Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

16 sati ranije, paja959 said:

ajd ako te ne mrzi,takni to i na neku drugu poziciju koja je visljeg ranga od jednog tjunera pls,pa javi kako se cini...thanx

Probao sam prvo ga kratko na CD plejeru, svirao je prilično neutralno (kao manje-više i svi profi kablovi) i nisam primetio neke anomalije.

Na tjuneru (Kenwood KT990D) radi odličan posao, imam utisak da ništa posebno ne oduzima ili dodaje.

Ozbiljniju probu, A/B test na glavnoj poziciji u sistemu, odlažem već mesecima. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Treba strpljenja, raspolozenja i koncentracije za te probe koje ukljucuju raskacinjanje kablova. Najlakse mi je to bilo dok sam koristio Numerik dac.Imao je dva paralelna izlaza, zakace se dva kabla i prebacivanjem na preampu imas A/B poredjenje u sekundi. Idealno za kablomanisanje

Link to comment
Share on other sites

 

1 sat ranije, 空也 said:
On 3.5.2022. at 17:48, ab said:

уз WW сребрне конекторе је то пун погодак свакако. 

Sada pogledah stare oglase, 2803 koji si prodao je imao Neutrik Profi konektore a poredio si ga sa drugim parom koji je pretpostavljam imao WW?

Ako se sećaš, koje su tačno bile razlike?

Pitam pošto je i moj 2497 terminisan sa Neutrik Profi RCA, a imam ga još neterminisanog, pa bih mogao da probam i neke druge konektore.

 

Evo nađoh i stariju temu:

 

Tu ima komentara od "čisti pod" do malo kritičnijih:

On 30.10.2017. at 10:14, jager said:

Na prvo slušanje mi odmah fali sredine u odnosu na kle copper harmony , bas je za nijansu tanji , visoki su prilično čisti . Ostavljam još par dana da se usvira jer sredina je prilično povučena i fali zraka ,3d je manji ...nadam se da će to da dodje na svoje inače putuje :)

 

On 31.10.2017. at 21:11, srdjan_cvetkovic said:

Kod mene je prosto oduvao na keca Neutrik Profi, sve što nije imao Neutrik, WW je davao.

Pošto je kolega @srdjan_cvetkovic direktno predio WW sa Neutrik Profi, bilo bi zanimljivo čuti detaljniji opis razlika u zvuku.

Ja na Neutrik Profi nemam nekih zamerki i 2497 mi sa njim odlično svira, ali ko zna šta u stvari propuštam?! :)

Link to comment
Share on other sites

Neutrik Profi vs. WW:

- zatvoreniji

- manje transparentan

- tamniji zvuk

- manje detalja

Eto, ukratko meni je zvučalo ovako kada sam zamenio Neutrik Profi sa srebrnim WW na istoj žici (tj. to je konkretno svojevremeno zamenio @giZ_Mo). Tada sam i odlučio da mi isti činčevi budu na gramofonskom kablu koji mi je završio @zoranzu, pošto je kabl na kome sam uočio razliku upravo bio za gramofon, pa kada sam odlučio da sam pravim bolji kabl od čiste Ag solid core žice, prvi izbor je bio WW. Ako nekoga zanima, u pitanju je žica promera 0,5mm, čistoće 99,999%, dve po kanalu, jedna izolovana u pamuku, druga u svili, blagi helix, bakarna oplata zbog interferencija, pa PVC mreža preko - rezultat niska kapacitativnost, a to sam i hteo.

Dobar je Neutrik, ali meni se WireWorld "srebrnjak" pokazao boljim.

Imam jedan pravljen interkonekt, po uzoru na ovaj gramofonski koji mi i dalje svira, čuči u fioci, ako želiš mogu da ti ga dam za test, bez ikakvih obaveza, nisam razmišljao da ga prodajem (da me ne optuže ovde da se guram da ga na mala vrata zavaljam).

Link to comment
Share on other sites

Прихватам да су разлике у звучности између конектора евидентне, Neutrik волим због механичких предности поготову чинчечви са генијалним решењем "spring loaded" масом!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, 空也 said:

Sada pogledah stare oglase, 2803 koji si prodao je imao Neutrik Profi konektore a poredio si ga sa drugim parom koji je pretpostavljam imao WW?

Ako se sećaš, koje su tačno bile razlike?

Pitam pošto je i moj 2497 terminisan sa Neutrik Profi RCA, a imam ga još neterminisanog, pa bih mogao da probam i neke druge konektore.

Нисам га ни чуо у тој комбинацији али сазнао сам из проверених извора 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Neutrik Profi vs. WW:

- zatvoreniji

- manje transparentan

- tamniji zvuk

- manje detalja

Eto, ukratko meni je zvučalo ovako kada sam zamenio Neutrik Profi sa srebrnim WW na istoj žici

Hvala puno! :thumbsup2

Hvala i na ponudi za probu, za sada gledam da od kablova koje imam izvučem maksimum.

Možda malo kasnije, proba novih kablova u ovom trenutku bi mi samo zakomplikovala stvari. :)

Imam još koji metar ovog 2497 sa kojim sam vrlo zadovoljan, pa bih prvo da vidim da li se može iz njega iscediti još koja kap boljih performansi. :)

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, 空也 said:

Hvala puno! :thumbsup2

Hvala i na ponudi za probu, za sada gledam da od kablova koje imam izvučem maksimum.

Možda malo kasnije, proba novih kablova u ovom trenutku bi mi samo zakomplikovala stvari. :)

Imam još koji metar ovog 2497 sa kojim sam vrlo zadovoljan, pa bih prvo da vidim da li se može iz njega iscediti još koja kap boljih performansi. :)

Konektori su kod Dekija 10 EUR komad, keš.

Koliko znam, uvek ih ima na stanju.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, giZ_Mo said:

Прихватам да су разлике у звучности између конектора евидентне, Neutrik волим због механичких предности поготову чинчечви са генијалним решењем "spring loaded" масом!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

To da, rešenje je genijalno.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, 空也 said:

Probao sam prvo ga kratko na CD plejeru, svirao je prilično neutralno (kao manje-više i svi profi kablovi) i nisam primetio neke anomalije.

Na tjuneru (Kenwood KT990D) radi odličan posao, imam utisak da ništa posebno ne oduzima ili dodaje.

Ozbiljniju probu, A/B test na glavnoj poziciji u sistemu, odlažem već mesecima. :)

 

thanx :beer

Link to comment
Share on other sites

Скрећете са теме тиме што правите некоме рекламу.

Ко жели питаће за попуст, зар свуда и у свакој прилици провлачити своје или у корист другога  огласе?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Скрећете са теме тиме што правите некоме рекламу.

Ко жели питаће за попуст, зар свуда и у свакој прилици провлачити своје или у корист другога  огласе?

Obogatice se bas mocno od tih konektora :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...