Jump to content


Šta za Heavy Metal zvuk?


Nino

Recommended Posts

Danas sam sluÅ¡ao Klipsch RB 51 u kombinaciji sa Onkyo  A-9155 i Arcam rDAC-om.RB 51 mi se mnogo viÅ¡e sviÄ‘a od Diamonda 10.1.Zvuk je Ävršći i siroviji,Å¡to meni prija.PuÅ¡tali smo Metallicu,Judas Priest,Legion Of The Damned,Mercyful Fate,Chrome Division i Accept poslednja dva albuma.Accept i Chrome Division su me oduvali.

 

Å ta mislite o kombinaciji Pedesetkeca i nekog HK 630/640/650...?

Link to comment
Share on other sites

Teško je bez slušanja doneti sud. Harman se baš i nije proslavio tim nižim serijama, ali su u principu okej entry-level pojačala. Međutim, ako sam dobro shvatio, budžet ti je oko 500-600 evra. RB51 su oko 300 evra, što ti ostavlja još 200-300 evra u rezervi. Ako si se zagrejao za Klipsch, a oko bacio na H/K, ja bih pre išao na 680 ili 665 varijantu.

Link to comment
Share on other sites

Da budžet je 500-ak evra.

 

RB51 koÅ¡taju 200 evra.Nije iskljuÄena ni ta 680-ka.ÄŒitao sam mnogo o tom pojaÄalu,vidim da ljudi mahom imaju rijeÄi hvale za njega.Trenutna cijena na KP mu je 220 evra.Kontam da nije skupo za takvu spravu "u dobrom stanju".

 

TakoÄ‘e razmiÅ¡ljam o Onkyo pojaÄalima koja sam sluÅ¡ao u Playeru.A-9155 koÅ¡ta 265 evra,dok A5VL 360 evra.

Link to comment
Share on other sites

Da budžet je 500-ak evra.

 

RB51 koštaju 200 evra.Nije isključena ni ta 680-ka.Čitao sam mnogo o tom pojačalu,vidim da ljudi mahom imaju riječi hvale za njega.Trenutna cijena na KP mu je 220 evra.Kontam da nije skupo za takvu spravu "u dobrom stanju".

 

Takođe razmišljam o Onkyo pojačalima koja sam slušao u Playeru.A-9155 košta 265 evra,dok A5VL 360 evra.

 

U pravu si za cenu, ja gledao za RB61. Dobra stvar u slučaju Onkya je što možeš da ga čuješ sa Klipsch-om, i naravno garancija. Iako za te novce možeš da nabaviš osetno bolje polovno pojačalo, uvek ostaje problem stanja, nalaženja i uparivanja.

 

 

 

U direktnom duelu sa HK6900 se HK680 nije proslavio ni malo...

 
Delija samo čeka iza ćoÅ¡ka da se pomene Harman pa da zaskoči sa 69xx :P. Rezultati poreÄ‘enja nisu neočekivani, to su dve razičite klase ureÄ‘aja, ali je overkill za ove malene kutije, pogotovo jer je i budžet tesan. I 665 je overkill, ali za te novce (200-250 evra) je možda ponajbolje od Harmana Å¡to se može naći.
Link to comment
Share on other sites

Prvo, mnogo je 220 eura za HK 680, realna cena 150-170 u zavisnosti od stanja. HK 665 se prodavao do skoro na KP za 150 eura, tako da pomenutih 200-250 eura je takodje previše.

 

Drugo, dajem glas HK 680, imao sam ga, ispunjava sve uslove koji se traže. Samo , ne treba ga idealizovati ovde na forumu, jer odmah cene na KP postaju nerealne.

 

Treće, a mogao bi da uleti i neki Luxman, takodje imam pozitivna iskustva, Å¡to se tiÄe vrste muzike za koju se traži pojaÄalo.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Prvo, mnogo je 220 eura za HK 680, realna cena 150-170 u zavisnosti od stanja. HK 665 se prodavao do skoro na KP za 150 eura, tako da pomenutih 200-250 eura je takodje previše.

 

Kod 680 nema šta da se idealizuje, prosečan Harman, 665 je ozbiljniji uređaj. Koliko je meni poznato, cena za 665 u dobrom stanju je oduvek bila oko 200 evra, pa mi je taj primerak od 150 pomalo sumnjiv. Gornji limit sam ubacio u igru jer se ponekad zalomi primerak u odličnom stanju za koji prodavac traži i do 250 evra.

Link to comment
Share on other sites

Kod 680 nema Å¡ta da se idealizuje, proseÄan Harman, 665 je ozbiljniji ureÄ‘aj. Koliko je meni poznato, cena za 665 u dobrom stanju je oduvek bila oko 200 evra, pa mi je taj primerak od 150 pomalo sumnjiv. Gornji limit sam ubacio u igru jer se ponekad zalomi primerak u odliÄnom stanju za koji prodavac traži i do 250 evra.

