvojih koji ne sviraju uopste, ma gde ih stavio.Nesto nisi dobro sracunao.Verovatno imas komplekse zato sto nista ne znas da napravis, pa onda provociras sve i svakoga na ovom forumu.Uvek ti nesto ubacujes, dobacujes i trudis se da budes mnogo duhovit, a veruj mi nisi.Cim moras da se trudis, ne valja.

BTW ja se nisam nicim hvalio, rekao sam sta imam tek kad su me pitali, a sto se tice snimka, to je bez mog znanja objavio Miroslav Petrovic (Mir Audio), zato sto mu se dopala svirka(iz coska) pa kako sam kaze, nije izdrzo da ne izbaci na You-tube.

ps.stvarno su mi rekli da ne cujes nista, nisam izmislio

ps 2.ja onako uopsteno

Link to comment
Share on other sites

Jeli neko slušao cevaš italijanske proizvodnje tj Syntesis art of the muzic model Nimis(cena u Italiji je oko 940 e),ima 15 W snagu i cene ga Japanci i to model sa daljinskim. RC Nimis (cene oko 1260e).

Cevi su mu 6BQ5*4 i 12AU7*2. toliko

Molim Vas miÅ¡ljenje o cevima koje su primenje i koji bi se zvuk mogao oÄekivati?

:type:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Nisam siguran da je on u kategoriji D40R, bolje ići na model ispod!

 

Pojacalo kosta 8000 evra, tako da u ovom slucaju sve je obrnuto od onog sto si rekao. Sledeci u rangu K6 je prevelik zalogaj za ovo pojacalo. Taj zvucnik bi se odlicno uklopio i sa VSI 60 ali sa KT 120 lampama, uh i to bi voleo da cujem..

Link to comment
Share on other sites

Pojacalo kosta 8000 evra, tako da u ovom slucaju sve je obrnuto od onog sto si rekao. Sledeci u rangu K6 je prevelik zalogaj za ovo pojacalo. Taj zvucnik bi se odlicno uklopio i sa VSI 60 ali sa KT 120 lampama, uh i to bi voleo da cujem..

Nisam baÅ¡ najbolje razumeo smisao posta,a možda nisam ni ja bio jasan do kraja.Hajde da pojasnim, smatram da je D40 po kategoriji iznad tog pojaÄala, zahteva bolju amplifikaciju, bolje ići na niži Proacov model.SluÅ¡ao D38, znam Å¡ta traži, a ARC imao dva puta!

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko mozda slusao Pathos Classic One MKIII ?

Nisam imao prilike da cujem ovo pojacalo, a ne znam da li kod nas iko prodaje (zastupa, distribuira...) Pathos. Inace, u pitanju je hibrid...da ne bude zabune...

 

 

 

 

th_888.jpg

 

Imaš test (od ranije) tog modela na www.audiofil.net

Pominje se u više tema, dosta su ga hvalili. Pronađi preko pretrage.

Link to comment
Share on other sites

Nisam baÅ¡ najbolje razumeo smisao posta,a možda nisam ni ja bio jasan do kraja.Hajde da pojasnim, smatram da je D40 po kategoriji iznad tog pojaÄala, zahteva bolju amplifikaciju, bolje ići na niži Proacov model.SluÅ¡ao D38, znam Å¡ta traži, a ARC imao dva puta!

 

Nisi razumeo smisao posta a vec u sledecoj recenici se vidi da jesi. Ja imao conrad-johnson ali se naslusao arca vise nego svih drugih lampasa. Takodje sam slusao i D38. Onaj ko misli da je VSI75 samo malo bolja i snaznija verzija VSI60 neprati tematiku ili je naivan. Slusajuci npr D40R sa accuphase E-360 jasno se vidi tj cuje da ona elektronika ukljucujuci i PS510 ima potencijal za zvucnike viseg ranga, a VSI 75 je u rangu E-460 po ceni. Da dodam da su cene accuphasea van Japana izuzetno visoke, tako da me zaista cudi kako si uspeo da rangiras taj zvucnik kao zvucnik vise klase u odnosu na VSI 75.

Link to comment
Share on other sites

Eto, ja sam slusao i 

 

Nisi razumeo smisao posta a vec u sledecoj recenici se vidi da jesi. Ja imao conrad-johnson ali se naslusao arca vise nego svih drugih lampasa. Takodje sam slusao i D38. Onaj ko misli da je VSI75 samo malo bolja i snaznija verzija VSI60 neprati tematiku ili je naivan. Slusajuci npr D40R sa accuphase E-360 jasno se vidi tj cuje da ona elektronika ukljucujuci i PS510 ima potencijal za zvucnike viseg ranga, a VSI 75 je u rangu E-460 po ceni. Da dodam da su cene accuphasea van Japana izuzetno visoke, tako da me zaista cudi kako si uspeo da rangiras taj zvucnik kao zvucnik vise klase u odnosu na VSI 75.

 

Zavisi i od zvucnika! Slusao VSi60 i sa KT-80 i sa KT-120 lampama a i Ref75 (ne jos VSi75) na mojim zvucnicima i po meni pomjer u zvuku nije vrijedan razlici u parama. 

Link to comment
Share on other sites

Imaš test (od ranije) tog modela na www.audiofil.net

Pominje se u više tema, dosta su ga hvalili. Pronađi preko pretrage.

 

to je ranije valjao sretenovic, verovatno mozes i dalje da nadjes kod njega ili preko njega. ili sa slobom BM posto se uvozilo preko njega.

zanimljivo to svira, nije narocito dinamicno ali da tera neke male sonus fabere tesko da mozes bolje da nabodes, pitko i melodicno.

Hvala puno na odgovorima i izvinjenje svima za ova ''upad'' u temu.

Link to comment
Share on other sites

Eto, ja sam slusao i 

 

 

Zavisi i od zvucnika! Slusao VSi60 i sa KT-80 i sa KT-120 lampama a i Ref75 (ne jos VSi75) na mojim zvucnicima i po meni pomjer u zvuku nije vrijedan razlici u parama. 

 

Sta si sada prijatelju ti napisao  :blink:  Kad bi na svetu postojala samo jedna klasa zvucnika onda bi tvoj post imao smisla, medjutim posto se zvucnici rangiraju u razredu od 100 evra pa do preko 100 000 onda je totalno besmisleno sta si sada ovde rekao. Kao da polazimo u skolicu ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...