Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

2 sati ranije, srdjan_cvetkovic said:

Ok, iskreno od tebe.

Ja uglavnom ne radim iz lične koristi, već imam potrebu ljudima da pomognem, verovao ti ili ne.

Верујем. Стил писања овде на форуму врло често одаје погрешан утисак о човеку какав је приватно.

Можда мене нпр.неко замишља као високог 2м, црног и лепог у пм :)

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, ab said:

Верујем. Стил писања овде на форуму врло често одаје погрешан утисак о човеку какав је приватно.

Kog god forumskog pacijenta sam upoznao ...a ono normalan covek. 🤣

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Sto rece Peter Walker za kabl su najvazije dve sledece karakteristike 

-Duzina, da stigne do zvucnika

-Boja, da se slaze sa podom

 Opet ti sa tim nemačima pojma.... Sta znaju Peter Walker, Nelson Pass i tako ti matori likovi oko audija, molim te. Oni to uzmu pa mere, pa analiziraju.... niko da napravi pravi "slusni test", bato moj. To sve gluvo....

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, zoranzu said:

Taj beše izjavio da svi ampovi zvuče isto :blink:

Engleski humor ...koji nazalost svi ne razumeju. Napravili su i prezentaciju sa zicama iz nocne lampe . Cisto da skrenu paznju onima koji misle da su zice vaznije od truda koji stoji iz inzenjera uredjaja ili zvucnika i miale da mogu resiti los dizajn uredjaja ...a toga ima. Do te mere da se godinama ostane na losim uredjajima menjajuci zice.

Imao je tih lucidnih momenata i Tim de Paravichini, jos jedan na spisak sjajnih audiokonstruktora, evo sta je odgovorio kad ga je neko nasao "ustalog na levu nogu" nekom na temu kablova. Screenshotovao sam jedan post na tu temu.

Dok god se kablovi drze u fine tune sredjenih sistema (koji moze biti jako bitan) podrzavam ih. Uostalom i svedoci poslednjih par strana postova o tome od strane onih koji nisu "kablomani" ali ih svakako cuju. Kad se zastrani u preterivanje samo "ignore". 

 

Screenshot_20220428-161553_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 6.5.2022. at 9:01, sondek said:

Engleski humor ...koji nazalost svi ne razumeju. Napravili su i prezentaciju sa zicama iz nocne lampe . Cisto da skrenu paznju onima koji misle da su zice vaznije od truda koji stoji iz inzenjera uredjaja ili zvucnika i miale da mogu resiti los dizajn uredjaja ...a toga ima. Do te mere da se godinama ostane na losim uredjajima menjajuci zice.

Imao je tih lucidnih momenata i Tim de Paravichini, jos jedan na spisak sjajnih audiokonstruktora, evo sta je odgovorio kad ga je neko nasao "ustalog na levu nogu" nekom na temu kablova. Screenshotovao sam jedan post na tu temu.

Dok god se kablovi drze u fine tune sredjenih sistema (koji moze biti jako bitan) podrzavam ih. Uostalom i svedoci poslednjih par strana postova o tome od strane onih koji nisu "kablomani" ali ih svakako cuju. Kad se zastrani u preterivanje samo "ignore".

 OK, ovo sa strane - niko normalan nece reci da je dobar kabl nebitan. Meni se ovo sto FTA pravi jako svidja - bar onih par komada koje sam video, jer imaju one bitne stvari:

  • Dobro su napravljeni. Ovo je ubedljivo najbitnije po meni
  • Konektori su OK, izabrani su uz dosta razmisljanja
  • Materjali nisu nalupetani, nema elektrohemijskih problema

 Ali, generalno, sustina je u tome - dobar kabl je dobar, pre svega, na konektorima. Ono sto cini kabl dobrim je osoba koja ga pravi - ne "polarizovani dielektrik". Nije fora da imas zice od unobtanium-a i izolaciju od dlake neprcane veverice - nego da to bude napravljeno kako treba.

 Takodje, ne slazem se da kabl treba da bude "tune" sistema, kabl treba "samo" da pruzi sistemu mogucnost da radi najbolje sto moze. Da ne smeta - a ne da glumi "filter". (Nemam nista protiv filtera, kome treba, ima DSP, ima ton kontrole, sve pet, ali kabl nije to). Kabl je, ako @zoranzu dozvoli posalicu, "final touch". :)

Link to comment
Share on other sites

На форуму најважнији дијалектрик је термобужир :lol:

Док то нисам видео, мислио сам да се он користи само на завршецима каблова…

од @zoranzuсам научио највише о хифи тако што ми никада није рекао вишак информацију док то сам нисам исчачкао :)

веома драг човек

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...