Ozbiljniji, ali i stariji, tako da ne otvaramo Pandorinu kutiju. Nisam mislio da ga mi u ovih par postova idealizujemo, nego uopÅ¡te, primetno je da preprodavci osluÅ¡kuju iz grma deÅ¡avanja na forumu i po tome u ne maloj meri, vrÅ¡e nivelaciju cena.  Moja opaska je dobronamerna, da se manje iskusni Älanovi foruma ne bi zaletali.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nema RB61 na stanju.Kontam da ću za 2 mjeseca kupiti sprave,pa možda do tad stigne joÅ¡ nekih zvuÄnika u Player.ba .

 

@Nevolja

Nije loÅ¡a ideja,samo postoji problem testiranja u mojoj sobi.Jedina ozbiljna firma u mojoj blizini je dotiÄni Player i kod njih imam opciju  sluÅ¡nog testa kod kuće prije kupovine.Å to se tiÄe pik.ba ponuda je mizerna.Vidjećemo Å¡ta nude ovi dileri polovnjaka iz Bn i Å¡ta mogu da nabave.

 

trenutna ponuda 

 

http://www.pik.ba/profil/hifidelity/#s=2

http://www.pik.ba/profil/mikii2/

Link to comment
Share on other sites

Nema RB61 na stanju.Kontam da ću za 2 mjeseca kupiti sprave,pa možda do tad stigne joÅ¡ nekih zvuÄnika u Player.ba .

 

@Nevolja

Nije loÅ¡a ideja,samo postoji problem testiranja u mojoj sobi.Jedina ozbiljna firma u mojoj blizini je dotiÄni Player i kod njih imam opciju  sluÅ¡nog testa kod kuće prije kupovine.Å to se tiÄe pik.ba ponuda je mizerna.Vidjećemo Å¡ta nude ovi dileri polovnjaka iz Bn i Å¡ta mogu da nabave.

 

trenutna ponuda 

 

http://www.pik.ba/profil/hifidelity/#s=2

http://www.pik.ba/profil/mikii2/

zvuÄnike je najbitnije da mozes poslusati u svome prostoru,kasnije je pojaÄalo lako donijeti.

pogledaj i ponudu na njuÅ¡kalo.hr oglasima,ima finih pojaÄala,nije ti daleko preći u RH,a i ja ti mogu pomoći oko logistike.

Link to comment
Share on other sites

kad se radi o HM 

da budem malo konkretan . ja to slusam na ...

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Arcus_TM_98

a moze i na njima ... http://www.kupujemprodajem.com/ReVox-Forum-B-II-4819946-oglas.htm  

kao sto rekoh nema metala ako je ; bas manji od  25 cm 

kao i za sve ostalo osim metala,velika soba veliki bas,mala soba mali bas.

nije mi o.k. da  bas poklopi donji dio spektra i da ÄujeÅ¡ samo dupli bas kako udara,vrlo teÅ¡ko je odvojiti Å¡ta svira bas gitara osim ako gazda benda nije basista pa su ga u produkciji pojaÄali.

Link to comment
Share on other sites

zvuÄnike je najbitnije da mozes poslusati u svome prostoru,kasnije je pojaÄalo lako donijeti.

pogledaj i ponudu na njuÅ¡kalo.hr oglasima,ima finih pojaÄala,nije ti daleko preći u RH,a i ja ti mogu pomoći oko logistike.

Hvala bratac.

Njušako sam malo po njuškalu,samo mi nije palo na pamet da nešto tamo kupim.Razmotrićemo i tu mogućnost.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Iskreno, nikada nisam narocito voleo da slusam HM.

Medjutim, moj klinac izmedju ostalog rock-a (ukljucujuci punk, hard rock...) slusa najvise HM i to pre svega Black Sabbath, Metallicu, GNR, Motorhead...

Moram da priznam da sama cinjenica da se ne lozi na grand, niti na severinu i sl....za mene predstavlja neku vrstu ''dobrog ukusa'' pogotovo imajuci u vidu da je rec o osnovcu....

E sad, moje pitanje je sledece: da li jos neko osim mene ima utisak da HM generalno prati prilicno losa produkcija (cast izuzecima).

Imam utisak da su ljudi iz produkcije kada je HM u pitanju u fazonu ''ma daj da napravimo buku ionako se na to loze...''

Posto iz gore navedenih razloga redovno slusam HM :-) moram da priznam da ima tu dosta kvalitetnih izvedbi, ali mi je nekako zao da to nije produkcijski bolje odradjeno.

Link to comment
Share on other sites

Produkcija je sliÄna kao i sa ostalom muzikom - zavisi od godiÅ¡ta, Äast izuzecima. Na primer Black Sabbath iz 70-tih mi zvuÄi odliÄno i na dobrom sistemu, ali zato zadnja Metallica (Death Magnetic) zvuÄi loÅ¡e Äak i na bubicama zbog preteranog laudnesa koji prelazi Äak i u kliping. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...